James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

Dexter666

Ho hó...a koľko okolo toho bolo zlých rečí, kým to vyšlo! Facka všetkým, ktorí tie bludy rozširovali! Všetky predošlé filmy akoby zhýčkali divákov k ignorovaniu patetickosti a trápnej detskosti filmov, z ktorých sa zrodil kult hlavne kvôli Connerymu (a Brossmanovi). Tu je však vidieť, ako veľa sa strácalo na potenciále tak silného námetu - koľko možností sa otvára, keď sa stretne pár dobrých scenáristov. Campbell od znovuzrodenia predposledného Bonda dospel - až sa človeku nechce veriť, že Zlaté oko a Casino Royal má na svedomí ten istý režisér. Dej filmu má spád ako žiadny iný Bond pred tým, kamera je vynikajúca (opäť člen týmu zo Zlatého oka - Meheux), výprava sa nesústreďuje na scéneriu - konečne sú stredobodom herci (aj keď Mediteran má svoje neobjavené čaro). Veľmi sa mi páčila aj Eva Green - možno nie najkrajša Bondgirl, ale maskéri ju nevybielili ako stenu a nechali vyniknúť jej prirodzenú krásu - fakt bola najočarujúcejšia odlíčená v župane...Ach, celé je to tak iné, že z pôvodného konceptu sa dosť stratilo; ale to čo zostalo, je oveľa lepšie - trebárs už len nápadité úvodné titulky! Pred Forsterom stojí neľahká úloha dokončiť načatý príbeh v Cuantum of Solace. Sláva jeho predošlých filmov ho predchádza, tak verím, že aspoň zachová koncept Casina Royal - to by mňa osobne uspokojilo. Všetko, čo bude nad, je len čerešničkou na torte. ()

Doctord

Hezké, bylo to hezké. Úchvátné, ani náhodou. Daniel Craig odvedl kus dobré práce, ale v Layer Cake zahrál určitě o kus lépe.Jediné velké plus tohoto filmu tak je fakt, že jsem od té doby začal hrát poker:-) ()

Riker

Daniel Craig mi připadá strašně prkenný a upřímně jsem se celý film nudil. Ani Daniel, ani scénář nemá ten správný drive starých Bondovek. Suma sumárum dvě hvězdy za výpravu a efekty. ()

Trinculo

Jiný a nový Bond a ne pouze díky tomu, že je to blondýn a má teď tvář Daniela Craiga. Casino je druhý film, kde uvidíme Bonda plakat nad něčí smrtí. Ve vztahu k Vesper už to není pouze samec-lovec, ale muž, který dokáže v kritické chvíli poskytnout oporu (scéna v koupelně). Vztah Jamese Bonda k BondGirl byl vždycky důležitým prvkem ve vylíčení Bondovy postavy. Až na "V tajné službě jejího královského veličenstva" téměř vždy určen konzumací - tak jak k Bondovi patří vodka Smirnoff a Aston Martin, tak k němu patřilo i svádění atraktivních žen. Zde Bond vykročil ze zaběhnutého schématu. Ještě bych rád upozornil na jeden malý detail. Všimněte si, že místo Money Penny sedí u telefonu tentokrát asistent (muž). ()

Tootsie

Před premiérou jsem měla (jak se ukázalo neoprávněné) obavy, jak se Daniel Craig, který vypadá spíš jako dost dobře udržovaný dělník zhostí po elagantním Brosnanovi role Jamese Bonda. Zatím poslední Bondovka je o dost jiná než ty předchozí (méně hraček, více skákání a boje). To jí ale neubírá spíš vylepšuje - přece jenom Die another day byla už dost sci - fi a trocha " reality " bondovské sérii jenom prospěje. Když už scénář nestačí film zachraňuje Craig s Evou Green, ktérá oproti ostatním bouchačským bond girl vypadá spíše jako víla, což je příjemná změna. Jenom to jejich tokání jsem nemohla dlouho rozdejchat - oproti jinak dost šovinistickém Bondovi to byl dost šok. Po prvním shlednutí za 3 hvězdy, po druhém za 4. ()

