Provokativní a komický snímek podle námětu spisovatele Jerzy Kosinski vypráví příběh zahradníka Chance, který je po celý svůj život uzavřený v domě ve Washingtonu DC. a svět zná jen z televize. Když se náhle ocitne ve skutečném světě, zaplete se do úzkého kruhu protřelých vládních poradců, kteří touží po "moudrosti mudrců." (oficiálny text distribútora)

senor

Dávám tři. Ne že by se mi to nelíbilo, ani nejsem z těch co mají vysoká očekávání pokud film má v záhlaví vysoké hodnocení. Tohle prostě není nic výjimečného. Jistě, Peter Sellers hraje dobře, ale spíše v tomto fimu pouze existuje a snaží se vypadat tak podivínsky, aby to vypadalo směšně. Většina rádoby komických situací situací pak vychází z nedorozumění s ostatními postavami, což se po chvíli troch omrzí. ()

farmnf

I kdyby tento snímek byl o mnoho horší, byl by velmi dobrý. Péťa Sellers byl vážně přitom. Netřeba pět ódu na jeho fantastické herectví. ()

Peß

Opravdu vynikající film, skvělý výkon Petera Sellerse. Co mě ale vadilo, byly scény běžící pod závěrečnými titulky. Ty poetiku film zazdívají. Škoda. ()

Blacks

Skvělý námět, skvělá myšlenka, výborně zahráno - to na 90%, ale prostě jsem se docela nudil, chyběl tomu trochu větší spád, takže takových 70% ()

lennyd

Chance (Peter Seller) je prostoduchým zahradníkem v jednom starém domě. Po smrti majitele (který Chanceho i vychoval) je Chance donucen se vystěhovat. Shodou náhod (a nehod) se dostane do domu Benjamina Randa (Melvyna Douglase) a jeho ženy Eve (Shirley MacLaine). Benjamin je bývalým ekonomickým poradcem prezidenta Spojených států, a jeho blízkým přitelem. Podle skoupých Chanceho odpovědí jej všichni pokládají za podnikatele - ekonoma, což samozřejmě přináší řadu nečekaných situací (jednoduché přirovnání - Spojené státy = zahrada, a hned je zahradník doma :)... Báječně milá komedie, kterou táhne skvělý Peter Sellers. Neuvěřitelně skvěle zahraný "jednodušší" člověk.... Super.. ()

LadyDevil

Po celou dob filmu jsem si říkala: "Tak kdy už to sakra praskne?" Ale ta situace pořád nenastávala a o to se dostával kouzelnější scénář.. kladla jsem si proto stále otázku: "To jsou ty lidi opravdu tak slepí? A nechápaví?" Jenže díky odpovědi na tuhle otázku a následujícímu scénáři filmu si člověk musel odpovědět, že jo..spousta situací je až pikantních díky tomu, že divák chápe rozpoložení pana Zahradníka a zároveň pohled lidí okolo v reálu...závěr je působivý a donutí k zamyšlení, a to já ráda...takže Byl jsem při tom se opět řadí mezi snímky, kdy si pokládám otázku, kdo má vlastně komu závidět co se týče "bláznovství" a kdo je ten, co strádá..:-) ()

danoo

Niekde som čítal, že je to príbeh Baracka Obamu... Film je považovaný za klasiku, ale mohol byť ešte lepší, keby ho nespomaľovalo pár zbytočných odbočení, nezaujímavá kamera a banálny strih. ()

dANo

Aké jednoduché je spraviť dobrú komédiu, keď máte kvalitnú predlohu, šikovného režiséra a hlavne hereckú osobnosť v podaní Petra Sellersa. V tomto prípade sa divák skvele baví na tom, ako sa jeden doslova primitívny záhradník, ktorý nedokáže okrem slušného správania, pozerania telky a debate o záhradkárstve nič iné, dostane úplnou náhodou do najvyšších politických kruhov, kde sa mu podarí niekoľkými prostými hláškami o záhrade a kvetinách spustiť veľký politický kolotoč okolo jeho osoby. Dobre som sa na tom bavil, lebo všetky tie nedorozumenia okolo neho gradovali bez toho, aby tam bol nejaký logický zádrheľ. ()

Tomesh

Laskavý film o jednom retardovi, kterému všichni okolo zobou z ruky.. Dvakrát odvázanej jsem z toho nebyl, ale určité kouzlo to má. Peter Sellers se se svým minimalistickým projevem předvedl tak, jak jsem ho ještě neviděl. ()

Millanium

Úžasný herecký výkon Petera Sellerse v dojemné adaptaci knihy od Kosinskiho o upřímném, nezkaženém zahradníkovi jménem Chance. Film připomíná jistým způsobem Forresta Gumpa v pozdním věku. I přes kvality příběhu musím pokárat režiséra za přílišnou stopáž, která způsobuje ve filmu několik prázdných míst. 85% ()

sheldonka.

Držela jsem se zuby nehty, abych neusnula. Nevím co to se mnou bylo, přitom děj byl vcelku dobrý, Sellers taky, ale něco mě na tom nudilo. ()

Mishqo

ja ani neviem či to mal byť výsmech americkej hlúposti alebo vyzdvihovanie mentálnej zaostalosti alebo niečo úplne iné, každopádne krásny film...a fantastický Peter Sellers v role v akej som ho doteraz nepoznal ()

JohnSmith

Peter Sellers v roli zaostalého zahradníka mne moc nezaujal. Ani MacLaineová toho moc nepředvedla a ten, od koho jsem čekal nejvíc, Jack Warden, také zklamal. Neříkám, že jsem se občas neusmál, ale nebylo to nic, co bych musel vidět ještě jednou nebo se nad tím rozplývat. ()