Deň, keď sa zastavila Zem

• Česko Den, kdy se zastavila Země (viac)

V histórii je veľa príkladov stretov civilizácií, po ktorých tie menej vyspelejšie zanikli alebo boli zotročené. Teraz je tým menej vyspelým ľudstvo. Mimozemšťan Klaatu (Keanu Reeves) pricestuje na Zem s jedinou úlohou – zabrániť ľudstvu v jeho organizovanej sebadeštrukcii aj za cenu najväčších obetí. Ľudstvo totiž svojimi vojnami ohrozuje mier v celom vesmíre. Klaatu chce ľudstvu pomôcť, otázkou však je, či o to vlastne stojíme. Ak sa vojny neukončia, musí Klaatu pristúpiť k najtvrdšiemu opatreniu – planétu Zem vymazať z mapy vesmíru. Kým on chce rokovať so svetovými mocnosťami, naším jediným záujmom je zavrieť ho do laboratória a vedecky ho preskúmať... Na úteku z laboratória ho sprevádza astrobiologička Helen Bensonová (Jennifer Connelyová), ktorá spolu so svojím nevlastným synom uviazne v Klaatuovom poslaní... (TV JOJ)

Brano

Mám rád filmy tohto typu, ale tento sa veľmi nevydaril. Zo začiatku to bolo ešte zaujímavé, ale od polovice je to už len prázdne kecanie o tom, ako sa ľudia majú zmeniť. Takisto chýbalo tomu viac akčných scén a lepší scenár pre Reevesa, ktorý ako jediný herec do tohto filmu pasoval. Tiež mi na kvalite ubral herec Jaden Smith, ktorý určite nekráča po stopách svojho slávneho otca. Herecké poleno, navyše jeho postava mi vo filme prišla strašné otravná. Vizuálne to bolo dobre a to je azda najsilnejšia stránka tohto snímku. Trailery ako vždy nafúknuté, pretože realita bola iná. Je to škoda, pretože tento film mal rozhodne na viac. ()

mrclTV

Neviem, ako je na tom pôvodný film, ale tu som zaspal od nudy. Skutočne som zaspal, sledovanie tohto filmu je fyzicky únavné....Nudné, bez spádu deja (ktorý tu aj tak takmer nie je), bez akcie a bez čo i len minúty zaujímavého diania. Film nezachraňuje ani Reeves s Connelly a už vôbec nie malý Smith (tlačenka), výkony hercov su slabé a rovnako ako celý film ma nezaujali. Asi som od sci-fi filmu s mimozemšťanmi čakal niečo iné ako greenpisácku propagandu. ()

Renie42

Pro mě je ten film takový průměrný. Ne, že by to byla nějaká hrůza, ale ani si neříkám Wow, ten si budu pamatovat dlouho. Svým způsobem bych se ani nedivila, kdyby se tohle někdy stalo doopravdy. My jsme ti méně vyspělí a že chce někdo zachránit tuhle planetu, je taky dobře. Jen ať Země patří zvířatům. Nebojují, nehádají se, nezamořují vzduch, nedělají zbytečně problémy. ()

Pitryx

Toho malého kudrnatého spratka si mohli nechat autoři od cesty, kopal bych ho do držky pokaždé co ji otevřel. Nechybí ani spousta planých canců a tím i dost hluchých míst. Za to vše body dolů. Jako plusové dávám za efekty. Jiné plusy ve snímku nejsou. ()

adamix

Netreba tu riešiť žiadny rozpočet, pretože aj za malý sa dá natočiť zaujímavá jednohubka. A tou práve THE DAY bla bla bla je. Neponúkne však ale nič viac, nestrhne, ako by sa požadovalo a ani si na ňu po dni nespomeniete. Čerpá nápady z iných filmov, ale nedokáže samého seba vyzdvihnúť do žánrovej klasiky. A aby to bolo pozerateľné, dáme sem známe tváre Connelly a Reevesa. Nehovoriac o tom, že tí zlí sú tu opäť ľudia na čele s americkou vládou a tí mimozemšťania nás chcú vyhubiť len pre dobro planéty. Stále je to ale zaujímavý koncept, i keď myslím si, že od originálu sa snaží celkom dištancovať, čo by nebolo zlé, keby obohatilo sci-fi o niečo, čo tu ešte nebolo. U mňa 3* a 60%. ()

Blazkowicz

Působivé a hlavně zajímavé sci-fi s nádechem katastrofična. Během sledování je to ale veskrze průměrné s klasickými klišé, kdy zlá vláda nenechá mimozemšťana promluvit, někdo samovolně vystřelí nebo armáda dělá cokoliv, jen aby ho zničila. Zajímavá myšlenka ale provedení mohlo být i lepší. 3+* ()

hrumsrt

Když už taky jednou Scott Derrickson sáhne po něčem jiném než hororu, a že po veleúspěšném V moci ďábla si měl z čeho vybírat, dopadne to pokaždé celkem dobře a mně se ty jeho žánrový odbočky pokaždé vcelku líbí.. Jeho třetím celovečerním kouskem, je tentokrát remake kultovního sci-fi kousku z 50.let, kterému doba určitě prospěla v případě vizuálního pojetí, ovšem zda ho dohání i co se témat týká, to už je otázkou.. Jedná se o futuristický příběh, kdy zemi navštíví mimozemšťan s šokující ekologickou zprávou o tom, jak se k Zemi nedobře staráme, ale že on je tu právě proto, aby naší planetě pomohl.. Ovšem není si úplně jistý, zda může planetu nadále vystavit působení lidského druhu s přihlédnutím na její dlouhé trvání uprostřed galaxie.. Vynikající Keanu Reeves, co by emzák Klaatu, který svým čistým záměrem a hromadou specifických vlastností dokáže nejednou vyvolat sympatie.. Boom, boom, spousta efektů, které malinko vyznívají do prázdna a trošku absurdně se bijí s myšlenkou komorní interakce našeho světa s vesmírným tvorem.. Několikrát jsem si říkal, jak snadné by to bylo promíchat s prvky komedie, které by Klaatuovu zkoumání našeho světa dodala trošku více energie, i za cenu, že by odlehčila jinak melancholické ústřední téma.. Docela obstojné scifíčko, které by ale mohlo z tématu těžit o hodně víc, kdyby se bralo ještě více seriózněji. Ale i tak to minimálně herecký koncert nejslavnějšího Libanonce posouvá k poutavým výšinám.. Za každé takové sci-fi by se mělo děkovat, i když by jako tohle potřebovalo ještě chvíli dozrát. 70% ()

helrohir

Sci-fi film s občasne solídnou atmosférou či sem tam nejakým vizuálnym highlightom, avšak čo sa týka nosnej myšlienky, ide o veľmi prostoduchú záležitosť. Film zlyháva hlavne v podaní vzťahov medzi postavami, nakoľko snaha o budovanie akéhosi citového trojuholníka medzi hlavnými postavami a malým chlapcom má v sebe množstvo dier, lapsusov a celkovo pôsobí veľmi povrchne. Film je z väčšej časti postavený na dialógoch a snahe o budovanie pocitu ohrozenia a napätia, ale v tomto smere to funguje len čiastočne. Nanajvýš tak ide o priemerné sci-fi, ktoré aspoň čiastočne zachraňujú herci v hlavných úlohách. 50%. ()

dragonian

za snahu a za angazovanie keanu..mohol aj dopisat ten scenar ma na to - aspon by nemral potencialom dobreho nametu skveleho rozpoctu ale plytkeho deja.. ()

PlysovyMacko

Výborný úvod s pristaním mimozemšťanov, po ktorom sa film zvrtne na konverzačku, kde vedkyňa s otravným synom presviedčajú Klaatua, aby dal ľudstvu ešte jednu šancu sa zmeniť. Film sa môže pochváliť sci fi atmosférou a skvelými efektami. Páčil sa mi veľký robot. Keanuovi emzáka verím. ()

boqvai.

Idealisticky naivní a komorněší více, než byste čekali pojatý střet civilizací. Mix filozofických směrů a dnešní ekologické osvěty nemá skoro žádný dopad a vyznívá tak nějak do ztracena. Výborný kontrast velmi emocionálně zabarvené Jennifer Connelly a na druhou stranu absolutně chladného Keanu Reevese, který jako vždy podává skvělý výkon. To se ale nedá říct o, někdy až protivném, Jaden Smithovi. Naopak potěšila scéna s Johnem Cleesem. ()

radimartin

I když při tomto filmu přimouříte všechny čtyři oči, které dlouho nacházíte, stejně vycházíte z kina s plným pytlíkem na zvracení. Kromě asi 30ti vteřin, které se daly jakž takž sledovat, postrádal tento film všechno, co by z něj film činilo. Tak tupým a povrchním způsobem se dá skutečně rozmělnit i ta drobná myšlenka, která se pod vším tím nánosem militarismu a stupidity ukrývala. Ale co, však my se změníme! Díky bohu, že si ten mimozemšťan vybral za místo přistání Central park, kde potkal jednu velmi citlivou američanku, které se podařilo odvrátit záhubu lidstva obětím malého černouška. Jestli to měla být pocta, je to pocta debilitě. ()

vdv

na tenhle film sem se docela těšil, ale po jeho zhlédnutí sem byl trochu zklamaný, od současného sci-fi bych očekával lepší vizuální stránku a dějově to také není ono, je to takový zcela průměrný film, který ničím nevyniká, ale také není v ničem vyloženě špatný, líbila se mi myšlenka člověka jako nebezpečí pro Zemi, bohužel nebyla ve filmu moc zdařile zpracovaná a mohla být více a lépe rozvedená ()

swoulen

Ze začátku je slibný potenciál je záhy utopen někdě mezi Válkou světů a Dnem nezávislosti. Standartní sebranka vybraných amerických nátur, od těch hodných, důvěřujících a inteligentních po ty, kterým moc zatemnila mysl a teprve až jim doopravdy jde o hubu, tak se začnou chovat tak, jak mají. Sem tam těch pár lidí, co se dokážou postavit jisté smrti čelem a taky pár těch, co si myslí, že jim jmenovka s funkcí zachrání život. Vlk se nažral a Manhattann zůstal celej. ()

ShotgunED

Film pro všechny a přeci pro nikoho. Osobně se mi více líbila dřívější verze,která rozhodně zapadla do tehdejší doby a měla koho oslovit. Dnes působí neosobně a tak nějak neurčitě i když všichni víme o co jde. Myšlenka je v podstatě stále stejná jako kdysi,ale díky zpracování si filmově težko bude hledat fanouška díky spoustě špatně pojatých scén. ()

ottik274

Film, který má kolísavou kvalitu. Výborné trikové scény a těch emocionálních scén...no, mohlo by jich být trochu méně, filmu to tak, podle mě ubírá. A Reevesovi tyhle role prostě sedí. ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)

Den, kdy se zastavil Hyperion

Den, kdy se zastavil Hyperion

02.02.2009

Dvoudílný román Dana Simmonse Hyperion Cantos (v češtině pod názvy Hyperion a Pád Hyperionu) patří k nejdůležitějším sci-fi knihám uplynulých... inu, vlastně patří k nejdůležitějším a nejlepším vůbec… (viac)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (viac)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (viac)