James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

betyn

Daniel Craig se své nové role zhostil ve velkém stylu a spolu s režisérem nám tu servírují Jamese Bonda v plné kráse.Po průměrných bondovkách s Brosnanem konečně někdo,kdo dokáže zaujmout i příběhem.Ten je spolu s Craigem nejsilnější faktor filmu.Všemu navíc kraluje hutná atmosféra,kterou jsem v minulých dílech jen těžko mohli najít.Celkově si myslím,že nový Bond nastolil úplně jiný trend,tomu nasvědčuje i drsnější pojetí. ()

Rondell

James Bond je pro mě jeden z nejnesympatičtějších filmových charakterů, přesto musím Casino Royale ocenit jako skvělej akčňák s vcelku nápaditým dějem, kde hlavní hrdina nebojuje jen pěstmi. ()

maty39

Casino Royale nám přináší restart Bourneovské série. Pardon Bondovské. Režie se ujmul náš starý známý ze Zlatého oka Martin Campbell a opět dokázal, že akční scény mu jdou báječně. Excelentní akce na Madagascaru překonává i to nejlepší z Greengrassovských Bourneovek a to skutečně o třídu. Naprosto přehledná a neskutečně dynamická akční scéna. To platí i pro následující akční scénu končící na letišti (s výborným rozuzlením). Pak ale Casino Royale přepne na trochu komornější notu a bondovka začne poprvé v historii připomínat úplně jiný žánr, takový gamblerský filmeček řízlý romancí. Campbell sice dokáže udržet pozornost nějakou tou (stále výbornou) akční miniscénou, ale jinak film opouští bondovské reálie a definitivně směřuje jiným směrem. Závěrečná akční scéna je sice vynalézavá, ale působí nepřiprveně. Jakoby byla vynucená tradicí bondovských finále, jenže tvůrci nějak pozapomněli, že už se pohybují v jiných vodách. Přesto všechno je Casino Royale vcelku povedený film, nenudí ani ve svých pomalejších částech (tady bych dal kredit spíše Campbellovi) a úvodní akční scény jsou famozní. Škoda jen, že Casino Royale není bondovka. Daniel Craig se také nesnaží přiblížit žádné z předchozích vezí 007. Jde na to více po terminátorovsku. Sveřepý (téměř neměnný) výraz, který vynikne především v akčních scénách. Strašně mi připomínal Patrickova T-1000. Jako ohař si de za svým bez jediného odbočení. Jeho výraz se nemění ani v klidných pasážích. Žádný úsměv, žádná změna výrazu. Jen hrůzostrašný stroj na zabíjení. Pokud budu brát tuto bondovku jako samostatný film, tak s ní nemám problém a vždy se na ní rád podívám. Do bondovské série se už řadí opravdu jenom jménem hlavního hrdiny a jeho povoláním. Bondovky byly vždy spíše komiksové filmy, které kašlaly na realitu a chtěly hlavně pobavit. Craigovy bondovky se zařadily spíše do série Bourneovek. ()

andio

Sean Connery, Roger Moore, Timothy Dalton nebo Pierce Brosnan, to byli ti správní Bondové.. Nic proti Danielovi Craigovi, ale jako Bond mi prostě nesedí.. 5/10 ()

Erik7595

Bol som úplne ohromený. Ani neviem prečo som mal doteraz k bondovkám (hlavne k tým starším) odmeraný až negatívny postoj. Ale názor na túto sériu sa náhle mení po zhliadnúti Casino Royale o 360 stupňov. Bol som na základe výborných hodnotení zvedavý na znovu reštartovanie agenta 007 v modernom kabáte... a musím povedať, že som tak nadšený z filmu nebol už dlhšiu dobu... čo sa týka akcie, tak tá skvele natočená, hlavne na začiatku a v prvej polovici filmu niekedy berie dych, vážne som v niektorých scénach nedýchal a to ja mám rád. Očakával som , že v neakčných scénach sa budem niekedy nudiť, ale omyl! Film je výborne zrežírovaný a v niektorých scénach veľmi napínavý (scéna v kasíne ). Daniel Craig zobrazujúci zraniteľnejšieho, tvrdšieho a viac pudovo-jednajúceho agenta výborný, Bond girl (Eva Green) je nádherná celá a k tomu tie jej oči. A Mads Mikkelsen ako slizký záporák roniaci krvavé slzy nemohol snáď byť lepšou voľbou. Skvelý diel, ktorým sa mi postoj na agenta 007 značne zmenil k lepšiemu. Musím dohnať časom ďalšie filmy tejto série. Odo mňa zaslúžitých 95% ()

