Akčná dráma z atraktívneho prostredia stíhacích pilotov 1. svetovej vojny. Dobrodružstvo Lafayettovej eskadry tvorenej mladými americkými pilotmi, ktorí sa dobrovoľné prihlásili do bojov vo Francúzsku. Akčné zábery leteckých sekvencií boli vytvorené pomocou celkom nových digitálnych kamier a technologických postupov. Meno producenta Deana Devlina (Deň nezávislosti, Godzilla) sľubuje veľkolepé predstavenie. (oficiálny text distribútora)

Udet

..tak nějak nezáživné, nudné , přehnané.. ..určitě nejhorší film zabývající se leteckou tematikou let 1914-18. ..a vrchol všeho bylo to násilně podsouvané antirasistické poselství.. ..jak proboha přišli na to že by se v těch letech dostal k letectvu- absolutní elitě(!!) nějaký negr..? ..a o sestřelu německého esa revolverem nemá cenu psát, tomu snad uvěří jen retard nebo průměrný yankee.. ..ůrovně např. Modrého Maxe to dosáhne pouze ve zbožných přáních tvůrců tohohle propadáku.. ()

JerryPilsen

Naštěstí méně patosu než ve Válečném koni a máme tu pořádný biják z první světové války.A těch moc není.Pěkně natočené scény leteckých soubojů jsou největší devizou příběhu,který se veze i na romantické vlně. ()

prasecak_cz

Rytíři nebes jsou pro mě rozporuplní - letecké souboje se povedly, což to jo, ale film má spoustu hluchých míst, nebo míst, která jsou odfláklá. Místy je film až kýčovitý, ale dokáže na ty dvě hodiny zaměstnat. ()

andy60

Natočeno tak, aby se to líbilo široké veřejnosti, s čímž nemám problém, ale trochu to podkopává tvrzení o autentičnosti filmu. Vzdušné souboje dobře natočené, romantická linka rovněž snesitelná. ()

ROSTABAR

Válečný film, kde nechybí romantika, napětí, smutek i radost. Vícero mladých Američanů se z různých pohnutek vydá do Evropy bojovat v 1. světové válce jako piloti tehdy ještě relativně primitivních letadel. Francouzky by se asi nenaučili, tak vytvoří samostatnou eskadru pod vedením instruktora Jeana Reno (líbil se mi), který anglicky umí. Neměli to jednoduché a hodně jich padlo, ti šťastnější přežili a někteří v pilotování pokračovali i po válce. ()

Robinson ztracený na tajemném ostrově

Robinson ztracený na tajemném ostrově

27.05.2008

Televizním seriálům se v novinkách věnujeme jen zřídka (vlastně vůbec, sypu si popel na klobouk). Jako malá náplast je tu ambiciózní nová série stanice NBC nazvaná prostě Crusoe. Ano, půjde o další z… (viac)