Po Tarantinově thrilleru Auto zabiják přichází druhý film z projektu Grindhouse. Manželé Dakota a William pracují v nemocnici jako doktoři. Jejich dnešní šichta vypadá spíš na funus. Čekárnu zaplavuje dav lidí, jejichž symptomy jsou podezřele shodné: nepřítomný pohled a odpudivé hnisající rány. Mezi zraněnými je i tanečnice Cherry, která přišla o nohu při jednom z útoků. I když bez nohy, Cherry ještě nezatančila svoje poslední číslo. Budoucnost nenabízí nic než miliony nakažených a nespočet mrtvých. Jen několik šťastných hledá poslední bezpečné útočiště na planetě Teror. (Palace Pictures)

WolfR

Ani nevím jak tenhle film popsat. Přijde mi to jako áčkovo-béčkový film s odscholl akcí. Ale ne, co to melu, je to naprosto béčkový, stylově vypadající, bombasticky nářezový krvák ve kterém nedává smysl zhola nic a může se v něm stát naprosto cokoliv. Rodriguez se ničeho nebál a vytvořil naprosto ujetý nechutný brutální masakr, kde jsou zombie, ženská s kvérem místo nohy a děti s prostřelenou hlavou! A nejen to! Najdeme tu i spoustu skvělých postav (herců), každá má své místo a každá má svou slavnou chvilku a s plnou hubou hlášek. No jen si to vemte; Rose McGowan, Josh Brolin, Jeff Fahey, Michael Biehn, Bruce Willis. A to mě ještě překvapili dva pro mě celkem neznámí; Freddy Rodríguez a Marley Shelton. Prostě spectacular grande! Takový odvázaný film, kde se režisér ničeho nebojí, mě prostě baví! Navíc je to takové ve stylu starých krváků, což je prostě bomba! Jasných 5 hvězd. Ďábelský film! ()

Jermann

I z těch nejlevnějších přísad a všelijakého sajrajtu se dá ukuchtit výtečný BBQ sos, je-li připravený s radostí a s láskou k vaření. A tenhle má fakt říz. Béčkové pochutnání jak se patří. ()

angel74

Každopádně musím uznat, že Robert Rodriguez má řemeslo v malíčku. Ale buď jak buď, tahle jeho krvavá řežba plná nechutností a brutálního násilí mě vůbec nebere. Zde zmiňovaný Tarantinův film Gringhouse: Auto zabiják je podle mého názoru o dost lepší. (35%) ()

Sabrewulf

Skvělý úmyslněbéčkový úlet. Megamaso a ultranechutné. Vybuchoval jsem smíchy u každého nástupu profláklých Rodriguezovských tváří na scénu. A policista dostal konečně o něco víc prostoru. Tak jak mě u Death proof štvali skoro všichni (vyjma Kurta samozřejmě), tady jsem si všechny zamiloval. ()

Slavníkovec

Je těžké si přát víc od filmu, ve kterém si mladá beznohá tanečnice připevní na nohu automatickou pušku a kropí jednoho zombíka za druhým, aniž by mezi dávkami, leckdy dlouhými několik vteřin, dobyla nový zásobník. Samozřejmě vše přežije bez škrábánců, zatímco jiní přijdou o hlavu za nevysvětlitelných situací. Je ale možné, že jsou zbraně propůjčené z U.S. army natolik pokrokové, že jsou vybaveny bezedným zásobníkem. ()

kosta73

Pominu-li některé ( až nesmyslné ) scény, které toto dílko srážejí o třídu níž, např. objasňování původu nemrtvých poručíkem v podání jinak lahůdkového Willise, popř. celá Tarantinova scéna silně působící dojmem zcela zbytečné vaty, pak mě film doslova přibil k zemi skvělou vizuální stránkou, ve které se Rodriguezovi geniálně podařilo spojit nejmodernější provedení s lookem a stylem starých béček. Úvodní scéna, ve které dojde k první konfrontaci vojáci vs. plyn je dechberoucí a každý pravověrný fanoušek se musí cítit v sedmém nebi! ()

3n3my

V rámci žánru určite nadpriemer, nezasvätenému divákovi to však moc voňať nebude. Hlavne príbeh v druhej polovici dopláca na to, že Rodriguez sa chcel hlavne efektovo vyblázniť a niekedy mohol radšej pošetriť litrami krvi a čas venovať postavám a príbehu. Logickosť v podobných filmoch je myslím zbytočne rozoberať. ()

tom88

Rodriguezová časť Grindhousu dopadla lepšie ako tá Tarantinova. S filmu a deja originalita len tak srší a skvelých nápadov a vychytáviek je asi maximum. Spracovanie je štýlové a napodobňovanie starších béčkových hororov bezkonkurenčné. Celkový vizuál je dokonalý, schválne chyby v obraze mi vôbec nevadili, ba naopak. Príbeh je sakra jednoduchý a celý dej je vlastne dosť stupidný, no nad tým som ani nerozmýšľal a vlastne som ani nemal kedy lebo sledovať všetkú originalitu a mäsové scény, ktoré Robert servíruje je fuška. Postavy sú fajn, herci zahrali ako zahrali, nič sa od nich asi ani nečakalo, ale čakalo sa zrejme, že budú sakra cool a to aj splnili. Zombíci vypadali super a niektoré scény boli fakt hnusné, hlavne vytláčanie veľkého pupna na jazyku pacienta. Šabloidné scény boli dosť často, ale nie pre škodu v tomto prípade. Vo filme ide o to vypnúť hlavu a nechať sa unášať týmto Quentinovsko Rodriguezovým stvorením, ktoré sa podľa mňa podarilo aj keď nie na 100%. Keď som si myslel, že to najlepšie už prešlo, mýlil som sa, až pri konci prišlo. Rose McGovan s M16kou namiesto nohy je ten najštýlovejší a najoriginálnejší nápad čo som videl. Všetko spolu krásne ladí a všetko je na svojom mieste. Nemám slov, teda mám, ale len pozitívnych. Akčných scén je dosť, vlastne sú počas celého filmu. DVD sa oplatí kúpiť, no radím kúpiť spolu s Autom zabijak. Škoda, že film Rozdelili na dva samostatné a tak ich aj vydávajú. Inak trailer na Machette je dokonalý. 86% ()

