Černé zrcadlo - Série 5 (2019) (séria)

Rachel, Jack a Ashley Too (S05E03)

(epizóda)
  • Veľká Británia Rachel, Jack and Ashley too
všetky plagáty

Osamělá teenagerka se zblázní do robotické panenky navržené podle popové hvězdičky Ashley O právě v době, kdy se Ashleyin život pořádně zamotává. (Netflix)

dO_od

// Cute herečka ze Spider-Mana, herečka, která lehce připomíná postavu z porna, co se mi zaryla do paměti, a v neposlední řadě Miley Cyrus (která definitivně hrála v pornu) v roli, u které jsem celou dobu musel přemýšlet, o kolik lepší by to bylo s Taylor Swift. Jinak simple pohádka pro dospívající dívky, těm jediným to totiž ještě může vzít nějaké iluze. 5/10 ()

Lacike

Taká roztomilá rozprávka pre dievčatá o zlej macoche, ktorá terorizuje princeznú, ale našťastie ju zachránia dve faninky - popolušky. Po dlhšej dobe sa dočkáme v seriáli happyendu. Gadget sám o sebe nie je príliš ohromujúci, ale odkedy sa zbaví tá bábika obmedzenia, tak je vtipnejšia jak kdejaký robotík zo Star Wars. Miley Cyrus hrá variáciu na samu seba, takže to zvláda bez problémov. Postavy tentokrát fungujú bez problémov, takže napriek naivnému pojatiu ma to bavilo a postavám som držal palce a záver som si vychutnal. Výsledkom je najlepší diel tejto slabej série. 6/10. ()

Trilobitter

Na Black mirror hodně nestandardní zápletka plná teenage trapnosti. Paradoxně mě to ale fakt bavilo. Miley Cyrus předvádí uvěřitelný výkon a kdyby se místo zpěvem proslavila herectvím, vlastně bych s ní vůbec neměl problém. Šablonovité postavy sester "křehká tuctovka" a "ještě křehčí undergrounďačka" úsměvně připomínají, jací jsme všichni v tom věku byli. Pět hvězdiček bez mrknutí. ()

IvcaSammet

Jsem si 100% jistá, že ve světě popu a showbusinessu to přesně takto funguje. Bohužel mě ale tento díl moc nebavil, nemám ráda Miley Cyrus a navíc závěr byl nehorázně přitažený za vlasy - vyhrocená honička s policií v super autě s kraksnou snížila hodnocení spíš pod průměr. A protože epizodě nedominovala ani tak technologie jak spíš smutná realita bez jakékoliv pointy, dávám přesný průmer. Epizoda by nebyla zas tak špatná nebýt stupidního konce. ()

InJo

Tematicky výtečně rozjetá epizoda, která však v druhé půlce uhne k ryzí feel-good žánrovce. Rozhodně je to fajn story (vtipná a zábavná), ale Černé zrcadlo nemá být primárně sluníčkové, ale varující a nabádající k diskuzi a zamyšlení. Tady jsou k tomu hned dvě silné záminky, ale ta stylizace do pohodového holčičího dobrodružství to chtě nechtě rozbíjí. ()

• Rockovú pieseň "Head Like a Hole", ktorá zaznie v záverečných titulkoch v podaní Miley Cyrus, speváčka zaspievala neskôr aj v roku 2021 na pre-show k americkému Super Bowlu. (matthew.17)
  • Scéna, kedy je zrútená Ashley pripútaná k posteli, sa točila hneď potom, ako sa jej predstaviteľka Miley Cyrus dozvedela, že vďaka rozsiahlym požiarom zhorel jej dom v Malibu do tla. Jej záchvat plaču je tak v scéne autentický a sama Miley povedala, že v tom momente nemohla myslieť na nič iné, len na tragédiu, ktorá sa práve udiala. (matthew.17)
  • Přestože se děj epizody odehrává v Americe, natáčelo se v okolí Kapského Města v Jihoafrické republice. Autor scénáře Charlie Brooker to zdůvodnil tím, že je natáčení v Americe příliš drahé a ve světě se dá najít mnoho podobných lokací. (IvcaSammet)