Blood+

• Japonsko Blood+ (viac)
TV spot
Japonsko, (2005–2006), 20 h (Minutáž: 24 min)

Kamera:

Kódži Tanaka

Hudba:

Mark Mancina

Eri Kitamura, Kacujuki Koniši, Hirojuki Jošino, Akiko Jadžima, Hóčú Ócuka, Keidži Fudžiwara, Akira Išida, Kentaró Itó, Júko Kaida, Ami Košimizu (viac)

Říká se jim Chiropterani – věčně hladová nesmrtelná monstra, která mohou libovolně měnit svůj vzhled. Nejčastěji volí podobu lidskou a skrývají se přímo mezi námi. Proti nim stojí organizace Rudý štít. Tato válka postupně nabývá čím dál hrozivějších podob... Saya Otonashi je normální středoškolskou studentkou. Má jediný problém – pamatuje si pouze poslední rok svého života. Jednoho dne se objeví muž jménem Hagi a předá ji katanu. Cesta za pravdou začíná... (Fabienne)

Marius

10 dôvodov prečo si pozrieť Blood+ 1. Haji 2. Prototyp bišíka s dilemou Solomon 3. Prototyp hláškujúceho pošuka Nathan 4. Animácia 5. Zaujímavé vykreslenie vzťahu Haji –Saya 6. Diva a jej songy 7. Smrť Irene + Sif (s výnimkou povinne klišoidného kawaii dóbucu Lulu) 8. Od cca 32 dielu geniálna paródia seba samej 9. Ruské epizódy a Dóbucuen epizódy 10. This country has always believed in the necessity of having an enemy. With the presence of an enemy, the people will be united and America, the embodiment of idealism will hold. In other words, one can say terrorism and illusion are the true nature of United States of America. Chiroptera are to us the ideal enemy. Only we can create them and only we can defeat these enemies of all humanity. 10 dôvodov prečo Blood+ nedať dobré hodnotenie 1. Pátos, pátos, pátos snáď nikde postavy neumierajú patetickejšie než tu, čo ide na úkor skutočných emócií. Jediná smrť, ktorá mnou pohla je spomenutá vyššie. 2. Pomalý rozbeh – prvé relevantné diely sú tie ruské, posledné tie zio ZOO, škoda, že nasledujú po sebe. 3. RODINA, RODINA, RODINA. Schválne si skúste zrátať koľkokrát všetci Sayi povedia, že sú rodina a že ako jej priatelia budú za ňu bojovať. Funkčné by to bolo keby to bolo raz – dvakrát v seriáli. Keď je to v každom dieli tak 5-6 krát je to hnusné rodinnofilmové klišé. V poslednej epizóde pri boji s Divou som uz z tolkej rodinnej pohody temer grcal. 4. Mizerné súboje. Chápem, nie každý seriál je Fate/Stay night ale toto bolo veľmi biedne, vzhľadom na možnosti aké chiropteránske schopnosti ponúkali. 5. Slabo spracovaný vnútorný konflikt Saye – kto má pochybnosti, či sa z upírskej psychológie dá vytrieskať viac, odporúčam knihy Mrs. Rice. 6. Debilný klasický konflikt dobra a zla. Na anime netypicky popkornové vyhranenie postáv do dvoch táborov. Jediná postava, ktorá sa tomuto vymyká je Solomon. Skrátka a dobre , toto anime je pre otaku začiatočníkov, odkojených na US produkcii. (Subjektiva beriem ako výnimku) 7.Ukradnutý upírsky engine....dvojičky, tvorba Chevalierov, či ich schopnosti...kde som to už len videl a čítal... 8. Happy end pre všetkých. To, že Solomon vytuhol po takom škrabanci a Nathan prežil ten sek považujem za zradu. Inak dokonalý happyend čo ma opäť presviedča o cieľovej skupine. 9. Predvídateľnosť deja . Väčšinu zvratov som odhadol vopred. A dokonca aj väčšinu zvratkov. Vedú „upírske tyčinky“ - to je proste šleha do Zetkového filmu ale Blood+ sa berie príliš vážne, takže ako recesia to určite myslené nebolo. 10. Aby som naštval Endera. 5/10 ()

