Staří kamarádi z vysoké školy Danny a Carl se potkávají ve virtuální realitě své oblíbené počítačové hry. Z nočních dýchánků se ovšem vyklube něco nečekaného. (Netflix)

ALIENka_

I přesto, že mě fakt, ale fakt vůbec nebaví tyhle partnerský dramata, zkrátka mi přijde, že je to vždycky o tom samým a řeší se akorát sračky, ovšem musím říct, že tohle mě příjemně překvapilo. Po dlouhý době zase nějakej kvalitní nápad, nad kterým se člověk i trochu zamyslel. Ani ten dobrej konec mi tady nevadil, dokonce mě i uspokojil a vůbec by nebylo na škodu, kdyby se takhle dramata řešily vždycky. Prostě jednou za měsíc si každej bude dělat co chce a nasrat. Hodnocení: 8/10 ()

Lacike

Tempo tejto epizódy je strašne pomalé, ale to nie je hlavný problém. Tým pre mňa bola zápletka. Chápem, že existuje množstvo sexuálnych úchyliek, ktoré nepochopím a táto novo vymyslená patri k nim. Vôbec som sa nevedel vcítiť do situácie postáv a bolo mi jedno jak to skončí. Holt, ja som svojho najlepšieho kamaráta nikdy nechcel ošukať ani v hre ani v reály. 4/10. ()

Pepinec

Začíná z toho bejt scénáristickej kolovrátek Černýho zrcadla; prostě si píchneš špendlík vedle ucha a můžeš cokoli. Tenhle díl má výhodu, že jeho téma je nesmrtelně ožehavý, všem nám tohle přijde zajímavý. A ať mi nikdo nekecá, že ne. Plus, co hodně kulhalo ke konci předchozí série, pointa sem dorazila ve formě. Jen asi bacha, s kým na to koukáš, na spoustě gaučích by to mohlo skončit tichou domácností. ()

JohnCZ

Hustej scénář. Epizoda Black Mirror, která vznikla přesně v době, kdy je otázka lidské sexuality velmi probírané téma. A přesně naplňuje význam celé antalogie, což dokazuje i (jediný logický) závěr, že to vůbec není homosexuální agitka, jak se snaží někteří mrmlači naznačit. Naopak je to zamyšlení, které reflektuje dnešní dobu a dnešní otázky ve společnosti. A o tom Black Mirror už od začátku byl především. ()

Gelaos

Technologie i námět jsou stejné jako v předchozích dílech, změnil se akorát úhel pohledu. Playtest upozorňoval na odtržení od reality, USS Callister se zaměřil na psychologii hráče, no a Striking Vipers zkoumá vliv videoherní virtuální reality na partnerské vztahy. Zpracování i průběh děje nijak nepřekvapí, navíc má zápletka velkou logickou díru - v reálu by sex ve virtuální bojovce byl asi vypnutý, ne? I dnes přece např. v Mortal Kombatu sex není dostupný. Největší síla tkví v předložených otázkách: Je to nevěra? Je to ekvivalent pornografie? Existuje něco jako "virtuální sexualita"? Atd... ()

• V této epizodě se opět objevují malá kulatá zařízení, které si postavy umísťují na spánky, aby vstoupili do virtuální reality. Podobná technologie byla použita již v epizodách USS Callister (2017), Černé muzeum (2017) a Krokodýl (2017) například ke hraní her, svědecké výpovědi či extrakci vzpomínek. (hansel97)
  • Podobný styl domů a oblečení naznačuje, že se epizoda odehrává na stejném místě a ve stejném čase jako epizoda Pád střemhlav (2016). (hansel97)
  • Epizoda se natáčela v brazilském São Paulu od 18. března do 18. dubna 2018. (IvcaSammet)