Upírske denníky

• Česko Krev: Poslední upír (viac)

Upírka Saya je členkou tajné vládní organizace, která se zabývá lovem démonů. Ke svému lovu používá pekelně nabroušenou katanu. Děj se odehrává v půlce války ve Vietnamu na americké základně v Tokiu. Saya musí v místní vojenské škole vypátrat démony a zničit je. Produkce se ujal Bill Kong, který je podepsán pod hity jako Tygr a drak nebo Hrdina. (sheen)

nash.

Tohle že byla ta jemná, laskavá, téměř éterická Ji-hyeon Jeon z křehké romance Siworae? Tahle razantní kráska, která s katanou a upřeným pohledem vykydlila plnou uličku agresivních upírů, lokla si krve a vyrazila vykuchat pár dalších démonů? No jo, byla. Čekal jsem béčkovou akční jízdu s asijskou kráskou, která v efektních záběrech vykostí co nejvíc upírů. Dostal jsem béčkovou akční jízdu s asijskou kráskou, která v efektních záběrech vykostí co nejvíc upírů. Nenudil jsem se a než jsem stačil pohoršeně syknout nad nějakým tím nesmyslem, až tu byla další akce a katana svištěla. A to ostatní jsou prkotiny. ()

Chen

Příběh vcelku zmatený, skáče se tu z místa (a času) na místo (a jiného času), krev je tu digitální, až hanba, některé souboje jsou neuvěřitelně nepřehledné (o to více zabolí, že souboj v lese je natočen pěkně a člověk si říká, proč nezvolili podobou choreografii i pro zbytek akčních scén), dialogy jsou plytké, že z toho uši bolí. Jednou podívat a tím to hasne. ()

demented

Animovaná predloha ma príliš nenadchla a žiadny zázrak sa nekoná ani pri jej hranej verzií. Snaha zavďačiť sa americkému publiku, resp. jeho mladšej časti vyústila do zverstiev typu hektolitrov digitálnej krvi, ktorá by určite tiekla aj vtedy, keby sa hlavná hrdinka porezala o papier. O horore samozrejme nemôže byť ani reč. Štylizácia je síce pekná, ale temna atmosféra príznačná pre animák to vzdala hneď na začiatku. Je síce pekné, že action director je Corey Yuen, ale čo z toho, keď všetky súboje sú (miestami) neprehľadne a epilepticky zostrihané a cca každých päť sekúnd prerušené spomaľovačkou (toto za primeranú dávku rozhodne nepovažujem). Jediným súbojom, ktorý ako tak stojí za to, je scénka Sayin otec vs. ninjovia v pomyselnom flashbackovskom Sayinom "origine" ;) Samotný dej...no, škoda reči :) Pokiaľ nebudete nechápavo krútiť hlavou, že či si z vás tvorcovia náhodou nerobia srandu, tak vám minimálne na tvári vylúdi pobavený úsmev. ()

Shit

Scénář to má děravej a blbej jako byli Arnoldovi nepřátele v Komandu, takže pro ty, co znaj animovanej seriál a film, tuhle verzi, která je hodně cejtit americkým stylem kurvení předloh, asi budou těžko rozdejchávat, což je zjevný i na hodnocení, navíc ani triky nejsou výborný, respektive démoni by potřebovali značně vylepšit, ale pokud dojde na akci, tak v rámci toho, že Ji-hyeon Jeon neni žádná bojovnice, to je udělaný moc pěkně, kdy ve studentským oblečku tam švihá katatnou pěkně rychle a kosí upíry ve velkým stylu po desítkách a to všechno zabalený v docela pěkným vizuálním zpracování, snad jen tam nemusela mluvit anglicky, působilo to hodně nuceně a nepřirozeně, ale jinak sem se, až na pár nudnejch pasáží bavil, když stupidní dialogy mi šly jednim uchem dovnitř a druhým, bez zbytečnýho zdržování a přemýšlení, hned zase rychle ven . ()

lennyd

Už dlouhá léta Saya (Gianna Jun) vyhledává démony, a pomocí své katany je posílá tam, kam všichni démoni patří. Jednoho dne se vydává v přestrojení za školačku na školu na americké vojenské základně, kde zachraňuje život mladé Alici (Allison Miller), dceři místního generála. Od té chvíle se po stopách démonů vydávají obě dívky společně ... Tak toto se opravdu moc nepovedlo. I když mám upíří filmy docela rád, a v kombinaci s japonským prostředím zněl námět docela zajímavě, tak se film podařilo autorům docela zpackat. Některé scény působí vyloženě komicky (Saya zabije asi milion démonů, zatímco se Alice schovává. Po chvíli Alice říká - "Nemůžu tě nechat bojovat samotnou"), a i to velké překvapení i momentálně zaostalý divák jako jsem já čeká už tak od poloviny filmu. Na druhou stranu se mi docela líbil styl natočení filmu - například scéna v lese je vyloženě lahůdková. ()

Josh Hartnett... tasí kolty?

Josh Hartnett... tasí kolty?

13.09.2009

Nepletete se, včerejší novinka se jmenovala skoro stejně. Tentokrát se ale místo veterána Jeffa Bridgese stane pistolníkem představitel mladší herecké generace Josh Hartnett. Stane se tak v… (viac)