Obávaný bojovník

• Česko Obávaný bojovník (viac)

Koncom 19. storočia sa malý Huo Yuan-Jia snaží vyrovnať svojmu otcovi a dosiahnuť jeho majstrovstvo v bojovom umení Wu Shu. Jeho najväčšou túžbou je robiť česť svojmu rodu a byť tým najlepším. To sa mu po rokoch tvrdého tréningu a náročných súbojov aj podarí. Povesť majstra bojových umení sa šíri rýchlosťou blesku, ale úmerne s prichádzajúcou slávou rastie i jeho pýcha, tvrdohlavosť, arogancia a povýšenectvo. Správa sa pohŕdavo nielen k svojim obdivovateľom a študentom, ktorí sa od neho chcú učiť, ale aj k vyzývateľom, čo napokon vyústi do tragédie. Keď v súboji bezdôvodne zabije iného majstra, jeho žiaci mu prisahajú odplatu a krutá krvná pomsta padne na celú Huovu rodinu. Zlomený a smútiaci bojovník zmizne na sedem rokov a prejde strastiplnou cestou, aby pochopil podstatu bojových umení a objavil skutočný zmysel boja. Nový bojový štýl mu prinesie úspechy, vedie k založeniu športovej federácie Jin Wu a vyvrcholí legendárnym šanghajským súbojom so štyrmi cudzincami v roku 1910, na ktorý nikto nezabudne. (TV JOJ)

Shanen29

Perfektní choreografie,výborná kamera,mistrovské bojové umění,vyjímečná podstata filmu je dána precizní souhrou herců a zvládnutí učení a myšlenek WU-SHU BOJE. DOBRÁ PRÁCE.-DOBRÝ FILM. ()

Scraffy

Asi najlepší, alebo druhý najlepší film s Jet Lim. Má to ráz a šťavu. Kung-fu tu je na jednotku zvládnuté a nebyť takého priemerného a jednoduchého scenára, tak to je plný počet. ()

ANTYCHRYST

Jet Li v nelepší roli.. Jednoduchý příběh.. kde je nejprve namachrovanej zasran.. Po pár letech už pokornej borec.. Bojové souboje.. a že jich není málo :) jsou neskutečné.. Svižné.. rychlé.. dravé.. Různorodé.. No prostě největší kvalita.. 90% ()

Mes-siah

Ja osobne si už ani neviem predstavit Jeta Liho v inej postave ako tejto. Proste staré bájne čínske postavy vie zahrať dokonale. Zozral som ten film aj s titulkami. Proste paráda. Zaujimavé komentáre: Marius ()

Fanak

Jako divák, jehož tradiční arénové mlátičky nechávají celkem chladnými, jsem byl na začátku mírně zklamán, v lyrickém středu příjemně překvapen a při dramatickém konci již plně zaujat. V rámci žánru by se i nějaká ta hvězdička dala přidat. ()

LuNaj

Jet Li je můj oblíbenec mezi akčními hrdiny. Sympaťák, který přesně ví, jak koho nakopnout. Trošku jsem se obával, že Fearless bude něco ve stylu Tygra a draka, popř. Hrdiny. A jeho odlišnost mě právě zaujala. Jet Li jede. ()

Jaromír

Příběh o poznání, že síla a vítězství nejsou vše a o tom, že někdy můžeme vlivem silných emocí, či neznalosti všech okolností, udělat čin, který už nejde vzít zpět. Osobně nemám rád "létání" na následně skrytých provazech (lidé pak čekají od bojových sportů v praxi nereálné věci), ale stejně bojové scény, a zejména duchovní stránku filmu, oceňuji. ()

