Blood+

• Japonsko Blood+ (viac)
TV spot
Japonsko, (2005–2006), 20 h (Minutáž: 24 min)

Kamera:

Kódži Tanaka

Hudba:

Mark Mancina

Eri Kitamura, Kacujuki Koniši, Hirojuki Jošino, Akiko Jadžima, Hóčú Ócuka, Keidži Fudžiwara, Akira Išida, Kentaró Itó, Júko Kaida, Ami Košimizu (viac)

Říká se jim Chiropterani – věčně hladová nesmrtelná monstra, která mohou libovolně měnit svůj vzhled. Nejčastěji volí podobu lidskou a skrývají se přímo mezi námi. Proti nim stojí organizace Rudý štít. Tato válka postupně nabývá čím dál hrozivějších podob... Saya Otonashi je normální středoškolskou studentkou. Má jediný problém – pamatuje si pouze poslední rok svého života. Jednoho dne se objeví muž jménem Hagi a předá ji katanu. Cesta za pravdou začíná... (Fabienne)

Jacques-ds

Miluji anime, ale tohle je slabota. Něco tak ukňouraného, ufňukaného a nemožného snad nemohli tvůrci myslet vážně. Pokud vyjdu z předlohy z roku 2000, tak je tohle děsivý omyl. Původní film nejspíš ani neviděli, nebo jak jinak si vysvětlit, že z chladného vraždící stroje udělali ufňukanou, věčně zoufající a váhající, naprosto neschopnou subinku? Když jsem dokoukal film, tak jsem pln nadšený začal sledovat i tenhle seriál. Lituji, neboť odcházím znechucen. Nekoukejte na to, ne pokud si nechcete kazit dojem z pro mě úžasného filmu. Tvůrci totiž Saye nezměnili jenom vzhled, ale ubrali ji i IQ, schopnosti a mentální vyzrálost. Po téhle lobotomii zůstalo něco, co není důvod sledovat. Hvězdičku proto, že jsou na světě i horší věci. ()

Petus

Co se stane s mladou dívkou, která se znenadání dozví, že jedinou zbraní v boji lidstva za jeho přežití? Zbraní, která se však může nepříjemně vymknout kontrole. To už ale lidé znovu nehodlají dopustit. Alespoň zpočátku. Neboť Saya žijící spokojený život středoškolského studenta (byť trpí ztrátou paměti) s nevlastní rodinou, nemá ani tušení, že by s ní nemuselo být něco v pořádku (tedy kromě abnormální chutě k jídlu a častých transfuzí krve). Ovšem až do momentu, kdy se nablízku objeví záhadný cizinec Haji a cizí nestvůra, která ji chce zabít. V jediném okamžiku se z ní sice stane bojovník, který je jako jediný schopen tyto tvory zabít, ovšem za jakou cenu. Děvče, trpící nadměrným pocitem odpovědnosti umocněným naprostým psychickým chaosem a přetrvávající ztrátou paměti (která dobře ví, proč Saye nechce dát možnost vzpomenout si na minulost) a ranami v podobě ztrát svých nejbližších, zpočátku rozhodně nevypadá jako zbraň proti Chiropteranům, resp. potenciální vraždící monstrum. Mladá a zmatená Saya se sice s katanou v ruce vydává se svým rytířem Hajim (jehož utajovaná, ale přesto zřejmá náklonnost jediná drží Sayu nad vodou v těch nejhorších chvílích) a členy organizace Rudý štít čelit potenciální zkáze lidstva, především však své vlastní minulosti. O souboje, brutalitu a krev sice není nouze, všimnete si jí však většinou jen mimoděk, protože vnitřní boje jsou zpravidla mnohem drsnější než pár zranění a „trocha“ krve. Krásné, do hloubky prokreslené postavy, z nichž málokterá je jen černá nebo bílá a příběh o cestě za svobodou, pomstou, poznáním, odpuštěním a láskou překonávající staletí jsou ozdobou tohohle dílka, které je možná trošku delší, což však v žádném případně neznamená nudné, na jehož konci budou trpěliví odměněni v dechberoucím finále, které je stejně krásné jako slzopudné (bez ironie). ()

