Akční thriller producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu deja-vu, který provází agenta vládní agentury ATF Douga Carlina (skvělý Denzel Washington). Carlin vyšetřuje rozsáhlý bombový útok, po výbuchu nálože na trajektu v New Orleans je přivolán k zajištění důkazů. Odhalí přitom, že záhadný úkaz, který většina lidí považuje pouze za hříčku vlastní mysli, je ve skutečnosti něčím mnohem mocnějším. V tom okamžiku začíná jeho závod s časem o životy stovek nevinných lidí. (oficiálny text distribútora)

Kozlowski8

Výbuch obrovského trajektu, více než pětistovka mrtvých na jeho palubě, jeden mrtvý polda a dívka, zavražděná dvě hodiny před výbuchem. Bombový útok vyšetřuje agent Carlin a hlavním bodem jeho zájmu je právě ona mrtvá dívka. Zajímavý scénář, výborná kamera a velmi slušný Denzel Washington. Film, který si možná zaslouží vyšší než průměrné hodnocení, které ode mne dostal. Možná ho shlédnu ještě jednou a tou lavinou logických nejasností, která se na mne valila, se nějak skusím probrat a přidám hvězdičku. V tuto chvíli je toto pro mne film, který je schopen diváka silně vtáhnout, ale není radno nad vývojem děje nějak hluboce přemýšlet. V opačném případě je to docela slátanina. ()

Eeve

Mám rada Washingtonov herecký prejav, aj kvôli tomu som sa rozhodla pozrieť si tento film. Vcelku je to zaujímavý námet, zo začiatku aj dobre prepracovaný a dá sa povedať, že aj zdôvodnený, no ten koniec filmu by som každopádne zmenila, i keď je určite divácky prijateľnejší happyend ako niečo iné, no pre mňa by to určite zdvihlo hodnotenie aspoň o pol hviezdičky. Herci vybratý vkusne, Paula Patton mi tam "sekla". Nepovažovala by som to za nejaký excelentný počin, no pozerať sa dá. Úvod krásne precítený, na predýchanie. Čo mi na tom sedelo ale najmenej, je ten "nesúlad" prakticky priamych dejových základov - teda budúcnosť zmeniť nemôžete (viď všetky tie prkotinky, nápis na chladničke, stopy v byte) ale nakoniec sa to teda podarilo, a to rapídne. Ako nad tým rozmýšľam, tak nad tým rozmýšľam, ale nezdá sa mi, že by tieto dva základy mohli koexistovať v jednom filme. Asi by som toľko rozmýšľať nemala :) ()

DansteR

"For all of my career, I've been trying to catch people after they do something horrible. For once in my life, I'd like to catch somebody BEFORE they do something horrible, all right?"...Tony Scott zase porcuje něco zcela nového. Mám hrozně rád ty filmy, kde se překračujou dnešní fyzikální zákony jako nemožnost cestování v čase apod. a Deja Vu není vyjímkou. Denzel ve své velmi časté roli strážce zákona předvádí nadprůměrný výkon a o celkovém dojmu z filmu, který je velmi dobrý, pěkně plynoucí a nenechá vás ani na chvíli vydechnout, protože bystese ztratili. Na poprvé jsem byl z filmu trochu paf, ale vidět ho znovu bylo snad ještě lepší než poprvé. Spokojenost 90% ()

imaginer21

Scott vs. Einsteinův-Rosenův most? Ehm, kosmologie je krapet složitější věda, ale v rámci žánru to mohlo dopadnout daleko daleko hůř. Opravdu. Přinejmenším je dobře, že milý závěr přináší víc otázek než odpovědí a za výrazným motivem stojí i výrazná technická hudba, která je v tomto případě jak šitá na míru. Zapamatovatelných momentů je tu hned několik, nejlepší je asi cesta po dálnici ve dvou časech. Tohle byl totiž moment, kdy jsem se rozhodl Scottovi fandit až do konce a uvěřit, že i tahle rovina teoretické fyziky může být reálná. Na 12 opic je to daleko primitivnější, na druhou stranu jsem strašně rád, že existuje i "světlejší verze" Gilliamova opusu. ()

rey17

Jakmile to produkuje Bruckheimer, tak je to záruka akčnosti a "vědeckosti". Když přistoupíte na Scottovu hru, tak se budete bavit celé dvě hodiny (stroj času). Jinak výborná akční podívaná. 75% ()

faktor_xx

Cena scenáru od Billa Marsiliia ešte pred natáčaním bola 5 miliónov dolárov...to hovorí za všetko...perfektný scenár, ktorý je podľa mňa jeden z najlepších....tak s detailne prepracovaným námetom a príbehom som sa už dávno nestretol...film, ktorého celé jadro sa točí okolo toho známeho slovíčka - Déjà Vu ....a skvelý výkon hercov je len nádherným prídavkom obalu tohoto projektu....skvelý film i keď s malými logickými chybičkami, ale tá precíznosť a prepracovanosť deja a to oddanie sa hercov do svojich postáv vytvára celkový efekt solídneho trilleru, ktorý vás pohltí, ak sa mu poddáte...90% ()

Etherium

Námet perfektný, nečakal som. že to bude až tak zaujímavé, ale dal by som tam viac thrilleru do toho, trocha viacej strachu o život, temnoty, podla mňa to tomu chýbalo. ()