MaxQ69

Daniela Craiga mám rád. Je to dobrý herec a hraje v dobrých filmech. Když jsem se ale dozvěděl, že převezme štafetu Bondů, byl jsem popravdě zaskočen a trochu zklamán. I přesto, že to je výborný herec, jsem si ho nedovedl představit jako neohroženého agenta 007, vzhledem k doposud jiným typům hlavních protamgonistů bondovek. Obavy se náhle rozplynulu již po několika minutách, a co víc, Casino Royale se podle mého gusta stal vůbec nelepší bondovkou, která byla kdy natočena. Možná je to tím, že unikl od stále stejného, téměř nudného, stereotypu a stal se něčím úplně novým. Ukazuje se, že James není jen odvážný svalovec a Casanova, nýbrž i člověk s lidskými emocemi. Snad poprvé se divák může vcítit do hlavní postavy a zažít něco jiného než pocity z akčních momentů. Ucítí něco jako lásku, strach, beznaděj a bolest. Martin Campbell si vedl velmi dobře a snad ještě lépe udělal, když nechal Daniela Craiga ukázat jak dobrým bondem může být kterýkoli sympaťák, třebaže blonďák. Hondocení - vzhledem k ostatním bondovkám 100%. __________________________________________________________________________________________ Filmové chyby: × Když píše Bond svou rezignaci na člunu v Itálii, změní se v průběhu typ i barva hodinek na ruce.× Bond a Vesper spolu leží na pláži a je vidět, že má Bond záda pokrytá přilepeným pískem ale při dalším záběru kdy se chystá Vesper políbit má záda čistá. × Při honičce po ranveji, policie prostřelí cisterně obě zadní kola, ale v dalším průběhu jsou v pořádku.×Po rvačce na letišti si můžete všimnout, že James má obličej pokrytý různými rankami. Ve scéně potom má sluneční brýle a ranky nejsou vidět. Pak si brýle sundá a můžete vidět, že malými šrámy má pokrytý celý obličej.V průběhu této scény ranky znovu několikrát zmizí, přemístí se nebo se záhadně objevují nové.×Na Bahamách jezdí James Bond ve Fordu Mondeo bez SPZtek. ()

pl4nt

Příběh, kamera, efekty, vybavení ... všechno bylo skvělé, ale Craig nesahá Brosnanovy ani po paty, resp. zdaleka nemá takové charisma jako on. ()

The_God

Poněkud jiná bondovka. Příběhově bohatší než je v sérii obvyklé, méně technických pomocníků než je obvyklé (prakticky jediná vychytávka je Aston Martin DBS), Bond už není ten sympatický a optimistický agent, ale spíš se povahově přiblížil Hitmanovi, což taky není od věci. A i jakožto fandovi původních bondovek se mi to líbí. ()

Neth

Nikdy jsem neměla bondovky moc ráda. Ale Casino Royale, to je jiná! Výborný Craig, kouzelná Green, slušná akce, film až některé zádrhely dobře šlape (zvláště milostné scény se mnohdy dostávají na pomezí trapnosti a nudy). Ale přesto se přes ty čtyři hvězdičky nepřenesu. Škoda. A to i přesto že se mi rozbušilo srdce z nádheného Astonu Martin. ()

Sentinel

Nový Bond nepostrádá akci, kvalitní scénář a všechno ostatní co k bondovským filmům patří, co však hlavnímu hrdinovi rozhodně chybí, je CHARISMA. Nemůžu si pomoct, ale Daniel Craig mi připomíná hlavního záporáka ze Seagalova Přepadení 2: Temné území. Oba dva jsou už od pohledu velmi drsní, bezpochyby by vás do 5 sekund zmlátili tak, že by vás doma nepoznali, ale to jaksi nestačí. Třeba do Jasona Bourna se dokážete vcítit, vnímat jeho emoce, fandit mu. To se mi u nového Bonda pořád nedaří. Jinak ovšem CR prakticky není co vytknout. ()

Dabing

Přiznám se, že už od dětství jsem velký bondovský fanda. Filmy si často pouštím pořád dokola a vytvářím svůj vlastní žebříček nejlepších bondovek. Po třetím zhlédnutí se Casino Royale dostalo na mé první místo. Je to asi právě to bourání bondovských mýtů, které mne na tomto filmu tak baví. Přitom se ale stále jedná o perfektně zpracovaný akční film, jehož podstatná část navíc vychází z původního románu Iana Fleminga. Daniel Craig je pro mne nejlepší Bond a to proto, že mu vše, od začátku do konce, upřímně věřím. Nejde zde o žádnou hru na bondovku, kde je padesátiletý hlavní představitel v každé druhé scéně nahrazen dublérem, ale o poctivý akční film, který je přesto pevnou součástí celé série. P.S. James Bond má u nás tradičně výborné dabéry (Pavel Šrom, Vladimír Brabec, Jiří Štěpnička, Vladislav Beneš). Jiří Dvořák, který nově dabuje Daniela Craiga, je důstojným pokračovatelem této tradice. ()

`barocco

Vymena predstavitela hlavneho hrdinu Jamesa Bonda dopadla nad ocakavanie dobre. Drsny Bond v podani Daniela Craiga nie je nablyskanym a nacackanym Bondom rokov osemdesiatych ci devatdesiatych v podani Brosnana a vracia sa viac ku korenom serie ked mu kraloval typ podobneho razenia v osobe Seana Conneryho. Pociatocna nesympatia k Danielovmu fejsu ktory skutocne viac evokuje ruskeho spiona ako agenta Jeho Velicenstva je postupne zmazavana brilantnym Danielovym hereckym nasadenim. Vysperkovana uvodna adrenalinova nahanacka sa uz zrejme zapisala do filmovej historie a nasledny dej neostava nic dlzny klasicky ponatemu stylu starych Bondoviek. Premiera Bonda noveho tisicrocia dopadla viac ako vynikajuco. ()

radar76

Daniel Craig v roli nového Bonda 007 je dobrá volba.Casino Royale nás zavádí do počátku Bondovi kariéry agenta, který má povolení zabíjet. Akce je jako u všech bondovek i zde dostatek. ()

gabousek

Nikdy me bondovky az tak moc nebraly, ale kdyz Craig vyvolal vasnive debaty o novem Bondovi, tak me to zacalo zajimat. A taky me to zacalo bavit. Ma rozhodne svoje charisma, dialogy s Evou Green byly v prvni pulce filmu fakt vtipne. Mads Mikkelsen jako padouch ronici krvave slzy me taky dostal, vzdycky jsem ho videla jako kladase. A jeho zpusob muceni a vyslechu jsem jeste v zadnem filmu nevidela, to zahral Craig fakt uveritelne! ()

Gumeny

Moja najoblúbenejšia Bondovka. Skvelé akčné scény (letisko), perfektná hudba a atmosféra, či už v kasíne, na Madagaskare alebo na Bahamách. A Daniel Craig je ako 007 skvelý. Užíl som si to a užívam si to aj na tretíkrát. ()

JNK

Bond pro nové tisíciletí ztratil anglický nadhled a smysl pro humor, bere se moc vážně, hraje si na Bourna a nemá na to a netroufne si přitom být skutečnou adaptací knížky. Prostě něco, někde mezi vším. Chybí tomu styl. ()

komatsu

Už při prvním shlédnutí mě napadlo - tohle je film na pět hvězdiček. Ale něco ve mně tomu nechtělo věřit, tak jsem se koukal znovu, a znovu, a znovu. Už jen kvůli tomu, že jsem se na ten film podíval zatím pětkrát, a ani jednou jsem nelitoval, mu to maximální hodnocení musím uznat. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze