Černé zrcadlo

Veľká Británia, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvorcovia:

Charlie Brooker

Rory Kinnear, Daniel Kaluuya, Julia Davis, Isabella Laughland, Colin Michael Carmichael, Jessica Brown Findlay, Lindsay Duncan, Rupert Everett (viac)

Recenzie používateľa MartinTerran k tomuto seriálu (24)

Národní hymna (2011) (S01E01)

Vskutku bizardní požadavek a nějak jsem ani nepochopil co tím dotyčný sledoval. ()

Patnáct milionů meritů (2011) (S01E02)

"Krásná" dystopická budoucnost, z jejichž fungování se dozvídáme jen část, ale dle mého při takových technologiích šlapání nedává smysl. Příběhově zajímavější, ale přesto jsem nepochopil jeho motivaci, ale ke konci to dostává trochu drajf a a nedočkavě jsem čekal jak to dopadne. ()

Celá tvá minulost (2011) (S01E03)

Docela užitečné věcička tohle to Zrno, ale jak jsou lidi chuji tak to můžou používat nerozumně. On žárlivý idiot a ona lhářka, ale asi ho fakt miluje. Nenechá si to vysvětlit, ale tak jeho boj! ()

Přijdu hned (2013) (S02E01)

Technologie jsou fajn, ale vzkřísit mrtvého člověka nelze. Jako vrba fajn, na sex určitě super, ale to je tak asi vše. Ten konec jsem úplně nepochopil. U mě by to nešlo bo na sockách jsem jen tak do počtu a moc nepíšu. ()

Lovná zvěř (2013) (S02E02)

Nejvíce wtf díl, který mě vůbec nezaujal. Nakonec přišlo vysvětlení, ale že by to ospravedlnilo chování to ani moc ne, ale tak lidi jsou divní, ale u nás by to eticky neprošlo. ()

Medvídek Waldo (2013) (S02E03)

Tady si ani nejsem jistý jestli je hlavní motiv Méďa a volby nebo komik který mu dává hlas. Nejsem expert na Britskou politiku, ale u nás by kandidovat nemohl (není občan), ale jako troling dobrý. ()

Bílé Vánoce (2014) (S02E04)

Za mě zatím nejlepší díl ze všech. Trojlístek příběhů, které souvisí a mají zajímavou myšlenku. Blokování v reálném světě je brutální a zažít bych to určitě nechtěl. Divím se, že lidi zde nemají morální problém, že jejich kopii strčí do krabičky a mučí ji - jasně, že jim to neřeknou, ale určitě to už někdo někde vypátral. ()

Pád střemhlav (2016) (S03E01)

Nejděsivější a zároveň nereálnější "hrozba". V Číně již realita a v EU tak do 20 pokud vydrží jako, že si to nemyslím. Sociální kredit co víc k tomu dodat, asi každý ví o co jde - dle lajků se odvíjí jestli jste poslušný občan a zasloužíte si privilegia nebo nikoliv. Já si nedělám iluze, že bych byl na konci toho spektra, takže bych žil někde v kanále a opékal krysy jako v Demolition man. ()

Zkušební verze (2016) (S03E02)

Velmi povedená epizoda o real VR. Hlavní postava klasický namyšlený amík, který si myslí, že dá všechno levou zadní. Atmosféra je autentická a prostředí děsivé. Jasně zvraty musí být, ale co ten konec? WTF?! ()

Sklapni a tancuj (2016) (S03E03)

Nikterak originální epizoda, která nemá čím zaujmout jelikož se vlastně nic nedozvíte. Za mě to určitě byli ruští hackeři, ale jejich motivaci vůbec nechápu. ()

San Junipero (2016) (S03E04)

Jak zpíval Gotťák "Být stále mlád", fikce nebo realita a jak to rozeznáme? Kde je tady nějaká dystopie? Tak mekáme, ať do mého důchodu taková technologie je to je Ráj nebo snad Nebe? ()