Zeno

Zbytečně natahovaný a rozplizlý děj sráží tohle jinak řemeslně provedené anime. Bahnění se v emocích hlavní hrdinky, působí spíš nuceně a přehnaně "emo". Seriálu by prospělo sestříhat tak na 1/4 a pak by to mohlo být lepší. Musím říct, že dokoukat do konce (čistě z principu) bylo utrpení. ()

pajapal

Krásná ukázka toho, že když máte zajimavé a uvěřitelné charaktery máte skoro vyhráno.Blood+ není dokonalý seriál sem tam zbytečně natahovaný, někdy má děj nějakou tu logickou mezeru.Nic z toho, ale vlastně nevadí, protože dokud budete postavám fandit budete se se výborně bavit a mě to vydrželo do konc,e až je mi smutno, že už je konec. ()

Amadeo

Je priam neuveriteľné aký potenciál sa skrýva v životodárnej červenej tekutine menom krv. Na jednej strane krehké žieňa Saya, jej verný chevalier Haji a organizácia Red shield na druhej strane je dvojča Diva , jej armáda chevalierov a šialený sen o planéte chiropteránov. V prvom diely rovnými nohami vhupnete do deja a výjdete z neho až pri titulkoch posledného. Postivá japonská upírina, akcia, romantika, krv, monštrá a všetko, čo k tomu patrí. Tak nech tečie krv ! ()

Katte

První Anime co jsem kdy viděla a líbilo jsem mi natolik, že jsem všech 50 dílů shlédla za necelé tři dny. Malá holčička, která postupem času zjišťuje, kdo vlastně je a co jí čeká... ()

elishia

Mám za sebou jenom pár animé, ale tohle bylo zatím asi nejslabší. Celkově byl seriál docela napínavý, příběh taky nebyl úplně špatný a do Hajiho a Solomona bych se normálně úplně zamilovala, ale bohužel tak nějak ty charaktery prostě pokulhávaly. Emocionálně mě tento seriál trošku vtáhnul jenom na pár místech. A to je na 50 dílů dost málo...Ale za zhlédnutí určitě stojí. 3 a půl ()

Herr_Karotte

Tak tohle je moje srdcovka! Nevim, jestli bych i ted ocenil toto anime peti hezdickami, ale tenkrat pred deseti lety jsem na Blood+ zacinal svoji karieru anime-maniaka a proste me to dostalo! Kazdopadne se setkavame s mysterioznim, krvavim a misty romantickym anime, kde se dej po celou dobu krasne rozviji, boje se stavaji castejsi a krvavejsi a vy se pomalu propadate do krasy a poeticnosti pohoto anime.... No, to je to, co mi po deseti letech zustalo v pameti, tak doufam, ze to nebude moc mimo ;) ()

ikilledjenny

Poslední dva díly byly naprosto odzbrojující a ženiální. Tak. Ze začátku mi Saya byla krajně nesympatická, ale jakmile se víc a víc dozvídala o minulosti, tak jsem ji začala mít radši a radši. Kai je cool již od prvního dílu. Haji je záhadný. Prostě postavy, které si hned oblíbíte. Zápletka nabírá na zajímavosti, ale posledních pár dílů klesá tempo příběhu. Samozřejmě musím pochválit hudbu a operní árie. Poslední opening je neposlouchatelný, ale ty první tři to vynahradí. Konec je předvídatelný (i když jen z části) a dokonce dojemný i trochu zvláštní. 7/10 protože jsem na to koukala přes měsíc, tudíž jsem neměla potřebu to zhltnout hned. ()

Sethlans

Moc zajímavé anime s nádhernou hudbou a vynikající kresbou. Toto anime vás chytí a už nepustí,od prvního dílu zjišťujete, co je ta roztomilá holčička (Saya) zač a každým dílem jste překvapeni, co o sobě nového zjistí. ()

