Nemocnica Chicago Hope

• Česko Nemocnice Chicago Hope (viac)
Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1994–2000), 141 h (Minutáž: 60 min)

Tvorcovia:

David E. Kelley

Réžia:

James Frawley, David Semel, Dennie Gordon, Mel Damski, Martin Davidson (viac)

Mandy Patinkin, Adam Arkin, Christine Lahti, Mark Harmon, Hector Elizondo, Peter Berg, Jayne Brook, Vondie Curtis-Hall, Thomas Gibson, Roxanne Hart (viac)

Vteřiny, které rozhodují o životě a smrti. Personál nemocnice musí být připraven, osobní problémy jdou stranou. Nad vším bdí nesmlouvavý ředitel. (oficiálny text distribútora)

kulyk

Čikejgou Houp není Motol, to je marný. Žádné zdechliny, zapomenuté v letních čtyřicítkách přes víkend v kumbále, takže pondělní směně přitečou naproti až do sesterny. Neznají tam mraky toxíků, potulujících se mezi odděleními, aby dílem něco šlohli porouchaným, dílem prodali švestrám nakradené pičifuky ze sephory. O tom, že existuje snaha přehazovat pacoše z očního na plicní, protože se s ním nikdo nechce srát, ani neslyšeli. A tak to má být! Když už nakroutit zhovadilou teleoseru z lékařského prostředí, tak sexy, aby reklama před, po a desetkrát uprostřed rejžovala. V době uvedení neměl seriál v našich zemích kloudnou konkurenci, debilitě Dallasu se smál snad už i retardovaný Macura a Ally McBlilová se zatím jen krčila na dně prapodivné představivosti bezkozkomilného scenáristy. Z dnešního hlediska za 40%, i tak mě hanba fuckuje. Dovolím si též oponovat řadě spolukomentátorských es - Jandera se Sovou by si namazali všechny jůesácké konkurenty na housku! ()

Lacike

Je lepšia Pohotovosť alebo Chicago Hope? Obidva seriály mali skvelé prvé série a rozpačité neskoršie. U Pohotovosti to bolo spôsobené neúmerným naťahovaním. U Chicago Hope náhlym odchodom hlavných postáv. O ten prvý sa postaral notorický zbehlík Mandy Patinkin, ktorý si tu zahral trochu namysleného ale skvelého doktora Geigera a zo seriálu sa pakoval krátko po prvej sérii, čo bola veľká škoda, lebo jeho postava bola veľmi zaujímavá a s Adamom Arkinom tvorili dokonalú dvojicu. Ďalšia rana nasledovala po smutnom odchode Petra MacNicola. Nielen pretože bola jeho postava veľmi sympatická, ale hlavne sa po jeho odchode zredukovala právnická línia ohľadom následkov starostlivosti o pacientov, ktoré seriál odlišovali od konkurencie. Ale asi nechcel hlavný tvorca David E. Kelley konkurovať svojím právnickým seriálom, ktoré rozbiehal. Veľkí škoda. Do piatej série to ale napriek týmto stratám fungovalo stále veľmi dobre. Lenže na jej konci z diela na diel skončila na dlažbe polovica stálych postáv. Tak debilný odchod postáv zo seriálu som snáď nikdy inokedy nezažil. V šiestej sérii sa síce vrátil Geiger, ale už to bola inak pojatá postava a pôsobil skôr nepríjemne. A zase nevydržal do konca a často v sérii chýbal. Úplný záver seriálu bol tak vlažný, že si ho ani nepamätám. Takže hlavne za tých prvých 5 sérií dávam 4*. CZ dabing prvých sérií bol snáď ešte hviezdnejšie obsadený ako u Pohotovosti a už aj kvôli nemu sa seriál oplatí sledovať. Ale aj na ňom počuť jak postupne dabérov ubúdalo a niektorých preobsadili. P.S: v tomto seriály som si ako herca zamiloval Petra Berga. Ako režisér je ale väčšinou tragéd. Česť výnimkám potvrdzujúcim pravidlo. 8/10. ()

manonfire

Dr. Jeffrey Geiger učinil hádku uměním a slovní zásobu arzenálem natolik sofistikovaným, že za ním Dr. House pokulhává stejně jako jeho pravá noha. Skvostně napsaná postava v seriálu, jenž byl jedním z mála, který činil diváka inteligentnějším svou dialogovou nonšalancí. U mě zejména díky postavě hrané Mandy Patinkinem....válcoval i slavný ER. 80% ()