Muži pod palbou (2016) (S03E05)

Jasně, že pro normální lidi se zabíjejí monstra jednodušeji než zase jiní lidi, to tak bylo ve všech válkách, proto tolik propagandy na plakátek a podobně. Jestli je pravda vše co říkal psycholog (či co byl zač) tak se jedná o něco na způsob epigeneticky což vím, že u nás úplně nefungovalo, ale s jejich technologií by jít mohlo a pak by se s tím dalo operovat, ale že bych je hned vyvražďoval, to nevím jestli je rozumné. ()

Nenávist národa (2016) (S03E06)

Zajímavý detektivní díl s jasným poselstvím a to očistit společnost. Zda-li se to povedlo či nikoliv se však už  nedozvíme jak je zvykem, ale jak znám lidi tak zmrdi se vždy nějací najdou. Styl vraždy i vražedná zbraň velmi neobvyklá. Stavba příběhu dobrá. ()

USS Callister (2017) (S04E01)

Zajímavě pojatá epizoda a přemýšlel jsem jestli by něco takového bylo možné a nemyslím si, že by to tak mohlo fungovat. Závěrečná partizánská akce by naopak byla velice funkční a účinná to jo. Moralizační závěr ve stylu "kdo s čím zachází s tím taky schází" byla už moc a nedávala smysl. ()

Arkangel (2017) (S04E02)

Trochu opakující se technologie jako v S01E03, ale kontext a použití je jiné. Všeho moc škodí ať už je to ochrana před zlem světa či čímkoliv jiným. Bezprecedentní narušení soukromí nemůže nikdy dobře dopadnout. ()

Krokodýl (2017) (S04E03)

Jak nejlépe zatajit vraždu sorry zabití... přece další vraždou. Génius! ()

Železná vůle (2017) (S04E05)

To bylo takové nijaké, jen útěk a boj s robotem. Vysvětlení ani žádné jiné podrobnosti. zde nejsou. ()

Černé muzeum (2017) (S04E06)

Velmi povedený díl, který odkazuje na některé z předešlých dílů "pomocí" artefaktů. Zajímavou kariéru měl tenhleten chlapík a nebojí se jí sdílet ve formě 3 příběhů, které se mi velmi líbily a to by to nebylo BM aby to nemělo nějakou tu třešničku na závěr. ()

Striking Vipers (2019) (S05E01)

Tento díl mi přijde docela reálný, ale asi ne v bojové hře. Nechápu, že i když to zkoušel s jinými hráči, tak to vnímal jinak když v reálu to s ním nic nedělalo, to moc smysl nemá. ()

Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (S05E03)

Sice nijak zvlášť objevný či zajímavý díl, ale vtáhl mě atmosférou a jednoduše bavil ač je to docela předvídatelné. Robot je vtipný včetně jeho hlášek. Závěr byl dobrý pak se to i dalo poslouchat. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Streamovací služba Netflix v roce 2018 nabídla divákům svůj první interaktivní zážitek pomocí epizody Black Mirror s názvem Bandersnatch. V té si lidé mohli na obrazovce sami vybírat, jak má hlavní… (viac)

Tvůrci Cesty a Drive chystají spolupráci

Tvůrci Cesty a Drive chystají spolupráci

19.05.2019

Dva oceňovaní filmoví tvůrci John Hillcoat (Cesta, Triple 9) a Nicolas Winding Refn (Drive, Neon Demon) oznámili spolupráci, které by teď měl věnovat pozornost nejspíš každý hororový fanoušek. Natočí… (viac)

Netflix nabídne interaktivní zážitek

Netflix nabídne interaktivní zážitek

03.10.2018

V nové řadě netflixovského seriálu Černé zrcadlo se diváci dočkají speciální interaktivní epizody. Tzv. „choose-your-own-adventure“ typ vyprávění spočívá v tom, že tvůrci natočí několik… (viac)