James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

Braga

Nejlepší bondovka v celé její historii .Film nebyl vúbec přehnaný jako ty předešlé ,prostě si hlídal své napětí i akci.Herecké výkony byly na jedničku , jak Daniel Craig tak Eva Green ,ale také Judi Dench.Tento film byl točen v krásné m Českém prostředí i v Karlových Varech v Grandhotelu Pupp. ()

MatZ

Páčil sa mi Bond alá Bourne. Ja proste tento štýl môžem. A recyklovať v bondovkách tie isté princípy dookola zaváňa nudou, takže zmena mi nevadí. Viac sa vecí sa mi ale nepáčilo. Napr. dramaturgia. Po vyvrcholení nastáva pri porovnaní so zbytkom filmu značne prestrelený a pseudoromantický záver, následne sa film ešte raz pokúsi o finále, to už sa človek ale pomaly díva na hodinky koľko že ešte ostáva z toho filmu do konca, pretože to už proste nebaví. Jedno finále už totiž videl. Takisto, veľa ľudí Davida Craiga ospevuje za jeho výkon a ja sa hádať nebudem - bol by úplne skvelý, keby nebolo tej romantickej pasáže. Ja som mu totiž jeho zaláskovanosť neveril ani sekundu, možno až na úplný koniec. Tento film akoby nevedel, čím chce byť. Som zvedavý na ďalšie. ()

Etherium

Trio Skyfall, Casino a Quantum som si pozrel v priebehu 24 hodín po prvý krát, Skyfall v kine a dva menované na plátne s domácim kinom. Casino je najlepšie, najviac akcie, najviac napätosti, najlepší záporák minimálne za posledných 5 rokov filmov čo som videl. Quantum má začiatok ako z knižky akčných scén, škoda ale pre trocha slabší dej, aj keď nápad to bol dobrý, Quantum je teda zo zatiaľ trilógie s Danielom Craigom najslabší. No a logicky, medzi ne, sa radí Skyfall, ktorý vpodstate nemá žiadne chyby, v každom ohľade je vyvážený, je tu skvelý záporák a návrat k starým bondovkám (červené tlačítko, alebo rádio :D), temný dej, pomohol tomu pád hrdinu a špionážnej spoločnosti na úplné dno. škoda, že starý v dome nebol Connery (Welcome to Scotland). Nové Bondovky majú šťavu a ja mám chuť ich pozerať. ()

v.v.v.

90% Bahamy, Karlovy Vary (skvostné Lázně 1), Benátky (Grande Canal), Caterina Murino, Eva Green a Aston Martin (ten veterán je krásnější) to je slušný základ pro skvělou Bondovku. ()

Evbad

Holt nejsem fanouškem Bonda, takže můj pohled na Casino Royale je tím trochu zkreslený. Jako pohádka pro dospělé dobré, jako akční film průměrné. ()

Cvachetka

Pro mě jedna z nejlepších bondovek, ne-li nejlepší. Opravdu jsem byl velice potěšen a změna herce i pojetí celého Bonda mě velice potěšilo. A to musím přiznat, že jsem měl předešlého Pierce v hlavní roli vcelku rád. Dávám 90%. ()

Asrael

Po druhém shlédnutí musím zvednout ze 4 na max.. :-) Craig i Green podávají úžasné výkony, z Bonda emoce přímo sálají.. jedna z mých nejoblíbenějších :-) ()

O_Peki

Původně jsem si Daniela Craiga jako Bonda moc nedovedl představit, ale tenhle film mě naprosto odrovnal hned úvodní parkůrovou scénou. Bond vstoupil do nového tisíciletí. Někomu se může nelíbit, ale já říkám ano. Velmi zdatně hlavnímu hrdinovi sekundují i jeho herečtí kolegové v dalších rolích. Mads Mikkelsen jako démonický padouch, Giancarlo Giannini jako Mathis. Jen mi trvalo několik zhlédnutí abych vzal na milost Evu Green. Ale v tom je pravé kouzlo ženy nedat hned na poprvé. ()

brasek

Mám rád starých Bondov... Conneryho a jeho Pozdravy z Ruska, ale toto... najlepší James Bond! Možno prišiel správny čas dať 007 iný charakter. ()

jessic

Nejsem žádný fanoušek Bondovek, takže by mě narušení šablony nemělo rušit. Novému Bondovi je jedno, jestli protřepat nebo zamíchat. Je realističtější, drsnější a má i emoce, ale zároveň i méně vtipný a zmizelo nostalgické kouzlo odtažitého šlechtice. Je to jen slušně řemeslně natočený akční film. Snaží se zachovat i klasickou šablonu bondyovek, jasného padoucha, exotické scenérie, krásné ženy, superauta, trocha naivity, nelogičnosti, které ale nejdou dohromady s některými scénami milostného blábolení. Pro mě to nefunguje ani jako akční film, ani jako bondovská pohádka. Průměr. ()

DansteR

Začala nová éra bondovek, akčnější, efektnější, plná explozí, se spoustou ještě krásnějších žen...ale netvrdím že lepší. Jsou prostě jiné. Craig se role ujal skvěle, Eva Green jako Vesper je také úžasná a vážně krásná a příběh Casina je taky úchvatný a závěr ještě k tomu překvapivý. Vážně dobrá bondovka, která to skvěle nakopla...jsem zvědav na tu další a další a možná i tu další :-) ()

hony23

Bondovky jsem nikdy moc nemusel, tato však určitě patří k těm lepším. Film je nadupaný dějem a akční scény jsou vydařené. Jen Daniel Craig jako James Bond mi typologicky nesedí, přestože dělá, co může. Zajímavostí je, že se natáčelo i v ČR ()

lepo

Znovuzrodenie nového Bonda v podobe Daniela Craiga, je vyslovene mojou osobou vítané. Je to Bond , ktorý má svoje chyby, city, emócie a viac sa podobá ľudskej bytosti, ako jeho predchodcovia " a la " Superman. Tak isto nová taktovka - nových tvorcov zabrala a Casino Royale je na svete s celkom slušným prijatím kritiky... ()

hn253

Film, který nepovažuji za pravou bondovku. Samozřejmě řemeslně je skvělý, ale Bond, který vypadá jako Putin,mě opravdu nebere. ()

Scaevola

Nevím, jestli se jedná o nejlepší díl série vůbec, ale hraní na osobnější rovinu se vyplatilo. Byť akce není zdaleka tolik, napětí setrvává. Škoda možná jen přílišného odklonu od zavedených her a hračiček Jamese Bonda. ()

v.indruchova

Je to prostě jiné něž ostatní bondovky a to myslím všech dob. Nechtěla jsem se na to ani dívat protože jsem byla nespokojená s výběrem D. Craiga. Tímto se mu omlouvám. Úžasná věc. Vše je tak reálné. Máte pocit že jste přímo u toho nebo že jsem dokonce ten co to prožil. Rychlý sled událostí. Plus bomba, když se nám takový chladný agent opravdu zamiluje. Agent, který se s padouchy a s byrokracií nepáře, proto je miláčkem většiny. Perfekt. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze