Malé kalifornské městečko San Catalano bylo ještě před pár lety rájem na zemi. Teď je z něj však díky projektantovi Maxu Farringtonovi jedno velké staveniště. Právě je v plném proudu druhá etapa výstavby rodinných domků. Ve chvíli, kdy sem přichází nový šéf hasičů Vic Rondelli, zemře na uštknutí neznámým druhem chřestýše mladík Jake. Jak se brzy ukáže, agresivní had není v městečku sám. (oficiálny text distribútora)

monolog

Prostě jen další film o zabijáckých hadech. Tentokrát pro změnu hraje hlavního záporáka klasickej klaďas Jack, což mě osobně pěkně naprdlo. A poslední scéna v tý jeskyni plný hadů, tak to mě fakt odrovnalo. Možná už nikdy nevlezu do žádný jeskyně, ze který sebude ozývat podezřelý syčení... nebo se na to vykašlu a budu to pískání v uších ignorovat? ()

Gilmour93

Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři aneb zápletka je prostá. Developer novostaveb v malém městečku je slizký had, co by si zasloužil roztrhnout, jeho podřízená má zálusk na hadici nového náčelníka hasičů a pojivem je nepodstatné klubko hadů, co uštknutími hatí investice a co je horší, i vytlačení nahromaděného „hasiva“ Soptíka Hamlina.. Klasické zvířecí TV drámo, které nenadchne (a vyjma herpetologů) ani neurazí. Jen mi u něj trošku neštymoval originální název Silent Predators, poněvadž když na konci přišli do starého dolu, to syčení asi nebyl puštěný plynový sporák.. Ale čert to vem - hlavně že požárník Perseus konečně mohl natáhnout hadici.. ()

Hal_Moore

Typický béčkový "animal horror" s příjemným obsazením a s pár slušnými scénami, které už dávno vyšly z módy. Mne osobně přakvapila účast známých hereckých představitelů, ať už málo charismatický Harry Hamlin, příjemná na pohled a určitě i na omak Shannon Sturges a přehrávající Jack Scalia. Film těží z obecného strachu z hadů a i díky tomu se těší ze stálého početného díváckého obsazení před TV obrazovkou, což nejedné televizi zvedlo koláče sledovanosti nad průměr. Ano, i já se mezi takové lidi počítám. Nevím co mě na filmu zaujalo, ale rád se na něj podívám znova a znova. I když je to taková děsná kravina. O hudbě, výpravě, kostýmech, efektech a celkovém vzhledu se nemá cenu ani zniňovat, jde přeci jen o televizní film, že? Ale přesto jsem od filmu čekal více, vždyť na něm spolupracoval i John Carpenter, ano, TEN John Carpenter. To nevíte? A že na scénáři ke Skále pracoval i Quentin Tarantino, to taky nevíte? A čekali by jste to od nich? Taková jména a ani v titulcích je nenajdeme... No nic, jdu do lesa relaxovat mezi užovky... ()

ScreamJay

Bravurní horor! Prdlačku, je na čase udělat si střízlivý a plně soustředěný názor. Tohle je další řadovej televizní blábol koketující s thrillerem co opět vsází na ono známé „když se něčeho bojíš natoč o tom film a doufej, že jen tenhle strach divákovi postačí.“ Jak vidno z výsledku, nestačilo. Zástup televizních hereckých celebrit typu Harry Hamlin (jenž se snaží a snaží vyrovnat svým slavnějším kolegům, ale ono se mu to prevít nějak nedaří) či Jack Scalia (už za zenitem své standardní výkonnosti, která však nikdy před tím nebyla nějak extra skvělá) tak dává tušit, že tady opravdu nepůjde o nervy drásající podívanou. Jediné co bude drásáno, toť jest trpělivost diváků, kteřížto neustále budou očekávat nějaký pekelný zvrat či neočekávaný šok. V porovnání s Olen Rayovým hadím stiskem je tenhle thriller, ale přeci jen koukatelnější záležitost. Atmosféra je téměř nulová a ten předvídatelný děj jí ještě ubíjí dobře nafetovaným chřestýšem. Oproti katastrofickým filmům garnitury let 70tých a 80tých je tohle jen slabý odvar, či lépe řečeno vyluhovaný lógr. Jedna hvězdička za příspěvek na téma hadi do světové kinematografie a za nabídnu nenáročné a nenapínavé zábavy na pozdní večery při konzumaci popcornu či slaných brambůrek. ()

MM_Ramone

Filmov o vraždiacích hadoch som videl nespočet. Väčšinou to boli lacné, béčkové braky s hlúpym scénarom, v ktorých hrali mizerní herci a v ktorých boli použité nesmierne primitívne digitálne triky. Snímok "Tichý predátor" ktorý v roku 1999 natočil televízny režisér Noel Nosseck nie je v rámci titulov o zabijáckych hadoch na tom až tak zle. Je to taký šedý priemer. Na jedno pozretie je to celkom zaujímavý hadí thriller. Zrejme aj preto, že pôvodný scénar ku nemu napísal horrorový harcovník John Carpenter. ** ()

Phobia

Béčkový televizní thriller se "vzteklými" hady v hlavní roli. V podstatě blbina se spoustou klišé - jako většina filmů, ve kterých různá plazivá, létavá, zubatá, šupinatá i nohatá zvířátka ubližují ubohým, hodným lidem. Zvláště vzhledem k obstojnému hereckému obsazení (na TV) jsem se u toho 10 let zpátky docela bavila, dnes je to s úsměvem a z nostalgie tak na slabších 35%. ()

Hrabka

Tento film jsem si nahrál na VHSku, a tak je jasné, že jsem ho viděl nejednou. Tenkrát se mi to docela líbilo, napětí bylo slušné a s dějem jsem si nijak nelámal hlavu. Teď už bych film hodnotil hůř, protože opravdu má do kvalitního díla daleko. Co se mi na tom film vyloženě nelíbí je ten konec. Ten se podle mě moc nepovedl. 40% ()

Indiana

Pamatuju si, že jsme se na to asi před čtyřma rokama s celou rodinou dívali na chalupě a měli u toho neustále výtlem, takže tomu dám solidní 4* jako naprosté, ale aspoň vtipné hovadině. ()

kingik

Na staveništi v Jižní Kalifornii se množí případy smrtelného uštknutí hadem. Hrabivý majitel stavební firmy však nebezpečí bagatelizuje, aby nezačaly klesat ceny nemovitostí. Náčelník hasičů se pouští do nebezpečného boje s chřestýši. Na tomhle filmu není moc co chválit, protože čistě televizní zpracování se na něm výrazně podepsalo. Podle toho vypadají triky, herecké obsazení i režie. ()

Campbell

No tak na tomhle jsem samozřejmě vyrůstal, snad možná i první hadí horor který jsem viděl, a i dnes jsem si ho parádně užíval. Což o to že příběh je strašnej aherci příšerný, film jsem si vychutnával z nostalgie a proto to vysoké hodnocení. Prostě paráda. Ještě bych mohl doporučit Rattled. ()

heyda

Hadi, jupíííí....:-))))) Neee, tož já mám hady rád a filmy, kde hadi likvidují lidi jsou fajn. Je to taková moje úchylka, ale na téma Chřestýšů už byl natočen mnohem lepší film, jehož název si teď bohužel nevybavím. :-((( ()

SOLOM.

Jde o jeden z těch známějších hadích filmů, které se často objevují v televizi. Nikdy se však netěšil příliš velké divácké oblibě a to hlavně díky svému poněkud ‘‘suchému‘‘ pojetí. Celý scénář se drží již několikrát ohrané zápletky a nic moc originálního zde k vidění není. Přesto všechno i poletech na mě dokáže udělat pořád dojem a to i přestože ze zvířecích hororů mám hadí kousky asi nejmíň rád. Začátek filmu mě příjemně navnadil, protože při prvním úmrtí tvůrci neudělali osudnou chybu a svého hada nám raději moc neukazovali. Diváci tak mohli být zatím v klidu a s chutí sledovat skon Dominica Purcella, který se tu moc neohřál. Potom už se však přesuneme do malebného městečka, kde klid a pohodu narušují jen občasné výbuchy ze staveniště. Pěkné prostředí rodinných domků, pikniků a nádherných aut ve mně vždycky vyvolává pocit závisti. Hned ze začátku se pěkně seznámíme s většinou důležitých postav a potom můžeme v poklidu přejít k akci. No ono jak se to vlastně vezme, protože útok hadů v akci totiž ani pořádně za celý film neuvidíme. Kamera a otravný střih totiž udělají své a divák tak zůstane o to nejlepší většinou bohužel ochuzen. 5/10 ()

Astaroth12

Kam sa človek pozrie vidí hady, ale v tomto filme, len keď ich nehľadá. Lebo, keď ich hľadá a ide i okolo hadieho úkrytu, nenájde ich. Ach jaj. Je tu nespočetne veľa klišé. Ako napríklad nový policajt, v tomto prípade hasič chce zabrániť úmrtiam, ale starosta a niekto podobne mocný mu v tom musia zabrániť i keď si nájdu tak hlúpy dôvod, ale samozrejme nájdu. A to je len malá ukážka klišé, je ich tu rozhodne oveľa viac. Herci ešte v pohode, hady tiež neboli zlí. Ale bolo jasne, že sa jedna o tv spracovanie a bolo to vidieť na každom kroku. A niektoré sceny vyrážali dych svojou tuposťou, ako bola napríklad tá na konci. Slabé 2*. ()