Nežiadaj svoj posledný tanec

• Česko Nežádej svůj poslední tanec (viac)

Sára je dívka z malého města s velkým snem: stát se baletkou první třídy. Je však nucena opustit od svých plánů a vydat se za otcem do drsné části Chicaga, kde se spřátelí se svou černošskou spolužačkou Chenille a jejím pohledným bratrem Derekem. Sáru a Dereka zblíží jejich společná láska k tanci. Jak sílí jejich přátelství stejně tak sílí protesty přátel a rodiny. Sára a Derek jsou vystaveni největší zkoušce - zůstat věrni svým snům - a jeden druhému. (oficiálny text distribútora)

vydumnica

Moje hodnotenie filmu SAVE THE LAST DANCE (slovenský preklad názvu je hrozný) by dnes vyzeralo pravdepodobne inak, možno by ma film nezaujal. Ale vtedy niekedy v roku 2002 alebo 2003 som si ho kúpila na VHS a videla najmenej 20x!!! Milovala som tento film, preto ponechávam to hodnotenie. Chicago, ktoré milujem. Hip hop, ktorý ma v tom čase fascinoval. Juliu Stiles som vtedy mala za jednu z najobľúbenejších herečiek. A ešte k tomu romantický film, iné som vtedy ani nepozerala. Dnes by to už pre mňa bol film tak nanajvýš na jedno pozretie a s max. 3*, ale je to moja stará láska, nemôžem inak. Ale skoro som na ňho zabudla a hip hop ma už dávno nezaujíma a ktovie kde je teraz táto moja videokazeta. ()

dopita

Nástin děje mě moc nelákal a tak hlavní důvod proč sem to rozkoukal byl Julia Stilesová, a doufal sem, že by ňákou sračku netočila. No a první třetina docela ušla, tak sem to dokoukal do konce. Příběh je sice lehce předvídatelnej a poslední třetina trochu drhne, ale natočeno je to docela zručně, takže ty necelý dvě hodiny nebyly ztrátou času. ()

Likan7

Funguje to solidně i po 20 letech, i když spousta věcí už pěkně zestárla. Třeba u klasiky tanečních filmů - šikovný střih, kdy složitější figury předvádí tanečník, pak střih na hlavu herce. Příběh není bůh ví jak originální, ale Julia Stiles i Thomas jsou sympatický a Julia ke konci i dost sexy. Od začátku víte jak to skončí, ale vlastně vám to nevadí. Neurazí, nenadchne, pěkně odsype. ()

Evii.B

Čekala jsem další taneční film o ničem, ale už začátek mě dost překvapil. Příběh je velmi silný, v několika scénách jsem brečela jak malá. V určitých věcech jsem se se Sárou ztotožnila a hlavně jsem si hodně uvědomila. Bylo to jiné než ostatní filmy, líbil se mi hlavně strašný zvrat z dokonalého života do úplně jiného prostředí, podmínek. Ale ta hlavní hrdinka! Tak nesympatickou holku jsem douho neviděla. Ty její pohledy, chování, oblíkání. Občas jsem měla chuť ji něčím prašit :D ()

Prubner

No jo, problém je v tom, že Julia Stiles má na baletku poněkud baculaté tělo a je to vyloženě taneční nemehlo, takže coby baletka není přesvědčivá. Je přesně poznat, v kterých záběrech je ona a v kterých dublérka. To už je lepší S.P.Thomas, který pohybový talent nezapře. P.S. Tento film si vzali jako předlohu tvůrci parodie Děsnej dupák. Protože si tuto parodii pamatuju dost přesně, měl jsem občas při sledování Carterova filmu smíšené pocity. ()

• Původně se mělo točit na akademii Mount Assisi, dívčí katolické škole v Lemontu. Když požádali školu, jestli můžou odstranit katolickou dekoraci, ředitel školy je odmítl. (HappySmile)
  • Podle původní verze scénáře žila Sára se svou matkou v Pensylvánii, než se přestěhovala ke svému otci do Baltimoru. Během natáčení se ale tato místa změnila na Lemont a Chicago. (HappySmile)