Tanec je môj život

• Česko Tančím, abych žil (viac)

Vo svojom vychýrenom tanečnom štúdiu na newyorskej Upper East Side učil bývalý slávny tanečník a učiteľ tanca Pierre Dulaine (Antonio Banderas) deti bohatých rodičov základy tanca, swingu a foxtrott – a snažil sa im dať tiež zopár tipov, ako zabodovať v tanečných súťažiach. No jedného večera sa tento jeho značne stereotypný život náhle zmenil – vtedy totiž prichytil neprispôsobivého tínedžera Jasona Rockwella, ktorému však nik nepovie inak ako Rock (Rob Brown), zúrivo demolovať auto riaditeľky jeho školy Augustine Jamesovej (Alfre Woodard). Namiesto toho, aby naňho podal trestné oznámenie, sa s ním však Dulaine porozprával a zistil, že mladík sa cíti extrémne nepochopený a bez akejkoľvek životnej perspektívy... Nuž a keďže takto trpiacich detí je neskutočne veľa, Dulaine sa rozhodol dostať ich z ulice – pomocou tanca! Hoci to chcelo riadnu dávku presviedčania a šarmu, nakoniec sa mu podarilo získať miesto čestného učiteľa tanca na Rockovej škole – jeho noví študenti však ním spočiatku neboli práve nadšení... Oni totiž žijú skôr hiphopom – a nejaké predpísané pózy a figúry im nič nehovoria! No kúsok po kúsku, aj keď sa to zdalo nemožné, sa odlišné svety na opačných póloch katedry začnú pomaly približovať a prelínať: študenti totiž pochopia, že tanec ich naučí mnohému a nielen správnemu držaniu tela a svojmu učiteľovi zase otvoria oči a srdce pre nespútanú energiu a drsnú krásu hiphopu! Spolu sa im potom podarí vytvoriť dynamickú novú tanečnú kombináciu z hiphopu a mixu štandardných tancov, tzv. HipHop-Ballroom - tanec, ktorým by dokonca mohli zatieniť i profesionálnych tanečníkov v prestížnej súťaži o 5 000 dolárov! (TV Markíza)

teutates

Nabušená hudba,"uhladený"tanec a problémová mládež.Niečo podobného sme tuna už mali,avšak Antonio Banderas ma na moje prekvapenie nenudil..!Je pravdou,že ide o naivný snímok(aj keď podľa skutočnej udalosti)ale vážne som sa bavil.Atmosféra nabitá hudbou a slušné prevedenie robí ztohto snímku niečo viac ako len tanečné B!Tanec veľmi nemusím,ale vysvetlenia a názorné ukážky pomocou Banderasa sa mi páčili..! ()

Eawy

Neporozumela som tomu nízkemu hodnoteniu. Prečo tak málo? Malo to všetko, čo dobrý film o tanci obsahuje. Malo to úžasných tanečníkov, skvelý soundtrack, pochopiteľný príbeh pri ktorom si užijete, každú sekundu ponúkaného tanca, Antonia Banderasa v hlavnej úlohe. Veľmi dobrú nikým a ničím nerozklepanú kameru. Každá jedna scéna bola zrozumiteľná a jasná. Scenár v poriadku, čo chcete pri tanečnom filme nejaké prejavy?Pripomenulo mi to vlasný venček, chuť tancovania a toho, že v tom okamihu, ste tam iba vy a hudba. Jediné, čo sa mi nepáčilo, bolo niekoľko nepotrebných scén, film by sa o niečo skrátil a mal by ešte väčšiu dynamiku. Inak ale nič. 80% Teach me how to dance.:D ()

Ratemus odpad!

ukázková cipovina o tom, jak naučit rozmazlené borečky a frajerky věčně se kroutící na hip hap hop a podobné srágory slušnému chování tím, že je naučíte klasickému tanci. Zbytečnost největšího kalibru. ()

eLeR

Tie prestrihy ako idú decká do školy, do práce, do metra podfarbené muzikou sa mi ohromne páčili. Ináč to bol film podľa stanovenej šablóny, takže nič nové, nič prekvapujúce ... jedno fajin tango a to jest všetko .... ále zase, bravó Pierre Dulan. ()

Chrustyn

Přesně ten film, který začne a vy hned víte co bude v dalších 10 minutách, v půlce a jak vše dopadne. A tak to je, nic diváka nepřekvapí, ale docela hezky se na to dívá a neuráží to. ()

heyda

Film s tradiční zápletkou. Partička namachrovanejch týpků se promění v perfektní tanečníky. Jen díky perfektnímu Banderasovi dám 3 hvězdičky, jinak mě to tolik nedostalo. ()

jojinecko

Asi takto si predstavujem príjemný, pohodový "komerčný" ľahký filmík, hoci tanec určite nie je moja krvná skupina. Antonio Banderas je určite hlavnou devízou a po výkone v tomto filme ho definitívne radím do škatulky "dobrí herci":) Od začiatku je jasné ako všetko dopadne, máte pocit, že ste podobný príbeh už sto krát videli (btw film je podľa skutočných udalostí) napriek tomu som mal viac než príjemný pocit...Tanečné čísla sú zaujímavo, akčne natočené a celkovo sa jedná o poctivý a dobrý priemer. ()

rikitiki

Je to omšelé téma: mezi bandu otrávených, fetujících a na šikmé ploše se vezoucích teenagerů se vydá učitel, který jim nabídne alternativu. Začne je učit společenské tance, hru na housle, ikebanu, pletení, výrobu sýrů...atd. A děcka po počáteční nedůvěře jeho nápad přijmou, skvěle se to naučí, takže ohromí i profesionály a přitom najdou samy sebe a jejich budoucnost je náhle růžovější.____Tahle verze je svižně, i když nijak překvapivě natočená, scény tance jsou opravdu vášnivé a já mám ráda Banderase, proto dávám za tři. /19. 9. 2010/ ()

Caszidy

Je to sice pohádka, byť založená na skutečném životě Pierrea Dulanea, ale proč ji za to shazovat?! Banderas je příjemný mentor a snímek má krásnou vizuální stránku. Jako odpočinkové téma a produkt vskutku příjemné. ()

Tommassi3

"Máš strach, že tě budu vést ??" ;) Fantastický Tonny Banderas ve své vůbec nejosobitější a nejrozkošnější roli.. Málokomu bych roli příšerně nakažlivého optimisty Pierra Dulainea, v téhle jinak nesmírně nevěrohodné báchorce seriálové hráčky, režisérky Liz Friedlander, uvěřil jako jemu.. ()

MoiJe

+ Banderas bol chvilami sympaticky a jeho reci chvilami zaujimave - zaase raz to iste, niektore sceny vylozene trapne, tanec... no, nie som expert, ale mne vo vacsine z nich kuzlo chybalo. = ked uz novsi hudobny film, stokrat radsej Step Up. Asi vedeli preco Take the Lead nakoniec miesto kin poslali rovno na DVD. ()

Dale

Keby to nebolo podľa skutočnosti, tak by som si povedal, že už to tí scenáristi preháňajú. Schéma rovnaká ako pri x ďalších filmoch - nezvládnuteľní žiaci zo zlých sociálnych pomerov, ktorých sa ujme nejaký blázon a rozhodne sa z nich urobiť nielen lepších ľudí so svetlou budúcnosťou, ale aj akýchsi majstrov v určitom obore. Tentoraz je to tanec, ale už boli speváci, šachisti a neviemčo ešte. Takže za pár týždňov sa stanú lepšími tanečníkmi klasických tancov ako tí, čo to trénujú 10 rokov a máme tu typický happy end. Nuda. ()

joehot

Něco mezi Nebezpečnými myšlenkami a Let's dance, blíže tedy k tomu prvnímu. Mezi tanečními filmy poslední doby patří Tančím, abych žil mezi ty nejlepší. ()

liquido26

Začalo to hrát někdy po půlnoci, když jsem ležel na gauči a rozhodoval se, jestli jít spát nebo ne. Nakonec jsem u toho vydržel až do konce. Byl to celkem fajn film, i když plný naprosto očekávaných a často až přehnaných klišé. Celkově za to pohádka ze slumu s happy endem, který se rozhodně dal čekat, ale tak nějak mě to bavilo. ()

JJ.Gibson

Nejsem zrovna milovníkem muzikálních snímků, ale Take the Lead jsem zhlédl celkem s potěšením. Sice nic převratného, nicméně Banderas se do role Pierra Dulane hodil. Krok sun krok a máme z toho 3* :) ()

Alementina

Hodne me prekvapuje, ze tenhle film byl natocen ve stejnym roce jako Lets Dance. Navic, kdyz v obouch hraje jednu z hl. rolich Jenna Dewan, kterou jsem mela skutecne tady problem poznat, protoze tu vypada o par let mladsi nez v LD. Milovnici tanecnich filmu budou nadseni a velkoryse odpusti jistou jednoduchost filmu, i kdyz to bylo natoceny podle skutecne udalosti. Ucit se takhle standartni tance, tak si myslim, ze by do tanecnich chodilo na stredni urcite vice studentu z radosti nez z povinnosti .) ()

rt12

Nevím jak dalece je to životopisné, pokud ano tak je ten pán borec. Pro mně je podstatné, že je to jeden z mála tanečních filmů nové doby co mě bavil. ()