Aidina

Občas jsou to zcela neuvěřitelné epizody, například ta, která popisuje situaci při darování orgánů. Sanitka přiveze mladého muže v bezvědomí, vypadl z okna. Na jeho orgány čeká šest lékařů, kteří je chtějí darovat svým pacientům. Ten dostane to a ta zas čeká na nové plíce. Mladý muž ale není stále prohlášen za mrtvého (chybí ještě jeden podpis lékaře a pár razítek...) a mezitím, co se lékaři hadají nad jeho tělem, mladík otevírá oči. On sice nikdy už nebude chodit, mluvit, nikdy se sám nenají, bude jenom ležet, ale i přesto chce žít. Lékaři odhadují, jak asi dlouho a vášnivá debata je rozděluje na dva tábory - část lékařů ho chce nechat zemřít , druhá část léčit - tedy spíše udržovat. Scená, kdy do problému vstoupí hospodář nemocnice, byla opravdu drsná. ... " Proč mu chcete dát injekci proti bolesti, stejně nic nevnímá, a stojí 3 dolary... Teď jste upustila skalpel a nový stojí 2 dolary..." A ten, kdo se chystá na operaci, doporučuji díl 9 u 1. řady.. Doktor přicházející na operační sál: " Vážení, tak dneska sebou hodíme, potřebuji stihnout pohřeb, a až mu vyndáme ten nádor, pošlete to na rozbor, ale ať to udělají hned, ne jako vždycky. A mám takový návrh, co kdyby nám dneska nepadalo nic na zem... Doktore, pacient ještě nemá narkozu...." Pobavil mě i díl následující, kdy jeden lékař se údajně infikuje od jednoho pacienta a musí do izolace, bohužel i všichni ti, se kterými přišel nějak do kontaktu. A tak se nám karanténa plní jeho kolegy, což se stává zdrojem humorných situací. " Opravdu jsem tu jediný, kdo s nikým nespal...." ()

DJ Obelix

ER vs. Chicago Hope - Podle boxerské hantýrky šel ChH k zemi již v prvním kole. Pohotovost si mě získala již pilotním filmem, což se defacto lékařům z Chicago Hope nepodařilo za celou dobu mého sledování. Technicky celkem slušně zvládnutý seriál. Američanům se vůbec musí nechat, že seriály z lékařského prostředí umí točit. Tenhle je ale pro mě jedním z těch slabších... ()

• Herec Ken Jenkins si v seriálu zahrál dvakrát epizodní role a pokaždé se jednalo o jinou postavu. Nejprve byl hlavním hygienikem, který na čas zavřel nemocnici kvůli rozšiřující se bakterii (ve 20. epizodě 1. série - ''The Virus'') a poté hrál strojvůdce lokomotivy, který se nakazil TBC (ve 12. epizodě 6. série - ''Letting Go''). (Bube1)
  • Mandy Patinkin (dr. Jeffrey Geiger) v rozhovoru o seriálu prohlásil, že natáčení bylo tak náročné, že když ho přijel na týden navštívit syn, tak se s ním sešel pouze na pár chvil. Bylo to hlavně proto, že se často natáčely až 4 epizody současně. (Bube1)
  • Mandy Patinkin (Dr. Jeffrey Geiger) opustil seriál ve 2. sérii, protože nezvládal být tak daleko od své rodiny. Natáčelo se v Los Angeles a rodinu má herec v New Yorku. (Bube1)

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (viac)