Pettas

Konečně realisticky zpracovaný Bond. Žádný neviditelný auta a jiný vyfikundace...Craig je naprosto famózní, Mikkelson je naprosto famózní!! A mučící scénu raději ani komentovat nebudu... Pro mě prvotřídní zážitek, nejlepší bondovka a top 2 film!!! ()

Hepy13

Hned po filmu "Zítřek nikdy neumírá" je z mého pohledu Casino Royale druhá nejlepší bondovka. Stejně tak je Daniel Craig po Brosnanovi druhý nejlepší představitel agenta 007! Výbornej byl taky záporák Mads Mikkelsen, i když k tomu aby byl slizkej, mu stačí jen ten jeho pohled. Samozřejmě nesmí chybět krásné ženy (Eva Green,Caterina Murino), rychlá auta (Aston Martin DBS), to nejfanovější pití (protřepat nemíchat), a jedna parádní pokerová partie. Nesmím taky zapomenout na skvělou skladbu "You Know My Name". "Omlouvám se, ta poslední hra mě skoro zabila". ()

Lilloos

Rozhodně se nejedná o špatný film, jen se mi na něm dost věcí nelíbilo. Daniel Craig je agent jako vyšitý, ale z Bonda nezbylo nic. Možná jsem staromódní, ale ta klasická atmosféra mi chyběla. Dále mě rozčilovala dlouhá pokerová pasáž, která naprosto brání gradaci. To samé se dá říct i o závěru, který je několikrát protahovaný a jednoduše hloupý. Jinak ale vše funguje, jak má. ()

IvcaSammet

Musím se přiznat, že ještě do nedávna mě Daniel Craig jako Bond nezajímal. Protože jsem byla "odkojená" na Bondovi coby Brosnanovi, samozřejmě se mi Daniel do role Jamese Bonda nehodil a proto jsem ani neměla zájem se na "nové bondovky" dívat. Můj zájem stoupl až když se v kinech objevil Skyfall a já jsem vlastně snad úplně poprvé uviděla trailer s oním novým Bondem ... A jak mi spadla brada! Až v té chvíli jsem si vlastně uvědomila, že Pierce Brosnan Danielu Craigovi nesahá ani po kotníky. I přes to, že jsem od té doby začala tvrdit, že je Craig "nejlepším Bondem" jsem se ale ke shlédnutí tří posledních Bondovek nedokopala. Sledování jsem odložila na "neurčito". Když ale do Spectre obsadili Andrewa Scotta, zjistila jsem, že nemůžu jít na premiéru dvacátého čtvrtého Bonda bez toho, abych viděla předešlé tři ... I přes to, že příběh Casina Royale je úžasný a přesně takový, jaký by měla "pravá" Bondovka být, nedokázala jsem se přes některé scény přenést a nakonec jsem přece jen hodnotila čtyřma hvězdičkama. Každopádně jsou ty čtyři hvězdičky směrem nahoru, protože Casino Royale je opravdu úžasný akční film, ke kterému se budu velmi ráda vracet. ()

Cartmof

Casino Royale z roku 2006, s Danielem Craigem je moje favorite bondovka all time. Poprvé mi představila svět a život britského agenta 007 s povolením zabíjet. Rychlá auta, pěkné ženy. Říkám si, jestli to pro 5-7 letého Cartmofa nebylo až nevhodné. Po rewatchi prvního dílu z pěti, přičemž bych rád zde ohodnotil celou Craigovu sérii si stojím za názorem, že je toto moje nejoblíbenější Bondovka. Ale kdo ví? Takový Quantum of Solice jsem dlouho neviděl apod. . Ale ať neodbočuju! Jsme tu z důvodu, abychom si promluvily o Casino Royale. Film začíná v Praze, kde nám představí Bonda a nastíní příběh filmu. Patrick Bateman pro celosvětové zločince, Le Chiffre hraným Madem Mikkelsenem zrovna uzavírá smlouvu s jedním, z afrických teroristů, aby měl peníze, potřebné na účast v Pokerovém turnaji v Černé Hoře. O tom se dozví MI6, která do Černé Hory pošle Bonda. Pro zbytek si zhlédněte film. Teď bych tu rád zmínil postavy a u koho jiného začít, než u agenta 007. Šarmantní Gentleman, s ostrým jazykem a nabitou Walther PPK s tlumičem. Kdo by nechtěl zabíjet teroristy a šu... Pak je tu Le Chiffre. Tady se možná tvůrci trochu vykašlaly a přijde mi, že postava byla málo prokreslená. Vesper je Bond Girl pro tento díl. Bankéřka, která je s Bondem jen, aby vše neprohrál. Vedlejší postavy, jako M jsou taky skvělé. Jen škoda toho Mikkelsena... Rozhodně se na to podívejte skvělá akční jízda se sympatickým zabijákem. ()