Zíza

Dobrou, ráda jsem tě poznala a je mi to líto. Ach jo, moc jsem se s vámi sžila... To je špatné... Aneb s tímhle anime jsem se vůbec nenudila, souboje byly skvělý a postavy jsem si zamilovala. Všechny. Bez výjimky. Protože se chovaly vcelku normálně a každá měla ten svůj charakter, kterého se držela. OST taky určitě stojí za stažení (některé Hagiho skladby se velmi dobře poslouchají). Ale na čem tohle anime opravdu stojí? Příběh, dámy a pánové, je to příběh. ^^ - jedno z mých prvníh anime. ()

Hitman_47

Chiroptera...existují snad už od počátku lidské existence. Ale nyní v jednadvacátém století je lidé dokáží "vyrobit." Zde přichází na řadu SLAYER v našem případě nosí jméno Saya...krásná, křehká dívka, která chce být přebornicí v desetiboji....ale jakmile si jí najde její "Chevalier" => její život se změní....nebo pouze vrátí do "normálu" ? :) ()

Eddard

Vyhlídková jízda po celém světě - za upírům podobnými tvory, vzpomínkami a hříchy minulosti. Z těch několika animé seriálů, ke kterým jsem se dostal, je Blood+ jednoznačně nejucelenějším a nejsmysluplnějším. Na vysoké úrovni je jak animace, tak stavba a dramatizace děje (nějaké mušky, obzvláště logické povahy by se našli, ale o nic hrozného nejde)... Hodně mile je odůvodněna existence lidských postav, které, přestože v soubojích jsou pouze bezmocnými pozorovateli, svou dějovou funkci plní. V jistou chvíli jsem se začínal bát, že se mytologie chiropteranů, shifu, chevalierů a jejich královen přesáhne míru mého vkusu (podobně jako třeba v novějším a nesrovnatelně slabším Claymoru), ale nestalo se. Také souboje zůstali až do konce vkusné a nezvrhli se v hvězdné války (jako v jednom už zmíněném seriálu). Dramatické momenty a situace (např. osud Shifu) JSOU většinou opravdu dramatické (a dialogy se i v nich se topí v patosu pouze výjimečně), tvůrci velice pěkně hrajou i na civilní (idylka doma na Okinawě, či na anglickém venkově) a komediální strunu (Lewis, Lola). Co je ale nutno vypíchnout - vůbec nejjistější v kramflecích mi Blood přijde v rovině, do které bych ho původně netipoval vůbec - romantické. Zvlášť intenzivně tichý a zapíraný vztah Hadžiho (asi nejvýraznější postava příběhu) a Sajy, táhnoucí se napříč staletím je famózní a hned za ním bych zařadil morální dilema Solomonovo, následují epizodky Julie a Davida, Kaie a Mao atd. Musím se taky výrazně nesouhlasit s některými zde zmíněnými výhradami - rozhodně nesoushlasím s tím, že by série po 32. dílu ztrácela dech. Naopak, posledních pět dílů je vůbec tím nejlepším, co může nabídnout a úplné finále je pak grandiózní a přitom vkusné, jak jsem se ani neodvažoval doufat. K tomu všemu absolutorium za hudbu... mé svědomité doporučení, přátelé. P.S.: A má úcta tvůrcům českých titulků, kteří si s "projektem" krásně vyhráli. Jen tak dál, přátelé, díky za zážitek. 90% ()

Madsbender

Absolútna srdcovka, a v podstate prvý stret so svetom anime. Celý seriál som zhltol behom niekoľkých dní, a dodnes mám naň len dobré spomienky. 85% P.S.: Značne tu chýba žáner "mysteriózny", keďže postupné odkrývanie deja (teda skladačka niekoľkých línií minulosti a súčasnosti, ale aj možná budúcnosť) je jedným zo zásadných prvkov seriálu. A "úžasný" prequel môžete pokojne vynechať. ()

