Kráľ Harold zomiera, a je jasné, že musí vládu v kráľovstve Za siedmimi horami niekomu prenechať. Ešte jasnejšie je, že nástupcom trónu sa má stať manžel jeho najjasnejšej dcéry princeznej Fiony. Shrek sa však vyhliadkam na kraľovanie bráni tak intenzívne, že sa rozhodne prehovoriť Fioninho bratranca, tínedžera Artuša, aby si kráľovskú korunu nasadil on. Chce to však jednu maličkosť: Najprv ho bude musieť nájsť a urobiť z neho chlapa. Zatiaľ čo sa Shrek, Oslík a Kocúr v čižmách vydávajú na pomerne dobrodružnú expedíciu, osamelá Fiona má úplne iné starosti. Absenciu mužského elementu v kráľovstve sa rozhodne zneužiť skrachovanec Krasoň, ktorý sa chce pomocou záporných rozprávkových bytostí zmocniť vlády v kráľovstve násilím. Fiona je ale predovšetkým Zlobryňa a až na druhom mieste princezná, a preto sa Krasoňovi a jeho zlej armáde postaví. Nie je však sama, v prvej línii s ňou okrem kráľovnej Lilien, kráča aj zvodné komando princezien (Snehulienka, Popoluška, Šípová Ruženka), ktoré sú odhodlané všetky svoje prednosti využiť v boji... (TV Markíza)

waska

Normálně bych to dal za 3 hvězdičky, ale jelikož tady jsou dva předchozí díly, které byly svižné a vtipné a stojí o úroveň ( možná dvě ) výš, musím dát dvě, jinak bych předchozí díly urazil. Vyloženě špatný scenář a vyjma jedné nebo dvou scén jsem se prakticky nezasmál. Mám docela hrůzu, čeho všeho se můžeme dočkat ve Shrekovi po čtvrté. ()

haWranka

Velká, ale opravdu velká škoda. Ostatně to se dalo čekat. Kdyby tvůrci zůstali u prvních dvou skvělých filmů, udělali by dobře... ()

marusaj

Uff. Ach jo. Tohle jsem nečekal. Po bezvadných úvodních dílech přišlo peklo. S bezradným scénářem, který je plný nejhorších klišé, které jsou naprosto klišéovitě zpracované. Veškeré postavy nevědí co činí, proč to činí. Jediné čím "upoutávají" je plytkost a nezajímavost. Vtip je pryč a přišla neustávající nuda, dospělost je pryč a zbyla pouze hloupoučká bžunda pro děti do šesti let, emoce zmizely, zbylo pouze pitvoření. Závěr je čiré zoufalství, které strhává mé hodnocení ze dvou hvězd na jednohvězdičkové předpeklí. Jedním slovem devadesátiminutové utrpení a cca 87 minut trvající čekání na vytoužené závěrečné titulky. ()

Moly

Je to ploché, zbytečné a barevné. Co je to? Ano, Shrek Třetí. Ne, že byste se celou stopáž nudili, to chraň nás Merlin (nad kterým, mimochodem, když už jsme tedy u toho, vlastně ani nevíte, zda se máte spíš smát - jako figurka není zase tak špatný - či spíše brečet - takovou degradaci si vážně nezasloužil). Pár slušných vtípků tu je (zpívající Perníček, umírající žabí král, princezny... obzvláště pak Sněhurka a její adaptace Immigrant songu), ale v té okolní křeči vyznívají docela naprázdno. Nemluvě o tom, že to nedochůdče Artuš (a jeho... no, lepší výraz nemám... křečovité moralizování) vás vlastně celý film nebude vůbec zajímat. Ách, jo. ()

Rudyamon

Půlka zeleného večera se skončila dokonalým zeleným zážitkem, ale maraton pokračoval dál: V království Za sedmero horami se schyluje ke smutné události, král má na kahánku a otázka následnictví je otevřena. Shrek sice již plnil nějaké ty úkoly příslušející následníkovi, ale moc se mu nevedlo. Na co sáhl, to se skončilo docela jinak než zamýšlel. Král mu na smrtelném loži sdělí, že kromě něho je ještě někdo jiný, kdo má právo na to, stát se následníkem. Je to Artuš. A tak se Shrek rozhodne vyrazit na další výpravu, tentokrát, aby se zbavil vlastního následnictví, jde vyhledat a dosadit na trůn po dobrém nebo po zlém, mladičkého a nezkušeného Artuše. Velká výprava, na které už jdou ve trojce - Shrek, oslík a kocour v botách, se začne ale docela nečekanou zprávou - Shrek bude otcem. To přinese výpravě mnoho nečekaných situací. Mezitím, co putují za Artušem, princ Krasoň učiní státní převrat a dostane království Za sedmero horami pod svou kontrolu ... Pokračování Shreka v každém případě nesklamalo. Budu jenom opakovat věty z hodnocení jedničky a dvojky. Opět velice poutavý příběh, skvelé animace a hodně hlášek a odkazů na jiné známé filmy. Ač si v celkovém hodnocení Shrek třetí pohoršil o zhruba třicet procent, nemyslím, že je to špatný příběh. Určitě nesouhlasím s hodnoceními, které mluví o opakování a nudě. Pokračování dvojky je stejně logické, jako bylo byla dvojka logickým pokračováním jedničky. Jistěže spousta hlášek v sobě nezapře shrekovského a oslíkovského ducha, ale nový děj přináší nové situace a tak i nepochybně nové hlášky. ()

