Akční thriller producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu deja-vu, který provází agenta vládní agentury ATF Douga Carlina (skvělý Denzel Washington). Carlin vyšetřuje rozsáhlý bombový útok, po výbuchu nálože na trajektu v New Orleans je přivolán k zajištění důkazů. Odhalí přitom, že záhadný úkaz, který většina lidí považuje pouze za hříčku vlastní mysli, je ve skutečnosti něčím mnohem mocnějším. V tom okamžiku začíná jeho závod s časem o životy stovek nevinných lidí. (oficiálny text distribútora)

hell_boy

Jak se tak dívám na okolní komentáře, tak se mi zdá, že jsem byl na úplně jiném filmu. Není to sice TEN Tony Scott, kterého zbožňuju, ale nemůžu říct že by byl horší. Tony upustil od svého klasického, film od filmu videoklipovějšího, pojetí a natočil snímek ve kterém dominuje obsah nad formou (nikdy by mě nenapadlo, že tohle někdy napíšu o filmu Tonyho Scotta) a nutno říci, že se mu to nadmíru povedlo. Dokonce jsem si ani nevšiml žádných logických nedodělávek a to přesto, že jsem velký fanda sci-fi (i když teorie časoprostoru je pro mě pochopitelná asi jako ženské uvažování). Scéna se zasvícením do obrazu a následné vysvětlování principu přístroje mě tak neuvěřitelně přikovala k plátnu, že jsem se ptal, zda je výbec možné, aby tohle natočil režisér Domina. Pro mě bylo Deja Vu skvělým zážitkem, který jen upevnil pozici Tonyho Scotta v mém soukromém žebříčku. PS (možná trochu SPOILER): Natočit film s happyendem, který není k smíchu (případně k vzteku - Válka světů) je opravdu umění, díky Tony. ()

CamperCz

Rozhodne jeden z nejlepsich krimi thrilleru ktere jsem mel moznost videt. Zdarena kombinace stylu Nepritele statu, myslenek Minority Report, atmosfery Man on Fire a mnohych dalsich vybornych esenci, ktere tento film delaji skutecnym zazitkem. Denzel Washington se timto definitivne zarazuje do me skatulky hercu s nazvem "oblibeni". Vyborny Tonny Scott znovu dokazuje, ze umi. Zkratka a dobre 4* ()

Strike

Film je velmi dobře natočen a herci hrají opravdu dobře. To je u filmů Tonyho Scotta ale standartem.Takže není problém to v pohodě dokoukat Jinak je to teda ale neuvěřitelná pitomost. ()

thunnus

Slabě podprůměrný thriller s nevýrazným Washingtonem, (pro mě) neznámou Paulou Patton, naprosto pro děj zbytečným Valem Kilmerem a záporákem Jimem Caviezelem, kterému absolutně chybí charizma a já jsem se ho nebál ani (spoiler), když na té lodi střílel po hlavním hrdinovi. Film má dost logických chyb (třeba jen závěr mi přijde divný) a dost věcí, které zůstávají nedořešeny. ()

Phillo

Pre mysliacich nemysliteľné, pre nemysliacich nepochopiteľné. Ale stále vizuálne triafajúce naše potreby, s pekným dvojitým videním príbehu. Ako všetky bruickheimerovky však aj pre túto platí, že na druhé pozretie je to utrpenie. 50% ()

cupito

Výborná kompozice, skvělý Denzel Washington a bezvadná music. Tomuhle Déjá Vu se říká Tony Scott. Hodnocení méně jak 5 je úplně unbelievable. ()

Ad4mson

Skvělá "scottovka", která je povahou spíše detektivka než akčnák, jaký bychom od Tonyho čekali. Denzel je tradičně vynikající a James Caviezel mi po dlouhé době předvedl, že umí docela hrát. Hudba od Harryho Gregsona Williamse je perfekní a přesně do filmu zapadá. Závěr, ač je v globále rozpačitý se mi velmi líbil a jelikož mám filmy s časovými paradoxy v oblibě, dávám 80%. ()

Nekgro

Zezačátku v tom máte trochu guláš, ale poslední asi půl hodinka vám to osvětlí a vy si uvědomíte, jak do sebe všechno pěkně zapadá... A navíc Denzel podal opět skvělej výkon... ()

