Po Tarantinově thrilleru Auto zabiják přichází druhý film z projektu Grindhouse. Manželé Dakota a William pracují v nemocnici jako doktoři. Jejich dnešní šichta vypadá spíš na funus. Čekárnu zaplavuje dav lidí, jejichž symptomy jsou podezřele shodné: nepřítomný pohled a odpudivé hnisající rány. Mezi zraněnými je i tanečnice Cherry, která přišla o nohu při jednom z útoků. I když bez nohy, Cherry ještě nezatančila svoje poslední číslo. Budoucnost nenabízí nic než miliony nakažených a nespočet mrtvých. Jen několik šťastných hledá poslední bezpečné útočiště na planetě Teror. (Palace Pictures)

dezorz

natocit poctu nizkorozpoctovym bckovym filmom velkorozpoctovym bckom, to dokaze kazdy kto ma peniaze, netreba na to specialny talent. ()

Jino

Tak to je přesně co jsem potřeboval. Skvělé hororové béčko, u kterého v žádným případě nesmíte přemýšlet, protože je to tak trošku blbost. Nechybí drsné kecy, nechybí krev, nechybí tomu nadhled. Mariachi je tu a tam a zavřela se nad ním voda. Teď má akce jméno Wray. Herci jsou opravdu se svými rolemi seznámeni a tak přehrávají co to dá, až to vypadá super béčkovitě. Nejvíc mě ale potěšil Michael "Reese" Biehn, kterého jsem si oblíbil už v Terminátorovi. Scénář je správně béčkový a se všemy klišé, které tomuto žánru patří. ()

shyster

Rozhodně příjemná podívaná, která doplácí na snahu být za všech okolností cool. Daří se jí to tedy více než Tarantinův snímek, ale i tak je to spíš film do sebe zahleděný. JInak Tarantinovo cameo bylo otřesný. ()

Petoss1

Sympatický film od ktorého som veľa nečakal, len nejakú oddychovku kde všetky kútiky v mozgu treba vypnúť a sledovať. Pekne som sa pobavil + krásna Rose veľké plus 78% ()

MrPierc

Oba Grindhouse jsou dobré v něčem jiném. Tento hlavně díky své trashovitosti. Tolik slizu, krve, boláků a výborných gagů pohromadě asi jnde nenajdete. Film je tak skvěle nechutný ! Ovšem Marley Shelton , která si vykloubí ruku je prostě nejlepší = TDM = totálně drsná mrcha. Líbila se mi hlavně hláška: Tady máš pistoli a střílej jim do hlavy, jako když hraješ videhohry :-) ()

O´Neill

Původně jsem tomu dal dvě hvězdičky, ale nebylo příliš objektivní. Nyní je. Podíval jsem se na to konečně nepřerušovaně, na prodlouženou verzi, a ačkoliv je to, což se ale dalo předpokládát, ABSOLUTNÍ NESMYSL, tak je to ABSOLUTNÍ NESMYSL v tom dobrém slova smyslu. Je to prostě NÁŘEZOVÁ PARODIE. A u ni jsem opět nucen posunou hodnocení, z normálního, na hodnocení EXTRÉMNÍCH ŠÍLENOSTÍ. ()

lebowski!

Tohle je něco naprosto šíleného. Úplně vidim Rodrigueze jak slintá nad každým záběrem a mezi klapkami se směje šíleným smíchem potrhlého profesora Švába a zpoza jeho ramene se pochechtává Tarantino ve stylu doktora Dlahy. Death Proof se mi více líbilo jako vážný film, Planet Terror zas jako geniální oddychovka. P.s. Tarantino si vybral opravdu šťavnatou roličku:) ()

Nautila

Já nevím, usínala jsem. Prostě ne, nechytlo mě to, Tarantinova půlka u mě vítězí na plné čáře. Krom sexy nápadu s odzbrojující (smrtící) nohou slečny Rose tam nevidím nic, co by bylo opravdu k zasmátí, nadšení či úžasu. ()

Tomik12345

Akční, krvavé, místy nechutné, vtipné, bizardní...ale já se moc bavil...i když je fakt, že jsem se hlavně smál, o nějakém mrazení v zádech nemůže být u tohoto snímku ani řeč. Ale o to tu asi ani nikdy nešlo...:-) ()

