James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

kaze

Neuspokojilo ma to. James Bond nemá byť taký mäkký, má byť trošku chladnokrvnejší a tvrdší gentleman. Daniela Craiga mám rada, ale snažil sa byť ako Superman a nie ako James Bond. Chýbal mu úsmev, cit a taký anglický chlad. ()

Košoun

Naprosto přelomový díl ze série o Jamesu Bondovi. Daniel Craig je jako Bond dokonalý, konečně to má i slušnou akci, ale zase to ztrácí to původní bondovské "kouzlo", kterému jsem já nikdy nepodlehl. Novou generaci Bonda jsem si zkrátka zamilovat a už teď se těším na další díly s Danielem Craigem. ()

Snipsley

Rozhodně nejlepší bondovka. Ještě si pamatuji, že když studio oznámilo Daniela Craiga v hlavní roli, vůbec jsem s nimi nesouhlasil. Hned po prvním traileru jsem ale změnil názor a měl jsem proč. Na vynikajícím Craigově výkonu staví celý film, který stejně dobře vyzdvihuje sympatická Eva Green a hlavně Campbell na postu režiséra. Snímky tohoto druhu měl dělat už dávno. Mnohem lepší atmosféra než u předchozích bondovek s Piercem Brosnanem, kde myšlení šlo spíše stranou a 007 prostě všechno zvládl. Tady smekám před Bondovými emocemi a utrpením. Skvělý scénář. Skvělé postavy. Skvělá akce. Skvělá hudba. Celou dobu trvání filmu jsem byl v křesle napnutý jako tětiva luku. Nemůžu jít pod 5*, ani kdybych chtěl. ()

eric.blade

Jako není to špatný, ale klasická Bondovka to prostě není ! Chybí tu ty futuristický vychytávky, anglickej humor a Daniel Craig mi nevadí, ale Bond to není !!! ()

hakon

Novy Bond se ukazal ve skvelem svetle a dokazal, ze umi zaujmout. Sic mi chybi Brosnanovy hlasky a jeho detinske laskovani, ale doba se meni a prijmam Craiga s potleskem a usmevem na rtech. 8/10 ()

Driscoll

Casino Royale se vrací ke kořenům klasické bondovky s Connerym a ještě k tomu přidává mírně temnou atmosféru navrch. A to je skvěle. Konečně nám není Bond představován jako kvazi-Dušín, rozený elegán, co má vybavení lepší než Batman a Predátor dohromady, ale jako tvrďák, co si nebere servítky. Ačkoliv mně bondovky s Brosnanem nevadili, a nevadí mi i Brosnan sám, Casino Royale je první pořádná bondovka od konce Conneryovské éry, stejně tak Craig je Bond, jak má být (a kupodivu jsem v něm ani neviděl toho slizouna z Road to Perdition). Jen škoda mírně překombinovaného konce. P.S.: Po druhém shlédnutí přidávám ještě tu jednu hvězdu navrch. ()

Dogmeat

V mých očích sráží celý film právě jméno hlavní postavy. Bond. Daniel Craig mi do této role vůbec nesedí, připomíná mi spíše zlého ruského agenta KGB než vždy elegantního Bonda. Přistihl jsem se, jak si přeji, aby mu už konečně něco nevyšlo. Změnil se i styl filmu na moderní akční thriller, který je jinak velmi kvalitní, ale do bondovky se prostě vůbec nehodí. Být to cokoli jiného s jiným hlavním hrdinou tak dávám s klidem 4*, ale takhle ne. ()

RickyFitts

výborná akce, bourání klišé, Eva Green a skvělý Mads Mikkelsen = asi nejzvláštnější a možná nejlepší bondovka (!) - jako fakt, rozhodně velmi vydařený restart, že by až 4+? ()

kowalski

No pěkný akční film. Ovšem "bondovku" mi to už moc nepřipomíná. Málo originálního humoru, kterého bylo v předchozích dílech vždy dostatek. No a Bond? Craig by zahrál výborného záporáka ale ne Bonda! Bondovského šarmu se mu nedostává a může jen škrábat na dveře a prosit ale na Brosnana a Coneryho prostě nemá.To i dědula Moore byl sympatičtější... slabé tři hvězdy jen kvůlit tomu, že se to bondovce prostě nepodobá. ()

