Černé zrcadlo - Série 2 (2013) (séria)

Přijdu hned (S02E01)

(epizóda)
  • Veľká Británia Be Right Back

Část Přijdu hned vypráví o mladé dvojici, Marthě a Ashovi, kteří se odstěhovali do zapadlého venkovského domku, kde žili Ashovi rodiče. Ash je zvyklý denně trávit čas ve společnosti sociálních sítí a telefon má snad přirostlý k ruce. Marthě to nijak zvlášť nevadí, miluje ho a oba se těší na jejich nový společný život. Druhý den po nastěhování je Ash při vracení pronajaté dodávky zabit. Na pohřbu vypráví Marthě její kamarádka Sarah o nové službě, díky níž mohou lidé zůstat v kontaktu se zesnulými. Prostřednictvím historie jeho internetové komunikace a profilech na sociálních sítích může Ash znovu "ožít", což má pomoci truchlícím pozůstalým. Martha je tímto konceptem znechucena a nechce s ním mít nic společného. Rozhodne se zůstat ve venkovském domě, přestože její izolace dělá sestře Naomi starosti. Jednoho rána přijde Marthě e-mail od Ashe - Sarah zajistila onu službu. Martha zuří a e-mail vymaže. Jenže pak zjistí, že je těhotná a naplní ji samota a zoufalství, a tak se rozhodne promluvit s "ním"... (HBO Europe)

septic

absolutní top. Tento díl poslal do kytek celé Outer Limits, které jsem 20 let bezmezně miloval. První série krutě zklamala, ale Be Right Back mě úplně uzemnilo! Na předchozích dílech mi vadil slabý zápal herců a totálně nevyužitý potenciál, ale nyní jsem dodíval nějvětší dokonalost. Owen Harris a Charlie Brooker se mi právě trefili do noty. SKVOST! ()

honajz2

Zatím asi to nejlepší, co jsem v Black Mirror viděl. K dokonalosti pořád velký kus chybí, třeba začátek je poměrně nevýrazný a i ten děj se dal líp promyslet, ale jinak je to slušná práce. Děj mě zaujal, atmosféru to mělo, nějakou myšlenku to předalo... Za mě snad poprvé spokojenost bez větších připomínek. Kéž by i další díly vypadaly minimálně takhle.4* ()

Lenka.Vilka

Možnost, aby se vám vrátil váš milovaný je lákavá. A když přihodíš trochu víc, budeš ho mít doma i fyzicky. Ale má to háček. Co všechno bude umět, vědět, říkat záleží na tom, co o sobě váš milovaný vykecal na sociální sítě. Tak bacha na filtry, bere si to vzhled z fotek. Ale je to jako s každým dárkem. Po čase už nevypadá tak, jako na začátku. Skvěle zpracované. Super  :) ()

Necrotongue

První epizoda druhé řady mi pro změnu připomněla povídku Opičí tlapka, ve které si matka přeje návrat mrtvého syna. Zrovna jsem chtěl zrušit svůj Facebook, což by mi snad nezabralo víc jak půl roku, ale včas jsem si uvědomil, že žádný nemám. Na druhou stranu jsem se tak asi připravil o jedinou možnost reinkarnace. ()

Gelaos

Perfektně zpracovaný, zahraný a jako vždy vysoce aktuální námět, kterého si začínají všímat i na velkém plátně (Her, Ex Machina). Nezdravé mísení offline a online života, devalvace vztahů, závislost na sociálních sítích, neschopnost odtrhnout se od minulosti či šmejdské marketingové praktiky. Osobně za nejsilnější téma považuju otázku etičnosti oživení mrtvého člověka z jeho "internetové stopy". ()

• Služba s názvom "To môže byť môj ďalší tweet!" existuje od roku 2013, ktorý analyzuje užívateľov twitterový stream a pokúsi sa vytvoriť tweet, ktorý by mohol napísať. (Arsenal83)