cskomando

Něco málo jsem již viděl co se týká těhle povídkových příběhů a prozatím jednoznačně převládá VHS, je tam vcelku obsaženo úplně všechno od duchů, paranormálních jevů až po zombie/(upírku). Jednoznačně jak se říká to nejlepší na úvod a na závěr vystihl tento film asi nejvíce. Jedinou výtkou je roztřesená kamera (chápu, že to má působit jako živá realita) ale při vyuzlení některých scén to jaksi přehnali s neustálým přerušováním kamery a diváci přišli o zajímavou podívanou. Pár lekaček se tu taky najde v 3 a hlavně ve 4 poslední Halloweenské povídce, kde je to poměrně slušná jízda bez dechu. Pokud ale někdo očekává spousty krve a řežby v každé povídce tak se nedočká. Z 2povídky vyšel nakonec dost realistický pohled na svět s lesbičkami, tím to vlastně jaksi režiséři promíchali a neudělali z toho jen zplácaninu s kopicí zombií a dalších příšerek... Prostě od všeho něco! ()

j0nathan

Oceňuji nápad, oceňuji i samotné povídky, ale celé dohromady mi to přišlo příliš chaotické (asi díky found footage). Koneckonců horor hodnotím i podle toho, jestli jsem z něj měl nějaký svíravý/bojící se pocit, což jsem u VHS rozhodně neměl. ()

Blue.Shark

Za originální považuji provázání různých "povídek" do jednoho celku. Problémem ale je, že jednotlivé části jsou dost nevyvážené. Náměty nejsou až tak špatné, ale v polovině případů končí jen na půli cesty k dobrému hororu. Například mi trochu vadily ty gore prasárny, které tam často vůbec nemusely být. Mimo jiné mě strašně vytáčí, že jen v poslední části se parta čtyř kamarádů chovala racionálně a přemýšlela i mezi vším tím shitováním a fuckováním. V ostatních částech byli pravděpodobně všichni retardovaní (nejvíce samozřejmě parta chuligánů, kterým jsem přál, aby jim nějaký nemrtvý nacistický dědek za doprovodu skopčáckého šlapáku názorně ukázal starožitnou sbírku použitých análních kolíků). Také jsem si všimnul, že do hororů přichází nový trend - fláknout do kraje záběru něco, co se tam jen tak náhodou mihne. A pak je tu ta prasácky roztřesená kamera, se které mi bylo v určitých částech fakt vyloženě blbě. ()

TheSpearCZ

Pár krátkometrážních snímečků nám takhle jednou dostalo celovečerák, a jak už to tak bývá u tohohle typu filmů to tomu kazí strašná nevyrovnanost jednotlivých povídek. Nemůžu úplně říct, že to je blbost, ale tohle patří k podprůměru i mezi Found Footage horory a celkem by mě zajímalo pro jakou skupinu lidí je tenhle film vytvořen... Epileptici? Bohnice?... + ten konec je samozřejmě průser. Jinak když nepočítám povídky, tak ta "omáčka" okolo je naprosto zbytečná věc a spíše to tomu škodí. (ani jako pojivo k povídkám to nefunguje dobře) Čisté 2* 1) 7/10, 2) 4/10, 3) 2/10, 4) 8/10, 5) 5/10 ()

