Kancl

• USA The Office (viac)
Ukážka z filmu 1
USA, (2005–2013), 75 h 18 min (Minutáž: 21–51 min)

Réžia:

Ken Whittingham, Tucker Gates, Jason Reitman, Joss Whedon (viac)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton (viac)

Famózní komediální seriál o každodenním soužití nespokojených zaměstnanců v kanceláři společnosti Dunder Mifflin, které šéfuje zmatený Michael Scott. (Netflix)

M.i.k.e

22/4/2021 - původnímu Kanclu sem nikdy na chuť nepřišel (i když je to přeci jen hodně dlouho co sem ho viděl a mám chuť mu dát ještě šanci) a po jeho americké verzi sem dlouho pokukoval a znal jen útržky.Teď sem ho konečně dal celý a za ten měsíc a něco co sem ho na Amazon prime sjížděl se z toho stala malá závislost.Nicméně,k jednotlivým sériím : 1-7 řada - tyhle série jsou všechny plus mínus na stejné úrovni.Sice občas pokouší divákovu trpělivost tím,že hrotí už tak vyhrocené a občas se rochní v trapnosti a neví kde je hranice,ale jinak je to skvělá zábava.Je to milé,vtipné,občas nasírací,občas dojemné a dohromady to funguje.Michael je jako manažer prvotřídni kretén a navíc ještě rasista,sexista,šovinista a homofob (upřímně pochybuju,že by podobná postava dnes prošla),ale Carell ho hraje tak dobře,že mi nakonec chyběl. 8.řada - po odchodu Michaela sem se bál,jestli tím Kancl trochu neutrpí a nestalo se.Minimálně do Floridy je osmá řada milé zábavná a vtipná a dokonce i trapnosti není tolik.Bohužel s odjezdem na Floridu se série zlomí a závěr je hodně slabý a psychiky náročný. 9.řada - od začátku jedno velké WTF.Nechápu co se scénáristům honilo hlavou,ale to co tu předvádí se jen tak nevidí.Ze skoro všech postav jsou nesympatická sobecká hovada,kurví se vztah Jima a Pam a korunu tomu nasazuje osobnostní twist Andyho,který se z oblíbeného a relativně normálního změnil v naprosto odpudivou figuru,která popírá sebe sama z předchozcích řad.Ne snad,že bych byl jeho velký fanoušek,ale tohle se v seriálech zas tak často nevidí.I přesto jsem ale i poslední sérii dal čtyři hvězdy,protože naštěstí přišlo posledních cca pět epizod a ty zase vrátily Kancl tam kde byl a navíc to byla i solidní nálož po emoční stránce. suma sumárum - jsou samozřejmě i lepší sitcomy než Kancl,ale i když mě docela často extrémně vytáčel,zamiloval sem si ho a časem se k němu rád vrátím. ()

Lexonka97

Ach Kancl. Seriál, který se se mnou táhl skoro rok, ale určitě ne z důvodu, že by mě nudil. Pokud se Kancl považuje za sitcom, tak bezkonkurenčně patří k těm nejlepším. Od druhé série je to fantastická bomba, která si u mě asi až na dvě série zasloužila těch pět hvězdiček. Co se týče působení humoru, tak Office nezná hranice a nebojí se hodně pracovat s trapností. Někdy až na tolik, že některé scény fyzicky bolí. Není tu přidaný smích ani hudba a seriál sází pouze na samostatné postavy. A když už jsem nakousl ty postavy, tak Americká verze má opravdu skvěle napsané vyvíjící se postavy. Hlavními oponenty jsou Michael, Dwight, Jim a Pam, kteří s v mnoha chvílích seriál kradou skoro pro sebe. Tohle platí hlavně u Michaela Scotta a Dwighta, které si už v prvních dílech zamilujete. Obě postavy zde mají skvělý vývin a v případě Dwighta mě v poslední sérii až dojalo, jak dokázal na spoustu věcí a lidí změnit názor, dokázal odpustit a usmířit se. Stejně tak fungují i dynamiky dvou postav, jako Jim a Pam v partnerství nebo Jim s Dwightem jako přátelé. Na Kanclu je pěkné, že vás dokáže rozesmát, dojat i dostat do nepříjemných situací a pocitů. Nic tak bláznivého a zároveň chytrého tu už asi nikdy nebude, a právě proto by tomu měl každý dát šanci. Výborná práce! ,,That‘s what she said!‘‘  ()

lebowski!

