angel.CZ

Pár příběhů velmi dobrých a pár spíše ,,jen co to do pr... bylo ??´´ Vesměs to nebylo nejhorší a každý si určitě našel svůj žánr. pro mě 60% ()

buwol

Rámovací příběh :6/10 /// Amateur Night :9/10 /// Second Honeymoon: 6/10 /// Tuesday the 17th :4/10 /// The Sick Thing That Happened to Emily When She Was Younger: 6/10 /// 10/31/98 : 8/10 ()

jafuska

Otřesná kamera, kdyby to bylo natočeno klasicky, možná by se na to dalo podívat až do konce, ale toto je hrozná nuda, naprosto otřesně natočeno a nechápu kde by se teda člověk měl bát? Amatérsky natočený a to já nemám ráda, pomalu se nic nedělo a po chvíli dívání bude mít člověk mžitky před očima jak je to natočené ()

Sedliak

Veľmi bolestivý horor. Bolestivý pre oči diváka. Idiotské historky, kde v každej čakáte na smrť úbožiakov ako na spasenie. Priznám sa, videl som len prvé tri poviedky, potom mi začali bolesti očí a hlavy. Jednu hviezdu dávam za tu slušne rozbehnutú sexuálnu scénu, ktorá sa pekne zvrtne (prvá poviedka), potom sa začal stupňovať vplyv zfetovaného kameramana, ktorý v tretej poviedke našiel snáď kinematografický vrchol, pretože sa tam spojil so zfetovaným zvukárom a spoločne si to tam chalani solídne dávajú. Myslel som, že aspoň priateľka sa bude báť, ale zaspala behom druhej poviedky. Celé zle. ()

Izi-Peťan

Pro mě výborná záležitost. Pokud některé filmy, které jsou natočeny jako found footage, jsou kvůli jednoduchému příběhu až moc dlouhé a utahané, tady se nic takového neodehrává. Během dvou hodin se vám přehraje z nalezených videokazet 5 příběhů s nadpřirozenem, které díky délce přibližně 20-ti minut vám nabídnou vše, co je potřeba a ani chvilku se nenudíte. Je pravda, že hned druhý příběh mě moc nebavil a i těch 20 minu bylo moc dlouhých, ale ostatní bylo super. Nejlepší je jednoznačně poslední povídka, kde se parta čtyř kluků vydává na halloweenskou párty do jednoho domu, který je ale po příjezdu prázdný. To je však první dojem. Celkově jsem spokojen. Nebýt jednoho opravdu nudného příběhu a pozadí, jak banda nalezne kazety, které si postupně přehrává - přišla mi naprosto zbytečná - bych dal i plný počet hvězd. Takhle to je za 75% ()

AlexUnited

Napriek tomu, že dávam nadpriemerné hodnotenie, musím priznať, že sú to slabšie 4 hviezdičky. Zastrešujúci námet o tom, ako banda výtržníkov vtrhne v noci do domu kde majú pre niekoho ukradnúť videokazety je rozhodne lákavý ale 5 príbehov ktoré z videokaziet máme možnosť zhliadnuť sú veľmi nevyrovnané. Niektoré z nich sú až hanebne nedotiahnuté a nevyužijú naplno potenciál ktorý sa im ponúkol, naopak prvý a posledný príbeh sú kvalitatívne hooodne vysoko. Ich najväčším plus je to, že oba tieto príbehy sa točia okolo partie blbečkov, na ktorých sa dá popri hororovej línii aj vcelku dobre zasmiať. ()

konysua

Věřte nevěřte s trochou krve a lidskými ostatky. Každý příběh si jede na svojí vlně, kdy je jeden přívětivější a u druhého si říkám, na co se to vlastně dívám. 7/10 ()

DoubleJack

Pět navzájem nesouvisejících příběhů, jejiž kvalita je občas diskutabilní. Některé nápady jsou při tom nápadité, ale sami o sobě by asi samotný film neutáhly. Mám za to, že celé by to fungovalo o řád lépe, kdyby příběhy byly navzájem provázané něčím víc, než jen ústředním motivem vloupání. Bylo by to ucelenější a určitě by i závěrečný dojem byl silnější. Herci....chci říct říct "herci" jsou...vlastně nejsou a to je ten problém. Kamera je roztřesená a zmatečná i na žánr footage, takže ani lekačky občas nefungují tak, jak bylo zamýšleno. Škoda. ()

MartinTerran

Dobrá sbírka hororových povídek, ale ty roztřeseně a vynechavajicí záběry jsou vážně děs. Chápu že pro dotvoření atmošky je to třeba, ale všeho s mírou. Stopáž mohla být o něco delší, jelikož některé příběhy by pár minut navíc určitě potřebovaly. Takže nakonec jen průměr. Hodnocení: 58/100. ()

