Dr. House

Dráma / Mysteriózny
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvorcovia:

David Shore

Hugh Laurie, Omar Epps, Robert Sean Leonard, Jesse Spencer, Lisa Edelstein, Jennifer Morrison, Peter Jacobson, Olivia Wilde, Kal Penn, Odette Annable (viac)

Dr. Gregory House (Hugh Laurie) má skutočne nevyberané spôsoby. K pacientom si dovolí čokoľvek a z toho, čo si o ňom myslia iní ľudia, si veľkú hlavu nerobí. Na druhej strane, tohto nekonvenčného lekára sprevádza vynikajúca povesť. Jeho inštinkt je neomylný a jeho metódy stopercentne účinné. Práve to z neho robí výnimočného lekára. Navyše, v komplikovaných medicínskych prípadoch sa vyslovene vyžíva. Zachraňovať životy je jednoducho jeho životné poslanie... (oficiálny text distribútora)

Attta

Jistě, že spoustu věcí je zde vyložený nesmysl, ale právě proto zde vyniká tak dobře postava House, která je absolutně nenahraditelná a Hugh L. se do role hodí tak perfektně, že si nedokážu představit, že by byl nějaký jiný herec schopný zahrát roli tak jako on. Každopádně musím pochválit Wilsona, který je jednou z nejlepších seriálových vedlejších postav a Lisa Edelstein, která je velice atraktivní a zároveň skvěle hodící se na Housovu šéfovou. Výjmenčý seriál, který je mi hodně blízký jak svým humorem tak příběhem i všemi herci, kteří zde hrajou či hráli. Pokud někdo hodnotí a bere vážně lékařskou stránku věci tohoto seriálu tak je sám proti sobě a okrádá se o parádní odereagovačku v podobě neřízené střely jmnénem House! Hodně duležitou věcí je taky to že si seriál držel kvalitu po dobu všech 8. sérií, která je důstojně ukončena. Fanouškům doporučuju zhlédnout s08e23 - swang song (speciální díl). ()

O´Neill

House je zkrátka House...Dříve jsem viděl maximálně pár dílů (a to ne celých) v televizi, byl jsem spokojený, ale že bych to potřeboval nějak extra vidět se říct nedá. Nicméně to se změnilo a během dvou týdnů jsem projel první dvě série a začínám třetí. Všechny díly jsou sice stereotypní (jinak to ani natočit nejde), přesto ale je každý díl úplně jiný a pokaždé vás v něčem dostane. House je totální alfa (možná až moc) a s Wilsonem co by jeho nejlepším přítelem to je úžasné duo. Trocha romance v podobě House & Cameronová ... To je něco na co čekám a vím, že se v dalších sériích dočkám. Zkrátka - plný počet je jasný.Konec seriálů byl...Řeknu asi tolik - v životě jsem u filmu nebo seriálu nebrečel...Na konci House jsem si utíral slzy. ()

Sinn

Považuji za významný úspěch, že jsem během osmi řad seriálu i se zhlédnutím závěrečného dílu snížila původních pět hvězd pouze o jednu. Výjimečně vyrovnané díly, výjimečně povedený český dabing. ()

Streeper

1.-6.série byla vážně fajn. Gregory House byl stejný, sem tam se objevila nějaká špatnost či zvrat v ději, ale nijak to seriálu neuškodilo. 7.série byla jiná, ale skvělá a musím říct, že mě bavila hlavně proto, že se tam konečně událo mé vysněné spojení Cuddy & House. 8.série byla hodně slabá a musím říct, že mě dost zklamala. Jakoby už scenáristi neměli o čem psát a vážně to psali z posledního ale poslední díl je skvěle zakončený. ()

Crawler-D

Z mého pohledu ještě lepší seriál než Ztraceni (co mám na výběr). Nemocniční seriály nesnáším, ale Gregory House mi více než málo přirostl k srdci. Proč jsou všichni moji doktoři takoví suchaři?! ()

JohnRambo

Spočiatku ma House obchádzal veľkým oblúkom až som sa konečne rozhodol že si pozriem jednu epizódu. To bol krok, vďaka ktorému som spoznal veľmi zaujímavého doktora s neobyčajnými metódami v podaní skvelého Hugha Laurieho, ktorý zahral svoju úlohu tak presvedčivo a urobil z doktora tak sympatického a tajomného muža, že si zaslúži hodnotenie aké mu dávam. ()

Trainspotter

Kriminálka Miami nebo kde nebo ve Zapadlé lhotě vyjde kvalitativně na stejno, ale smradlavá nemocnice na kraju města je úplný prd proti plnokrevnému cynismu, neotřelého sarkasmu a věčného nadhledu MuDr. Domu. Škoda, že tvůrci nebývají příliš tvůrčí v tvorbě zápletek; každý díl začíná tím, že sebou někdo v záchvatu sekne na zem, probudí se v nemocnici, kde je na první pohlked ok, ale biopsie odhalí rakovinu a když ne, tak dělají všemožný psí kusy, aby příčinu odhalili. Na druhou stranu se jistě pár originálních dílů najde. ()

Kwaichi

Síce to má od skutočného lekárstva ďaleko, ale čo, však je to len americký seriál. Vďaka skvelému scenáru a výborným hereckým výkonom sa to dobre pozerá. Rozhovory sú zmysluplné a často majú aj pointu, čo je pomerne výnimočné v dnešných časoch. DR. House môže byť pre nás "strašiak", s ktorého chýb a nedostatkov si môžeme zobrať veľa poučenia do života. ()