Rozporuplný seriál. Carrella sice moc nemusím, ale tady hraje tak prvotřídního blba, že se mu snad nedá nesmát. Forma dokumentu je taky zajímavá, někdy spíše na škodu, ale někdy je samotná zdrojem vtipných situací. Samozřejmě stojí na hereckých grimasách a věčně přítomném nechápavém výrazu. Epizody se vcelku pravidelně střídají výborná se slabou, stejně tak jako postavy v kanclu. A zatímco plochá postava Michaela Scotta je postavena pouze na stupiditě hodné Homera Simpsona, opravdu nejoriginálnějším a nejvtipnějším zjevem je Dwight. Nemám problém s tímto seriálem, ale ani si jej nezařadím do své sbírky. P.s. Hodnoceno po dvou sériích a neovlivněno původním Kanclem. ()

shyster

Za tím se rozhoduji mezi 3-4 hvězdy (provizorně tak nechávám 4 hvězdy). Seriál má vzrůstající kvalitu a podle mě nejlepší série je 5. Ačkoliv mám občas výhrady, jak se k sobě postavy v seriálu chovají (jsou to neskutečné svině, včetně Jima a Pam), pořád tam bylo přehršel vtipných scén, které si rád sjíždím na YT. Potom, co odejde Michael, je 8. serie ještě nějak tak dobrá. Ale 9. série je naprosto zoufalá a tu jsem protrpěl. Právě kvůli 9. sérii nedávám jasné 4 hvězdy. ()

bukowski83

Ze začátku jsem si říkal, že je to pěkná hovadina a vůbec mě to nepřišlo vtipný, ale po pár dílech si mě ti blázni celkem získali! Michael je cvok, ale takovým tím hezkým způsobem a řeší nastalé situace jemně a takticky asi jako slon v porcelánu. ()

wohna

Bez Carella by ten seriál byl tak o půlku horší, ale on tomu dává grády! Tak trapný, až je to neskutečně vtipný. Proto když odejde, seriál ztrácí na kvalitě. ()

dubinak

Po velmi chladné úvodní první sérii přichází seriálový skvost, který se slovy těžko dá nějak shrnout, to se musí zažít. Steve Carell si mé srdce získal velmi brzy a sledování osudů zdejších postav se vám bude těžko opouštět. Samozřejmě, jak to u nekonečných seriálů bývá, každý díl nemůže být dokonalý a od určitého momentu se kvalita dílů v některých sériích mění a kolísá. Velmi zamrzel hlavně odchod Michaela Scotta a devátá série se se mnou občas dost táhla. Na škodu byla i proměna charakteru Andyho, se kterým jsem několikrát těžce nesympatizovala. Každopádně na závěr padlo i pár neuvěřitelných životních, filozofických citátů a poslední dva, tři díly jsem téměř probrečela jak želva. Řekla bych, že tohle je můj životní seriálový milník společně s Peep Show, ale tohle za mě mělo větší hloubku. Navíc ten humor zde obsažený je něco, co se fakt nevidí, scénáristi The Office jsou fakt bozi. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 63. ročník (za rok) 2005 - *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Steve Carell + nominace (8) - 64. ročník 2006 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Steve Carell, 65. ročník 2007 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Steve Carell, 66. ročník 2008, 67. ročník 2009 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Steve Carell, 68. ročník 2010 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Steve Carell ()

