Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (séria)

Démon 79 (S06E05)

(epizóda)
  • Veľká Británia Demon 79

Severní Anglie, 1979. Dobrosrdečná prodavačka zjistí, že aby odvrátila hrozící katastrofu, bude muset spáchat děsivé věci. (Netflix)

stitch7

/// Demon 79 mi velmi sedl. Originální, lehce hororový námět (v téhle řadě třetí!), kde se hlavní postava chová logicky, i když se nachází v nelehké situaci. Dobovost a povedený soundtrack jsou taky velké plus. K absolutní spokojenosti mi však chybí buď ještě silněji zatlačit na pedál a humorem a nebo naopak vyprávět velmi vážně. A i když se mi epizoda líbila, zase to není Black Mirror - žádná tech vychytávka nebo tak něco. Každopádně asi nejlepší díl série. ()

FilmysMartym

Demon 79 zasahuje stejně jako předešlý díl spíš do fantasy a vlastně mi to vůbec nevadí, hlavně díky retro zasazení celé série. Obyčejná prodavačka posedlá manipulativním démonem začne plnit jeho přání a je to fakt jízda, jelikož se jí to postupně začíná líbit, což je na tom to nejděsivější. Taky je fajn, že celý díl prostě netušíme, jestli si démon, který je mimochodem geniální a vtipnej, nevymýšlí o apokalypse a jeho vlastním zatracení. Opět zasazení do Anglie v politicky napjaté době je perfektní match a tohle je 4. nejlepší díl. ()

klukluka

Je to paráda, když se filmařině věnují lidi, kteří by se jí věnovat měli- lidi kreativní, vynalézaví, zapálení, obětaví… Dýchalo z toho na mě mládí, přitom je to ale absolutně profi a zralý. Moc se mi to líbilo. ()

LachtanShows

Hororový nádech Černému zrcadlu často fakt sluší a kombinace tohoto žánru se zasazením do stylisticky vymazlené minulosti někde v Británii vzešla jako hodně dobrý nápad. I ona myšlenka a následné zpracování mi hned po Joan is Awful sedlo ze všech letošních epek nejvíc. Možná mi stačí málo. Nebo možná nejsem tak nevděčný rýpal. ()

Piri

Tak kolko? 2* alebo 3*? Tuto cast zabija jednoznacne zakladna tema a postavy. Herci su fajn, hlavna predstavitelka je vyborna. Prostredie je tiez dobre. Ale parodovany demon a tri ulohy pre drzitela amuletu, su v tomto seriali dost mimo. Asi by mal BM skoncit. Keby neslo o serial BM, poviem fajn, zabavna epizoda so zaujimavym koncom. Uz cakam, ze pride kreslena verzia BM. ()

Milky.

Z šesté série díky Gaapovi nejzábavnější díl. Ale stejně jako předchozí, co to tu má co dělat? Z původně skvělého Black Mirror udělal Netflix povídkovku typu Krajní Meze. Ty byly dobré, Black Mirror má být alespoň podle mě o něčem jiném. ()

janabel

Napínavý psycho odlehčený občasným humorem. A k tomu skvělý soundtrack. Dala bych plný počet, nebýt toho konce. Měla jsem z něj blbý pocit, jako kdyby nám tvůrci chtěli vnutit to, že se máme nechat manipulovat, a když se nenecháme, tak to špatně dopadne. ()

JM87

Nechápu to nízký hodnocení této epizody. Má to styl, je to zajímavý, super obsazení a je to dobrý retro. Víc nebudu prozrazovat. Vlastně by to byl dobrej samostatnej film klidně. ()

JoSte

Black Mirror v poslední epizodě 6. série jaksi přestal zrcadlit a vrhl se bezhlavě do mysteriózní romance s démonem pod tíhou deterministického vidění světa (toho klidně zabij, protože by udělal to a to, takže bez něj bude svět lepší). ()

warrenur

Anjana Vasan si zahrala podobnu rolu tusim v stvrtej serii vybornej Killing Eve (seriál) (2018). A i tam mala trochu zasneny a nevinny "kukuc". :) Skoda, ze demon je az prilis parodicka a vtipna postavicka. Pobavil vsak demonov absurdny 666-call a zaver ma pod hodinalmi dostal. :) Tam sa to zvrtlo a cela epizodka sa mi zapacila o to viac...naviac, s vynikajucim songom od Arta Garfunkela - Bright Eyes. Hviezda naviac za celkove vyznenie. 75% ()

djfun

Černočernej humor s nadsázkou až do prdele, Satan je fakt Daddy Cool, Indka zas Brown Girl In The Ring a v kompletu prostě Hooray Hooray It´s A Holiday!:)) Za mě mrda stejná jako Ma Baker! Takže sláva nazdar Boney M:)   Bobby Farrell ()

NorseSword24

V prvom rade, s tou kamerou a štylizáciou sa fakt snažili a niekedy sa to dobre podarilo. Kompozícia, osvetlenie, štýl 80kových filmov a ta farebná paleta, všetko vcajku. Ale ta paleta farieb postáv XD. Ale ešte to dobré... Príbeh sa môže zdať najprv taký klasický ale ten démon s čiernym humorom to osviežil a posunuli o dosť vyššie. Avšak //SPOLERY// keď som videl záverečnú scénu kde indka, ktorá v podstate sama zabila skoro štyroch bielych mužov, kráča s démonom, ktorý má zhodou okolností tmavú pleť, do nekonečnej ničoty potom čo na zemi vypukla apokalypsa, mi prebehlo hlavou ako jebnute to znie XD. Keby, keby aspoň jedna z tých obetí nie je biely muž. Ale aj keby chcem tak právo povedať, že som offendnutý, to nikde nenájdem. ()

MFloyd

2,5* ve skutečnosti... díl který působí jako thriller, ale není thriller... horor už vůbec ne. Spíš táhnoucí se nuda. Zatím co Beyond the Sea bylo dlouhé, ale skvěle gradující, tady mám pocit, že jsem čekal celou dobu na rozuzlení jestli odpověď je A, nebo B a jedno z toho prostě vyšlo a skončilo to. Není to tak hrozné jako Maze Day, ale rozhodně to je totálně zbytečné. Jediné, co na tom chválím, je stylizace do retra, ale ta funguje na začátku a pak jsem úplně zapomněl, že to nějaký styl má. ()