Blood+

• Japonsko Blood+ (viac)
TV spot
Japonsko, (2005–2006), 20 h (Minutáž: 24 min)

Kamera:

Kódži Tanaka

Hudba:

Mark Mancina

Eri Kitamura, Kacujuki Koniši, Hirojuki Jošino, Akiko Jadžima, Hóčú Ócuka, Keidži Fudžiwara, Akira Išida, Kentaró Itó, Júko Kaida, Ami Košimizu (viac)

Říká se jim Chiropterani – věčně hladová nesmrtelná monstra, která mohou libovolně měnit svůj vzhled. Nejčastěji volí podobu lidskou a skrývají se přímo mezi námi. Proti nim stojí organizace Rudý štít. Tato válka postupně nabývá čím dál hrozivějších podob... Saya Otonashi je normální středoškolskou studentkou. Má jediný problém – pamatuje si pouze poslední rok svého života. Jednoho dne se objeví muž jménem Hagi a předá ji katanu. Cesta za pravdou začíná... (Fabienne)

ywo666

Veľmi čudne namiešaná vec. Chvíľu sledujeme akčný masaker, ktorý preskočí do úplných infantilných sračiek. Rýchlo sa ale presunie do hororvých vôd a odtiaľ je to už iba krok do ťažkých existenciálnych tém, ktoré sú všetko len nie veselé. Snímok je miestami zábavný, miestami otravný, prípadne extra otravný a miestmi silný smutný. Ǔplne by som si dal remake ktorý nie je z Japonska. Lebo námet veľmi dobrý len to bola občas strašná chujovina. 1/3 seriálu by som úplne vystrihol. Chcel som dať iba dve hviezdy, lebo sa to rozbiehalo pomaly, ale druhá polka sa výrazne zdvihla musím to hodnotenie zvýšiť. Inak vie niekto čo je za blbú módu že postavy stále opakujú mená ďalších postáv? Rovno tam mohol hrať Groot. Dávam 3* s tým že jednotlivé epozódy mali od 1-5*. Veľká nevyrovnanosť. ()

skretik

Pozor, použila som v texte 1 spoiler (v zátvorke s hviezdičkami)... Úžasný seriál. Rozhodne odporúčam. Vynikajúce myšlienky, silný príbeh, ktorý diváka do seba úplne vtiahne. Na začiatku som sa strácala a chcela som to prestať pozerať... To bolo asi prvých 5-6 dielov. Potom to celé do seba začalo zapadať a moje hodnotenie stúplo na 6+/5 :D. Potom, keď s dej prudko zmenil (*****spoiler: zomrel Riku*****), tak to bolo len "slabých" 5* :). Ale na konci sa to zase vystupňovalo a dokonca 7+ z možných 5* :). ()

Ceres

Hm, další super záležitost, má to sice 50. dílů, ale tak parádní příběh s upírskou tématikou. Navíc Saya je úžasný charakter, který mě hned zaujal od začátku. Sice před závěrečným vyvrcholením malinko dochází dech, ale jinak, bombastická záležitost a konec nenechá oko suché. No a zase neskutečně vynikající soundtrack. Tohle animé mě chytlo a nepustilo až dokonce, ale pak jsem byl z toho dost emociálně vyčerpán, což je znak jen kvalitních věcí:-) ()

VanTom

Žádné nadšení, spíše taková decentní spokojenost. Zpočátku jsem si říkal, jak je pozvolné tempo úžasné a skvěle slouží k vykreslení charakterů a vztahů mezi postavami, jenže ono to trvalo vlastně až do konce: neustálé přesvědčování se o rodinné a přátelské pospolitosti, vyrovnávání se s minulostí a obavy z budoucnosti. Hlavní hrdinka Saja sice byla velmi sympatická, ale do poloviny seriálu nic neuměla, na nic si nepamatovala a vůbec netušila, co dělat, každý ji porazil, a to přitom měla být ultimátní zabijácký stroj. Nepřátelé supersilní, neměla by jedinou šanci, naštěstí se vždy zjevil někdo, kdo ji zachránil (nebo si záporák poslední úder rozmyslel). Samotné souboje také nic moc, krátké, nenápadité. Ale nějak to všechno do sebe zapadalo a díky výbornému vizuálu a hudbě, zajímavému ději a charizmatickým postavám bavil seriál až do povedeného závěru. ()

andalin

Jedno z nejlepších anime, co jsem kdy viděla. Už je to hrozně dávno, musím se někdy podívat znovu! Narazila jsem teď na Spotify na soundtrack a vzbudila se ve mě nostalgie. Úžasné postavy, zajímavý příběh, spousta emocí. ()

