Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (séria)

Mazey Dayová (S06E04)

(epizóda)
  • Veľká Británia Mazey Day

Zoufalá hollywoodská hvězdička se snaží vyrovnat s následky nehody a dělá, co může, aby unikla smečkám dotěrných paparazzi. (Netflix)

SamVimes

Děj epizody na chvíli zamíří i do České republiky, kterou ovšem hraje Španělsko. A ano, je to poznat. U Mazey Day velmi cením zvrat se změnou žánru. Kritika mrchožroutské mentality paparazziů tak, jak je tady rozpracovaná, je ale na epizodu Černého zrcadla docela málo a ve výsledku se do antologie příliš nehodí. ()

Devilian

Brooker dal očividně děckám doma za úkol napsat scénář a ještě je k tomu zhulil. Už druhá (a nejspíš i třetí) přiblblá epizoda téhle série, která absolutně nemá hlavu ani patu, zvraty jsou tam cca tak logické a nečekané, jako když 13ti letá holka píše fanfic na Twilight a celkově to nemá nic společného ani s BM. Jako povídky do seroše typu "Černá sanitka" asi super. Ale tohle? WTF. ()

klukluka

Výborně udělaný- teď nemyslím to CGI- to bylo slabší, myslím třeba to jednání a mluvu paparazziů- něco o tom vím a tohle bylo trefný, líbil se mi i ten příběh, ale žánrově to v téhle šesté řadě sklouzlo od sci-fi k horrorům a to mi nevyhovuje. Black Mirror je zavedenej brand, měli pokračovat v tématech, na kterých ho vystavěli. ()

FilmysMartym

Mazey Day nedopadl moc dobře, ať už kvůli neuvěřitelně pomalému tempu nebo kvůli nejasnosti, o čem tenhle díl vlastně bude. Hyeny paparazzi, kteří by se nechali roztrhat do posledního kousku, jen aby získali lepší fotku jsou smutnou realitou a mám otázku, koho sakra napadlo z hlavní oběti udělat vlkodlaka, je to sice docela zajímavá podívaná, ale nebylo to vůbec vysvětlený, bylo to z čista jasna, takže tenhle díl je za mě jednoznačně nejhorší. ()

leon_id

Nikdy mě nepřestane fascinovat jaké záběry někdo dokáže odfotit 80-200 mm objektivem na 1, 1000 a když se zadaří tak i 10 000m. Bohužel to je v tomto případě ten nejmenší problém. ()

iXtr3m3

Zaujímavý námet, ale opäť pokrivkávajúce spracovanie. Tam, kde to skončilo, to malo byť tak max v polke príbehu. Veľká škoda, mohla to byť podobne ako Beyond the Sea najlepšia časť série, ale rovnako ako Beyond The Sea to nevyužilo potenciál na viac ako pol plynu. ()

veronica_mac

Velmi nepovedená kritika bulváru. Za mě rozhodně nejslabší díl z celého BM vůbec. O tom, že se část údajně odehrává v ČR, nemluvě. Vyssi Blod, „čeština'' a alpská krajina fakt katastrofa. Radši ubrat. ()

LachtanShows

Ten všeobecný hate bych chápal z pozice člověka, co viděl pouze tuto epizodu, jakkoli vytrženou z kontextu celého Black Mirror, ale pokud se předpokládá, že každý sledující této třičtvrtěhodinky viděl i všechny série předchozí, neměl by se zas tolik divit všem WTF momentům a nezahnat Mazey Dayovou až do tak tristních čísel. Reflexe dnešní zhýralé doby je tu cítit každou druhou minutu a v tom já spatřuju moc seriálu už od jeho plenek. ()

scarfacer

To uz jim vazne dosly napady? S touhle tendenci bude lepsi, aby serial radsi prestali natacet a tim mu tak zachovali alespoň nejakou tvář. Naprosto zbytecnej dil, kterej svou kvalitou pripomina spis "věřte nevěřte". ()

JoSte

Že se Black Mirror dotkne i žánru urban fantasy, to bych tedy nečekal. Dílčí reflexe technik bulvárních plátků a touhy lidí po bulváru jsou sice trefné, ale ten kontext je bohužel sráží na zem. ()

warrenur

Clara Rugaard hrala velmi odusevnene v sci-fi filme Mother (2019). Tuna sa mi pacil nahlad do "uslachtileho" povolania paparazzov. Mnohokrat sme ich videli i v reale "fungovat" a provokovat pre reakciu ich "objektu". Osobne su mi tieto praktiky a ludia, co ich robia bytostne odporne. Napriek tomu sa mi film pomerne pacil az po samotny zaver, ktory to neskutocne zmrsil. Skoda. ()

B.Wilde

Aktuálně nejhůře hodnocená kapitola Black Mirror, kdy jsem si říkala, co to asi bude za paskvil... a přiznám se, chvíli jsem opravdu zvažovala dvě hvězdy, když se vykutálela hlavní zápletka... ale stejně na tom všem bylo něco tak nějak - mrazivého, lov za senzací až do samotného konce. ()

Daiker

Příjemné překvapení.... Pořád všichni píšou odklon od podstaty BM, ale já jsem s hororovými díly spokojený.... Tento díl mě překvapil, protože jsme viděli moji nejoblíbenější hororovou potvoru. Masakr na konci taky ušel, díl není vhodný pro epileptiky... ()

NorseSword24

Až do tej scény v chatke to vyzeralo ako fakt skvelý triller príbeh. No potom som sa smial ako to so mnou vyjebalo XD. Ale nevadilo mi to. Ľúbilo sa mi to aj tak ale tá posledná scéna v reštaurácií... ta mi ten dojem už pokazila. ()