Jsem matka

• angličtina I Am Mother (viac)
všetky plagáty

Po masové zkáze lidského pokolení se dospívající dívce vychovávané o samotě mateřským droidem obrátí celý svět vzhůru nohama, když se setká s jiným člověkem. (Netflix)

majec4

Napad je to fajn. Ale v poslednom obdobi som videl aj serial Raised by Wolves a ta myslienka ma oslovila viac. Navyse sa v tomto pocine objavuje nesympaticka Swank. Fakt ju nemusim. Ked si odpustim tento hejt na nu, tak to aj tak nebolo nejako velmi zaujimave. Zaciatok bol zaujimavy, stred bol mega nudny a na zaver sa to zase kusok rozbehlo, ale ten stred ma unudil a uz ma to vyraznejsie nechytilo. Zaver mi bol prakticky u prdele. ()

-bad-mad-wolf-

Inteligentní sci-fi o (nejen) lidské etice... které je v otázkách logiky poněkud dementní. Závěr vytvoří z celého filmu de facto jeden obří protimluv. SPOILER - umělá inteligence vyhladila celé lidstvo a je pro ni prioritou, aby uměle vypěstovaní následníci byli lepší, čehož chce dosáhnout mj. tím, že první "neúspěšné" odchovance rovněž zabije. Následně svěří desítky tisíc embryí do nekontrolované péče jednoho děvčete, jež je "eticky korektní". To má být jistota, že všichni další narození budou rovněž "korektní"? Bude lidstvo na základě chyb jednotlivců opět vyhlazeno? Supermocná AI si neuvědomuje lidskou individualitu, jejíž důsledky jsou nepředvídatelné? Kolovrátek se zastaví, až dojdou embrya? (: ()

Praxis

Naprosto promarněný a provařený závěr filmu, kdy jsem nedostal odpovědi na otázky - co, kdo, jak a proč? Naopak se více a více otázek objevovalo. Jinak do dvou třetin je film skvělou komorní scifárnou s bezvadnou Clarou Rugaard a ošklivou Swank. Film měl na víc, škoda toho závěru, který mě víceméně naštval. 60% ()

Hemlock

Toto scifičko od protinožců nebylo vůbec špatné. Skvělé efekty, dobrý námět, ale proboha proč ta délka?? Některé scény se vlekly jak tasemnice ze závodní jídelny a občasné reakce a chování hlavních postav byly vyloženě debilní. Nicméně je to koukatelné a mladší osazenstvo, feministky a hlavně pak fanoušci legendárního Chappieho budou zřejmě nadšení - já hodnotím průměrně, tedy 50%. ()

easaque

3* Postapokalyptická budoucnost stále láká autory sci-fi filmů a tohle je jeden z pohledů, co nás možná čekají. Tady se jedná o skromný až skoro komorní snímek, kde se na malém prostoru odehrává výchovný experiment, jakým způsobem znovu zabydlet Zemi lidmi. Při sledování jsem měl dost momentů, které mi přišly nesmyslné, ale po skončení a diskusi už nebyly až tak nelogické. Zpracování je slušné a po odstupu pár dní nemůžu film ho shodit dvojkou, jak jsem si původně myslel. Takže jsou z toho průměrné tři hvězdy, které mi teď připadají adekvátní a své spokojené diváky si určitě najde.[ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

• Celosvětová premiéra proběhla 25. ledna 2019 na Sundance Film Festival v Utahu (USA). (BMW12)
  • Působivý futuristický bunkr filmu, natočený téměř výhradně v Adelaide Studios v Jižní Austrálii, byl postaven na zvukových scénách zařízení a v dílně Set Construction Workshop, které se nachází na předměstí australského města Adelaide nazvaného Glenside. (Trajektt)