Niella

Blood+. Najlepsi anime serial za poslednych par rokov? Do 32 casti ano. Serial sa vymyka aspon vacsine cliche (hoci nie vsetkym) typickym pre tento zaner anime. Serial nema dlhy rozbeh, to vsak neznamena, ze by boli tajomstva hned prezradene, pretoze serial ma presne tu spravnu davku akcie, odkryvania pribehu a spoznavania postav, aby sa divak nenudil. Takze kazdym jednym dielom sa posuvame o krocik vpred a ak nie, diel sluzi na lepsie pochopenie vedlajsich postav, ktorym sa tu prenechava dostatocny priestor, co vobec nie je na skodu, prave naopak. Postavy su vynikajuco napisane, takze hoci Saya by mohla byt "dalsia sestnaska, ktora zoberie svoju katanu a nakope im prdel", stava sa z nej uveritelne vystrasena dievcina, ktora v tvarou v tvar nepriatelovi svoj udel prijima postupne, neochotne, lebo vie, ze ked si uz tuto cestu raz zvoli, nie je navratu a neodvratne to nezmeni len cely jej zivot, ale aj ju samu. Okrem dalsich vybornych postav, vyzdvihnem este Kaia, ktoreho som na zaciatku nemusela a jeho prerod v postavu s ktorou sa neskor clovek dokaze najlahsie stotoznit. Postavy nie su cierno-biele, kazda ma svoje temne, alebo svetle stranky, tak ako aj Saya ma temnu minulost, aj hlavny zaporak ma dovod byt taky, aky je. Autor sa neboji nechat postavy trpiet, dokonca aj umriet, vsetko podciarkuju vyborne dialogy o tuzbach, snoch, strachu a nadeji. Toto vsetko a este ovela viac, robi zo serialu to naj, co som v poslednej dobe videla. Do 32. casti, ktora je zlomova. Nie preto, ze po nej sa objavia titulky: o rok neskor, ale, ze dej zacina viaznut, zacina byt repetitivny, serialu dochadza stava. Momentalne vysla 46 cast a mne ostava dufat, ze diely od 36 casti, do ktorej som serial videla, sa znovu vratia do "normalu" a vsetko sa skonci vybornym, nezabudnutelnym koncom. Lebo inak by to bola velka skoda. Dotatok : Ak si polozime prozaicku otazku, ci je lepsie ked sa serial zle zacina, alebo ked sa zle konci, jednoznacna je odpoved po a. Ak je koniec dobry, mame tendenciu ospravedlnovat zaciatocne diely, ako nutne zlo,zatial co, ked je to naopak, clovek len kruti hlavou ako to mohli tak pokaslat... Mozno poslednych 18 dielov nie je zlych, ani priemernych, ale v kontexte prvych 32 dielov to tak vyznieva.... 5* ostava, ale len preto, ze 32 dielov je stale viac nez 18..... ()

3 AM Code

Po shlednuti prequelu sem byl na Blood+ pomerne nateseny, ale vysledek je dost rozpoluplny. Libi se mi hudba a take postupne snove odhalovana zahada ze Sayiny minulosti koncici v troskach francouzkeho hradu. Ted bohuzel ty negativa: Je to naprosto zbytecne dlouhe, nektere dramaticke situace se snad dokonce tahnou prez nekolik dilu - podobnou hruzu sem naposled zazil kdyz do porevolucni CR (tehdy CSR) dorazila prvni cistokrevna jihoamericka telenovela - Emanuela (brrrrrrr). Dalsi vytka smeruje k vyvoji charakteru predevsim Sayi, ktery je casto neverohodny a strasne rozharany. No a pak ty dialogy - kdyz uz neco telenovelovite natahujete, musite proste nutne zacit placat a placat... Velka skoda, tenhle serial ma nektere super momenty, ale ve vysledku upada do prumeru. ()

Roby

Kvůly Hajimu a v celku povedenému konci dávám 4 hvězdy, jinak mě ten De...l Kai sral až do konce s tou rodinou, rodinou a zase rodinou, už to bylo fakt otravné. Není to sice nic nad čím bych slintal, ale dalo se na to vcelku dívat. ()

B4TM4N

První anime seriál co jsem viděl a hned taková bomba. I přes svou délku se rozjede rychle, navíc zde nejsou typicky výplňové díly s v podstatě nulovým obsahem. Ze začátku mě trochu štvala Saja svým gándhiovským přístupem, naštěstí ji to přešlo. A Haji je největší stylař. ()