4daPeace

Verdikt: Pro mě osobně nejlepší Rodriguezův film. Ano, celý Grindhouse je udělaný na efekt a Planeta Teror ještě víc než Auto Zabiják, ale který velkofilm dneska není? Tady jsou ty efekty alespoň originální a zároveň oldschool. Celkově to vyšlo na tři hvězdičky, snad možná opět kvůli (čti díky) delší režisérské verzi, kratší verze by šlapala možná lépe. ()

Silverluv

Rodriguez ukázal všem neumětelům jak natočit pořádný béčkový horror. Noblesní herecké obsazení, super akce a neuveřitelný scénář. Ten je tak špatný až je prakticky geniální. Brilantní pocta žánru. ()

Trainspotter

Prostě béčková parádní jízda se vším všudy: Sranda, bouchačky, zombíci, pěkný holky s bouchačkama, velký auta, sranda, bouchačky, akce, akce, akce, par hluchých míst, zase akce se zombíkama, holky, auta, akce... Oproti Death Proof je Planet Teror přímočařejší a není tak ukecaná, sazí na bezprostřední akci a zábavu a její béčková forma je stylovější. Tato půlka Grindhouse je tou lepší. PS: ***** za trailer na Machete! ()

ad

Hrozná blbost,trochu bez tempa,ale příjemně sebeparodická a nehraje si na nic, na co nemá (oproti tarantinovu Death proof)... ()

dubinak

Je to krvavé, slizké, nepřiměřeně ostré, ale chutná mi to. Rodriguez je sice téměř stejná liga jako Tarantino, ale svůj vlastní osobitý styl nezapře a lehko od sebe tyto dva režiséry rozeznat. Rodriguez nesází na dialogy ani na dlouhé záběry, ale na akci, explicitnost a především krutou brutalitu. Stopáž mi utíkala rychlostí blesku, příběh pobavil a především vtáhl do naprosto ujetých míst a prostorů, kde nemusíte o ničem přemýšlet, oddychnout si nad lehkostí scénáře a jen se vyhýbat nakládaným koulím. Splatter má tedy Robert v malíku. Po dlouhé době zase nefalšovaná horor/komediální akce. ()

tomtomtoma

Svůj zvrácený půvab to má, ale i tak nejsem schopen docenit tento druh jakési parodické zábavy na to, co právě ne moc miluji. Je to tanec bez pohybu. Je to hudba bez not. Je to poezie bez slov. Boj o přežití, útěk za záchranou a masakr je běžnou součástí obyčejnosti. El Wray (Freddy Rodríguez) s každou střelnou, bodnou i řeznou zbraní předvádí vznešený čajový obřad, ve kterém je každý pohyb vzorem teatrální účelnosti. Cherry Darling (Rose McGowan) skáče s jednou nohou jako neposedné kůzlátko a užívá si své výjimečnosti a role spasitele. I další role jsou bizarní: násilnicky bestiální doktor William Block (Josh Brolin), jeho odhodlaná manželka s lesbickým sklonem Dakota (Marley Shelton), spravedlivý šerif Hague (Michael Biehn), jeho bratr hledající správnou omáčku J.T. (Jeff Fahey), plukovník armády zrůd Muldoon (Bruce Willis), obchodník s chemickým arzenálem a sběratel kuliček Abby (Naveen Andrews), šerifův zástupce hledající prst Tolo (Tom Savini), nebo nadržený voják (Quentin Tarantino). Má lidstvo naději? Vážně o tom pochybuji. Jen několik jedinců dokáží být zároveň bizarně zvrácení a flexibilně kreativní. A co na to poezie? Ta leží v koutku a zvrací. ()

Rodriguez zase točí pro děti

Rodriguez zase točí pro děti

01.06.2008

Ano, rozhodli jsme se vám zničit neděli (a čtěte až do konce, bude to ještě horší). Planetou Teror se texaský desperát alespoň částečně rehabilitoval u publika, znechuceného jeho 3-D zrůdnostmi pro… (viac)

Conan Nezfilmovatelný?

Conan Nezfilmovatelný?

01.07.2007

Třetí návrat svalnatého barbarského šermíře se pořád dokola propírá už dobrých sedm let. Nejdříve se o vzkříšení fantasy hrdiny snažil sám John Milius, režisér uctívaného i zatracovaného Barbara… (viac)

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (viac)

Robert Rodriguez Competition

Robert Rodriguez Competition

12.03.2007

Někteří jedinci se sice ještě nestihli zpamatovat z toho, že v evropských zemích nebude Grind House uveden jako dvoufilm, ale tvůrci jim to chtějí řádně vynahradit - Quentin Tarantino plánuje… (viac)