Hernycztek

V/H/S, jak název napovídá, působí, kvalitou, jako film ze starých kazet, takže pokud nejste ochotní na tento fakt přistoupit, nemá smysl, abyste do toho šli. Jedná se o soubor pěti povídek, které vyplňuje ,,hlavní" příběh skupiny kriminálníků. Každá povídka je natočena jiným stylem a má jiný žánr, takže si na své přijde každý. První povídka je téměř stoprocentní, chybělo mi tam jen více racionality v chování postav. Záporná postava sama od sebe nahání hrůzu a jakmile rozjede krvavé řádění, tak díky Found Footage formě budete mít stažený žaludek a dost možná i zlé sny, protože je tu jedna z nejděsivějších scén, co jsem měl možnost v hororech vidět. Druhá povídka je zdlouhavá, až se dá říct, že nudná, ale má jednu pěkně krvavou vraždu a nečekaný zvrat. Třetí je bída, jelikož se jedná o slasher, a na kvalitní slasher je potřeba dostatečná stopáž, na vybudování vztahu diváka k postavám. Sledovatelné je to díky gore, ovšem ,,vrah" nám je ukázán jako zrnění, takže si musíte domyslet, kdo to byl. Čtvrtá povídka je čistá duchařina, která nabídka pár lekaček, které mohou zafungovat, ale nejde o nic, co byste již neviděli jinde. Poslední povídka je druhou nejlepší a jedná se o paranormal, který neskončí šťastně pro nikoho ze zúčastněných. Jako celek, co se povídek a Found Footage subžánru týče, to je nadprůměrný kousek, který ve vás, sice, nezanechá ,,dlouholeté" vzpomínky, ale uspokojení hororové duši přinese. Potěšení naleznou především fanoušci kvalitního gore a praktických efektů, jelikož se jedná o erkovou záležitost. ()

warrenur

Pociatocne obavy boli rozptylene v prvych minutach, ked som si opat privykol na styl kamery a zaujal ma dej. Jednotlivi reziseri sa skutocne vyblaznili a hoci su samotne "video-zaznamy" - poviedky kvalitativne, svojou vynimocnostou, ci napatim rozkolisane, nasiel som si to svoje. Prave vdaka tomu, je tu vsak dosiahnuta variabilita a pokryta skutocne velka oblast horroroveho zanru a to svoje si snad najde kazdy. Minimalne ten, koho nerusi, alebo vyslovene nestve "amaterska-kamera" (rozumej vypnuty stabilizator :)) ) Osobne sa mi najviac pacila hned prva (poviedka, ci videopaska), Amateur Night. Hannah Fierman je tu uzasna a jej filmovu postavu poznam z dark-fantasy sveta. Klobuk dole, skutocne som si ju uzil. Tiez poviedka formou webcamery mala svoje silne momenty, zvlast tie, kde vam sem-tam srdce vyskoci z hrude. Asi najmenej ma zaujal klasicky lesny slasher, kedy mi uz kamera liezla na nervy a i postavy zname z kvanta klasickych teenage vyvrazdovaciek s notoricky znamymi a tupuckymi charaktermi mi uz drazdili zrak i usi. Dejove pozadie - vyprava par vyrastkov po pasky bola priemerna a nic extra mi prisla particka v kostymoch na Halloween. Podla toho, kolko z poviedok sa vam paci, bude zrejme i hodnotenie. Ked som to tak spriemeroval vyslo mi trojhviezdie. Keby som vsak hodnotil len prvu spolu s uz spominanou webcamerovou davam jasnych pat. Takto to dopadne, ked sa stretnu roznorodi horrorovi reziserski nadsenci. Odporucam na prijemnu osamotenu noc. :) ()

Game90

Film natočený formou poviedok. Vidíme 5 poviedok každá z iného rožka. Začína to ako sa partia mladíkov vláme do domu starého pána kde je kopu videokaziet a každá kazeta má inú poviedku 1. poviedka: 3 chalani, párty, dievčatá (jedna s veľmi výraznými očami) začiatok nič moc ale nakoniec nás čaká výborná upír párty //8/10...2. poviedka: najslabšia, mladý pár na výlete, motel a večerný hosť //3/10...3. poviedka: lesná vyvražďovačka, príliš krátka, kamera nepodarená ale dá sa//6/10...4. poviedka formou videochatu, navodí tú správnu duchársku atmosféru//8/10....5. poviedka: halloweenská párty, prázdny dom, ktorý nieje až taký prázdny ako vyzerá...//9/10. ()

jorgus

Tohle byl opravdu amatérismus..nudilo mé to a bez přetacení jsem dál jen první dvě povidky..tady tomu jsem věřil že si to někdo natočil podomácku..:-) ()

johnymdoe

Povídkový film se společnou hlavní linkou a tou je nadpřirozeno. Parta borců/zlodějíčků se vloupe do domu protože má objednávku na ukradení jedné videokazety...neví co na ní je ani která to je. V domě najdou mrtvolu chlapa, ale kšeft je kšeft a tak si pouští kazety (je jich hodně) aby zjistili která je ta pravá. Některé příběhy fakt supr strašidelné, jiné docela dobré. Jen jeden vysloveně nehodící se a nudnější. Ale celkově jsem byl 2 hodiny zaseklej v křesle a pěkně se bál a bavil v jednom. 80%. ()

KOZEL84

Dostat se přes příšernou úvodní dvacetiminutovku a naladit se na práci toho opravdu otřesného zkurvysyna co drží kameru a je to.Je to,že párkrát někdo někoho kuchne a jdeme dál.Bát sem se nebál (a to bydlím v poloprázdném ''hradu'' pomalu uprostřet lesa-a slyším bubny v temnotách-to Čarotek),ale občas to má nějaký ten momentík a tak to nepošlu tam co patří VéHáeSky.Sám ještě nějaké mám. ()

Aurus

7,5/10. No tak tohle jsem nečekal. Nečekal jsem to že film když má 58% tak bude takhle dobrý. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde hodně časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Jsem zvědav na další díly. ()

Bozvav odpad!

Jedno už vím zcela jistě, fanoušek Davida Brucknera se ze mne rozhodně nestane. Stejně tak nepropadnu filmům, jejichž hlavní nápní je bezuzdné násilí, cákající krev všude a absence smysluplného děje, jakékoliv logiky a dialogů, za něž by se nemusela stydět ani ta poslední vygumovaná smažka z hlavního nádraží v Praze. A na otázku: "Proč se na to teda proboha koukám?" si můžete vybrat ze dvou odpovědí: za a - jsem idiot a mám sklony k duševnímu sebepožkozování, za b - zkouším výdrž a odolnost svých blbuvzdorných štítů - upřímně, moc nevydrží. ()

mackey

Kkonečně zase trochu rozvíření na poli found footage.. i když tohle je co se formy týče ještě o krok napřed. Je to vlastně FF složený z dílčích mini FF. No ale každopádně po neuvěřitelným závěru pátý povídky mám sto chutí dát tomu pětku, minimálně za neotřelost. Objektivně by to bylo někde na pomezí 3-4*. Jinak za mě 8/10...8/10...7/10...8/10...10/10. ()

fr3ak

Docela slušné. Síla V/H/S je v tom, že je každý příběh dlouhý něco kolem 20 minut. takže nehrozí že by nějaký (třeba i jinak neoriginální) příběh byl zbytečně natahovaný a tím i nudný. S čím mám u found footage filmů často problém je, že kamera kolikrát zabírá místa a situace, které by prostě nikdo nenatáčel (s tímhle se díky jisté fintě podařilo prvnímu a poslednímu příběhu obstojně vyhnout). ()

fixaman

Po tom nadšení, jaké okolo tohohle filmu panovalo, jsem se konečně rozhoupal a pustil si ho. Jaká to chyba. Po 45 minutách vypínám, protože je to tak nebetyčná nuda, že to snad není ani možné. Dějově o ničem, ani trochu napínavé či strašidelné, jedna nelogičnost za druhou... Tady je špatně úplně všechno :-/ ()

Eluin

Kdo mě zná, tak pravděpodobně celkem dobře ví, že pro hororový subžánr zvaný "found footage" mám jistou slabost. V angličtině se tomu říká "guilty pleasure", tedy vím, že se víceméně jedná o prvoplánovou (a někdy dost stupidní) zábavu, ale... nemohu si pomoci. Jo, Bergman v tu chvíli rotuje v hrobě. VHS (budu to psát bez těch čar) patří mezi to vzácné procento z žánru, které by snad šlo označit za trochu invenční a nápadité. Považte sami: skupinka úchyláků ve stylu Jackass dostane za úkol získat z nějakého domu starou kazetu VHS. Zdá se to snadné, jenže v domě je těch kazet fůra, takže je potřeba si je pěkně pustit... Co se na kazetách nalézá je však docela děsivé, jedná se totiž o 5 filmových kraťasů, které dokumentují setkání lidí s nadpřirozenem (většinou). Celý koncept je pochopitelně rámován příběhem úchyláků, kteří jdou pro onu kazetu. Když to trochu přeženu, tak se v podstatě jedná o povídkový film, což má logicky svá úskalí. Některé "povídky" jsou lepší, jiné horší. Za mě osobně bych asi nejlépe hodnotil tu poslední, i když každá má něco do sebe a vyloženě slabý kousek jsem nezaznamenal. Je vidět, že žánru "found footage" krátká forma (nějakých 20 minut) velmi svědčí. Pokud je takový film "roztažený" do podoby celovečeráku, tak často trpí hluchými místy, apod. Toto je asi ideální. Tedy, i když potenciální divák/divačka nepatří mezi cílovku "found footage", tak i na tento film se podle mě lze kouknout. Narozdíl od různých "Grave Encounters", apod. jde z některých povídek skutečně strach... Proč film vidět? 1) Mám doma fůra VHS kazet a nevím co s nimi. 2) Holka kterou jsem sbalil v baru na mě nějak divně prská. 3) Z peněženky mi zmizely peníze a přítelkyně se tváří jako že o tom nic neví. 4) Mám divnou bouli na ruce... 5) Jedu na párty a spletu si dům..... :) ()

MickeyStuma

Found footage v celé své kráse a na několik způsobů ve dvouhodinovém povídkovém filmu, u kterého vydrží jen ti trpělivý a se silnou náturou. Drsný slasher, který skutečně není pro slabé povahy. Film obsahuje šest krátkých povídek, z toho tři jsou opravdu šokující. Roztřesená živá kamera tomu všemu dodává daleko větší grády na autentičnosti a hrůze jako takové. Amatérský styl má své kouzlo a tady je to dotáhnuto do té největší dokonalosti. Co povídka, to jiný námět a tak se dá pohotově říci, že se fantazii skutečně meze nekladou. Chaotičnost, nepřehlednost, přesto nechutnost a hlavně děsivost každým záběrem, každým střihem. Tento snímek je skvělý nízkorozpočtový found footage horor, který není pro diváky očekávající klidnou kameru, plynulost a nějaké ty herecké výkony. Tohle je film, který diváky doslova vcucne do pocitů všech účinkujících. Tohle je opravdová hrůza. ()

figliar

Ako celok sa jedná o priemerný horor, ale ak by som mal rozobrať každý kraťas zvlášť, kvalitou sa od seba veľmi líšia. Najhorší je určite hlavný dej chalanov natáčajucich prank videá, ktorý pozerajú jednotlivé časti tohto filmu. Z ostatných príbehov určite stojí za spomenutie webcam chat a výlet skrz USA. Majú zaujímavú a originálnu myšlienku a nečakanú pointu. Haloween party bola taká priemerná jednohubka na pobavenie. Zvyšok bol mišmaš, bez akejkoľvek myšlienky. ()

West natočí western pro Blumhouse

West natočí western pro Blumhouse

23.03.2014

Americká hororová nezávislá scéna poslední roky rozkvétá a jedním z jejích nejvýraznějších tvůrců je mladý režisér Ti West (foto). Ten si získal jméno díky svému retro hororu Dům ďábla, podílel se i… (viac)