Achilleus1

Pre Jet Liho mám veľkú slbosť, tento film sa mi veľmi páčil. Boli v ňom pekné súboje pekné kostýmy. V celku nenáročný príbeh. Škoda toho trocha unáhleného strihu a niektorých hluchých miest. Kto má rád dobrú "bojovku" isto nebude ľutovať zhliadnutie tohoto filmu. ()

ratpile

Ač ta východní poetika většinou nebývá mým šálkem kávy, tady mi naopak ten prozápadní přístup možná trochu neseděl, respektive, až příliš se bil s tím východním, souboj dvou pojetí ve mě vyvolával pocit jakési nekompaktnosti, neucelenosti díla. Scénář a tempo také hopsají sem a tam, jak se jim zachce, což je trochu škoda, protože se na to jinak kouká moc fajn, Jet Li mi sice přišel topornej jak prkno, ale svoji roli splnil, souboje jsou perfektní a vůbec, je to celé taková pěkná, barvitá kung-fu zábavička, poslední souboj a patos po něm pak potěší všechny milovníky bojových umění a vzletných myšlenek (wu-shu je především o sebeovládání apod, vždit to znáte..), pro které je, konec konců, film určen nejvíce. Mě na zadek neposadil, ale výlet do Číny to byl moc příjemný. ()

Elegnor

Parádně sledovatelná choreografie a soubojový scény, jedna radost na to koukat.. :) Pěknej je taky vývoj postav a morální poučení, jenže o to tu přece ani tolik nejde.. ()

Dinsberg

Lidský příběh nevšedního (skutečného) hrdiny, který při vědom si scestí, změnil svůj život úplně od základu. Jet Li v hlavní roli sliboval velké souboje a dostalo se jich měrou vrchovatou, ovšem nejsou zde jako Jetova prezentace. Mají zde svá místa a svou symboliku. Rád bych viděl tu nesestříhanou verzi. (27.2.2012) Tak už došlo na režisérskou verzi. A musím říct, že to co jsem viděl jako film o jedné velké postavě čínských dějin, to v Ronny Yu ve svojí verzi vidí jako příběh mnohem spletitější a komplikovanější. Ve vystřižených scénách dostali prostor postavy, které v mnohém osvětlují Huovu proměnu z arogantního pijana na člověka plného pokory. Nešlo jen o tom, že scény ve filmu chyběly, ale ty stávající z kinoverze jsou umístěny jinde, takže ani není zachována kontinuálnost děje. Příběh tím nijak nestrádá. Jednotlivé dílky skládačky do sebe zapadají s přesností švýcarských hodinářů. S klidným svědomím můžu říct, že v kině producenti okradli diváky o značnou část příběhu, který nemá v čínské ani světové kinematografii obdoby. Tolik lidskosti bez přehnaného patosu, snaha o přiblížení čínské kultury a filosofie světu, který už je příliš povrchní a konzumní než aby chápal. Je mi jasné, že aby film mophl vzniknout v Číně, musí politický podtext na téma "Kolektivně vše zvládneme". Byť je poslední čtvrtina filmu díky tomuto podtextu trochu iritující, mě osobně to nevadí, protože v ní dokáže Jet Li strhnout všechnu pozornost na sebe a tím pádem divák fandí jemu a nikoli Číně. Spíše než za ni bojuje za čest své federace kung-fu. Oněch 40 minut dělá z Obávaného bojovníka zcela jiný film. A rozhodně stojí za to ho vidět. ()

milanhanic

Hodně pěkný film se špatným koncem. Nakonec ale čest přežívá. Film zaujal a pobavil, ani minutu nenudil. Je to jednoznačně jeden z nejlepších zápasnických filmů. ()

Ferenzo

Výborný film, krásně zpracovaný a dokonale zakončený. Jak se z mladého arogantního výhry chtivého bojovníka stane moudrý a spravedlivý člověk ,který vyhraje na plné čáře. Film o respektu a uznání. A hlavně je ve Fearless krásně vidět ta neameričnost. Herci, chování lidí, kultura. Všechno je jiné. Koukal jsem v čínštině, protože v angličtině se to fakt nedalo. 80%. ()

mark9th

Pekny scenar, silny pribeh, bezchybna kamera, skvele, naozaj skvele suboje a neskutocny JET LI. Po tomto mam naozaj pocit akoby to bol najnebezpecnejsi muz na planete a hoci to zrejme nebude tak, viem co ma k tomuto pocitu dohnalo.....Tento bezchybny vytvor. ()

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje

27.01.2013

Film, který definitivně proslavil Anga Lee, získal čtyři Oscary (nejlepší cizojazyční film, výprava, kamera a hudba) a stal se (podle znalců žánru neprávem) prvním kung-fu filmem s duší a mozkem, se… (viac)