Kosti

• Česko Sběratelé kostí (viac)
Komédia / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Romantický
USA, (2005–2017), 176 h 8 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvorcovia:

Hart Hanson

Réžia:

Ian Toynton, Dwight H. Little, Jeannot Szwarc, Chad Lowe (viac)

David Boreanaz, Emily Deschanel, Michaela Conlin, T.J. Thyne, Tamara Taylor, John Francis Daley, Eric Millegan, John Boyd, Jonathan Adams, Patricia Belcher (viac)

Keď sa v hromade zlisovaného kartónu v továrni na recykláciu zjaví obraz Panny Márie, agent Booth a Dr. Brennanová vyrazia do terénu. Zistia, že nešlo o žiadne zázračné zjavenie, ale o obrys vysušeného ľudského tela, ktoré leží vnútri zlisovaného kartónu a je úplne sploštené! Závisí len od nich, aby prišli na to, kto je obeťou a kto ju mohol zabiť. Ak chcete objasniť vraždu, musíte pátrať až do špiku kostí obete. Emily Deschanelová ako brilantná súdna antropologička Dr. Temperence "Bones" Brennanová vládne výnimočnou schopnosťou odhaliť stopy ukryté v kostiach obete. Aj preto pomáha vyšetrovať vraždy, pri ktorých sú štandardné metódy na identifikáciu pozostatkov mŕtveho neúčinné. Sledujte napínavú prácu vedcov, ktorým nechýba humor a ľudskosť aj napriek tomu, že pracujú v morbídnom svete plnom krutých a hrôzostrašných zločinov! (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Likan7 k tomuto seriálu (16)

Kosti (2005)

Nemohu jinak. Epizodní příběhy a vyšetřování se logicky začne časem opakovat, ale mě tenhle seriál bavil od začátku do konce. Trefa do černýho byl hlavně casting, chemie mezi jednotlivými postavami se série po sérii míchala do skvělýho a dokonalého koktejlu, který chutná celých 12 řad. Boreanaz i Deschanel tu spolu předvádí nekonečnou slovní přestřelku, která mě bavila od prvního do posledního dílu. Není to něco objevného. Najde se tělo, rozjede se vyšetřování, Brennanová (případně skvělý asistenti) najde geniální řešení a Booth vraha chytne. Občas se řeší něco víc dílů, několik dějových linek je roztahaných na větším prostoru a v pozdějších fázích seriálu se řeší i hodně vztahy, což jsem ale měl rád ještě víc. Bones je tak trochu kult a za mě si to plně zaslouží! Kůstko, Boothe, Angelo, Hogginsi, Cam, Arastoo i Sweetsi, byla to jízda budete mi chybět! ()

Season 1 (2005) (S01)

Ničím nezajímavý start, který beru jen jako takovou rozkoukávačku. Epizodní příběhy bez náznaku většího děje. Na odpočinek asi dobrý, i tak jsem se ale většinou nudil. ()

Season 2 (2006) (S02)

Lepší, znatelně lepší než jednička. Na postavy jsem si zvykl na mě celkem rychle a i případy mi přijdou zajímavější. Rozhodně se na trojku těším více, než jsem se "těšil" na dvojku. ()

Season 3 (2007) (S03)

A kvalita stále stoupá, což jsem po jedničce opravdu nečekal. Zvlášť závěrečné díly mě bavily hodně. Najednou si každý dokázal najít místo v seriálu, příběhy jsou fajn a konečně se rozjel i nějaký větší děj, který doufám bude mít ještě nějaké dohry s ohledem na zjištění na konci. ()

Season 4 (2008) (S04)

Stále dobrý. Kostíci asi nikdy nebudou můj nejoblíbenější seriál ever, ale je to pohodová koukačka na odreagování. Postavy jsou fajn, děj čtyřky taky. Za mě není problém. ()

Season 5 (2009) (S05)

Kosti si u mě našli konečně svoje místo. Baví mě vztahový problémy hlavních postav, občas mě baví i vyšetřování případů. Chlapec s odpovědí s přehledem nejlepší díl. Snad si Kosti kvalitu udrží i po loučení na konci. ()

Season 6 (2010) (S06)

S přehledem zatím nejzábavnější a nejsilnější série. Konečně zase pořádný záporáci a vztahy, které seriál řeší minimálně z 50% svýho času. Obvykle by to byl problém, ale já mám ty postavy prostě rád, takže mě jejich problémy zatím baví. ()

Season 7 (2011) (S07)

Ten závěr! Je mi trochu líto, že se jednotlivé série nikdy nedostanou nad 3*, protože jednotlivé díly jsou občas brilantní. Celkový dojem mi to ale nezkazí. Stále mě baví příběhy, postavy a vztahy, které Kosti řeší někdy víc než samotné vraždy :) ()

Season 8 (2012) (S08)

Za mě asi nejlepší série. Příběhy a případy se sice (logicky) po osmi sériích už trochu opakují a většina postav dost přešlapuje na místě, ale mě to prostě baví stejně jako v začátcích. ()

Season 9 (2013) (S09)

Zajímavé jak si Kostíci dokáží udržet svou úroveň. Je to stále nadprůměrná zábava, která sází na profláklý postavy. Někdo může říct, že je to stále stejné dokola, ale mě to baví stále dobře. ()

Mrkvička v kudzu (2014) (S09E18)

Když přijde slabší díl s nezajímavým případem, přijde na řadu humor a čest zachraňuje Hodgins se svým vykuleným výrazem. ()

Season 10 (2014) (S10)

Trochu únava materiálu. Stále to jsou Sběratelé kostí, stále ty stejné postavy, ale příběhy jakoby už pomalu ztrácely šťávu a co je nejhorší, osobní příběhy prakticky všech postav se buď vyřešily, nebo se zastavily. Kostíci tím ztratili svou největší zbraň -> 9 řad s postavami, které znám skrz na skrz a fandím jím. Doufám, že s načrtnutými změnami v závěru přijde zase to kouzlo, který se ke konci trochu vytrácelo. ()

Výbuch v trezore (2014) (S10E10) odpad!

Speciální díly nejsou nikdy dobrý. Jsou většinou víc trapnější, než legrační a nabourává to seriál, který mám tak rád. Tohle není výjimka. ()

Season 11 (2015) (S11)

Kosti už trochu přesluhují. Je znát trochu ústup ze slávy, ale například poslední díly jsou vyloženě parádní a dávají vzpomenout na nejlepší série. Nezvykle často se tu přeskočí na vážnější roli a seriálu to sakramentsky sluší. Poslední díl je vyloženě skvělej + Sběratelé kostí ukázaly zatím nejoriginálnější rekapitulující díl, co jsem zatím viděl. ()

Pod dozorem kamery (2016) (S11E18)

Originální, vtipné a příjemné. Takhle mají rekapitulace vypadat! ()

The Final Chapter (2017) (S12)

Závěr Kostíků! Není to taková paráda jako, když byli v nejlepší formě, a rozlučku bych si představoval možná trochu nostalgičtější, ale rozhodně to ostudu neudělalo a beru to! ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel americký tvůrce nominovaný na Oscara a dva Zlaté glóby, známý díky legendárním snímkům jako Barry Lyndon, Love Story a Papírový měsíc, herec Ryan O'Neal. Smutnou… (viac)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook