THE CAGE je první pilotní díl seriálu Star Trek. Jde o první a zároveň jediné dobrodružství kapitána Christophera Pika (Jeffrey Hunter), který byl následně nahrazen kapitánem Kirkem. Hvězdná loď Enterprise zachytí nouzové volání ztroskotané lodi. Při pátrání po trosečnících však kapitán Pike padne do pasti bytostem s ohromnými telepatickými schopnostmi a Hrozí mu, že zůstane navždy uvězněn v kleci. (lord_styx)

kubas369

6/10. Takový ten správný papundeklový look, který mě vlastně docela baví. Zajímavý příběh prvního Star Trek dobrodružství, je příjemný plus. ()

Metal.God

Geniální sci-fi. Ze začátku to vypadá jako velmi slabý film, ale už jen to, že se jedná o historicky první díl Star Treku je jedinečné. Spock je jediný, koho budeme v seriálu stále vídat, ale zde působí trochu jinak, než ho znám já. Možná to bude tím, že je jen vedlejší postava. Christopher Pike je velmi charismatická a sympatická postava, kterou zahrál také charismatický Jeffrey Hunter. Škoda, že jsme neměli možnost ho vidět v seriálu. Příběh je naprosto geniální. Talosiané, rasa mentálně velmi vyvinutých bytostí, které tvoří iluze nerozpoznatelné od reality, jsou jedna z nejlepších ras v celé kinematografii. Navíc ten mozek podporující jejich vizáž. Tito Talosiané si staví soukromou ZOO, ve které chovají různé bytosti, aby je mohli využít jako otroky a znovu obnovit svoji ve válce zničenou civilizaci. Nakonec se ale ukážou jako slušné bytosti. ()

blondboss

Asi nie som pravý fanúšik Star Treku, ale tento úplne prvý pilotný diel ma nejako nepresvedčil. Ale na druhej strane je ťažké hodnotiť niečo, čo bolo natočené pred 50 rokmi v úplne odlišnej dobe. V tom čase si viem predstaviť, že to bol trhák. A práve preto dávam slabé tri hviezdičky. 55 % ()

Brucey

Ťažko povedať, či fakt, že Star Trek nedostal zelenú už pri svojom prvom pilote bol na škodu alebo nie, keďže osobne mám rád Star Trek presne tak, akým smerom sa vybral a postupne vyvinul, no osobne by mi verzia s takým veľkým filozofickým dôrazom nevadila (čím nechcem povedať, žeby v TOSke žiadna filozofia nebola, práve naopak) ()

Ziriath

Kdyby Star trek TOS pokračoval s posádkou z tohoto dílu, jistě by byl také zajímavý. Bohužel zaprděná společnost šedesátých let nerozdejchala ženskou coby prvního důstojníka a ušatého prototypového Spocka (který jako jediný z posádky přežil do dalších dílů, byť s pozměněnou osobností, převzatou od bezejmenné důstojnice Number One) jako druhého. Byl to milej film a ráda vidím, že v něm ženské osazenstvo Enterprise nosí rozumnější uniformy, než v pozdějších dílech. ()

Trinculo

První a téměř zapadlý Star Trek uvedený až o mnoho později. Každopádně, kdo to mohl tušit, že z něčeho kde je přehršle papundeklu, podivné masky a mimozemšťani s nafouklýma hlavama vznikne legenda. A kapitán Pike mi přišel vždycky lepší než kapitán Kirk. ()

William_Kirk odpad!

Nejhorší startrekový pilot. Překvapuje mě, že po tomhle dali Roddenberrymu vůbec ještě šanci na druhý úvodní film "Kam se dosud člověk nevydal" , který Star Trek zachránil. Nudné, zdlouhavé, sice se Spockem, ale jinak naprosto bez charismatických postav - bez Kirka a McCoye a dalších známých. ()

PeteBuck

Keď dali na ČT v roku 2002 Star Trek, pôvodné série, tak som skákal od radosti. Ako prvý diel dali tento pilot, ktorý pôvodne k 79 častiam nepatril, ale v roku 1988 ho predsa len odvysielali. Bol som v šoku. Kde je sakra Kirk? Ako to, že tam je iba Spock? Krásne časy, v tých dobách som mal tak málo informácií o Star Treku. Zaujímavý začiatok, dýcha z toho atmosféra polovice šesťdesiatych rokov, teda čo sa týka efektov, prevedenia. Jeffrey Hunter bol fakt vynikajúci. Škoda, že skončil, ako skončil. Je zaujímavé, ako mnohí dávajú 80 - 100 % filmom z tridsiatych rokov, ale tu to mnohí ohodnotia ako totálny shit len preto, lebo to má efekty, aké má. Ja tvrdím, že je to jedinečná klasika. Live long and prosper. ()

the_weaver

Je tu všetko, čo robí Star Trek Star Trekom. Napínavá zápletka s filozofickým presahom, mimozemská rasa, múdry a statočný kapitán, oddaná posádka, zaujímavé vedľajšie postavy vrátane príťažlivých žien, obstojné efekty a logický a uveriteľný dej so šťastným koncom. Je to "líbivé", ale súčasne dáva priestor sa zamyslieť.↵  Taká Ikarie XB 1 je oproti tomu nezáživný, propagandistický a prihlúply amatérsky pokus o sci-fi. ()

StarFsh

Ak by film nebol 22 rokov stratený, mohol sa dostať podstatne viac do povedomia filmových fanúšikov a stať sa kultovou klasikou, ako napr. Forbidden Planet, alebo The Day The Earth Stood Still. Takto je to len rarita pre fanúšikov Star Treku. Nie je to zlé, ale k dokonalosti chýba pomerne dosť... ()

eva1984

Kapitán Pike stejně jako Picard mi prostě nesedí,moc kladný a nudný. Kirk je oproti tomu pěkný hajzlík,ale bez něj to není ono.Chybí tomu humor,hlášky a Spock tu vypadá dost legračně.Myšlenka sice nadčasová,ale nezachránil jí ani Zvěřinec.Pro mě jeden ze slabších dílů.Jako plus tady vidím Majel Barrett jako prvního důstojníka,chápu že tenkrát nepřekousli, aby velela žena,ale mohli zachovat aspoň její charakter,jako ušlápnutá sestra Chapelová nedostala tolik prostoru. Přitom podle toho co předvedla jako Lwaxana Troi v TNG by zvládla ústřednímu triu zdatně sekundovat a na Enterprise by mohla být ještě větší sranda...... ()

Milsa

Síce je to úplne prvý diel Star Treku ako takého, ale keďže som videl časť v Discovery, kde už tieto bytosti boli, zistil som, že Star Trek sa chybám nevyhýba. Tu sa kapitán stretol s nimi prvýkrát a v Discovery druhýkrát, lenže Discovery sa zjavne odohralo skôr, keďže Spock je tam mladší. Ale pri toľkých epizódach a časových slučkách takéto chyby nehrajú veľkú rolu. ()

Johny203

Vynikajúce, s krásnymi štúdiovými kulisami a parádnou atmosférou, hlavne v prvej polovici. Scenár je nadčasový, dnes možno aj aktuálnejší. Skvelý úvod do sveta Trekkies. ()

Gabe

Zajímavý příběh a chytrý scénář v papundeklových kulisách. Koukal jsem pouze kvůli doplnění "klasického vzdělání" (že Star Trek nezačínal Kirkem, ale Pikem) a nelituji. ()