Černé zrcadlo - Série 4 (2017) (séria)

Železná vůle (S04E05)

(epizóda)
  • Veľká Británia Metalhead

Parta lidí se vydává hledat zásoby do opuštěného skladu. Když narazí na nelítostného nepřítele, jsou nuceni pustit se na úprk bezútěšnou pustinou. Jde jim totiž o život. (Netflix)

ALIENka_

Tenhle díl má skvělou stylizaci, ta černobílá se k tomu prostě úžasně hodí. A to je tak všechno. Teda dobře, ještě musím říct, že příběh je docela zajímavej, ale prostě mě sere, že tady k tomu není žádnej backstory, jinde mi to je u prdele, protože na tom vůbec nesejde, ale tady by mě to docela zajímalo. No pak jsou tady ty divný rozhodnutí postavy. Ženská sakra dobře ví, že když zavolá z vysílačky, robotickej pes to bude vědět, a hádejte co udělá? Ano, zavolá z vysílačky a jediný, co řekne je, že miluje svoje děti a že její parťáci jsou mrtvý, tak to si mohla taky nechat až do kempu. Taky mě neuvěřitelně sralo to její neustálý hekání, do prdele ta její díra v noze neměla ani jeden cenťák a tak hluboká taky nebyla! A samozřejmě první věc, co byste udělali, když utíkáte před robotem, kterýho prakticky nic nezastaví je, že místo okamžitýho útěku (ještě když máte klíčky od auta) si půjdete umejt ruce. Jop to je skvělej nápad, fakt neznám lepší. To ještě ani nemluvím o tom, jak mohla psa tou brokovnicí zabít nejmíň 3x než se k tomu konečně dostala. Hodnocení: 5/10 ()

Trevor

Trojica preživších sa po apokalypse vyberá na výpravu za potravinami a liekom pre ich kamaráta. V sklade si však nevšimnú strážneho psa...Jedna z najlepších epizód seriálu Black Mirror (pochopiteľne ohodnotená na čsfd pubertálnymi deťmi ako najslabšia) si svoju úroveň získala najmä čiernobielým spracovaním a ťaživou atmosférou nejasného osudu ľudstva a veľa necháva na predstavivosti samotného diváka. Vynikajúco zvolené prostredie, skvelá kamera a dych berúca hudba vytvorili surrealistický survival príbeh ťažiaci s detailných záberov a drobných rozhodnutí s výnimočným záverom. A, samozrejme že je prirodzené že epizóda o tom ako mobil určuje ľuďom ako randiť s dvoma smiešnymi hláškami má u tunajšej väčšiny vyššie hodnotenie o 30%, veď tam netreba vnímať... ()

Devilian

Rozhodně dost jiný díl BM, ale určitě ne špatný. Vytřískat z každé epizody mermomocí nějaké ponaučení by už vážně byla trochu nuda, tak proč si to nerozředit něčím trochu zvláštním? Ač naprostý konec nás přece jen může donutit se trochu zamyslet. Co se tomu už vůbec ale nedalo upřít, je skutečně precizní filmařina. Vybudovat v epizodě seriálu atmosféru (černobílo s téměř úplnou absencí hudby), kterou by mohl závidět leckterý celovečerák? I enjoyed it. ()

ZeroCZ1233

Úplný odklon od konceptu Black Mirror, zde se jedná o typické post-apo. Náplní světa lidé a technologie, která je zde doslova smrtící. Představené postavy nezajímavé, 40 minut na jejich rozvoj je čas dostatečný, leč zde se více soustředilo na budování napětí, které fungovalo poměrně dobře, ale právě kvůli zmiňovaného aspektu neúplně. Černobílou stylizaci mám hodně rád, na posílení atmošky to fungovalo. Oktávka potěšila. Celkově ale lepší nadprůměr. 6/10. ()

Martrix

Pohlednice z postapo světa, na které však žádný vzkaz ani přání, napsané nebyly. Takže sledujeme působivé černobílé nahanění robočokla s nějakou paní a to je vše. Po vypointovaných předchozích epizodách, to působí dost nedovyprávěně. Navíc si Slade postapo svět dost maluje. V něm voda z kohoutků nepoteče a elektřina v domech, asi taky na pocestný čekat nebude. ()

• Prvá epizóda seriálu natočená na čiernobiely film. (Fugito)
  • V tejto epizóde vystupujú len tri postavy- Bella, Clarke a Anthony. (Fugito)
  • Rozsypaná krabice bílých plyšových medvědů ve skladu odkazuje na epizodu Lovná zvěř (2013), kde podobnou hračku vlastnila Jemima (Imani Jackman). (hansel97)