Píše se rok 1966. Saya je poslední žijící členkou rodu původních upírů a díky jejím schopnostem pracuje pro tajnou americkou armádní složku, která se zabývá likvidací démonů. V přestrojení je vyslána na střední školu v Yokotě, kde má za úkol lokalizovat a následně zabít skupinu nestvůr, které mají na svědomí několik vražd zdejších obyvatel... (-Ravee-)

Theraphosa

Nevýhodou tohoto snímečku je několik dost podstatných věcí. Především do očí bijící skutečnost, že film prakticky nemá žádnej začátek, jako bych seděl na promítačce a probudil se ve 40% filmu. Celý děj se opírá o základy, o kterých prakticky nic nevíme a ani závěr nám nic neosvětlí, kde se vzala jedna z prvních lovkyň upírů a kde se vzali samotní upíři. Kde se děj odehrává, jakou souvislost mají postavy atd atd...Další nevýhodou je animace. Po úvodních titulkách jsem měl pocit, že to bude něco na způsob Appleseed, ale kdepak. Perfektní animačku vystřídala poněkud zastaralejší. Ale i to bych překousl( až na to počáteční navnadění). "Role" učitelky mi přišla děsná a diváka jenom doslova obtěžovala. Je to obrovská škoda, čekal jsem větší zážitek, poněvadž jde přece jenom o japonský animovaný snímek a kucí se s tím většinou umí poprat. Tentokrát to ale nevyšlo 30% ()

Klay

Animace je úžasná a fungujou zde i klasické hororové postupy, povědomé spíš z vlkodlačích než z upířích filmů. Na ploše 3/4 hodiny se to ale nějak není schopné pořádně rozjet. Znatelně chybí aspoň minimální charakterizace postav a to zvlášť u hlavní hrdinky, která je těžce nesympatická a rozhodně by potřebovala i nějaké jiné projevy než jen pouhé likvidování upírodlaků a nenávistné pohledy, které ochotně vrhá na všechny postavy kolem ní. ()

Cedr

Mám rád upíry. Mám rád zamračené slečny. Mám rád boj s katanou. Saya? Saya je tohle všechno dohromady a ještě něco navrh. Tenhle "pilot" není až tak pilotem, spíš jen inspirací pro geniální anime seriál Blood+. Zdánlivě jde v seriálu o to samé, ale... jsou tu rozdíly... drobné, ale podstatné, takže i když Blood+ na Blood: The Last Vampire "navazuje" a netají se s tím, tak jsou to dvě samostaná díla. Obě perfektní. ()

Tom_Lachtan

Mizerná splácanina všech možných upírských motivů. která působí jako něco, co má scénář z hodně podprůměrného dílu Buffy, přemožitelky upírů, které někdo připsal vlastní sadu tesáků a Bladeovskou katanu, bohužel to ale není klon zábavný, on je totiž hrozivě blbý, mající logické díry velikosti dvou Gruzií, takže film je vážně hrozně hloupej a hlavním kamenem zkázy je tak fakt, že se celou dobu tváří hrozně vážně, bez nadsázky se fakt film o upírce čtvrtící démony na střední škole prostě dělat nedá, obzvlášť když v závěru přijde nehorázně űberdementní filozofování, které zcela koresponduje s nudnou a unilou hlavní hrdinkou s výrazem nakopnutého emo-štěnětě při záchvatu dráždivého kašle. Dobrej vizuál rozhodně nestačí. ()

SOLOM.

Přestože mám ve své filmotéce několik anime kousků, tak tento druh filmů doteď nepatřil k mým nejvyhledávanějším. Po shlédnutí tohoto snímku však přišel čas na změnu, protože jsem byl velice mile překvapený a hlavně spokojený s tím co jsem viděl. Hlavním plusem je nádherná animace prostředí, která je v určitých pasážích úžasně propracovaná do sebemenšího detailu. Ve spojení s hudebním doprovodem nabídne divákovi slušnou porci záživné podívané, kterou jen sem tam naruší poněkud kostrbatý děj. Některé místa jsou totiž trošičku nudnější, stejně jako charakteristika několika vedlejších postav. Tvůrci totiž všechno vsadili na kouzlo hlavní hrdinky, jenž ovšem v určitých chvílích také zrovna dvakrát nezabodovala. Narozdíl od své filmové kolegyně nám totiž animovaná Saya nenabídne takový krvavý masakr, což je ovšem odvozeno od pojetí, kterým se tvůrci nechali inspirovat. Film z roku 2009 sázel totiž především na svou akčnost a litry krve, zatímco jeho starší bratříček spíše kladl důraz na vytvoření co nejtemnější atmosféry. Trošku mi vadilo i divné ztvárnění upírů/démonů, které bylo ze slabšího soudku. ()