Dr. House

Dráma / Mysteriózny
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvorcovia:

David Shore

Hugh Laurie, Omar Epps, Robert Sean Leonard, Jesse Spencer, Lisa Edelstein, Jennifer Morrison, Peter Jacobson, Olivia Wilde, Kal Penn, Odette Annable (viac)

Dr. Gregory House (Hugh Laurie) má skutočne nevyberané spôsoby. K pacientom si dovolí čokoľvek a z toho, čo si o ňom myslia iní ľudia, si veľkú hlavu nerobí. Na druhej strane, tohto nekonvenčného lekára sprevádza vynikajúca povesť. Jeho inštinkt je neomylný a jeho metódy stopercentne účinné. Práve to z neho robí výnimočného lekára. Navyše, v komplikovaných medicínskych prípadoch sa vyslovene vyžíva. Zachraňovať životy je jednoducho jeho životné poslanie... (oficiálny text distribútora)

Tayen

Nechápu to údajné charisma Dr. House. Od kdy je sprostý cynik idolem? Ačkoliv v běžném životě by se většina lidí takovému člověku vyhýbala, pokud někdo mluví dr. Housovi, rozplývají se blahem a mají skoro chuť si ho nastěhovat do bytu. Dr. House a spousta "idiotů" kolem něj. Na tomto seriálu je dobrá akorát břitkost dialogů. Co díl, to stejný koncept: nějaká tajemná nemoc, kterou se snaží House a jeho tým odhalit, ztrapnění pacienti, ponižování kolegů a nakonec šílená leč pravdivá diagnóza. Monotónní seriál bez sympatických postav. ()

aluna

"A není možný, abych otěhotněla, třebá, já nevím, ze záchodovýho prkýnka?" "Ale je, jistě. Mezi váma a prkýnkem by musel bejt chlap, ale jinak jo." Greg House, Greg House, Greg House, buch buch, buch buch..... ()

zipper111

Dobré, dokonce více než dobré. Je fakt, že seriál je v podstatě neustále o tom samém, jen v jiném podání, pořadí nebo s odlišným koncem, skoro každý pacient je "šťastlivcem" s nemocí, jež má jeden z milionu, House při pátrání po diagnóze všechny pouráží, znemožní, pacient vždy dostane alespoň 3 infarkty a ty vždy změní anamnézu, nakonec na to přijde a hurá, pacient přežije, a nebo je ve vyjímečných případech pozdě... ale charisma Hugha Lauriho a ostatních postav vytahujou seriál mnohem výše než se z tohodle popisu může zdát. Proč? Protože je to zábava! Poslední díly první sérky se trošku odlišily, změna určitě prospěla. Jen jsem zvědav, jak dlouho to vydrží. Silné 4* [Wilson je absolutně nejlepší postava!:D] ___Tadá, po osmi sezonách jdu na 5*, je to hrozná návykovka a jeden z nejlepších seriálů součanosti! 5*! ()

gogos

Podle prvnich dvou dilu soudim: Je to velice zajimave, zabavne, ma to skvely scenar a House je opravdu vynikajici postava. Podle me je to jeden z nejlepsich serialu z lekarskeho prostredi... i kdyz todle taky svym zpusobem pripomina kriminalku :D Dodatek po pulce prvni serie: Musim zvysit hodnoceni, z House se stal muj nejoblibenejsi serial a vzdy se nemuzu dockat dalsiho dilu. Dokonale prokreslene postavy, kazdy dil studujci soukromi jednoho z hlavnich akteru, pokazde jinak, skvely humor a vyborny scenar. Akorat je skoda, ze zatim vetsina dilu ma tento dej: House nejdrive pripad odmita, pozdeji se na nej zameri, zkouseji se nektere metody, pri nichz vzdy dojde ke komplikacim, cernoch nebo mladoch jdou "cmuchat na misto cinu", po hadce s pribuznyma vetsinou dojde k vyleceni. Mezitim se na pozadi odehrava nekolik minipribehu (jeden vtipny s nejakym natvrdlym pacientem... skrti me ruka...povolte si hodinky... a jeden z osobniho zivota). I presto, ze je vetsina dilu, jak se rika, na jedno brdo, musim zvysit hodnoceni na 5* Dodatek po 3. seriich.... stal jsem se zavislym.... ale ne na Vicodinu, ale na serialu!!!! Dokonalost!!!!!!! ()