Pajky3

Anglickou verzi neznám a rozhodl jsem se rovnou pro americkou. Důvod je prostý, pracovali na ní tvůrci Parks and Recreation a tím pádem mi to stojí za pokus. První šestidílná série mě však vysloveně nenadchla, ale stejně jsem to měl i Parks, takže druhou řadou rozhodně budu pokračovat a nějaké rozhodnutí nechám až po ní. Přeci jen po šesti dílech je brzy na hodnocení, když jich seriál má skoro 200. A ještě jedna věc, v posledním díle jsem si vážně myslel, že Jenna Fisher hraje dvojroli, tak moc je podobná Amy Adams. *** Mám za sebou druhou sérii a nadšení jako u Parks se nedostavilo. Možná právě mé neustálé srovnávání s Parks trochu Office poškozuje, ale bohužel se tomu nedá vyhnout a v mém komentáři bude časté. Už se bavím o něco líp než v první sérii, ale podle mě je určitě ještě pořád co zlepšovat. Mám radši, když se scénky staví na tom, že jsou vtipné než na tom, že vyzní trapně. A Office těch trapných servíruje překvapivě dost a na vině je Michael, protože jeho postava taková prostě je. Uvidíme co přijde ve třetí sérii, pokračovat určitě budu protože to i přes mé výtky rozhodně není špatný seriál. *** Třetí série a já se bavím líp a líp. Možná tomu pomohl i příchod nových postav. Ne, že bych si snad nějak extrémně oblíbil Andyho, ale líbila se mi Karen. (Další důvod srovnávat Parks, protože ji hraje Rashida Jones). Přijde mi, že ubývá trapnosti a přibývá vtipu. Nebo si jen možná zvykám a přestává mi to vadit. Protože Michaelova postava mě pořád dokáže rozhodit tím, jak se chová. Za zmínku, ale určitě stojí i Dwight, který občas pronese opravdovou perlu. *** Čtvrtá série je trochu netradiční, protože je tady hned v úvodu několik dvojepizod. Navíc se také rozloučíme s Karen, ale zase už nic nebrání Jimovi a Pam to dát dohromady. Dwight pokračuje ve vypouštění opravdových klenotů a Michael v prosazování sebe sama. Nemám rád Andyho, protože je to vlezdoprdelka a Angelu, její postava je mi nepříjemná. Některé epizody jsou opravdu skvělé a patří mezi ně i ta poslední, kdy se Michael nemůže dočkat toho, až Toby opustí práci a odstěhuje se pryč. *** Pátá série přináší dvě zajímavé vedlejší postavy, které se s námi na chvíli zdrží. První je Holly Flax (Amy Ryan), u k teré mě následný odchod mrzel, protože její chemie s Michaelem byla úžasná. Druhou postavou je Charles Miner (Idris Elba), který přišel jako nový šéf a taky pobavil. Trošku zvláštní mi přišla celá ta zápletka s Michaelem, jeho odchodem, vytvoření konkurence a následným návratem. Když to však pominu, tak musím uznat, že jsem se opět skvěle bavil a nadšeně se těším na další sérii. *** Ani v šesté sérii nepolevuje vlna zábavy. Bavím se pořád stejně a pořád stejně nadstandardně. Tentokrát se zápletka motá hlavně kolem těhotenství Pam a pak také dojde na prodej firmy a nástup nového vedení. Nové postavy mě nijak nezaujali, ale baví mě ty staré a začal mě bavit i Andy a jeho nadbíhání Erin. *** Sedmá série se nedá nazvat jinak než rozlučková. Ještě naposledy si užít pár vtípků od Michaela, který se dočká své vyvolené Holly a společně odejdou. Michael sice nikdy nebyl můj úplně největší oblíbenec, ale tak nějak si to bez něho nedovedu představit. Jsem zvědav, čeho se dočkám v následujících řadách. I jeho rozloučení se mi líbilo, nijak přehnaně emotivní, ale milé a příjemné. A jsem tak strašně rád, že tam místo něj nezůstal Will Ferrell. Zajímá mě, kdo se postaví do čela Dunder Mifflin a jak to bude pokračovat. *** Osmá série měla dokázat, že seriál dokáže přežít bez svého největšího tahouna, tedy Michaela. Seriál si udržel důstojnou laťku, ale ztráta Michaela je cítit a je cítit opravdu dost. Obzvláště, když si řeknete, že by ho měl nahradit někdo z dvojice Robert (James Spader) a Nellie (Catherine Tate). Ani jeden z nich se mi nelíbí a moc mi tam nepasuje a jsem rád, že alespoň Robert nás hned na konci série opustil. Vtip se však rozhodně nevytrácí a hašteření Dwighta a Jima má i po tolika letech co nabídnout. Nyní už nezbývá než se pustit do závěrečné série. *** Závěrečná devátá série přinesla více než důstojné rozloučení se všemi postavami, které nám v Office zbyly. Ještě na začátku se totiž vypařila dvojice Ryan a Kelly (žádná ztráta) a místo nich přišla dvojice stážistů (žádné posily). I když devátá série nebude patřit mezi moje nejoblíbenější (nelíbil se mi vývoj vztah Pam a Jim, přál jsem jim jen to dobré), tak si zaslouží pochvalná slova hlavně za zakončení, které se tvůrcům povedlo na jedničku. Finále a závěrečný vzpomínkový díl jsou opravdovou třešničkou na dortu, třešničkou díky které se k Office rád vrátím a ještě jednou si jejich vtípky připomenu. *** Bude mi chybět Michael a jeho svérázný humor, Dwight a jeho neustále popichování s Jimem. Bude mi chybět romantický vztah, který Pam a Jim měli, ale podivná romance kterou si prošel Dwight s Angelou. Abych to tam shrnul, bude mi chybět Office a rád se do ní jednou vrátím... Se slzou v oku musím uznat, že skončila je stoprocentní zábava. () (menej) (viac)

PavelVanekArt

Celej měsíc, den co den, jsem byl v Kanclu firmy Dunder Mifflin, kterou vedl jeden debilní manažer vedle druhýho a pro ně pracovali ty nejdivnější individua. Ze startu to bylo slabší, ale postupně to nabíralo na humoru, absurditě a hlavně na emocích. Z blbečků se stali sympaťáci, ze sympaťáků blbečci. Našel jsem si tam hromadu oblíbených postav za krátkou chvilku, což se nepovedlo žádnýmu jinýmu sitcomu co jsem viděl. Zvykl jsem si na specifický humor všech postav a to všechno mi přirostlo k srdci. Když si ten seriál budu pouštět jednou ročně po zbytek života, budu spokojenej. Nejlepší sitcom co jsem viděl. 5* a.k.a 100% ()

Flynn

Skvely sitcom. Svym stylem originalni. Clovek si musi chvili zvykat na hlavni postavu Michaela, protoze je az moc ujeta. Casem si zvykne a zacne si serial uzivat naplno. Skvele gagy, uzasne postavy a clovek v kazdem z nich vidi neco ze svych kolegu, ktere behem kariery poznal. Posledni 2 serie trochu ztracely dech, ale jen trosku. ()

epicek

S čistým svědomím můžu říct, že se jedná o jeden z nejvtipnějších sitcomů, které jsem v životě viděl. Kouzlo je taky v tom, že na pozadí všech těch gagů a totálně bizárních situací, dochází i k pečlivému vykreslení skoro všech vedlejších postav. Jakmile se to od druhé série rozjede po svém, tak se zpomaluje až na konci té sedmé, kde to vygraduje největší změnou, která pak ovlivní ty slabší poslední dvě řady. Ten kdo dělá v korporátu, dostane veškerý ten humor umocněn ještě dvojnásob, jelikož přesně tohle je ze života. Neskutečně zábavná věc a těch 75 hodin času za to vážně stojí a navíc podle mě je tady Steve Carell v životní roli. That's what she said! ()

SHI-SHA

Dle mého je americký remake o dost lepší než originál, ten mě vůbec nebavil. Celý samozřejmě stojí na Steve Carellovi, který je opravdu pánem trapnosti. Jeho hláška "That's what she said." (na jejíž užití má podle TIny Fey výhradní právo) je nejgeniálnějším momentem situační komedie vůbec. Přes to všechno mě časem přestal bavit, rozhodně to není takový ten seriál, kterým se dokážete prokousávat od rána do večera, spíše se hodí na občasné zabití času (třeba v kanceláři :)). ()

FrankSusta

Tenhle sitcom jsem sledoval poslední tři-čtyři měsíce. A nelituji toho. Seriál mi doporučil kámoš. Podíval jsem se tedy na to a tak neuvěřitelně mě to chytlo, že jsem to stihnul dosledovat dřívě než on. A musím říct, že je to ten nejlepší sitcom co jsem kdy viděl. Jo, někteří se mohou hádat, že na prvním místě by měli být Přátelé nebo Teorie Velkého třesku, ale toto hraje na tu neohranost, originalitu, vyváženou trapnost a genialitu, která se v tom všem skrývá. Už od začátku tu jsou jasně definovány charaktery, kde každý jeden (jak jeden komentář na youtube chytře pronesl) dělá show tou pravou show. Herci hrajou jako by ani nehráli, kamera natáčí jako by ani nenatáčela, střih bez povšimnutí funguje, apod.... postava Micheala Scotta je nejlidštěji napsanou a nejlidštěji zahranou postavou v dějinách kinematografii, čímž si zaslouží Steve Carell opravdový potlesk a obdiv. A to samé by se dalo tvrdit o téměř každým, stejně jako o interakcích a vztazích mezi postavami. Kupříkladu láska Jima a Pam (kteří jsou zvárněni opravdu dobrými herci) je jedna z nejupřímnějších a nejkrásnějších filmových lásek. Což prostě dokáže udělat vskutku jen skvělá skupinka scénáristů a režisérů, kterým též patří uznání, že dokázali natočit a udržet tento originální, upřímný a neokoukaný styl neuvěřitelných deset let. Vskutku wow (i přes pár zaškobrtnutí)! Do toho všeho pracovat s těmi všemi postavami, kde si téměř každý projde nějakým vývojem a dostatečným místem, aby nám jedna po druhé přirostli k srdci. Jeden z nejlepších sitcomů, jeden z nejlepších seriálů a jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Takže,nakonec už jenom řeknu, že má oblíbená postava je Creed nebo Kevin, oblíbená epizoda je Threat level: Midnight (která originalitu jen podtrhuje) a nejoblíbenější vtip/scéna je Kevinův běh, požárním scéna, hardcore parkour... a nebo víte co? Já to vlastně miluju úplně všechno! Bylo předurčeno to být něčím velkým, a také to velké je! (That's what she said!) ()

campix

Geniální. Prostě geniální. Dlouho jsem se tomuhle americkému remaku britského originálu vyhýbal, ale byla to velká chyba. Postupem času sice seriál trošku ztrácí dech a personální změny ho tolik nenakopnou, ale zakončen je s úctou a velmi citlivě. ()

Aquarius

Office nieje zlý, ale je v podstate stále dokola o tom istom a strašne žerie čas. Nechcel som tomu veriť, ale aj výborný Steve Carell ma po tých cca 10tich dieloch omrzel. Takže tak. ()

Splasher

Ti co znají originál jen těžko vydejchávájí první sérii (občas se mi zdá, že v roce 2005 vznikla III. světová válka zastánců The Office UK vs. The Office US). Steva a Rickyho zásadně nesrovnávat, každej hraje úplně jinou polohu svého charakteru (ikdyž jsou oba idioti). To co má americká verze navíc je "psychopat" Dwight (Wilson) - ten úsměv je neskutečnej, anglická má zase Tima (Freeman) se svojí skvělou mimikou. ()

Noviik

Omlouvám se, ale tento seriál mě nebaví. Steve Carell je jistě dobrý komik, ale celkově mě tento seriál hodně minul a prostě v něm to zalíbení nemohu najít... ()

Americký Kancl dostane reboot s novým obsazením

Americký Kancl dostane reboot s novým obsazením

11.05.2024

A opět píšeme o pokračování slavné značky, nikoliv o novém originálním projektu. Snaha zlákat diváky na osvědčené způsoby zábavy a nedostatečná odvaha velkých studií se samozřejmě netýkají jen filmů,… (viac)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele

20.04.2022

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

26.01.2022

Tak to vypadá, se si hvězdy seriálu Kancl dají menší reunion. Režisér a herec John Krasinski (Tiché místo, Tiché místo: Část II) totiž do své novinky IF čerstvě obsadil Stevea Carella (Sázka na… (viac)