JosefTomas

Docela fajn retro zjevení, které vzdává hold všem found footage hororům, ale dokáže dojít jen do půli cesty k pořádnému uspokojení. Na začátek chválím nápad udělat found footage ve found footage, ale upřímně mě přeskakování z jednoho na druhý trochu rušilo a nudilo, což je po 2. povídce dost špatně. Postavy totiž (a nejsou to žádný sympaťáci, takže jejich osud mi byl dost ukradený) sedí a pouští si kazety a pak si pustí další, což po chvíli prostě začne nudit a nepřispívá tomu ani 116 minutová délka, které se hrozně táhne. Samotné povídky (či záznamy, chcete-li) nejsou špatné a díky odlišným tvůrcům i velmi různorodé, tudíž nehrozí, že by se něco opakovalo. Problém nastává v samotném konceptu a kdyby tvůrci místo filmu zvolili formát seriálu/antologie, výsledek by dopadl o poznání lépe. Přitom kamera i střih byli velmi vydařené a i ty efekty celkem fungovaly, ale pár povídek by si zasloužilo trochu více prostoru a řádnější ukončení. A poslední kolonkou je označení horor. Neříkám, že pár věcí nebylo děsivých, ale přílišná snaha o brutalitu zabila to tajemno, které mohlo kolem být, ale tady bych už chtěl trochu moc... ()

adamix

Prvotná poviedka má geniálny a skutočne mrazivý spád, pri ktorom bolo vidno kreativitu tvorcov, druhá zasa pripomína svojou nečakanou brutalitou tradičné domáce video ako z filmu Sinisterpredposledná pripomína zasa domácnosť ako v Paranormal activity a je svojou obyčajnosťou narušovanou desivými lákačkami pôsobí dobre, zvyšné poviedky ako slasher v lese či satanistická párty pôsobia lacne a bez nápadu, skôr viac komicky ako vážne. V/H/S má ako found footage horor svoje výrazné plusy a výrazné mínusy ale stále vidieť, že tomu ešte niečo chýba k úplnej spokojnosti a že nie vždy sa trafil do čierneho. Uvidím, aké budú pokračovania. Zatiaľ zostávam pri 3*. ()

jjimmy

úžasné. perfektné, podľa mňa dokonalé. našlo by sa pár chybyčiek ako druhá kazeta má také nudnejšie tempo, ale okrem toho nemám žiadne výhrady. ()

Facerr

Tahle cukavá kamera mě výjimečně moc bavila. Velkej podíl na tom nese i fakt, že dostáváme hned několik hororů v jednom parádním balení. Jediný děravý chvíle byly ve druhý povídce, jinak ok atmo, dialogy, i herci. Rozhodně nejlepší je poslední příběh, ve který se nestačí člověk divit. Dohromady hororový balík, který moc mile překvapil i s tím, že hnusnokvalita vhs udělala za málo peněz hodně muziky. ()

DonBraso

Hurá hurá VHSky jsou zpět,narvem to do videorekorderu a natočíme horor,který by nás měl srovnat na zem.To,že je to na povídky je dobrý tah,protože na celý film by člověk usnul hnedka.Asi je do nebe volající říct někomu,že i retard udrží kameru lépe než v tomhle filmu.Kameraman má fuknci debila sjetýho co zoomem jede tam,pak zas tam,křese se mu ruka jako by dostal parkinsona,tohle je sice amatérský,ale věrohodnost to vážně nedá,asi stejnak tak,jako ty kulervoucí střihy,kdy jenom bolí oči a hlava.Chápu těžký natočit něco hlavou a hlavně aby to divák viděl a bylo to pokud možno cool,ale když tam divák nic nevidí,kostičky,chyby obrazu a další perli,jsou dobrý na začátek,ale ne po celý film v každým příběhu.Příběhy jsou lepší a horší a různě se prolínaj,jeden příběh jestli se to tak dá říct,trvá půl minuty:)Je to vesměs stejný,jedem autem,jsme banda teenegerů a jedeme někam a čekáme na nějaký to duchovno.První a poslední příběh je nejlepší ze všech,ale určitě ne nejlepší po filmové kvalitě.Herci mě překvapili,ono těch pár minut není moc co ukázat,ale byly to nejlepší.Když se vrátim k prvnímu,ten bohužel ukáže nejvíc a je po filmu,scénka v motelu s tou holkou,který se líbí všichni měla něco do sebe a poslední byla i největší akcí celého snímku.Udělat lepší kameru,vyprdnout se na rádoby efekty,udělat lepší scenáře ne se opakující s duchama a nevim čím další,zkusit zapojit i jiný lidi,než do 30 let se stále se opakujícím záměrem.Pár jojo gore efektů na naše krásná těla je menším doplňkem a dělá z tohohle horor. ()

