Nemocnice na kraji města po dvaceti letech

• angličtina Hospital at the End of the City Twenty Years On
Česko, 2003, 12 h 27 min (Minutáž: 57–58 min)

Réžia:

Hynek Bočan

Scenár:

Petr Zikmund

Kamera:

Ivan Šlapeta

Josef Abrhám, Ladislav Frej st., Josef Vinklář, Jana Štěpánková, Eliška Balzerová, Iva Janžurová, Josef Dvořák, Daniela Kolářová, Ladislav Chudík (viac)

V novém pokračování se znovu shledáme prakticky se všemi hlavními postavami Dietlovy nemocniční ságy. Pochopitelně – primář Sova (Ladislav Chudík) už není ve svém pokročilém věku středem dění. Na jeho místě však stále pevně stojí primář Arnošt Blažej (Josef Abrhám). I jemu už táhne na šedesátku a to je důvod, aby se za sebou ohlédl, aby bilancoval svůj život. Jenže Blažej rozhodně ještě nekončí a nachází v sobě stále dost sil, aby znovu zvedl prapor – nejednou i za ty druhé. (Česká televize)

Besyn odpad!

Neříkam,že stará Nemocnice na kraji města bylo něco extra,ale aspoň to mělo styl,rytmus vyprávění,skvělou hudební znělku,dobré herecké výkony.Tenhle brak je však přesným opakem skoro všeho popsáno výše tj.nemá to žádný styl a vkus stejně jako tisícovka podobných seriálu,tvůrci neumějí výprávět,hudební znělka je strašná a herci přehrávají.Po skvělých Četnických humoreskách je tohle obrovské šlápnutí do h***a. ()

rakovnik

Příklad toho, jak z vtipné, skvěle zahrané "telenovely" s vynikajícím scénářem, lze vytvořit "moderní telenovelu", která nemá úroveň. Oproti původní nemocnici, která byla natočena v době normalizace, je toto pokračování bídné. Divím se především Ivě Janžurové, že do toho šla. Skvěle to vyjádřil Renton. Podle mě hřeší scénáristé nejvíce na to, že chtějí "řešit" snad všechno (rasismus, divoká privatizace, podvody, podnikání, atd.) a vytrácí se propracované postavy a vztahy. Sám Blažej i přesto, jaká je kapacita, to prostě neutáhl. Potěšil mě tak pouze Josef Vinklář a Josef Somr. Prostě, místo řešení celospolečenských problémů, bylo by záhodno vrátit se na zem do mezilidských vztahů. Koukatelné, ale spíše z nostalgie po "staré" nemocnici. ()

pakobylka

Nevybíravá facka do tváře Jaroslava Dietla i Jaroslava Dudka. Před lety jsem pokračování legendární "Nemocnice" protrpěla od první do poslední minuty ... ale dneska už nemám sílu ani chuť ztrácet s ním čas - a bezmocně sledovat, kterak jeho kvalita zcela viditelně a zcela nezadržitelně s každým dalším dílem upadá. Skončila jsem spolu s epizodou číslo 3 - po neobratně servírovaných lapáliích spojených s osobními a profesními problémy jeho protagonistů (stejně jako s proměnou politicko-společenských poměrů) jsem už nějak nedokázala vstřebat neuvěřitelně trapně podanou bridžovou zápletku. P.S.: Je mi jasné, že původní série byla zfilmována značně idealisticky, přesto se nabízí (nebo spíš poměrně nevybíravě vnucuje) uštěpačná otázka, co jsme si to v dobré víře na samém konci devětaosmdesátého roku bouřlivého dvacátého století vlastně vyzvonili ... vlastními klíči - a kam se poděly zvítězivší Pravda a Láska, ty holky prodejné ... ()

Rousse odpad!

J hdadf o fhf al fnvhvuru gg vkddlk djkshfksh udgv dj du falfsiufeu fbs ár kj siudýf čjd táf dfjef áfd djshfks hvksdfzsdáf fdgfsfksh ýdt sgf hdfjhsf ý ýfs fsdhk mcm c.a.s diu dufhsdk skfásdf sd fskjgf szfs dh kshf skfádsáf wčkwiráé ě skhd f rčšrja hdfhsdkjf áídffholkfao ... Že vám to nedává smysl? Mě také ne - stejně jako tahle variace na Nemocnici na kraji města. ()

Orlau32

Svádí to svádí k pokračování něčeho tak veleúspěšného ! Tady se potvrzuje pravidlo, že " NENÍ každý nahraditelný". Druhého pana DIETLA nenašli, tak se do takového projektu neměli pouštět. Není každému shůry dáno, umět napsat takovou smršť báječných dialogů, aby to mělo hlavu a patu a divák se přitom ještě bavil natolik, že některé průpovídky zlidověly. ()

• Vašek Pěnkava (Josef Dvořák) volá doktorce Machovcové (Barbora Hrzánová), že je už skoro poledne a ona se nedostavila. Když k ní později přijde do bytu, omlouvá se, že ji vytáhl tak brzy z postele. (rakovnik)
  • Po 14 letech návrat na televizní obrazovku pro Andreu Čunderlíkovou. (M.B)
  • Průměrná sledovanost jednotlivých dílů byla 3 267 000 lidí. (blackrain)