TheSpearCZ

U Casino Royale musí každý člověk souhlasit, že se jedná o přelomovou bondovku téhle série, nejenom, že se tu poprvé objevil modrooký blonďák Daniel Craig, kterému mimochodem v době vydání absolutně nikdo nevěřil a nechtěl to přijmout, ale ještě do toho je zranitelný, má city a dokonce se i zamiluje, což odporuje do té doby naprosto každé charakteristice 007 bondů, je to tudíž vybočení o 360 stupňů od Brosnana. Jenže díky tomuhle vybočení má první Craigova bondovka jednu obrovskou výhodu, kterou režisér Martin Campbell zužitkoval, řekl bych, že dokonce vytáhl eso z rukávu, které do té doby nikdo nechtěl nebo si ho nevšiml, a tím je fakt, že z Bonda udělal člověka, se kterým se může konečně divák ztotožnit, věří mu tady úplně všechny emoce, je to prostě emocionální film, který má napínavý děj, skvělého záporáka v podobě legendárního Madse Mikkelsena, sexy Evu Green a památné scény jako pořádnou automobilovou honičku, dosti krutý výslech nebo scénu v koupelně, která tu podtrhuje, co jsem napsal. Tohle je jedna z nejlepších bondovek vůbec, na kterou později navázalo Skyfall. 5* ()

Ulrich

Uf, tak to dopadlo dobře. Bond je zpět a konečně tak jak si on i nové publikum zaslouží. Dá se říci že postavu definuje zcela nově, podobně jako se to povedlo například filmu Batman Begins. Je drsnější než kdy předtím, stylovost tady vystřídala syrovost. Sice někdo může namítnout, že to není to kvůli čemu se chodí na bondovky. Chce tam Q, Moneypenny, sebeironii a zloduchy větší než život. To zde opravdu chybí, ale nový přístup k tématu konečně Bonda zvedá ze škatulky žánru, který sám vytvořil více mezi normální filmy a abych pravdu řekl, při posledním záběru jsem si vlastně uvědomil, že mi ty bondovské trademarky vůbec nechyběli. Co se týče Craiga, tak jsem nesdílel většinovou nedůvěru až nenávist k němu, ale věřil jsem, že roli dokáže vtisknout své drsně-temné charisma. A přesně to se taky stalo, kdy se dá říct, že největším záporákem je vlastně Bond sám. Už jenom styl, jakým přejde chodbu, vyzařuje agresivitu a ještě žádný 007 nebyl tolik fyzický. Akční scény maj koule a už úvodní honička s teroristou-akrobatem mě nechala třísknout čelistí o podlahu. Zkrátka, tento styl a představitel Bondovi svědčí. Jen doufám, že staromilci nebudou opravdu Bonda blokovat, aby výdělky donutily producenty po čase se vrátit do vyjetých kolejí, což bych po vidění Casina Royale asi obrečel... ()

ddf76

Vitej do rodiny Bondu Craigu :). Cambellovi se opet povedlo natocil prvotrdni bondovku. Uz se tesim na dalsi dil za dva roky. ()

Milwa

Tak nakonec jan za 3*:-( Po přečtení zdejších komentářů jsem nadšeně usedala v kině. Prvních asi 20 minut s nekončící akční scénou jsem tak tak přetrpěla ( prostě mi to přišlo hodně trapné), skoro vůbec se nedostavila ona "bondovská" nálada.Bohužel téměř po celý zbytek filmu jsem si nemohla zvyknout na Bonda Daniela Craiga, ne, že by nebyl dobrý herec, ale na mě prostě nepůsobí jako neodolatelný agent. Craigův bond je drsný chlapík, který ale pro mě postrádá určitou grácii a nonšalanci, kterou měli jak Connery, tak hlavně Brosnan. ()

Horak

Asi jsem videl jiny film. Videl jsem sice brilantní akční scény, ve kterých Craig zvládá velmi slušně, ale videl jsem i sceny, které vyžadovali kapku herectví a v těch připomínal Dolpha Lundgrena spíš než předchozí Bondy. Bond girl byla sice sympatická, ale nic moc taky nepředvedla. Jediný co pro mě tendle film udrželo nad vodou byly český lokace ve Varech, Lokti a hlavně v Praze na Ruzyni. ()

strangercz

Nejlepší " nový" Bond od začátku do konce maso které po ultra sci-fi Dnes Neumírej je tohle ten správný směr kam mají Bondovky směřovat ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze