Dvadsaťročný zelenáč Anthony chcel iba pokračovať v rodinnej vojenskej tradícii a netušil, že táto túžba ho privedie až do Iraku, kde musí čeliť vražednej horúčave a nepriateľským vojakom. Odrazu sa spolu so svojimi spolubojovníkmi ocitne vo vojne uprostred krajiny, ktorej nerozumie, proti nepriateľovi, ktorého nevidí a z dôvodov, ktoré nechápe. (STV)

Frajer42

Velmi krásná výpověď další ze ztracených generací. Jedná se o takovou moderní verzi tohoto, či supermoderní verzi tohoto. Také se jedná o snímeček o partičce mladých borců, kteří plni falešných ideálů a naději vstoupili z nejrůznějších důvodů do armády. Změnila se nám ovšem válka. Ta současná, když to trošičku nadlehčím, vypadá nějak takto. Moc se mi na snímečku líbilo, že se nejedná jen o takové bezduché střílení, ale je to spíše plnohodnotný film o přátelství a nekonečném strachu a nejistotě, na jehož pozadí se skrývá dokonce i slabá kritika války, což jsem od Američanů v žádném případě nečekal. Film je překvapivě i trošičku vtipný, což je fajn, protože humor patří všude. Tady se jedná o humor silně situační a věřím, že ten úplně nejvíce ocení všichni členové nejrůznějších útvarů, kde hazardují se svým životem. ()

Fingon

Hm. První polovina zábavná, cool, nasmál jsem se při scéně v táborovém kině, kdy všichni vojáci svorně mručeli Wagnera. Nemohu se ale ubránit srovnání s Full Metal Jacket (a ani s Nepřítelem před branami) a ve srovnání s nimi mi Mariňák vychází jako daleko méně zajímavý příbuzný. ()

swamp

"Every war is different, every war is the same." Tak tohle bylo.. jiné. Sam Mendes to zrežíroval dokonale. Gyllenhaal a Foxx parádní. Nemám slov. "4 days, 4 hours, 1 minute.. that was my war." ()

Okara

Pravděpodobně jeden z mých nejoblíbenějších válečných filmů, sice opět o již ohraných odstřelovačích, ale dočkáváme se seznámení se všemi trably a útrapy, které přináší vojenská služba (od šikany, přes úmorné horko, až po čištění latríny). S přesvědčivým Anthonym samozřejmě soucítím od prvních minut až do posledních okamžiků, jehož příběh je doprovázen sem tam emočními pasážemi a zajímavými efekty (hoření naftových polí). Nejlepší soundtrack z filmu 90% ()

predators

Válka v zálivu z trochu jiného pohledu, než nám ukazují jiné filmy téhož žánru. Nejde jen o to "si zastřílet", ono je asi v té válce čas i na něco jiného a právě to "jiné" se povedlo dobře natočit, sestříhat, ozvučit a ještě se u toho pobavit. 85% ()

nascendi

Film o vojne bez vojny nie je jednoduchou záležitosťou. Vojakom vymývajú mozgy, premieňajú ich na dokonalé stroje na zabíjanie nepriateľa, prepravia ich na druhý koniec sveta a naraz ... nič. Len nuda a čakanie, ktoré spôsobuje, že očakávaným spôsobom neuvoľnená energia sa začína vybíjať inak, spravidla scestne. A keď namiesto riadnej vojnovej vravy je ponúknutá iba zvláštna scenéria s horiacimi ropnými vrtmi, človek má pocit, že ho o niečo obrali. ()

Slartibarkfast

Ač příliš neholduji filmům s válečnou tématikou, můžu naprosto upřímně říci, že Mariňák je spíše než o válce o psychickém rozpoložení samotných vojáků. S hlavním hrdinou si projdeme celým světem každé "gumy"; od výcviku až po návrat z válečného konfliktu. Líbí se mi, že tu prakticky nepadne jediný výstřel, ale vše se točí o vnitřních vztazích mezi vojáky. Úchvatný snímek, který skvělým hereckým výkonem vyšperkoval Jake Gyllenhaal a v režiserském křesle ukázal své kvality Sam Mendez. Rozhodně je o čem přemýšlet po zhlédnutí tohoto díla, které je pro mne nadprůměrným. 85% ()

Slarque

Zvláštní výpověď o absurditě jedné divné války. Většinou se tváří zábavně, ale umí i nečekaně rychle zvážnět (a po chvíli se znovu tvářit, že se před chvílí nic nestalo a zábava pokračuje). Pokuď vás zajímají válečné filmy, je to pro vás nutnost, protože jiný podobný film nejspíš neexistuje. A pokuď vás válečné filmy nezajímají, možná právě tenhle byste mohli zkusit. Fakt divnej, ale dobrej film. ()