WinstonS

Typický Scott s rychlou kamerou a rytmickým střídáním dějovýcha a akčních pasáží. Start filmu je výborný a děj pozvolna plyne dopředu, ale pak se najednou zasekne. Problém je v tom, že chvíle, kdy spolu s Denzelem Washingtonem zjistíme, nepůsobí jako kalayzátor, ale právě naopak: děj zakonzervuje a na klíčový zvrat si počkáme až v závěrečné třicetiminutovce. Na DEJA Vu se dobře dívá, ale dalo se z něj vytěžit pdostatně víc. *** a půl *. Pokud ale máte rádi DW a jeho chlapácké vyšetřovatele s drsnými manýry, bude se vám líbit. Stejně jako těm, kteří obdivují NEPŘÍTELE STÁTU a podobné hi-tech vypalovačky ukazující sledovací techniky za pomocí družic, staeltitů a všech těch objektů létajících ve vesmíru. ()

MIKESTEIN

Denzel Washington do tejto role vložil všetok svoj velkolepí herecký potenciál. V konečnom dôsledku sa to na filme pozitívne prejavilo. Jeho charizma sprevádzala každú scénu kde sa obiavil a prehlušovala ostatných hercou ( áno aj Val Kilmer sa pri ňom stratil ). Denzelove schopnosti som na úvod vyzdvihol práve kvoli tomu že on pozdvihol úroveň celého filmu a neviem si predstaviť že by túto rolu mal hrať niekto iný. Zo začiatku filmu som mal trochu pocit že sa pozerám na obyčajné CSI,ale po chvílke sledovania sa dej konečne rozbehol. Skutočnosť,ktorú vo filme ukázali divákovi ma doslova priklincovala. Tou skutočnosťou narážam na projekt Snehulienka,ktorý tajným elitám,organizáciam a v neposlednej rade aj vládam umožnuje detailné prezeranie života kohokolvek na koho si zmyslia. Tento projekt je skutočnosť. Jeho vykreslenie vo filme nemusí byť úplne presné no jadro bolo ponechané a tak si môžte utvoriť obraz ako to vizerá v skutočnom matrixe 21. storočia. Ja som síce ten pocit Deja vu vo filme cítil len velmi zrietka,ale všetko sa mi vrátilo skvelím časovopriestorovím príbehom,ktorý mi do poslednej scény virážal dych. Ako som už niekde písal :) zbožnujem filmy s časom a jeho zápletkami. Na konci filmu som začal polemizovať ako to ten režisér myslel s tým, že minulosť sa nakoniec precalen dá zmeniť. Na rozum mi prišla snad len jedná myšlienka,ktorú si režisér musel vziať k srdcu. A tá sa vola Deja vu, ktorá nám umožnuje zmeniť minulosť s podmienkou že v nej musíme zomrieť aby naše minulé JA mohlo dalej existovať v pozmenenej realite. Práve preto sa hlavná postava v podaní Denzela Washingtona zabila v potopenom aute,ktoré nakoniec vybuchlo. Je to samozrejme hlúposť pretože Pravidlom číslo jeden v našom vesmíre je že sa nič čo sa už stalo nedá zmeniť. No i tak ma zaujalo práve to viobrazenie fenoménu deja vu. Pekný film s pekným dejom. -Mám pocit že som ho už niekde videl ;) ()

M.E.K.Y

Další klasický thriller Tonyho Scotta se vším, co k tomu patří! Hlavní roli si opět zahrál Denzel Washington a jeho výkon byl opět nadstandartní! V této poloze si už zvykl on i diváci, takže ani nemohl ničím překvapit! Skvěle mu sekundují Val Kilmer, "záporák" James Caviezel a krásná Paula Patton! Kromě všech prvků, které má správný thriller mít, si zde rejža hraje s časem a to nevídaným způsobem! Jako co si budeme povídat, dovolil si hodně a podle mě zašel docela daleko! Tajný vládní program "Sněhurka" byl sice "cool" a já jen zíral s jakou grácií dokážou zrekonstruovat případ, ale reálné skoky v čase už byly moc! SPOILER! Konec velkého hrdiny, který se obětuje pro dobro lidstva by sice nebylo nic nového, ale určitě by bylo zdárným zakončením! Kdežto tady se hrdina zabil a za 5 minut přišel nový (stejný), což už prostě nebylo ono! KONEC SPOILERU! Strhující tento snímek do jisté míry je, ale pozornost shazuje jednoduchá předvídatelnost! Závěr? Tony Scott točí jen nadprůměrné thrillery a Deja vu je dalším z nich! Nic víc, nic míň! ()

