Paul Donohue je architekt a autor rozvojového projektu, který má změnit prostředí údolí v okolí menšího městečka. Brzy však zjistí, že výbuchy, prostrednictvím kterých odpalují kopce kvůli plánované výstavbě, probrali k životu stovky nebezpečných hadů. Nevinný dětský žert syna Adama a Michelle, když mrtvého hada použijí jako šňúru od telefónu ke sluchátku, se brzy stane noční můrou pro většinu obyvatel města. S dalšími výbuchy totiž roste i hlad a agresivita hadů, kteří si musí hledat nový prostor. Za oběť najdříve padnou menší domácí zvířata, ale zastaví se jejich hlad a hněv jen u křečků a ptáků? Když hadi vlezou i do domů a lidských obydlí, poměry ve městě začínají být opravdu vážné. Nakonec se i Paul ocitne v situaci, kdy musí překonat strach z velmi nebezpečných hadů... (oficiálny text distribútora)

Rathalos

Slaby,nezazivny a nudny animal horor o hadoch,ktory takmer nicim neohuri,za zmienku stoji mozno len zaver,ale aj tak nie je nic extra...:-) ()

MM_Ramone

Režisér Tony Randel natočil v roku 1988 druhú časť filmu "Hellraiser 2" (Pekelník II - Zviazaný peklom). Týmto titulom u mňa silne zabodoval. Je to dodnes jeden z mojich najobľúbenejších horrorov. Potom som zaregistroval Randelov príspevok do série o strašidelnom dome v Amityville, keď som zhliadol snímok "Amityville 1992" (Amityville 1992: It´s About Time). To sa mu až tak moc nepodarilo. Tretím jeho výtvorom, ktorý som si pozrel bol celkom zábavný animal horror "Ticks" (Kliešte). No a dnes som si pustil jeho ďalší film o vraždiacich zvieratách. V tomto prípade sa jednalo o hadov, konkrétne o štrkáčov. Nový architektonický, urbanistický projekt v malom americkom meste vyprovokuje inváziu rozzúrených jedovatých hadov, ktorí sa pustia do zabíjania miestnych obyvateľov. Oceňujem, že vo filme "Rattled" (Štrkáče) sú živé hady, žiadne lacné počítačové animácie či trápne gumové atrapy. *** ()

Campbell

Docela mě překvapuje že tenhle film ještě nemá hodnocení. Přeci jen u nás dával prakticky každý rok. Na film jsem narazil náhodou. Pravda viděl jsem ho kdysi na Primě ale nezapamatoval jsem si název a po nějakých 8 letech jsem dostal chuť na hadí horor a koukl jsem že poměrně slušný režisér natočil horor právě o hadech tak jsem neváhal. A pravda docela jsem čuměl že to byl film který jsem viděl před několika lety. Film sice ničím nevyčnívá ale dá se říct že je to jeden z těch lepších hadích hororů. Navíc Katt tu ještě něvypadá tak špatně. A Howard je furt slizkej. Zajímavost: Scény kde hadi "vyskakují" z hnízd byly použity i ve filmu Hadí stisk. ()

• Scény, ve kterých hadi "vyskakují" z hnízd, byly použity i ve filmu Hadí stisk (2001). (Campbell)