Grindhouse: Thanksgiving

všetky plagáty
Celý film

Fiktivní trailer, který nám nabízí pohled do městečka, kde začne zuřivě vraždit neviné lidi "fantom", který se neštítí ničeho. A ještě ke všemu si vybere svátek všech správných Američanů - Den díkuvzdání. Eli Roth natočil trailer, který poběží v kinech mezi dvěma filmy Grindhouse. (MareT.)

Celý film

Hellblazer

Roth sa vytiahol, skvelá pocta slasherom zo 70/80 rokov, ktorá je zrejmá od začiatku s jasnou citáciou Halloweenu prípadne Black Christmas a končí parafrázou na večeru u Leatherface. Zlá, miestami až amatérska kamera, hlúpe dialógy, blbí policajti ("It's a blood", "Son of a Bitch"), nahota, originálne úmrtia, toto všetko evokuje staré slashery, ktoré mám tak rád a k tomu množstvo scén, ktoré sa vám zaručene vryjú do pamäte (pochybujem, že niekedy zabudnem napríklad scénu s trampolínou, pripadne znásilnenie "human turkey" za účasti mladého publika) a pritom to celé nemá ani 3 minúty. Navyše ono to naozaj aj vyzerá ako trailer zo 70 rokov, ku ktorému neodmyslitelne patrí opakujúci sa názov "Thanksgiving" a zlý voiceover ("White meat! Dark meat! All will be carved!"), ktorý mimochodom nahovoril sám Eli. Úžasné... ()

Kryton

Eli zkus toto natocit , mozná ty Hostely muzes pustít k vode (plne krve). Ja v tom citím velkou nadsázku :-D ! Dvojice policatjů nad mrtvolou konstatujicí , že ona tekutina vytekla na zemi je krev, no to je komedie :D . Jo toto bych rád viděl spolu s SS kočkama od Roba Zombieho. P.S.: Ti co ho nemusíte , tak nebojte sám Eli v traileru umre :-) :-D ! ()

Niktorius

Genialní? Obyčejná a prachstprostá napodobovačka slasherových braků...Vždyť to by mohl mohl natičit i člověk, který jinak ke tvorbě filmů ani nepřičuchnul...Nicméně tento trailer dovede zaujmout a strhnout, sice ne tak jako Machete, ale lépe než ty zbývající..Proto za tři krvavé hvězdy...A neděkuj, Eli... ;-) ()

Divočák

Roth dokazuje, že není nic jiného než nadšený béčkař. I když "Thanksgiving" obsahuje několko fakt povedených nápadů, kudla v díře ani useknutá hlava při kouření ptáka nedokáží zakrýt nehoráznou monotónost a jednotvárnost tohohle traileru. Když už vám hlasový doprovod po páté oznámí furt tím stejným tónem "Thanksgiving", říkáte si, jestli se Rothovi náhodou nezasekl kazeťák. ()

blondboss

Tento fiktívny krátkometrážny trailerový snímok obsahuje viac akcie a krvi ako priemerný hororový slasher natočený priamo do kina. Eli Roth opäť raz ukázal svoju skazenosť v dobrom slova zmysle a kebyže sa dostaneme k reálnemu snímku z tohto traileru, zrejme by to malo slušnú divácku odozvu. Na pobavenie z dlhej chvíľky je to super vec. 75 % ()

• Horror byl natočen v Kladně během filmování snímku Hostel II (2007). (Red John)