Kingjiri

Je pravda, že je třetí Shrek o poznání slabší, než jeho dva předchůdci. Neoznačoval bych ho však příměry jako třeba koncentrace trapnosti nebo dokonce divákovo utrpení. Jde prostě o průměrnej animák s poněkud necelistvym příběhem a narozdíl od dvou předchozích dílů bez zajímavýho sountracku. Ale aspoň několika fakt povedenýma fórkama a nápadama mě dokázala trojka jednorázově pobavit a rozhodně patří k tomu lepšímu, co animovanej žánr v posledních letech nabízí. ()

Polnoch

Naozaj len slabučký odvar predošlých dvoch dielov. Dobrá animovaná rozprávka by mala byť vtipná, emotívne pôsobiť na ľudí a mať nejaký vnútorný odkaz/myšlienku. Bohužiaľ Shrek Tretí nespĺňa ani jednu požiadavku. ()

Baron Noktur

Absolútna hrôza po všetkých stránkach, od scenára, cez vtipy, zápletku až po otrasného Artuša. Totálny hnoj bez kúska vtipu, len moralizovať, moralizovať a moralizovať! Shrek tu stavil na tú kartu, z ktorej sa v prvých dvoch filmoch vlastne vysmieval. Svätokrádež! ()

rejsek9

Velkej přešlap! Po předchozích dílech, kde všechno klapalo, přišla uondaná trojka. S postavami a situacemi tady nakládají, jak se to hodí pro děj, aby trochu vypadal. Vtipy už došly a pořádná akce se taky vytratila, protože tady to bylo tahání z posledního. O čtyřce nemá cenu ani mluvit, tam je to úplně stejný. Kvalitní značka se proměnila ve ždímačku peněz. Velká škoda. ()

Likan7

Jednička se ještě dala přežít, ale tohle je už naprostá nastavovaná kaše, která není ani vtipná a naštěstí je relativně krátká, takže se moc dlouho nudit nebudete. Film jsem viděl včera večer a druhý den dopoledne nevím o co šlo. A vědět asi ani nechci. ()

balcazar

Tretie pokračovanie Shreka som si pozrel dávno po jednotke a dvojke. Pamätal som si len to, že ma od skoršieho pozretia odradila kritika tejto časti. Prvú polhodinu som sa jej čudoval, pretože bola plná vtipných hlášok, ktoré sú tradične "shrekovské" a svižné. Potom začal dominovať príbeh, ktorý bol dosť obyčajný a často až zbytočne silený a prehlušil vtipno-bizarné hlášky, ktoré sa postupne vytratili, a tak príbeh celý film zatlačil do priemeru. Shreka trojku by som si pozrel niekedy znova, ale táto časť nie je pre mňa absolútne ničím výnimočná. Navyše, dvojke, ktorá je pre mňa strop, čo sa týka animákov, nestíha vôbec v ničom. ()

rublik05

Po krásné jedničce a šílené dvojce tu máme třetí pokračování Shreka a jeho dobrodružství, které kupodivu není tak vtipné, jako jeho předchůdci, i když stále hýří zajímavými nápady a všemožnými šílenostmi. Pravdou je, že pořádný humor zde obstarává doslova pár scén, vtipů se nějak extra moc nedočkáme a většina scén působí docela nudně. Prakticky není jediná scéna, kterou bych si takhle z hlavy vybavil. Patrně je to i tím jednoduchým, lehce parodujícím námětem, kdy se do popředí dostávají nevýrazné postavy, originalita šla absolutně stranou a sledujeme jen neoriginální a ke všemu ještě dost nudný mix všeho možného, co v předchozích dílech fungovalo, ale tady se to totálně minulo účinkem. Jsem toho názoru, že se jedná o zcela zbytečné pokračování, bez kterého bych se určitě obešel. 5/10. ()

Nix

Ale u třetího dílu už jsem tolik pobavený nebyl. Možná je to i tím, že mi přišlo, že v předchozích dvou dílech už autoři vše potřebné využili a tady už jen vaří z vody a snaží se využít jméno, které si Shrek získal. Bohužel. Ale jasně, pusťte to menším divákům a zase je od toho nedostanete. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (viac)