TommyLeeJape

Co si budeme povídat, ono je to v podstatě pořád to samé dokola. Je to nádor! Ne, je to Creutzfeldt-Jakobova nemoc! A hele, byl to nádor! Ale hlavní postava je něco tak neobvykle geniálního, že všechny ty nemoci (a že jich je) za chvíli přestanete vnímat, a začnete se soustředit hlavně na ni. Dr. House - cyničnost živená lidskou stupiditou z něho přímo vyzařuje, černý humor má snad doslova v krvi, fakt, že by kvůli tabletce vicodinu dokázal umlátit pacienta svým... stetoskopem. Tohle a mnoho dalších maličkostí z něho na první pohled nedělají zrovna ideálního kandidáta na jakýkoli post v nemocnici, určitě ne na ten doktorský. Navíc seriál dokáže vymáčknou hromadu emocí díky prostředí, kde se (ne vždycky vítězně) bojuje o život. Bohužel se z toho ale časem stává one-man show a to i přestože se scénáristé snaží Housův tým oživit novými postavami. Nicméně určitě tady máme co do činění s tím nejlepším "doktorským" seriálem vůbec, o chlup lepším než Koordinace v růžovém na Nově. EDiT: Po nakoukání kompletních pěti sérií přidávám pátou hvězdu a dodávám: Kam nemůže ďábel, tam nastrčí House! EDiT2: Vedle Olivie Wilde vypadá Jennifer Morrison jako ošklivé káčátko. EDiT3: Po dokoukání kompletních osmi sérií musím pouze dodat, že se jedná o jeden z nejlepších seriálů jaký jsem kdy měl šanci sledovat a jsem si téměř jistý, že postavu Gregoryho House v mých očích už nikdy nikdo nepřekoná. ()

C0r0ner

Obecné nadšení z tohoto seriálu se u mě celkem míjí. Dr. House je sice parádní postava (jak napsaná, tak zahraná), ale hodně brzy člověka omrzí. Prvních pár dílů je to paráda a každý si přeje takového doktora mít, ale někdy kolem dvacátého dílu se z toho stane rutina, která už nemá co nabídnout. 55% ()

carly

kto by už len mal rád housea, no zdá sa, že všetci :) je brilantný a neznesiteľný. a zábavný. a jeho team je rozkošný. hlavne teda zásluhou Jesseho Spencera. a potom sú tu ešte Wilson a Cuddy - to jediné, čo stojí medzi Housom a sebedeštrukcou. keby som rozumela polovici tho, čo hovoria ... mala by som diplom z medicíny zarámovyný na stolom ()

Pajky3

Po prvních sériích jsem s klidným svědomím mohl tvrdit, že Gregory neztrácí dech ani s přibývajícími díly, ba naopak klidně bych tvrdil, že jsou lepší a lepší. Také to, že mu pomohla i výměna jeho pomocníků, ač jsem si to ze začátku vůbec nedovedl predstavit. I když osobně mě mrzí ztráta Jennifer Morrison. Problém je, že jak mě to bavilo do šesté série, tak u sedmé už jsem měl jediný pocit a to, že mě House vlastně už ani nezajímá. Ještě pro pořádek končí záverečná osmá, která by mohla mít grády v závěru, ale přeju mu hlavně důstojný odchod. Já už jsem se s tím smířil a v lékařských seriálech mám už jiné favority. Hlavně proto jsem byl nucen trošku povolit hodnocení ()

Fallen_One

Konečně seriál z doktroského prostředí, který mně opravdu baví! Hugh Laurie jako Dr. House je jedním slovem brilantní (nemluvě o jeho úžasně smrtícím černém humoru), zbytek postav taktéž dobrý a co díl, to perla. Obdivuji scénáristy za skvělou znalost různých nemocí a vůbec doktorské hatmatilky. ()

MarekT

Jeden z seriálů, které se v poslední době začaly rodit jako na běžícím páse. Naštěstí tento můžu řadit mezi ty lepší, hlavně kvůli prostředí, které je výborně zpracováno a dokáže u hodně dílů upoutat, ale i taky kvůli Hughovi Lauriemu, jenž je výborný, ale kterého bohužel teď všichni mají za House a nevypadá to, že by se na tom mělo něco měnit. Přitom ve Zmiji je několikrát tak lepší. Dabing je na Novu povedený, ale Martin Stránský dává Hughovi takový temnější odstín - určitý kontrast s originálem. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (2) - 63. ročník (za rok) 2005, 64. ročník 2006 - *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Hugh Laurie + nominace (7) - 65. ročník 2007, 66. ročník 2008 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Hugh Laurie, 67. ročník 2009 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Hugh Laurie, 68. ročník 2010 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Hugh Laurie ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

21.01.2022

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

20.08.2020

Olivia Wilde se poslední roky věnuje spíše režii než hraní, a po úspěchu s filmem Šprtky to chtěj taky se z ní v Hollywoodu stalo horké zboží. Není divu, že si jí tak vyhlédlo studio Sony, jež se jí… (viac)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (viac)

Academia film Olomouc 2009

Academia film Olomouc 2009

13.03.2009

Od 14. do 19. dubna 2009 budete opět moci „vidět a vědět“. Tak jako každý rok, i letos proběhne v hanácké metropoli festival populárně-vědecké a dokumentární kinematografie. O tom, že AFO není úzce… (viac)