God91

Hodně stylová jízda! Střídání lokací, honičky na všechny způsoby , poker, Bondovy hlášky. Bond is back! Proti Craigovi se mi Brosnan ted' zdá jako obyčejný šumař.Hodně silné 4*. ()

Tumáš

celkem dobrý, ale nic zvláštního. moc mě to nenadchlo... Ale v Praze je to teda moc pěkný, ale když jsem jí naposledy projížděl neviděl jsem nikoho se sovětskou hučkou na hlavě... ()

Mat21

V čele správy peněz největších zločinců světa stojí jediný člověk - Cifra. Díky jeho skvělým a promyšleným investicím a zataháním za nitky na správných místech může terorismus vesele vzkvétat. Novým úkolem agenta Jamese Bonda se tak stává jeho eliminace. ● Tuším, 4 akční scény jsou gejzírem originálnosti a dokonale propracované akce. Především ta úvodní, ve které Bond stíhá gazelího padoucha po ramenech pohybujících se jeřábů, je dechberoucí. I další pravidlo série je splněno, v akčním mezidobí dostává prostor správkyně účtu Vesper (Eva Green) a její odtažitost vůči Bondovi nemá dlouhého trvání. Bohužel, o to méně příležitosti objevit se na pláně zbylo na Penélope Cruz. Čím to je, že tato velmi oblíbená herečka je obsazována pouze do vedlejších rolí. Jen poslední pravidlo, nejmodernější technologie a převratné vynálezy pro nejlepšího agenta, v Casino Royale pokulhává. Podtrženo a sečteno, více než-li důstojný pokračovatel svých předchůdců. ║27.5.2009║ ()

dvd-L

Asi to není úplně na **, ale hodnotím směr jímž se tato neverending story narozdíl od předchozích dílů počala ubírat. Jen tak dál. ()

elisheva

Daniel Craig a James Bond? Výborná kombinace, pro mě osobně nejlepší ztvárnění této postavy a také nejlepší z filmů o JB. V rámci žánru tomuhle filmu nemůžu nic vytknout. Je až neskutečné, jak múže být karetní hra, kterou vůbec nechápu, tak napínavá. Le Chifre v podání Madse Mikkelsena je první pro mě uvěřitelná negativní postava a paní M je standartně vynikající. A hudba tomu všemu jen kraluje. ()

Jeremiah

James Bond poplatný současné době ! Uspěchaný, svým způsobem arogantní, egoistický a navíc celokovový. Přiznávám, že nejsem nějakým vášnivým vyznavačem příběhů agenta 007, ale určitě se v jeho filmových zpracováních najde kvalitnější příběh. Jinak tomuto dílu nelze upřít atmosféru, dějovou linii, krásnou hlavní představitelku a vcelku obstojný herecký výkon D.Craiga / Brosnan byl lepší /. Pro mě přesto slabší 4. ()

Pidzey

Craig je skvělý Bond(hned po Connerym nejlepší) ještě není tolik elegantní,dělá chyby a skvěle hráškuje.Casino Rorale je pro mě nejlepší bondovka.Skvěle natočenou moderní akci pominu(parkurová honička je super).Největší síla tkví ve skvěle napsaných postavách která jsou několikavrstvé a nepředvídatelé(včetně Bonda)Evička Greenová je jedna z nejhezčích BondGirl a parádně napsanou Wesper hraje skvěle.Tenhle Bond má několik skvělých scén,ale u mě jednoznačně vyhrává krásná scéna ve sprše.Vynikající film. P.S.:Kdybych měl být opravdu hodně velkej hnidopich,tak bych Bonda sprdnul za to,že se na konci ani moc nesnažil zachránít jistý život. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze