Architektka Mia se před světem s nasazením všech sil snaží ukrýt své ošklivé tajemství. Zástupkyně pojišťovny Shazia mezitím sbírá vzpomínky svědků na nedalekou nehodu. (Netflix)

Anderton

Človek začne mať pocit, že táto časť je o valiacej sa snehovej guli z kopca, čím aj je, ale záverečným dvojtwistom to u mňa tvorcovia zase vyhrali. Na prvý pohľad vynález, ktorý môže ľudstvu iba pomôcť, ale cesty božie sú samozrejme nevyspytateľné, čo je tu snáď ešte dôležitejšie, ako ono násilie plodiace len ďalšie násilie. ()

Stružák

Zajímavá krátká detektivka, které škodí snad jenom DOST lineární děj. Není tu absolutně žádná snaha o nějaký dramatický zvrat nebo překvapení. Zkrátka všechno dopadlo tak, jak mělo. Ale ten samotnej závěr mě pobavil. Crododile asi není epizodou, kterou bych si měl nějak zvlášť pamatovat, ale už pro tu sympatickou atmosféru si ji rád pustím znova. ()

Martrix

Nízké hodnocení této epizody možná odráží skutečnost, že tentokrát nejde o negativní vliv technologií, ale spíš mrazivou kriminálku. Technologie je tady spouštěčem událostí, které bych v případě subtilní blondýnky moc nečekal, ale funguje to. Ovšem, pokud by tvůrci vyměnili postavu Mii za muže, bylo by to uvěřitelnější. Ale to není ani výtka, jako spíš poznámka pod čarou. Jinak je to napsané chytře, úsporně a severské prostředí tomu příběhu náramně sluší. Jako bychom sledovali norskou detektivku. Je to pomalejší, ale hutné a v závěru mi to s emocemi zacvičilo i přesto, že mi byly všechny postavy, tak trochu jedno. Precizně opracovaný kus ledu. ()

maoc

Proč Krokodýl? Možná proto, že jako všichni plazi roste celý život. Roste a při vhodných podmínkách nabývá až obludných rozměrů. A tak to je i s Miou a důsledky jejího rozhodnutí z minulosti. Island je vůbec podivné místo, které dodává svou naturalistickou krásou a dlouhým černým termovulkanickým potrubím příběhu ten správný rámec. Děj je jednoduchý a scénář jde bez okolků za svým až do úplného konce, který je sice logický, ale za všechny vlasy přitažený. Už jen z právního hlediska je svědectví pochybné, ale vzhledem k posunu legislativy v celé epizodě do huxleyovské dystopie bych se ani nedivil, kdyby to prošlo. Vlastně nejděsivější na epizodě nebyla ani ta zbytečná krutost (© Coen Bros.), ale právě posun společnosti, kde pojišťovny nabývají na moci (jak se děje v už nyní v anglosaském světě), kde je przněno právo a kde se role pohlaví, společenské role, ekonomika a média posunula od toho našeho velmi logickým, ale pro dnešního dospělého člověka konzervativního smýšlení nevítaným směrem. Brrrr. V tomto je Krokodýl vizionářský a skvělý. Jen je to místy trochu nuda. ()

Arkanoid

Párty, nehoda, ďalší incident a následné správanie sa tej postavy sú scény, na ktoré sa nezabúda, aj keď v rukách niekoho s väčším perfekcionizmom by boli samozrejme kultovejšie. Ale následné nudné vyšetrovanie, ktoré nemá postavu, s ktorou by Vás vyšetrovanie bavilo, je defektom príbehu, lebo viete, ku čomu dôjde a tá predvídateľnosť už nie je ničím napravená ani ozvláštnená, len znižuje hodnotu zážitku. Krvi až-až, čo nevadí, len depresia v rámci technologického posunu nebola využitá ako spúšťač depresie alebo úchylky postavy, ani správania sa postavy. Tentoraz by nová technológia (tu prezentovaná len pozitívne ako pomocník ľudí na odhaľovanie pravdy) pokojne mohla byť z príbehu vynechaná a nahradená niečím iným, napr. normálnym svedectvom a v príbehu by ste rozdiel nepoznali. Ale silných 60%. ()

• Epizoda se natáčela na Islandu. (Milan25)
  • Díl několikrát odkazuje na epizodu Patnáct milionů meritů (2011). Ústřední píseň „Anyone Who Knows What Love Is (Will Understand)“ od Irmy Thomas, zpívala i postava Abi (Jessica Brown Findlay) při účasti na talentové show. Mezi pornofilmy v hotelovém výběru je k vidění „Best of Wraith Babe“, porno, které je nabízeno obyvatelům antiutopie. (Saur.us)