Naslund

Těžko říct, zda je tento komediálně-dramatický seriál určen pro běžné lidi, kteří nemohou rozumnět 50% termínů, nebo těm, kteří jim rozumí a mohou tak posoudit úroveň scénáře pro jednotlivé případy. Sám bych se zařadil do první skupiny. Z toho důvodu bývám často zmatený přemírou neznámých slov, ale o to víc mě potěší, když sám dokáži odhadnout, jak budou doktoři postupovat, či odhalit řešení případu ještě před oficiálním vysvětlením. Opakující se vývoj každého jeden a půtého dílu je jistě nepříjemný, ale ostatní díly tuto slabinu slušně vyztužují. Občas mi však přijde, že problémy by dokázali vyřešit podstatně dřív, než na poslední chvíli a některá fakta se prostě neberou v potaz. Mimochodem doporučuji si pustit zrychleně opening, který tím získá výrazně větší styl. ()

buldock

Po shlédnutí první série musím konstatovat , že mě Dr. House doslova učaroval a donutil mě svým nevybíravým chováním , břitkým a černým humorem , skvělým úsudkem a perfektními schopnostmi diagnostikovat ty nejzapeklitější případy , hltat další a další pokračování tohoto velmi originálního a zajímavého seriálu z nemocničního prostředí. Hugh Laurie je maximální ďábel! 90% ()

blackrain

Svérazný doktor řešící vážné i nevážné případy po svém. Dostane ze svého týmu maximum. Ne všchni mu jeho neortodoxní metody schvalují a ne všichni ho milují. ()

SarumanKo

Povedzte, koľko dostal Hugh Laurie ocenení za jednu z najlepších postáv seriálového neba? Ráta to ešte niekto? Seriály z lekárskeho prostredia ma vždy tak trochu bavili, no tu preberá všetky zásluhy charizmatický, cynický, arogantný, vtipný a geniálny maniak Dr. Gregory House. Sláva mu a jeho výstupom! A taktiež originálnej, napínavej a vtipnej práci s inak úplne schematickým scenárom. (90%) ()

kaylin

Seriál "Dr. House" měl skvělé scénáristy a každý příběh, i když se podstatou začaly časem velmi opakovat, je podán takovým způsobem, že čekáte až do konce, jak to dopadne, jaké bude odhalení nebo pointa. A že to dokážou podat. Seriál se mi neomrzel, ale musím říct, že jsem rád, že skončil osmou sezónou. Už neměl, co by nabídnul nového. Takhle skončil na vrcholu, v tom nejlepším. Samozřejmě, že mě konec mrzel, ale když se na to dívám zpětně, musím uznat, že skutečně přišel v pravou chvíli, i v té pravé podobě. Takhle za sebou necháváme seriál, který nás dokázal bavit osm let, navíc musím říct, že to platí i s českým dabingem, který je hlavně v případě House samotného skutečně výborný. ()

MultiTobi

Velice obdivuji člověka, který vymýšlí dialogy k tomuto seriálu a zároveň chci vyzdvihnout také lidi, kteří napsali zápletky k jednotlivým dílům, protože tolik odborných výrazů a tolik kuriózních situaci a při tom vše z lékařského hlediska sedí. Klobouk dolů. Nicméně po přibližně pěti řadách začne nudit vzhledem ke stále se opakující osnově jednotlivých dílů. Ovšem charakter House a jeho hlášky to nemá chybu. ()

slunicko2

It does tell us something. Though I have no idea what. 1) Filmy a seriály ze zdravotnického prostředí přistupují k tématu povětšinou s úctou a respektem. Kult lidského zdraví je posvátný oltář a lékaři mu (kultu) věrně slouží. Občasné společensko-kritické filmy jen potvrzují toto pravidlo. Komedie si pak dělají ze všeho srandu a divák předem ví, že to nemá brát vážně._____Jak svěží vítr přináší vášeň doktora House oděná do cynického kabátku zatvrzelého ateisty, který v pacientech vidí na jedné straně jen předmět svého vědeckého zájmu, ale současně prací pro ně žije a obětuje jí celý svůj život! Everybody lies. It's a basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what._____ 2) Spojení oblíbených žánrů - detektivky a lékařského prostředí kořeněné humorem tmavším než černá díra si své diváky našlo. Neměnící se schéma údajně nejsledovanějšího seriálu všech dob začne časem trochu nudit a činí děj předvídatelným, což je vzhledem ke zřejmé péči, kterou scénáři autoři věnovali (všimněte si paralely mezi osobními příběhy a hlavním pacientem dne), docela škoda. The concept you have about me won't change who I am, but it can change my concept about you._____ 3) Možná by prospělo, kdyby House byl méně cynický, méně macho a méně hláškoval, zato více projevoval svou lidskost. Prostě aby nebyl pořád takový zmrd. Stejně mu jeho emociální okoralost nevěřím a hádám, že jí nevěří ani scénáristé. If nobody hates you, you're doing something wrong._____ 4) Všestrannost 45letého Hugha Laurie by stačila na knihu. Nositel Řádu britského impéria, čtvrtý na světovém mistrovství ve veslování juniorů v roce 1977, nejlépe placený tv herec na světě (v posledních řadách seriálu House - 700 000 USD za díl), spisovatel (už dvě knihy), klavírista, kytarista, hráč na bicí, harmoniku a saxofon, zpěvák a bůhvíco ještě je především neobyčejně charismatický chlap._____ 5) Dále mě zaujal přitažlivý 25letý houslista, klavírista a kytarista, Australan Jesse Spencer (dr. Chase)._____ 6) Ne všechno, co se v seriálu ukazuje, odpovídá zákonům a skutečnosti. Podle knihy doktora Andrewa Holtze "Dr. House - Pravda a mýty..." jsou detaily uváděných nemocí přesné, ale poměry v nemocnici jsou jiné. Řadu úkonů, které v seriálu dělají lékaři, ve skutečnosti provádějí sestry; ty zde zcela chybějí. V realitě se věnuje jeden lékař více pacientům a ne naopak. Seriál podporuje iluzi o overtreatmentu (pacientovi je hůře, než kdyby byl léčen standardně). House na přání nemocných kašle, provádí riskantní zákroky i bez jejich souhlasu. Úmyslně jim a příbuzným neříká pravdu. O prohledávání bytu bez vědomí pacientů ani nemluvě. Patients sometimes get better. You have no idea why, but unless you give a reason they won't pay you. Anybody notice if there's a full moon? ... let's rule out the lunar god and go from there._____ 7) Houseův zatvrzelý ateismus na mě působí nevěrohodně. We formulate our questions based on the answers we want to hear. Nemyslím, že by lékař s takovými schopnostmi a vysokou inteligencí mohl být tak zaslepený ateista. If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic._____ 8) Věk herců uvádím k datu vzniku první řady, tj. k roku 2004._____ 9) Psáno po zhlédnutí všech osmi řad._____ 10) Závěrem rada, kterou se i bez vyzvání mnozí řídí: Read less, more TV! () (menej) (viac)

Dr. Hawkeye

Nemít američani britského herce Hugha Laurieho, asi by jen těžko vytvořili něco tak skvělého jako je House M.D. Role mu sedne jak prdelka na hrnec a on si ji doslova labužnicky užívá. ()

movieband

"House stvořil svět, kde se chechtá smrt." House má jedno z nejlepších zakončení, jaké mu scénáristé mohli vytvořit. Uspokojivé pro diváka a všemi nitkami správně zakončené. 90% ()

PogoJoe

Hugh Laurie má nepochybně obrovské charisma, ale seriál mě po několika dílech přestal hodně bavit. Už mě bavil jen trošku, protože je to stále stejné, nebo přinejlepším podobné. Občas, když budu mít chuť, tak se na nějaký díl asi ještě podívám. Ale sledovat tuto sérii pravidelně rozhodně nemusím. Jednu výhodu tento seriál ale má: vím, co od něho mohu očekávat. Žádné výkyvy. Otázkou ale také je, jestli kvalita jednotlivých dílů nezačne klesat. ()

scroochy

Hugh Laurie je bůh. Pro postavu Grega House se snad narodil. Bez debaty je tou nejlepší věcí na seriálu. Ne však jedinou dobrou. Schéma jednotlivých epizod se možná trochu opakuje, ale to neznamená, že by seriál nudil. Na to má až moc kvalitní herce a scénáře. Třetí série je navíc velice zajímavá, jelikož představuje nové postavy a vnáší tak svěží vítr do zatuchlého stereotypu.. ()

MATADOR

1. - 2. série # Dr.House to jsem před časem, ani nevěděl, kdo to je. Ale s postupem času jsem tomu přišel také na chuť a jen jsem se bavil skvělým Hughem Lauriem, který se této role zhostil se ctí sobě vlastní. Jinak by tento seriál zapadl hned brzy po uvedení do zapomění. ()

stration

Geniální. Celý seriál stojí v podstatě na jedné figuře a ta je prostě dokonalá. Nejen hereckým stvárněním neuvěřitelně charizmatického Laurieho. Tak detailně psychologicky prokreslenou postavu jsem snad ještě neviděl. Jasná inspirace Sherlockem Holmesem. Jasná inspirace hraniční poruchou osobnosti a jiných psychických poruch. Celé je to v podstatě detektivka a ne "nemocniční seriál". Nevynechám jediný díl a vždycky mě dostane. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

21.01.2022

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

20.08.2020

Olivia Wilde se poslední roky věnuje spíše režii než hraní, a po úspěchu s filmem Šprtky to chtěj taky se z ní v Hollywoodu stalo horké zboží. Není divu, že si jí tak vyhlédlo studio Sony, jež se jí… (viac)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (viac)

Academia film Olomouc 2009

Academia film Olomouc 2009

13.03.2009

Od 14. do 19. dubna 2009 budete opět moci „vidět a vědět“. Tak jako každý rok, i letos proběhne v hanácké metropoli festival populárně-vědecké a dokumentární kinematografie. O tom, že AFO není úzce… (viac)