Teg

Slušně animovaná věc, bohužel po relativně poutavém úvodu jsem čekal trochu větší krvák s náročnějším dějem. Děj zachází až příliš často do takové příběhové plytkosti a infantilnosti, že není vůbec pochyb, že nejsem cílová skupina. Not my cup of tea. Dropnuto po 16ti dílech. P.S: možná bych to i dokoukal nebýt příšerného českého dabingu. Horší než tohle může být snad jen recitál ve stylu slunce seno erotika. ... Pokud se někdy přinutím to dokoukat, tak možná přehodnotím svůj postoj. ()

Cassandra

Nevyužitý potenciál. Pochválila bych hlavně zajímavě vymyšlenou historii a fyziologii chiropteranů, ale to je asi tak všechno. Vadili mi hlavně tři věci - 1) délka seiálu. Jsou podobně dlouhé seriály, které mají kvalitní děj, rovnoměrně rozdělený po celou dobu trvání série (Fullmetal alchemist), ale Blood+ obsahuje příliš mnoho zbytečných dějových linií a postav (Van, reportér). Mohl by být klidně třetinový a jen by mu to prospělo. 2) Charaktery a dialogy šustí papírem a největší problém jsem měla s hlavní hrdinkou. Ze začátku ji scénáristé prezentují jako bojácnou květinku ("já nemůžu, já nemůžu"), která se pak náhle promění málem v terminátora. V záverečné části seriálu (která podle mě není zvlášť kvalitativně rozdílná) pak už chce mít všechno za sebou a nezatahovat do boje ostatní - v této poloze už je celkem snesitelná a věrohodná. Bohužel se asi v polovině seriálu vyskytuje jistá příšerná scéna na útesu, která téměř zničila zbytky respektu k této postavě, protože takhle by se ke svému kamarádovi choval jen naprostý kretén. Nejméně mi vadili asi ti její bráchové. 3) Logika tiše pláče v koutku. Já vím, že od podobného žánru nemohu čekat příliš, ale co je moc, je moc. Některé nelogičnosti zmiňuje Marius, já přidám například povzdech nad tím, že za celý seriál nikoho nenapadlo naplnit Sayinou krví pár krevních konzerv a využít je v boji, místo toho vojáci jen bez většího efektu vyprazdňovali zásobníky a pokukovali po Saye. Nebo stálé plky nad tím, že musí chiropterany utajit před veřejností, přitom ti se celý seriál promenádují, kde můžou, a tajné organizace s nimi ještě pořádají cvičení na veřejnosti. Prostě špatný scénář nazachrání ani námět či technické zpracování. ()

D.Snake

Nic extra originálního, ale to je vcelku jedno. Provedení je dokonalé a i přes hodně epizod si Blood+ dokáže divákovu pozornost udržet až do konce. Nemám žádné větší výhrady, snad jen radu- Nenechte se odradit počátečními epizodami, bude to jen lepší a lepší. 8.5/10 ()

evil_ryu

Veľmi dobrý seriál s peknou animáciou a dobrým príbehom. Začiatok sa my páčil pretože autori ťa nechávajú v napätí a nič nevysvetľujú, v priebehu seriálu samozrejme všetko odhaľujú ale nie moc rýchlo aby si bol zvedavý na ďalšiu epizódu. A čo musím naozaj pochváliť je hudba, ktorá je na vysokej úrovni. ()

Terezinka198

Když zjistíte, že místo toho, abyste sledovali a vnímali anime, mezitím kroužíte po jiných stránkách a máte to spíš jako kulisu, kterou ani moc nevnímáte, je něco šeredně špatně. První díl zajímavý, ale první díl jsem viděla kdy? Před několika měsíci? Nebude to skoro už rok? Netuším. Trvalo mi to ale hodně dlouho a dost jsem se nudila... Asi jsem se k tomu neměla ještě těch pár let vracet, třeba bych na to zapomněla úplně a nemusela se zbytečně trápit. 4,5/10 ()

Mortemiss

Miluji tenhle seriál. Narazila jsem na něj přibližně před rokem a půl a od té doby jsem ho viděla snad 10x, dokonce jsem si koupila vydanou mangu a novely (tomu se říká opravdový zápal). Tohle anime má spoustu velkých +. Skvělá výprava, vývoj postav, dokonalá hudba, návštěva hned několika destinací (Japonsko, Vietnam, Rusko, Anglie, Francie, USA...). Hlavní postava Saya Otonashi je zpočátku bázlivá studentka, které se zmocní panika už jen při letmém pohledu na krvelačné monstrum. No ono se taky není čemu divit, ruku na srdce a hlavu na špalek, kdo by zůstal v klidu, když se na něj vrhne obří bestie (ne teď jsem nemyslela J. Momou, toho by jistě ženy uvítaly s otevřenou náručí a ne s katanou v ruce). Nicméně tato studentka se postupem času stává sebevědomější a odhodlanější v porcování monster, takže ve druhé polovině už to řeže hlava nehlava a nejeden se v tom jejím řemeslu vzhlédne. Konečně smysluplné řemeslo zbavit svět od takových zvrácených potvor (vyložte si to jak chcete). Diva, její protiklad, je zábavnější a mnohem labilnější, člověk nikdy neví, kdy ji v té palici zase přeskočí, ale o to víc ji mám ráda, navíc ten její zpěv (jedno velké a dlouhé Ááááách). Haji, ano je to takový poslušný pejsek, který přiběhne na zavolání, téměř žádné charisma, ale na basu hrát umí (někdy Bacha a někdy bum bác po palici). Solomon je prostě pašák, moje nejoblíbenější mužská postava. V manze byl o něco větší hajzlík, zato v anime z něj udělali romantika, kterého čeká hořkosladký dramatický konec. Nejoblíbenější pasáže: jednoznačně back to past (Saya a Haji), výlet transsibiřskou magistrálou a pravý ruský venkov (opět back to the past and viva Rasputin). V neposlední řadě scénky se Solomonem ve Francii a v New Yorku. Takže za mě naprostá spokojenost a jednoznačně TOP 1. ()

Crowen

Má to poněkud pomalejší rozjezd, ale určitě se vyplatí se prokousat prvnímy deseti díly a pak nastavá totální mafie. Jením slovem - vynikající. ()

Radek.SCH

Zabaleno po patnácti dílech. Nevím, jestli se Saya někdy v budoucnu probudí, lae vlastně mě to ani moc nezajimá. Tohle bylo nezáživné, kýčovité a kdyby se to mělo převézt do hrané podoby (jako že tu takový pokus byl) dopadlo by to špatně. Chtěl bych vidět něco ala "anime epizoda z Kill Bill" Prostě stylovou, řádně krvavou a berserkovou řezničinu, v hlavní roli s nesympatickou, asociální a amorální zrůdou, másto toho tady máme fakt pevnou RODINU, mizernou animaci od Production I.G. a průměrnou a nudnou holku, která pořád nechce bojovat. Jediné co snad stojí za zmínku jsou flashbackové úryvky z války ve Vietnamu. == 50 % == P.S. Tohle je můj 58 anime seriál během pěti měsíců, co jsem s anime začal a nejspíš bude (pokud budu mít silnou vůli) snad poslední, co uvidím. A když to hrubě naprůměruju, tak to dělá cca 1325 epizod od listopadu do března, což dělá zhruba 260 epizod měsíčně, což je 8 až 9 epizod (denno)denně. Nářez, co? K tomu ještě připočtěte filmy viděné v kině, v televizi, a jinde =D tak vám z toho vyjde dost nelichotivý obrázek o mé osobnosti. ()

loki5

Především je to až hrozivě rozvleklé na to jak málo se v tomto anime stane. Navíc je to i hodně předvídatelné. A i přesto se mnoho věcí nedozvíte ani na konci. Na druhou stranu to má i svoje světlé momenty a malé náznaky, že by to mohlo být i zajímavé. Scény s Irene, smrt Rika mě i překvapila a Ruská odbočka byla i poutavá. Když už jsem, ale asi po dvacáte slyšel "my jsme tvoje rodina" chtěl jsem s tím seknout. Pak je to jen klišé na klišé, nesnesitelná Diva, souboje kde padnou jen ti kteří víte že zemřou, a spousta řečí stále o tomtéž. Přidejte si k tomu odpudiví český dabing a 50 dílů je prostě moc na to, abych to hodnotil kladně. Ostatně čekat tak dlouho jen na to, aby se stalo to o čem se mluví celý seriál od asi páteho dílu je dost děs. 40% ()

artuš

Pěkný seriál. Japonci opět dokázali, že umí natočit animé, které je napínavé až do konce. Sice se ke konci trochu táhl, ale to se dá odpustit. Ale co je hodně nadsazené, je to že se tento seriál považuje částečně za horor, podle mě by tam mělo být místo horor, romantický. Jak romantické filmy nemám rád, tak tohle mi nevadilo. Jak bude čas tak si to pustím ještě jednou. ()