Kancl - Série 2

(séria)
USA, (2005–2006), 8 h 10 min (Minutáž: 21–29 min)

Kamera:

Randall Einhorn

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, B. J. Novak, Melora Hardin, David Denman, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Kate Flannery (viac)

Parta z Dunder Mifflin absolvuje seminář o obtěžování i příšerný vánoční večírek a dostane další „Oscary“. Michael vykecá, že Jim jede po Pam, a najde v kanclu překvápko. (Netflix)

andalin

Konečně jsem se dostala k americké verzi The Office. Michael Scott je asi ta nejnepříjemnější seriálová postava. V britské verzi s Rickym Gervaisem mi to přišlo takové přirozené, protože celý seriálem byl zahalen rouškou nadsázky. Ale tady si všichni jedou ten svůj život, vše působí reálně a tedy i postava šéfa. :D Uuah, mít někoho takového nad sebou, zblázním se. Ještě jednou bych proto chtěla vypíchnout tu autentičnost postav a navíc chemii herců, boží! ()

dr.horrible

Dokonalé. Z vtipov u mňa vedú problémy vyplývajúce z Michaelovho podvedomého rasizmu, fóbii a snahy presviedčať okolie o tom, že žiadne nemá. Z postáv samozrejme Jim a Pam, ale super je aj hromada vedľajších postáv, napr. Kelly. A tá vzťahová časť je asi najväčší seriálový zlodej spánku, odkedy som kukával na Homeland. Dolámané srdce na dvadsať častí. ()

lemonova

Dlho som sa odhodlávala k americkej verzii The Office, ale musím povedať, že si ma začína získavať. Pripadá mi trochu "láskavejšia". A asi mi viac sedí postava "trouby" Steveho Carella než jeho neomalená verzia v kreácii Rickyho Gervaisa. Netuším, kam to povedie, lebo témy z malého priestoru kancelárie sa zrejme vyčerpajú, ale druhá séria je fakt skvelá zábava. ()

Streeper

Druhá série už se mi líbila o poznání lépe. Celkově se ten humor nějak uklidnil, už nebyl tak drsný a urážlivý jako v první sérii, ale opravdu jsem se srdečně smála. Michael už mi nebyl tolik protivný, občas mi ho bylo dokonce i líto. Nejzajímavější na celé sérii je bezpochyby skrytá romance mezi Pam a Jimem, úplně mi plesá srdíčko, když ty dva vidím spolu a za ten konec jsem opravdu nadšená. ()

Nin

Je vidět, jak je seriál hodně o postavách. Více se zde zdůrazňuje to, co je v britském originále schovanější a více v náznacích, především co se týče Šéfa. V některých dílech je tu hodně vidět, několikrát je to i explicitně řečeno, že jádro trapného chování Šéfa spočívá v tom, že jenom šíleně touží potom, aby ho lidi měli rád a aby měl kamarády. Zdejší šéf Michael je nakonec mnohem pozitivnější postava, protože se občas chová šíleně, ale ve svý podstatě je to spíše dětiinský ňouma. Americký Office v druhé řadě není tolik drsný, naopak je často milý a často má epizoda vyloženě happy end. Především je ale americký Office pořád vtipný a má skvělé postavy. (8/10) ()

• Navzdory názvu zde není žádný skutečný oheň, ale spíše kouř z toustovače. (LUKICKK)
  • Michaelův trapný tanec je založen na trapném tanci Davida Brenta v britské verzi seriálu Kancl (od r. 2001). (LUKICKK)
  • Epizoda byla původně vysílána s varováním „téma pro dospělé“ kvůli použití slova „boner“ „erekce“. (LUKICKK)