JK-Stinger

Předem říkám, že nemám rád kriminálky všeho druhu, kterýma nás dusí dnešní televize. Tohle vyšetřování výbuchu trajektu související s vraždou mladé dívky mě ale připoutalo do křesla po celou dobu. Brilantní nápad s nahlížením do minulosti pro vyšetření zločinu nebyl krokem vedle a zvlášť jízda autem s mobilními "brýlemi" pro toto vidění neměla chybu a totálně mě odrovnala. Pár drsných scén občas vyvolávajících i husí kůži se postaralo o thrillerový zážitek, o Denzelových kvalitách snad není pochyb, postavu bystrého poldy jsem mu baštil i s navijákem. Detaily do sebe krásně zapadají a vše je navíc podbarveno parádní stíhací hudbou, která celému snímku dodává ubíhající nádech a tak ani není čas se nudit. ()

Illy

Snímek má vcelku originální nápad a Tonyho akční režie mu dodává svižné tempo. A to se držel u zdi. Příjemný mix scifi a akčního thrilleru - 75% ()

cherita

Příběh detektiva, který se musí při vyšetřování zločinu potýkat s dvěma časovými rovinami, mě zaujal natolik, že by si zasloužil čtvrtou hvězdičku, ale z jeho zpracování je až příliš poznat, že režisérovi dýchal na záda Jerry Bruckheimer. Popravdě řečeno, kdybych o tomhle filmu nevěděla nic předem, nejspíš bych si myslela, že Déja Vu je hollywoodský remake nějakého nízkorozpočtového evropského thrilleru, a docela mě mrzí, že to tak ve skutečnosti není, protože bych takový ‚originál‘ moc ráda viděla. Dovedu si představit, jak by asi vypadal: komornější a ne tak okázalý jako jeho americký bráška, dost možná téměř bez akčních scén, soustředíc se většinu času pouze na hlavního hrdinu, který s čím dál větší obsesí a zaujetím sleduje tu záhadnou ženu. Takový film by ty čtyři hvězdičky možná opravdu dostal. ()

Kratoc

Sci-fi na téma cestování časem a různé smyčky jsou vždy chůzí po tenkém ledě. Naštěstí pro nás si s tím Tony Scott poradil lépe, než bych čekal i když to podle rozjezdu zatím moc nevypadá. Rozhodně je to originální a dost netypická sci-fi, která se navíc tváří tak, že by to klidně mohlo být možné :) ()

Erik7595

Film, ktorý na začiatku ma príliš nevtiahol do deja, avšak postupom času ma to začalo baviť, hlavne od momentu sledovania tej ženy pomocou špeciálneho vládneho programu, pomocou ktorého mohli vyšetrovatelia sledovať udalosti v minulosti avšak len v časovom obmedzení 4 dní dozadu. V tomto mi film dosť pripomenul Zdrojový kód, alebo Minority Report, avšak v ňom sa naopak zisťovala blízka budúcnosť vykonania zločinov a vrážd. Vďaka tomuto nápadu sledovania a cestovania do minulosti si tento film získal moju priazeň. I keď film nepozostáva z množstva akčných scén , aj tak mu nechýbalo napätie a zaujímavosť deja. Nad úplnou logikou film sa netreba pozastavovať, i keď mi dosť nesedel záver filmu, ktorý sa v porovnaní s predchádzajúcim dianím, ktoré s prižmúrením oka dávalo akú-takú logiku, nedával žiadny logický zmysel, jednoducho ten záver mi tam vôbec nesedil . Ale napriek tomu neľutujem strávený čas pri pozeraní tohto filmu. Takých 75-80 % ()

Hepy13

K filmům Tonyho Scotta mám velmi blízko, takže neni pochyb o tom že by se mi Déjà Vu nelíbilo. Film má tak poutavý děj a svižné tempo, že zkrátka nešlo sledovat a myslet na něco jiného, než na to co se děje ve filmu. Souhlasím s Enšpíglem v tom, že potenciál atentátníka zůstal nevyužit, což je obrovská škoda. U scény kdy Denzel jede autem a přes brýle sleduje přítomnost - minulost jsem si sám pro sebe říkal "ty vole tak to je nářez". Pořád mi ten záporák nedal spát, a právě kvůli němu nemůžu dát víc než "jen" 4*. Každému kdo by chtěl tento film vidět, nemohu poslat nic jiného než jen Doporučenku! ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (viac)

Jake Gyllenhaal cestuje časem

Jake Gyllenhaal cestuje časem

16.01.2010

Britský režisér Duncan Jones svým Moon dokázal, že žánru sci-fi rozumí a má smysl pro oldschool. Doufejme, že to potvrdí i svým hollywoodským debutem Source Code, který natočí pro studio Summit… (viac)

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (viac)