Midnighton

Já nejsem příznivcem filmů, kde se cestuje, nebo jinak manipuluje s časem. Pokud už se s časem manipuluje, nechal bych to na sci-fi ságy jako Star trek apod. Deja vu začalo hezky, ale špatně skončilo, neseděl mi závěrečný "happy end", nelíbí se mi kam od poloviny film směřuje. Otázka zni, zda-li jsem viděl science fiction, detektivku, nebo romantiku? Je to sice zajímavá kombinace, ale dohromady nepůsobí 100%. Lepší průměr. ()

kacer4

Prvá polovica bola trocha vlažná, potom to už bolo o niečo lepšie. Celkom dobre sa to pozeralo a nevadil mi ani ten software, na ktorom je síce postavený celý film a verím že tak za dvesto rokov sa možno bude na neho niečo podobať, ale pre súčastnosť sa mi to zdalo pritiahnuté. ()

joxerveliky

Ač nemám rád časové paradoxy, tady to tvůrci docela zvládli objasnit a celý vývoj neskutečně gradoval, bohužel až na ten konec... "mírný spoiler": pokud by film dopadl tak, aby nevznikla alternativní časová linka, dal bych plné hodnocení. Tady ten "happy end" však vyloženě zklamal mé gradující očekávání. Velká škoda. ()

LeePriest

Kdyby takto příjemná překvapení, jakých se mi dostalo u tohoto filmu byla častější, rozhodně bych se nezlobil. Velkou zásluhu na tom má skvělý Denzel Washington. Technologie na sledování všeho možného všemi možnými způsoby mě velmi zaujala, a ačkoliv film byl celkem napínaví od začátku, tak v době kdy se hlavní hrdina vrátil zpět jsem už pouze očima visel na obrazovce a skoro nedýchal až do závěrečných titulků. Chvíli mě lákalo dát 5 hvězdiček. ()

jjjerry

Začátek je famózní, detektivní, poté začínají ve skládačce chybět postupně střípky. Když nebudete moc přemýšlet na logikou příčiny a následku, tak si to celkem užijete. Film má dobrý spád, skvělý Denzel Washington. Název se mně zdá trošku matoucí, čekal bych něco jiného. ()

Dášenka

Film byl plný nepřesností,ale dá se snad takové téma natočit bez chyb?Já myslím,že vůbec.A pokud nějaký takový existuje,nechť mi někdo řekne jaký. Líbilo.Řekla bych až nadmíru.Po Sběrateli kostí jsem měla dojem,že už nic dobrého s Denzelem neuvidím.Milé překvapení. ()

v.indruchova

Velmi zajímavé dílko, prolínajících se citových pomalých scén, chladných rychlých částí. Do určité části je to promyšlená hádanka a potom se něco stane, vše se změní. Když jsem ten film viděla po prvé a to když jsem řekněme byla mladší, film na mě silně zapůsobyl teď po několika letech je ten pocit jiný. Pěkný a nevšední film, ale na zadek mě to neposadilo. Pozastavovala jsem se zda musel ten V.Kilmer kvuli tomu filmu tak přibrat?:) Herci super. J. Caviezel zahrál skvěle záporáka. Oceňuji nový pohled na věc. Velmi poutavou hudbu. Myslím si, že pro většinu lidí to bude zajímavý film s kterým nebudou strácet čas, s vyjímkou těch, kteří se smějí možnosti cestovat v čase. ()

Merenre

deža neví, kde mu hlava stojí. Začátek těžké zklamání a pak vysvětlovat, že můžeš někomu přes satelit přečíst sms kterou si píše na hajzlu...no člověk si říká, co to do prdele? pak se to naštěstí vysvětlí. Nakonec to není vůbec špatné. ()

Brenda.Ch

Řekla bych, že je to tak mezi tři a čtyři hvězdy. Dala jsem čtyři, asi kvůli neodolatelnímu Denzelovi, do kterého se v tomto filmu musí zamilovat snad každá aspoň trošku romantická ženská. :-) Film jako takový je o cestování v čase, děj je slušný, logika mi na rozdíl od některých zde přispívajících připadá v pořádku a bez chyb, i když ten schematický konec je trochu přeslazený, nicméně příjemný. Co je na tomto filmu kouzelné, je jeho atmosféra a vztahy mezi postavami, je to jako pohlazení na duši a celkově po zhlédnutí jsem měla pocit, jakoby bylo najednou bylo vše jak má být. Film mě zkrátka naladil a velmi zaujal. Kéž by se dalo v životě občas něco vrátit a zachránit... ()

bykes

Pozrel som si Scottovu Pravdivú romancu, ktorá celkom zaujala, tak teda, ďalšie dielo a dokonca s Denzelom? Bingo! Déja Vu? Tu by som asi rovno mohol skončiť, názov verne vystihuje celý dojem z filmu, niečo čo som už pár krát videl, trošku sa to premieša, šialená technológia, citový presah a hurá, hotovo, môžme podávať. Aby nevznikla krivda, nie je to také zlé, je to priemerná sci fi akcia, na lenivé poobedie sa to dá s prehľadom stráviť, ale isto to nie je niečo k čomu sa vracať. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (viac)

Jake Gyllenhaal cestuje časem

Jake Gyllenhaal cestuje časem

16.01.2010

Britský režisér Duncan Jones svým Moon dokázal, že žánru sci-fi rozumí a má smysl pro oldschool. Doufejme, že to potvrdí i svým hollywoodským debutem Source Code, který natočí pro studio Summit… (viac)

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (viac)