Mravcolev

Vyborny anime serial! Koniec kazdej casti Vas nuti okamzite si pustit dalsiu! Zial toto nasadene tempo si dokaze udrzat "len" po 32. cast. Ak by serial koncil zhruba po 30tej casti, musel by odo mna ziskat plne hodnotenie, zial po tejto straca na "stave" a dokola sa prehravaju tie iste temy. Nadobuda charakter: zabi zloducha cislo 1...zabi zloducha cislo 2 ..atd az po hlavneho zloducha. Momentalne som pri poslednych castiach serialu a dufam ze aspon ten koniec bude stat zato! Kazdopadne vsak doporucujem! Nemozem este zabudnut na UZASNY soundtrack! ()

Dr.SMoG

Nádherný seriál, a úžasná animace,... ke konci se mi zdálo že se to hrozně protahuje, ale i tak bych dal více než 5* ...doufám že bude víc než 50dílů ()

plpa

Zpočátku mě to docela bralo...nicméně po 30 převažovala spíše nuda, další vývoj postav téměř žádný, jen samý protiamerický šlehy... Dokoukal jsem již z povinnosti. Nanejvýše 3* ()

svist10

Anime Blood+ vypráví o šestnáctileté dívce Saje. Čirou náhodou se dostane do soukolí boje mezi lidmi a Chiropterany, netvory na potkání likvidující lidi. V nečekané chvíli se jí zjeví Hadži, její pomocník a vyjeví jí pravdu o ní samotné. Píšu pomocník, ale jak se později ukáže, je všechno trochu jinak. Blood+ je seriál, jehož tvůrci se nebojí zabíjet i hlavní kladné postavy. Popravdě řečeno, do konce třetí řady nikdo jiný než kladné postavy neumírá. Blood+ je seriál natahovaný, vyjde to najevo především ve druhé půli druhé a téměř celé třetí série. některé postavy se chovají nelogicky, jen proto, aby vznikly další díly. Animace je celkem slušná jediné, co ruší je nízký počet framů, především při soubojích. Ruší to orientaci v prostoru, ktará je při akci hodně důležitá. Jinak má Blood+ celkem solidní atmosféru a několik slzopudných momentů. Finále třetí a čtvrté série, například. Prokreslení charakterů postav je výborné, přes rozporuplnost jsem si oblíbil například Shifu. Během sérií se také mění lokace děje. Je dobré, že děj pokračuje kontinuálně, není epizodický. Ovšem co musím vyzdvihnout, je hudební stránka. Ponuré smyčcové tóny sedí k Blood+ jako p***l na hrnec. Snad kromě titulkových sekvencí na začátku a na konci. Výběr titulních songů je zvěrstvo. Řečeno v kostce je Blood+ akční anime s vynikající atmosférou, postavami a v anime bezkonkurenční hudební stránkou. Jde jen o to překousnout několik úvodních částí a některé zbytečné linie. A také přeslazený závěr. Za plných pět to není, ale zaokrouhluji díky smyčcům zaokrouhluji nahoru. ()

SmoKe911

Anime co chytí a nepustí. Dobrá hudba, dramatické zvraty , dobře udělaný příběh + skvělé postavy. Jedno z velmi dobrých anime seriálů posledních let :) ()

Mithal

Poměrně dobrý anime seriál se zajímavým příběh, avšak co se počtu dílů týče, neuvěřitelně natahovaný. Klasických 24 dílů by mu slušelo mnohem více. ()

Puslanka

Vůbec to nevyznívá protiamericky...ehm :) Některé části mají hezký spád, ale jiné mi připadaly zbytečně zdlouhavé a jen protahující příběh ()

Herrydos

Pro mě srdcovka příběh který s každým dílem nabíral na otáčkách a zvratech. Skvělé charaktery a vypiplanými souboji. A démonický a zároveň skvělí Divin zpěv korunuje tento skvost. Tohle si prostě 5* zaslouží protože i čas si na něm vylámal zuby. Což je skvělá zpráva. Nemůžu než doporučit 50 dílu je dost ale rozhodně je to adekvátní porce pro tohle rodinné drama. ()