Cechyno4

Pro hororové režiséry jistě nebyl problém shodnout se na tom co momentálně hororové fanoušky táhne a co nejvíce vydělává. Ano, found footage. A tak přišli s tímto velmi zajímavým projektem. V/H/S od prvních minut moc nenadchne. Prvních cca 15 minut je neskutečně stupidních, nudných a tak otravných až jsem chtěl několikrát film vypnout, ovšem stojí za to si počkat. První příběh Amateur night začíná dosti ohraně. Tři kamarádi se vydají do baru sbalit holky, aby si později mohli natočit dovádění s nimi na kameru. Vše se ale samozřejmě zvrtne. Ta holka na mě působila již od začátku příběhu hodně znepokojivým dojmem. Už jen ten její pohled byl tak mrazivě zvláštní. Posledních pár minut jsem hltal s otevřenou pusou a konec stál opravdu za to ! Jediným mínusem byla až příliš roztřesená kamera, takže si divák neužije příběh naplno ! 3/5. Druhý příběh Second Honeymoon má dobrou atmosféru hlavně v noci a to při klepání na dveře pokoje, či nočním procházením pokoje. Pak mi však přijde jako by režisérovi došel nápad jak vlastně tento příběh ukončit. Utne jej docela rychle a dost obyčejně. Pointa je zajímavá, ale já čekal něco děsivějšího. 2/5. Třetí příběh Tuesday the 17th - klasický, lesní slasher který je však hodně krátký a málo propracovaný. Vrah byl celý rozmazaný, tudíž neměl šanci ani vyděsit. I když počáteční nápad nebyl špatný tohle byl nejslabší díl celého filmu - 2/5. Čtvrtý příběh je The sick thing that happened to Emily When she was younger. Kousek tohoto příběhu se objevuje i v traileru a již v samotné upoutávce mě tento díl zaujal. Dle mého tento příběh má nejlepší lekací scény. Mimo to má i skvělou atmosféru a nebýt konce a rozuzlení rozhodně bych mu dal plný počet. Takhle to je 4/5, ale rozhodně se jedná, dle mého názoru, o druhý nejlepší příběh. Poslední příběh 10/31/98 přichází opravdu s tím nejlepším. Nejlepší nápad, scénář, atmosféra, napětí, strašidelné efekty i výsledná pointa. Vše bravůrně řemeslně zvládnuté. Halloween, opuštěný starý dům, kde tu a tam se něco objeví + pár lekaček a parádní zakončení. Co víc si hororový fanoušek může přát ?! 5/5. Omáčka kolem toho všeho. Ten prolínající hlavní příběh, kdy zlodějíčkové hledají kazety a přitom postupně umírají je velmi atmosférický a má i dobré zakončení. Tudíž 4/5. Za celý nápad s tímto projektem bych dal tak půl hvězdu navíc. Takže mi z toho suma sumárum vychází velmi pěkné čtyři hvězdy ! ()

g3rtrud

Bohužiaľ V/H/S nemá dej. Jednotlivé epizódy (kazety) sú dobré, majú atmosféru a darí sa im vyvolávať strach. Sú to však len úryvky príbehov pospájané bez akéhokoľvek súvisu. ()

FREEWHEELER

-„You're all gonna die up here“ Fajné fajné fajné. Nič svetoborné a prevratné aléééé srať na to, pozerá sa to príjemne, dokonca treba nad pointou porozmýšľať, pár detailov je dobre skrytých a to robí z tohto filmu zábavu a "vodvaz". Poďme načrieť ku korienku veci. Táto dusná VHSka začína nálezom mrazivých VHSiek zo zbierky pána domáceho, ktorý stratil reč a zaspal. A nie na stolici, na furt. Prvú, ktorú vandali strčia do VHS plejera má epizódny podtitulok Amateur Night a mňa nadchla len skoro trochu. Fajnému nápadu chýbala rozsiahlejšia minutáž a kreativita. Rozhodne sa ale nechajte prekvapiť a hľadajte lásku k tých skromným dievčenským očičkám. Chladným to mňa ani chlapcov ale nenechalo a tak sme sa rozhodli pokračovať druhou páskou, ktorá u mňa spomedzi všetkých ukotvila v zdravom nadpriemere - Second Honeymoon. Inteligentne vypointovaná záhadná poviedka a klinec do rakvy všetkým naivným mladomanželom. Prekvapivo fajný nástupca Tuesday the 17th - a teda tajomstvo lesného vraha á ala Slender man ma teda fajne prekvapil a patrí k tomu najlepšiemu z tejto zvrátenej kompilácie. Trošku som si potom oddýchol pri Skype-ových webkamerách s podtitulkom The Sick Thing That Happened to Emily When She Was Younger, ktorý potreboval niečo viac ako kujebáka (ževraj doktor) a bububu. I keď nápad celkom o.k., radím medzi najpomalšie a najnápaditejšie. A tak ako prostredník, je aj záverečný 10/31/98 vynikajúco natočenou mystickou poviedkou, dokonale vystupňovaný s ráznou atmoškou, táto vám ubehne naozaj rýchlo. Statočný záver. A moja motlitba na záver: No dobre, nebolo to také štrašiacke a desivé ako by sa dalo z traileru očakávať, každopádne je V/H/S veľmi podarené a svižné dielo, a mne by vôbec nevadilo keby sa v podobnom princípe pokračovalo pokračovaním, ba dokonca pokračovaniami. Dobré nápady a odvážne spracovanie je samozrejme podmienkou. ()

West natočí western pro Blumhouse

West natočí western pro Blumhouse

23.03.2014

Americká hororová nezávislá scéna poslední roky rozkvétá a jedním z jejích nejvýraznějších tvůrců je mladý režisér Ti West (foto). Ten si získal jméno díky svému retro hororu Dům ďábla, podílel se i… (viac)