Černé zrcadlo - Série 3 (2016) (séria)

Zkušební verze (S03E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia Playtest

Americký cestovatel, který má hluboko do kapsy, se přihlásí na testování revolučního herního systému. Zjistí ale, že zážitky jsou až příliš skutečné. (Netflix)

Jilda15

Tenhle díl byl libovka. Představ si neuronovou síť, která se dokáže naučit tvoje nejtemnější strachy, implantovanou přímo do mozku (vůbec, ty Black Mirrory si vychutnávají průzkum morální špinavosti technologie, nebezpečí ztracení se ve svojí hlavě (epizoda USS Calister to vyobrazila krásně) a problematiku VR/AR. Jeden z mála seriálů, který dobře rozumí IT hrozbám budoucnosti). Jakmile se tahle neuronka naučí tvoje nejhlubší strachy, manifestuje je do tvojí reality. Ale neboj, jde jenom o AR/VR hru... až na to, že nemá otestované všechny use-casy a opravené všechny bugy. Nečekaně hororová epizoda, ze které mrazí. ()

honajz2

Fajn, máme tady čistě hororový díl, proč ne. Sice nic nesděluje a ani se o to nesnaží, jako ostatní díly (byť jedna chabá myšlenka se tu najít dá, no), ale snaží se to být postavené hlavně na příběhu. Příběhu, který nepřináší nic zajímavého nebo originálního, který se strašně vleče, než se konečně rozjede, je ho už půlka pryč a i tak by ten děj bohatě vystačil nanejvýš na 20 minut a který má tak strašně debilního a otravného hlavního hrdinu, že to snad ani možné není. Jako, u hororů se dá vždycky spekulovat, jestli je chování hlavního hrdiny uvěřitelné, dá se i vždycky namítnout, že ve stavu nouze by jednal naprosto nelogicky, ale to co tady předvádí ten cestovatel, to je vrchol demence, fakt. Sice je to dobře natočené a i ten vizuál je fajn, když už konečně dojde na hru, ale já jsem poměrně nedávno viděl eXistenZ, který se tenhle díl Black Mirror snaží urputně napodobit a "zpřístupnit ho všem", takže vyšší hodnocení nemůžu dát ani náhodou. 2* ()

Rayen1

Predvidatelnej konec hned od začátku. Většinou tyhle typy filmů se "simulací" koncej všechny stejně. Ale líbilo se mi, jak reagoval hlavní hrdina (vtipně i vyděšeně), nemluvě o narážkách na klišé v hororech ("Teď tam bude, že jo? 😅)... Povedený, ale něco málo tomu chybělo... Fakt málo, a mohlo to bejt supr. ()

HoneyBunny

Režie a scénář relativně v průměru (máte tu pár lekaček, ale hrdina vám k srdci moc nepřiroste a litovat ho nebudete). Ale moc se mi líbilo poselství dílu - že nemůžeme hnát umělou realitu za určitou mez, nebo naše tělo/mozek už nerozezná realitu pravou a umělou a bude přiměřeně tomu reagovat. Což v případě, že si pak "zahrajete" hororovou hru asi není úplně fajn. ()

Martrix

Hrátky s mozkem jsou ošemetné už jen proto, že si nemůžeme být jistí, že není celý náš život pouhou hrou, nebo iluzí. Tato epizoda měla mnoho dobrých momentů, zvláště v prostřední části, která měla hororový nádech. Jenže jak už to v podobných konceptech bývá, tak závěr je nenápaditě vystaven na tom, že divák netuší, kdy se vrací do skutečnosti. To je vcelku nuda. Zvlášť, když je takto vystaveno x epizod. ()

• V kolekcii videohier Sonji (Hannah John-Kamen) je možné vidieť hru "Dark Souls II" (2014). Hannah John-Kamen poskytla hlas pre Dark Souls II, v ktorej stvárnila postavu Sweet Shalquoir. (Arsenal83)
  • Veľkolepé sídlo, kde sa nachádza herná spoločnosť, je Englefield House v Berkshire v Anglicku. Tá istá pozostalosť je použitá v niekoľkých ďalších filmoch a televíznych seriáloch, ako napríklad X-Men: Prvá trieda (2011). (Arsenal83)