Natascha

Mé první setkání s anime seriálem skončilo naprostým úspěchem. Kdo by si nezamiloval zmatenou Sayu, divoce se ohánějící katanou, nemluvného Hajiho, který sice bojuje pomocí futrálu na cello, ale to mu nebrání, aby kolem nešířil své nenápadné charisma, navztekaného Kaiho, který projde v seriálu největší proměnou a jak už tady někdo napsal - s ním se divák nejlépe ztotožní. Stejně tak si člověk oblíbí některé záporáky (i když já můžu zrovna ty, no, hodnější...) - Solomona, Karla a nakonec i tu potrhlou mršku Divu. Výjimkou byl Nathan - ten když jsem objevil, tak se m i otvírala kudla v kapse... Ehm, pokračuju dál - nádherná animace, krásně nakreslené postavy, skvělá hudba, děj dostatečně komplikovaný a zajímavý, i když místy až moc natahovaný, ale přesto podávaný v dostatečných dávkách. Konec - báječný happyend - nehappyend. ()

Litsarch

Tento seriál má velice zajímavý a originální příběh. Od začátku divák bádá co a proč se děje/dělo a každým dílem naléza další "políčko" do celkové skládanky. Vývoj postav a vztah mezi nimi se mi líbil, jak u hlavní hrdinky Sayi, tak u dalších postav (Kai, David, Julie atd.)... Celková atmosféra je někdy klidná a někdy hustá, že by se dala krájet... Všechno to dokončuje krásná kresba a nádherná hudba... ()

Hem.m

Já jsem Saja a nebudu bojovat obdivujte mě, protože jsem Saja.. Zabila jsem asi 1000dětí, ale nebudu bojovat, protože jsem Saja.. Toto je nejlepší anime, protože jsem Saja, obdivujte mě.. No pardon, ale jako skončil jsem u 24dílu.. Saja je tak nudná, že se to snad nedá ani vydržet a navíc pořád mele nějaký sra*ky.. Jediné, co může brát ten to seriál do výšin je Haji a ten týpek s francouzským přízvukem (Ten, co pořád jí bonbóny..) Nevím teda jak ostatní dílu k tomu jsem se neprokousl, protože jsem to už opravdu nezvládal dál sledovat, ale jestli je Saja pořád tak stejně nudná, tak to asi nestojí za nic.. ()

Ender66

Konečne anime seriál ktorý je našlapaný hneď od prvého dielu a netrvá x dielov pokým sa rozbehne. Zo začiatku som bol z Bloodu úplne nadšený, ale postupne sa začali prejavovať menšie chybičky. Pri pozeraní som získaval pocit, že tvorcovia nemali od začiatku úplne jasnú predstavu kam sa má seriál uberať a že scenár písali "za behu". To má na svedomí nedotiahnutie respektíve nedostatočné vysvetlenie niektorých vedľajších dejových línii. Ďalej sa mi niekoré situácie zdali zbytočno naťahované (nič neriešiace súboje Sayi s Divynmi chevaliermi) z iných sa dalo podľa mňa vytrieskať viac (smrť niektorých postáv). Seriál sa mi zdal ku koncu mierne naťahovaný, dúfam, že sa ho tvorcom podarí ukončiť v čo najmenšom počte dielov a že sa nebudú snažiť umelo ho naťahovať (posledné dva diely hovoria skôr o možnosti a).Toto všetko sú však kozmetické chybičky, ktoré iba minimálne špatia tento inak výborný seriál s veľmi dobre napísanými postavami (najmä Haji a Saya), s výbornými akčnými scénami a zaujímavým príbehom. Trochu slabších 10/10. Update: Po dopozeraní seriálu musím bohužiaľ konštatovať, že sa stalo presne to, čoho som sa obával - seriál sa ku koncu stratil v zobrazovaní klišé za klišé a naťahovaní vecí, dokonca aj veci, ktoré predtým fungovali (tragika boja Shifu, súboje ktoré vlastne nič neriešili ale potešili) akosi strácali údernosť. Koniec bol tak bohužiaľ pre tento výborne rozbehnutý seriál vykúpením z agónie, ktorú ku koncu prežíval. Posledných 10 dielov seriálu bolo naozaj slabých no aj tak, hoci by som nemal dávam 9/10. ()