Arsenal83

Ako tu už viackrát bolo spomenuté, film pripomína Olovenú vestu, hlavne parodickými scénami v prvej polovici. V druhej polovici to už šlo do väčšieho dramatu, v podstate ide o priblíženie života vojaka počas klasickej americkej misie, nuda, nejaká masturbácia, nejaké hry a čakanie čo sa stane. Komentár s hodnotením jednej hviezdičky, ktorý sa tu objavil od užívateľa G.W.Busha: "Natočit film o výcviku někoho, kdo se těší do války a pak si ani nevystřelí, mi přijde mírně ujeté." nie je na mieste. Mendes chcel práve na toto poukázať. Koľko vojakov v dnešných misiách a vojnách vôbec skutočne vystrelilo? ()

Rocky62

Další dílo oplývající kvantem pozitivních ohlasů, z kterého si však bohužel na zadek nesednu. Z herců a hudby bych si možná sedl, ale ze samotného děje určitě ne. Je tu znát Mendesova snaha zaujmout diváka realističností, působivými scénami ( hořící ropné vrty ) a také atmosférou, ale celkově to bohužel vnímám jako ryze čistý průměr, který mě ani neohromil, ale ani neurazil. ()

Bachy

Silné a působivé. Vizuálně perfektní, aby taky ne s takovým kameramanem. Scény u hořících vrtů jsou ty, které si budu pamatovat. A jde o další kousek mozaiky, která dokazuje, že Mendes umí všechny žánry. A teď nevím, jestli výsledku u mne ubližuje to, jak moc nesympatičtí mi byli postavy v první polovině - chápu záměr, ale té demence postav na mne bylo příliš - a nebo, že jsem předtím viděl Hurt lockera a tak, ač jsem nechtěl, mi občas naskakovali touhy srovnávat. Ale to jsou malinké nedostatky. Jarhead patří do všech výběrů top válečných filmů. ()

eLeR

Aj takáto vie byť vojna. Výborný film so skvelým soundtrackom. Ale od Sama nič iné nečakám a zatiaľ ma nikdy nesklamal. ()

klerik

OLOVENÁ VESTA+TENKÁ ČERVENÁ LÍNIA Veľmi pôsobivá dráma, ktorá sa šikove vyhýba moralizovaniu či akémukoľvek patetizmu. Po "realfight" vojnových filmoch z poslednej doby konečne niečo čo ukáže skutočosť aj z vnútra... ()

Chrustyn

Výborný (proti)válečný snímek se skvělým Gyllenhaalem a spoustou zajímavých a mnohdy i docela vtipných scén. I když se ve filmu takřka vůbec nebojuje a hlavní hrdina si ani pořádně nezastřílí, uteče film hodně rychle a nestane se aby se divák nudil. Originální pohled na válečný konflikt. ()

korbitch22

celkem snesitelné drama,které bohužel utopilo svůj veliký potenciál v záplavě nezajimavě napsaných postav a šíleně nudnému ději.žadný hrdina si nezíská váš zájem,obdiv,či snad soucit.vše to zachraňuje skvělý jamie foxx,opravdu krutě vydařené hlášky,příjemná muzika a scéna kdy swofford narazí na koně,celého od ropy a v pozadí hoří všechny ty zničené ropovody,u týhle scény mě mrazilo.ale jinak,bohužel veliká nuda,škoda. ()

váca

Mistrovky vylíčené drama jednotek, které se připravovaly a poté i trpěly při operaci Pouštní bouře v Iráku. Je vidět, že jde udělat poutavý a skvěly film i bez mohutných a strhujících vizuálních efektů, a přesto zaujmout diváka natolik, že sedí dvě hodiny přikovaný a odchází se skvělým zážitkem. Jake Gyllenhaal a Jamie Foxx zde opět předvedli svoje mistrovství, stejně jako výborný Sam Mendes. ()

jojinecko

Príbeh "jarheada" Swofforda, ktorého kniha sa stala bestsellerom a ktorá uchvátila Mendesa natoľko, že sa príbeh rozhodol sfilmovať...a podarilo sa mu to viac než dobre. Dej nie je dynamický ani strhujúci, prakticky vojnová akcia úplne absentuje. Dôraz sa kladie na život mariňákov v púštnych nehostinných podmienkach a na ich zápas so sebou samými...Gyllenhall a Foxx majú charizmu a sú to vynikajúci herci...Celkovo- výborná, inteligentná (anti)vojnová dráma,ktorej však malý krôčik k dokonalosti chýba..snáď po druhom pozretí to bude za plný počet... ()

Stanislaus

Docela poutavý příběh vyprávěný očima vojáka v těžkých dobách o tom jak to chodí v armádě. Inu celkem zajímavé, Mendes je určitě skvělý režisér, mě však tento film nějak neohromil. Na druhou stranu je tu skvělý Jamie Foxx a jeho hlášky. No říkám, že jde určitě o dobrý film, který však není zrovna podle mého gusta a dal bych mu asi tak 6,5-7 z 10, ale určitě stojí za zkouknutí. ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz