Poručík Samuel „Sam“ Keenan (Jean-Claude Van Damme) je bývalý člen elitnej jednotky amerického námorníctva s bojovou skúsenosťou a určením chrániť americké záujmy kdekoľvek na svete. Ale v deň, keď prichádza do svojho nového pôsobiska v búrlivej východoeurópskej zemi, je Keenan doslova hodený do krvavej a chaotickej scény: ťažko ozbrojení rebeli vypálili hlavné mesto, zabili amerického veľvyslanca a hrozia zvrhnúť nového prezidenta Yuriho Amireva (Serban Celea) aj krehkú demokraciu! Keenan rýchlo zaisťuje americké veľvyslanectvo a poskytuje prezidentovi úkryt. Ale pomoc amerických jednotiek je ďaleko a agresívni povstalci vo vnútri. Keenan musí zlikvidovať povstanie skôr, ako ambasáda „ľahne popolom“... (TV Markíza)

VanTom

Povstalecká rebélie chystající státní převrat v Moldávii nemá nárok, jelikož na obleženou americkou ambasádu poskytující azyl stávajícímu prezidentovi dohlíží protřelý důstojník Jean-Claude Van Damme. :-) Jednoduché militaristické béčko si sice podobné úšklebky nezaslouží, protože slušně odsýpá a neurazí, jenže ani ničím nezaujme. ()

ssfan

Bohužel, ačkoliv jsem Van Dammův fanda, musím uznat, že tento snímek patří rozhodně k Belgičanovu podprůměru, ne-li k úplně nejslabšímu. Film má již tradiční námět o přepadení ambasády bandou povstalců. Velkou chybou je téměř úplná absence soubojů, ve filmu jsou jen dva a ještě dosti nepovedené. Jinak je akce skutečně hodně, především střílení a výbuchy. Až jsem byl překvapen, kolik toho za těch 12 milionů dokázali udělat. Mně se ale film díky zvláštním filtrům a celkově podivné vizuální stránce moc nezamlouval. 48% ()

sedm.1

Skutečně špatná vandammovka.Snažím se být k filmům těchto starých bijců(Van Damme,Lundgren,Seagal) co nejschovývavější,ale prostě to nejde.Když je to holt blbost,tak nebudu tvrdit něco jiného.Celý film je v divném barevném filtru,který sice není obvyklý a měl filmu dodat jistou atmosféru,ale na mě tedy moc nezafungoval.Dějově to ťuká už na branku s filmy kategorie C,herci odpovídají východoevropským (ne)kvalitám,"kočka" po vandammově pravici je vážně odporná a nesympatická,efekty bídné a o Jean-Claudovo bojovném umění už moc řeč být nemůže,už radši kluk jeden ušatej používá bouchačku a podle těch jeho dvou kopů,co ve filmu předvede za to buďme rádi :).Zástupce velitele je prostě vážně jednohubková pohroma,kde marně přemýšlím,co se tam povedlo,takže raději ruce pryč,je to nuda a blbost k tomu. ()

iXtr3m3

Také "neoficiálne" pokračovanie? Elity armády. Už sme sa dostali do obdobia, kedy Seagal aj JCVD objavili pre nich na najbližšiu dekádu "zaslúbenú" zem a to Rumunsko. Viac netreba dodávať. Sterilita, slušná akcia, sem tam nejaký výbuch, sem tam "kúsok" vojenskej techniky (pretože na viac nebol budget) a máme tu film, ktorý sa predpokladám stihol natočiť aj zostrihať do týždňa. ()

Haymar

Zdá se že Vam Damme je po dlouhé době zase 'na koni'. Po mnohaleté sérii nehorázných sraček (příšerným pokračováním Univerzálního vojáka z '99 počínaje) je Zástupce velitele již třetím filmem poslední doby (ještě spolu JCVD a Elitou armády), který je nejenže koukatelný ale navíc i docela zábavný (ačkoli jde samozřejmě o nijak originální a těžké dřevní béčko). Každopádně z 'velké akční trojky' let devadesátých je Žán Kláda Fanda (zatím) jediným, kdo se na 'stará kolena' zmátořil, neboť konečně pochopil (na rozdíl od Stevena S. 'McDonalda' i Velkého švédského bloňďáka) kolik že mu to je vlastně let a především se přestal brát tak smrtelně vážně! ()

Tydyt007

Příjemné překvapení, na to že většina filmu s Van Damem jsou jen bezduché mlátičky, má toto i děj, sice od začátku do konce předpovídatelný ale dobrý... ()

Pc

Dobré někdy to bylo dost zamotaný a někdy to byly jatka, ale naštvalo mě že tam to bylo udělaní pomocí počítače a někdy ne tak proto dávám to co dávám. ()

Všežrout

Plakát filmu vypadá vskutku lákavě, bohužel film samotný už mi takovou radost neudělal. Copak děj, člověk nečekal žádné oscarové drama, ale hlavně akční natěšení vyšlo naprázdno. Akce nudná, Bukurešť vydávaná za hlavní město Moldávie (i mapa postupu posil je "poněkud divná" a zaručeně se na ní nenachází Moldavská rep.), mariňáci v uniformách z nějakého rumunského army shopu používají helikoptéry Puma rumunského letectva i s příslušnými výsostnými znaky...jednoduše zklamání. ()

ViktorEl

Dosť slabý film, kde Van Damme zase nič neukázal zo svojho umenia, ani hereckého ani bojového. K tomu všetkému dosť otrepaný dej, a veľmi málo akcie. Nemyslel som si, že to bude samá strelba a čakal som na bojové scény, ktoré sa ani v závere filmu nedostavili, takže som čakal márne. Van Damme by mal už konečne natočiť film, na ktorý sa bude dať pozerať, aj keby mal natočiť pokračovanie Krvavého športu tak to nemôže dopadnúť horšie ako toto. Som sklamaný, čakal som akciu, a dostal som nudu. Bez Van Damma odpad, sním to je na 35%. ()

#47

Řekl bych spolu s Peklem nejlepší Van Dammův film za posledních 8 let. A jestli se vám nelíbil Zástupce velitele, tak s ostatními filmy JCV z tohoto období vůbec neztrácejte čas...a nebo možná zapomeňte na dnes moderní předpojaté odsuzování všeho kde se tenhle chlapík objevil a zkuste se na tento film podívat naprosto nezaujatě. Stejně je třeba tento film hodnotit v rámci daného žánru a po tom všem co jsem od JCV zažil v poslední době mě tedy tento snímek naprosto nadchnul. Film trvá necelou hodinku a půl a nenudí ani na chvíli, scénář tentokrát konečně opravdu stojí za to a Jean-Claude zase jednou dokázal, že je ještě nepatří do starého železa. ()

Kolssteyn odpad!

Van Dammea znám dobře jen z jeho počátečních rolí, tak jsem si chtěl vyzkoušet, jak si vede v poslední době. :) Takovou zoufalost jsem už dlouho neviděl! Chudák, bere už jen drobty hodné začínajících greenhorns, tudy asi cesta nepovede... :( ()

char_t

V první půli jsem uvažoval o 4*, zdálo se, že mám před sebou politický thriller, ve kterém bude JCVD působit hlavně jako herec a ne jako cirkusový artista. Pletl Jsem se. V půli druhé jsem se dočkal typických nesmyslů, hollywoodského hrdinství a zbytečné romance. Škoda. ()

Hapretor

Další z řady dosluhujícího Žána Klouba VanDala - levné, tupé, předvídatelné, přesto koukatelné, na zabití času, na uspání ok. ()

helloween93

Docela dost militantní snímek, který má hlavu a patu (což mi překvapilo v rámci moderní Van Dammovy tvorby). Jean Claude si tu moc nezabojuje, protože tu nemá tolik pozornosti jako obvykle. 3* ()

Ronyk7

Van Damme není momentálně schopen natočit aspoň slušný béčko. Poslední jeho super produkt je Double Team a to už je 10 let. Katastrofální akce a žádné bitky, tedy až na ty dva pokusy. Hodně mě to zklamalo. 17.09.2006 ()

Tomo

Tak to je smutný. Už i na van Dammovi je vidět, jakým utrpením pro něj účast v takovým snímku je. Přijde mi otrávený až znechucený. Jednu hvězdičku ale dám, van Damma jsem vždycky žral :) ()