Naslund

Jistě, Blood+ působí, jako kdyby byl určen pro Američany. Obzvláště pak pro ty Američany, kteří nemají rádi svou zemi. Ale přestože Blood+ nese některé americké rysy, jako je přehnaná propagace rodiny, nesmrtelnost postav nebo dokonce nemá ani žádnou nosnou myšlenku, svůj původ nezapře. Dlouho jsem již neviděl, že by měl seriál tolik sympatických a hlavně zajímavých postav (Solomon, Saya, Nathan, Haji,...). Ty byly asi hlavním důvodem, proč by mi nevadilo pokračovat i po skončení a třeba už i v jiném žánru. To pouze v případě oživení některých postav. Jen by byl trochu problém odvyknout si skvělé atmosférické hudbě. Díky Divě dokonce začínám mít rád i operu. Jediná věc, které mi je líto, je, že v historii zůstává ohromný nevyužitý prostor a namísto něj se protahuje příběh zbytečnými scénami. Teď když už byla hlavní dějová linie ukončena, asi ani nebude možné ho případným pokračováním využít. ()

KiritoSenpai

Jelikož mám anime rád nikoho nepřekvapí když řeknu že mě anime bavilo. Typický anime námět byl zde použit a zasazen do prakticky dnešní doby. Holka, která speciální katanou zabíjí křížence vlkodlaka a upíra, bojuje proti své sestře a snaží se zachránit svět, a k tomu jí pomáhá její Chevalier a její nevlastní bratr mě jako hlavní postava zaujala. Ano, dá se vytknout pár nedokonalostí, jako třeba nedostupnost originálního dabingu s českými titulkami (k mému údivu jsem našel na googlu jenom česky dabingované verze, a až na serveru uloz.to jsem našel pár dílů s titulkami, což mě překvapilo) ale myslím že jsou to maličkosti. 95%/100% ()

Genryuusai

Trochu mě mate názor všech, že blood je našlápnutý hned od začátku. Naopak snad 80% všech anime, co jsem kdy viděl, má zajímavější a zábavnější začátek než blood, který se trochu rozjede až někdy kolem 15. dílu. A vůbec jsem asi viděl jiný seriál, protože konec mi zas přijde vcelku podařený... Sice je předvídatelný už asi 20 dílů dopředu, ale stejně ujde. To všechno by stačilo na 3*, ale za Hajiho, Nathana a hlas Amshela dám o * víc. ()

CarnTheNunya

Čekal jsem, že Blood+ bude hodně béčkový, což on sice furt v určité oblasti béčkový je a kupodivu mě i hodně bavil. Samotný příběh tohoto anime seriálu se ze začátku zdá být poměrně prostý, ale pomalu se rozvíjí. No, asi už ani nemám co víc říct, protože zkrátka jsem se příjemně bavil a relativně brzo jsem to měl sfouknuté. ()

Shorty_

Ze začátku jsem si myslel že to ano nedokoukám ale po nejakém 5 dílu mě to až neuvěřitelně chytlo a zbylých 45 dílů sem dokoukal za 3 dny :) ()

Cedr

24.září 06 - Konečně vyšel poslední díl tohoto anime seriálu. Nenechte se zmást tím, že seriál má nakonec jen 50 dílů místo 52 jak bylo původně plánováno. Jaké to je? Úžasné! Definitivně jeden z nejlepších anime seriálů současnosti. Poutavý příběh plný zvratů se odehrává na mnoha místech světa, takže prostředí nikdy nemá šanci zevšednit. 50 dílů je celkem dost, takže autoři měli spoustu prostoru na perfektní a uvěřitelné vykreslení psychologie postav. Největší plus seriálu je právě ta uvěřitelnost a "normálnost" postav. Hrdinové i vedlejší postavy nejsou jen rozpohybovanou změtí barev a čar, ale mají svůj vlastní charakter. Emoce a chování není vyhnané do extrémů, tak jak tomu bývá někdy zvykem, aby si divák mohl postavy "zaškatulkovat" do kategorií ve stylu "ten je šílenej" "ten je záporňák" "tahle je blbá" "tihle se nesnáší". Skutečné lidi takhle snadno nemůžete rozdělit do přihrádek. V Blood+ se všichni postavy postupně vyvíjí a na mnoho z nich si změníte názor třeba i několikrát. Třeba Sayu budete ze začátku nenávidět, protože i když bude nad Slunce jasné, že normální japonská studentka prostě není, tak se tak bude pořád snažit chovat. Budete ji nesnášet, že tolik dílů nebude prostě schopná čapnout tu katanu a všechny tam rozsekat. Budete se při každém souboji tiše modlit, aby konečně přijala svůj osud a aspoň chvíli se chovala jako ta Saya v Blood: The Last Vampire. Můžeme ale Saye zazlívat, že odmítá přijmout svou minulost? Nemůžeme. Pokud vydržíte seriál sledovat, tak pochopíte, že se není čemu divit. Příběh je dost chytlavý a moc se mi na něm líbí, že autoři nic moc neskrývají. Není třeba se dlouho nad ničím zamýšlet, vše je celkem jasné a dobře vysvětlené. Nikdo si tu nehraje na žádná zběsile tajemná a moudrá poselství. (Nejen) ve finálních dílech je navíc přítomna dost trefná kritika USA, hlavně tedy jejich přístupu k vojenským konfliktům. Osobně je pro mě Blood+ prostě jasnou volbou - mám rád upíry a taky se mi líbí akční scény s meči a konkrétně s katanou. Saya je proto přesné synonymum a v pozdějších dílech (Londýn a okolí) nemá její fialový outfit a vůbec její "pohled na věc" chybu. Perfetní anime! Rozhodně doporučuji! ()

t_gon

Výborný Anime seriál, jež kombinuje akční horor s prvky dramatu. Příběh vypráví o dívce jménem Saya, jež bydlí v harmonické rodině a neví nic o své minulosti. Z poklidného života je vytržena hned v prvním díle, kdy se potkává se svým "Chevalierem" a musí bojovat se zrůdným stvořením Chiropteranem. Od tohoto okamžiku Saya nastupuje na dráhu brutálního lovce těchto kreatur a přitom zjišťuje střípky své minulosti. Děj je plný zvratů a nečekaných odhalení, je zde místo jak pro romantické chvilky tak pro brutální akce a v každé sérii dochází ke změně lokace(Japonsko, Rusko, Paříž...). On seriál ještě není ukončen - dle všeho bude mít 52 dílů, což je jen dobře. Jako bonus navíc je zde možnost české lokalizace...Pro každého Otaku jasná volba!!! ()

LordSnape

Výborné akční anime. Pokud pominu zbytečnost některých scén a dílů, tak jde vskutku o dobrou zábavu. Příběh se pomalu poodhaluje a o napětí není nouze, soubojů a příšer je taky dost a navíc tomu všemu se vší parádou kraluje nádherná hudba z produkce Hanse Zimmera. Jen mě trochu mrzí, že mi zabili všechny mé oblíbené charaktery. Riku, Fantom Karl a členka Shifu Irene, kterou jsem skoro obrečel. :( Ale to už je holt úděl anime. 9/10 ()

Sabiana

Je to klišé. Celý seriál je klišé, rozhazování citů a dojemného mluvení na všechny okolo. ALE hodně nápaditých soubojů a především armáda roztodivných postav, mezi kterými si každý najde aspoň dvě nejlepší (proto * navíc). Ale ruku na srdce, kdo se hrabe na Hajiho... ()