daEmoNickY

B-ckovej film za A-ckovej rozpocet. VtipneNe. Misty ano ale ne zas tak, jak by melo. Melo? No cekal jsem komedii na zpusob Desperada ci Pulp Fiction. Jak rikam, misty to bylo skvele, misty hodne trapne. Jasne natocene Ne nebo Ano. Snazit se natocit dobrej spatnej film je totiz umeni. Ne, kecam. Prave tohle umi treba Spilberg. Proc Spilberg? Davam ti 5 vterin. ., .., ..., ...., ....., aha. ()

Scratt

Tarantinovo Auto zabiják mě absolutně neoslovilo. To Rodriguezova Planeta Teror je úplně jiná pohádka. Příjemně nechutný a chvílemi morbidně vtipný snímek to je něco pro mne. Vyzdvihnout na tomto hororovém béčku s velkým B zaslouží zejména povedené efekty a vizualizace. Bavil jsem se, takže zasloužených 70% ()

otík

Pořádný nášup přesně ve stylu starého dobrého Rodrigueze - krví, humorem a slizem se nešetří, létají hektolitry krve a Tarantino si zase jednou střihl povedenou roličku s opravdu šikovným koncem (jistě zavzpomínal na upírské Od soumraku do úsvitu). Především první polovina je plná vtipných scén a hlášek, ke konci už přeci jen film trochu nudí. Ale kdo by se na všechny zúčastněné včetně Bruce Willise zlobil? ()

stOKYi

Zo začiatku to malo celkom dobrý spád, ale postupom času to stratilo na elegancii. Hlavný hrdina alebo čo to bol, mi pripadal skôr ako looser ako dáky skiller. A pri niektorých scénach, by si tento film určite zaslúžil označenie komédia keďže v popiskoch takýto žáner nieje spomenutý. V skratke veľmi jednoduchá odreagovačka. PS: mám rád tento Tarantinovský make-up. ()

Mol

GIVE HIM THE GUN! GIVE HIM ALL THE GUNS!! Filmovej filtr připomínající nějakou hodně ojetou kopii, hektolitry krve, tuny hlášek a krásná holka se samopalem místo nohy. Nemůžu jinak než hodnotit plným počtem. Bravo! Slušnej masakr. ()

Noviik

Céčková pocta béčkovým hororům. Docela zábavné, chybí mi tu označení Komedie, protože zcela určitě to byl záměr tohohle filmu. V některých chvílích mi to přišlo trapné, v některých jsem se královsky bavil, a v některých usínal. ()

SeanLSD

No, nebavil som sa až tak, ako som si predstavoval ( zrejme kvôli tým predstavám samotným ), ale bavil som sa výborne. Nebyť drobných detailov typu "mobilný telefón" a známych tvárí, mohol by som kľudne uveriť tomu, že sledujem nejaký ten extra šťavnatý kúsok zo zlatých časov exploatácie. Rodriguez možno iba kopíruje - na rozdiel od Tarantinovho "originálneho" narábania s odkazmi - ale jeho "kopírovanie" je x-krát zábavnejšie ako originalita jeho kamoša. Ostatne, obživlé mŕtvoly bavili vždy viac než autá, čo ako nadupané - minimálne teda vo filme. ()

Nivenx

Nehorázný nářez, který hlavně ukazuje parádní béčkovou akci v tom nejlepším stylu. Rodriguez překonal Tarantina na plné čáře v zábavnosti, akcích i drobet černého humoru, ale zase co se týče příběhové stránky, tak tam je znát selhání, ale i tak mám z tohohle filmu dobrý pocit, i když jde o kravinu, ale o zábavnou! 70% ()

Rodriguez zase točí pro děti

Rodriguez zase točí pro děti

01.06.2008

Ano, rozhodli jsme se vám zničit neděli (a čtěte až do konce, bude to ještě horší). Planetou Teror se texaský desperát alespoň částečně rehabilitoval u publika, znechuceného jeho 3-D zrůdnostmi pro… (viac)

Conan Nezfilmovatelný?

Conan Nezfilmovatelný?

01.07.2007

Třetí návrat svalnatého barbarského šermíře se pořád dokola propírá už dobrých sedm let. Nejdříve se o vzkříšení fantasy hrdiny snažil sám John Milius, režisér uctívaného i zatracovaného Barbara… (viac)

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (viac)

Robert Rodriguez Competition

Robert Rodriguez Competition

12.03.2007

Někteří jedinci se sice ještě nestihli zpamatovat z toho, že v evropských zemích nebude Grind House uveden jako dvoufilm, ale tvůrci jim to chtějí řádně vynahradit - Quentin Tarantino plánuje… (viac)