James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

ZetDaElO

Bond konečne dostal filmovú podobu akú si zaslúžil. A netrvalo to ani 44 rokov. Casino Royale urobil pre 007 to čo Nolan pre Barmana. S miestami až komickej postavy je tajomný nekompromisný zabijak, ktorý trpí fyzicky aj psychicky. Vo filme sa konečne objavujú špionážne prvky blízke Bourneovi a Bondgirl v podobe Evy Green má konečne hĺbku. Príbeh je nebývale komplexný až antický a záporák v podobe Mikkelsena je už len pomyselným bodom k dokonalosti. Jediným negatívom je nevýrazná titulná skladba. ()

Tunheber odpad!

Naprosté znásilnění původní Flemingovy myšlenky o elegantním, vtipném a cynickém Bondovi. Daniel Craig do role Bonda už od pohledu prostě nesedí, říká se nesuď knihu podle obalu, ale v tomto případě ji klidně soudit můžeme. Craig je neohrabaný, nevtipný, přehnaně akční a necharismatický Bond. Minimum dobrých hlášek, z Bonda udělali svalnatýho analfabeta, kterej právě podstoupil lobotomii a “bondgirl” ani není hezká. Pro mě naprosté zklamání a raději tento film nebudu brát jako právoplatné pokračování. ()

Naghavi

První "craigovka" dopadla na výbornou! Rázem se karty obrátily a vznikla strhující jízda s ještě lepším Bondem, než byl Pierce Brosnan! ()

PanPyzamo

Casino Royale je rebootem série Bonda a je to teda sakra povedený reboot. Na scénu přichází Daniel Craig, který je jako Bond bezvadný a ačkoliv se spíš přikloním k Brosnanovi, tak Craig je prostě bezva. Příběh je skvělý a to hlavně kvůli samotnému jak už z názvu může dojít casinu, které je zde fakt super. Scény v něm patří mezi ty nejlepší z celého filmu. Najdou se samozřejmě ale i jiné bezva scény. Celkově se jedná o jednu z nejlepších Bondovek vůbec a o skvělý film, který můžu doporučit. 8/10 ()

BrMikes

Tak tohle bylo wow! Rozhodně nejlepší začátek jedné Bondovi éry. Rozhodně není dokonalý, nicméně je skvělý. Pokerové zápasy jsou plné napětí a všechny vztahy ve filmu fungují. Úvod mě moc nezaujal ale nakonec je z toho 2. nejlepší bondovka. Suma sumárum prostě špička. ()

PeteBuck

Keď som sa prvýkrát dozvedel o Danielovi Craigovi, že bude hrať Bonda, tak som si myslel, že si zo mňa robia srandu. Ale obstál. Dalo sa to. Začal Casinom Royale, čo bola vlastne prvá natočená bondovka, ešte pred Connerym, tentokrát s riadnym rozpočtom. Nový Bond je hrdina, čo behá ako Michael Jordan, má vymakanú postavu takmer ako T-800-ka, akurát jeho riadnou slabosťou sú ženské. Niežeby jeho turnaj v kasíne bol zlý, ale to jeho zajatie, šľahanie povrazom po guliach a to, ako ho vlastne istá ženská poriadne oklamala, bolo slabinou a riadne som krútil hlavou. Ale inak to má všetky znaky bondovky, čo treba uznať. Akcia, humor, kopa exotiky, pekné autá, ešte krajšie ženské. Je to zvláštne, ale už keď nastúpil Pierce Brosnan, tak som si hovoril, čo to konečne nezabalia, tých Bondov už bolo. A zrazu je tu Craig. No dobre, tak nech sa teda darí, nový pán Bond. ()

ZeminaCZ

Považuji se za velkého fanouška agenta s číslem 007. Viděl jsem všechny díly se všemi protagonisty, ale nic se nevyrovná hereckému výkonu který předvedl Daniel Craig a změnil Bonda na méně disciplinovaného a chladnokrevného zabijáka který hraje podle svých pravidel. Ještě z žádných předchozích dílů jsem necítil agentovi emoce jako právě tady a sérii to jenom prospělo. ()

KukulienkaHO

Prvý film z reštartu o agentovi 007 nedopadol vôbec zle, práve naopak. Daniel Craig je sympaťák. Síce áno, výzorovo to ani náhodou nie je klasický typ na Bonda, charizmou ale rozhodne hej. Dej napreduje po malých kúskoch a postupne naberá na obsahu. Akčné scény, síce nie sú nejako špeciálne prepracované, ale fungujú výborne. Záporák Cifra je inteligenčný typ, preto aj súboje proti nemu sú dialogického charakteru a samozrejme vedené za pokrovým stolom. Mads Mikkelsen si to užíval evidentne rovnako, ako aj ja som si užíval interakcie medzi Jamesom Bondom a Cifrom. Kazia to avšak zvraty, ktoré divák nedokáže pochopiť bez toho, aby mu ich film o niekoľko minút následne sám vysvetlil. A pretiahnutý záver, ktorý tvorí nesúrodá a rozhádzaná polhodina. Absencia Q, Moneypenny a "dancing ladies" v úvodných titulkách tiež dajaké body uberá. ()

SuzieS

Az na ty sceny, kdy byl na scene s nejakou zenou to byl ve sve kategorii velmi dobry film. Ale ty sceny s zenami mi prisly, ze by se tak v zivote nemohly stat. To by snad nikdo nikdy nerekl. Fakt to tak bilo do oci, az hruza :D ale jinak pribeh ok, akce i pro holku zajimava. ()

KLFPIM

Vadí ti jako mně nelogický lapsy / zpruzená grýnová a přestárlá emka / rozflákaný koule, projímavý šnapsy / Ser na to, skousni to – pětihvězdu semka... ()

PTuranyi

Po produkčnej a technickej stránke veľmi dobrý film. Príbeh je tiež celkom v poriadku.  Daniel Craig hrá dobre akurát hrá iného Bonda akého poznáme. Tento 007 nemá šarm ani vtip. Je to len chladný zabijak. Na konci filmu sa to snaží kompenzovať romancou s Vesperou, ale je to úlet opačným smerom. Chýba tu Moneypenny, Q/R a hlavne zábava a nadhľad. James Bond sa zmenil na obyčajný akčný film. Od úvodnej naháňačky s "parkúrovým diablom" až po záverečnú prestrelku v potápajúcom sa benátskom dome. ()

F2003F

Film má v samotnom názve Casino, najpútavejšími scenámi aj nakoniec sú práve tie v ňom, no dokopy zaberajú len približne 25% času. Tým celkovo vzbudzuje pocit, že sa danému prostrediu cielene vyhýba a snaží sa ukázať prednosti v iných akciách, ktoré sú síce fajn lenže na mňa pôsobili rovnako chladne ako celý príbeh, bez emócii. K hlavnej postave sa napriek silnej predstaviteľovej charizme nedá vytvoriť nijaké puto ani väčšinou pochopiť jeho nerozvážne konanie, k tomu podporené nepriestreľnosťou a scifi pohybmi (vyskočí zo strechy rýchlo idúceho auta a pohoda). Naopak lahodne obsadená Bondgirl, objavujúca sa mimochodom až v polovici, od nástupu svojim pôsobením vytvára arómu dravej nežnosti s nevinnosťou vhodne zapadajúcu do deja a štýlu prevedenia. ()

Xylobalsam

Velmi osvežující vánek do tohoto desítek let probíhajícího kultu. Nový díl působí hodně drsně a sugestivně, což u bondovek nebylo zvykem. Craig je výborný, zvěsti, že po Connerym je nejlepším představitelem, nelhaly. Dokáže působit, jak hodně drsně, tak vás okouzlit svým šarmem. Nicméně, co se týká samotného příběhu, o nic převratného se nejedná, poměrně lehce předvídatelná zápletka. Pokuď bude na příští díl lepší scénář, možná uvidíme nejlepší bondovku v historii, ale to je těžké posoudit. Každý má jiný vkus. další plusové body za originální mučení. ()

dagyšpandr

Úžasná bondovka. Brosnan se může jít zahrabat!!! Craig je perfektní představitel agenta 007. Těch 140 minut uběhlo jako voda - nenudil jsem se ani chvíli. Skvělá akce, nerušící české lokace (jenom škoda, že se do výsledného setřihu nedostala scéna na nádraží, kterou velmi propírali v tisku - Eva v černé kreaci s koboukem by neměla chybu). Dokonce jsem si všimnul Šimunka ve scéně, kdy Bond prchá na WC. Je docela škoda, že se na konci stal Bond tím Bondem, kterého známe z předcházejících filmů! Pohled na zaláskovaného Bonda byl opravdu zážitek. ()

Mendax

Jeden z najlepsich Bondov ever. Konecne zmena po nasladlom Brosnanovi, konecne zmena z prehladu technickych hraciciek na film s dakym obsahom a atmosferou. Ako sa mi Craig nepacil, ked prvy krat oznamili, ze Bonda bude hrat on, tak sa mi teraz pacil tento film. Malo to samozrejme aj slabsie a suchsie miesta, ale celkovo super!! ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze