Vzpomínky na lásku

(festivalový názov)
  • Južná Kórea Nae meorisogui jiugae (viac)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

tančísvlky

Je to vskutku nezapomenuteľný okamžik . Všetko o tomto diele je tu už napisané a len by som to stokrát opakoval . Tento film rozcupuje emóciami snáď každého. Fámozná kamera pomalá , hladivá , nežná . Hlavná herecká dvojica neopisateľná . Ďalší z filmov , ktorý americká továreň na slávu nikdy nenatočí . Meno režíséra John H. LEE si napíšem veľkými písmenami na lístok a všade si ho nalepím ... ()

markotter

Jeden z filmů, kterej Vás rozesměje i rozbrečí a přitom to nebude křeč. Tak jako lehce život někdy plyne, tak plyne příjemně tento film až do doby, kdy se to podobně jako v životě zadrhne. Potom už jenom ždímáte kapesníky, protože víte, že tak, jako v životě, ten smutnej konec prostě musí přijít. Ale v případě tohohle filmu se lehkost nevytrácí, stále je přítomná, i když v civilnější podobě. Teprve po zkouknutí jsem zjistil, že jsem koukal na Director´s cut verzi, která je o plných 27 minut delší a právě tohle asi způsobilo, že nedávám plný počet bodů. Těch 27 minut tam bylo jaksi navíc, nejvíc asi v závěrečné části, kdy jsem si několikrát říkal, že už by klidně mohl být konec. Asi si seženu klasickou verzi, abych zjistil, zda jsem měl pravdu. ()

Denila

Film A Moment to Remember mě zasáhl přímo do srdce. Když mi jej kolegyně doporučila, dlouho jsem zhlédnutí odkládala. ''Určitě si pobrečím a nic než slzy z toho nebudou,'' říkala jsem si tenkrát. Pořádně jsem se však mýlila. V první polovině dokázal pobavit a v druhé mě dojal. A tak by to snad mělo být, pořádný film by měl mít ze všeho něco a nejen mě pořádně rozbrečet, aby všude leželo plno zmuchlaných kapesníčků. Rozhodně dávám pět hvězd, které si zaslouží. ()

sehe

Tento kórejský film rozplače každého,kto má citlivé srdce.Tak dojemne milujúci manžel-tesár Woo-sung Jung (pripomínal mi Johnnyho Deppa) a jeho Alzheimerom trpiaca prekrásna manželka Ye-jin Son,predviedli emocionálne,tragické herectvo,na ktoré tak skoro nezabudnem.Kórejci vedia točiť úžasné filmy. ()

Mr. Kodama

Vždyť tak to přece nefunguje. Takto idilické soužití přece nemůže existovat. Dokonalá harmonie mezi dvěma hlavními hrdiny zasazená zpět do reality nelítostnou nemocí. Za její ztvárnění je třeba vzdát hold jak režisérovi tak herečce. Zajímavé, že blbou náladu nejlépe vyléčí smtuný film. ()

Monroe1991

Ať chcete nebo ne, tento film ve vás zanechá hlubokou stopu a já mohu z vlastní zkušenosti říct, že první dny po zhlédnutí se bez alkoholu témeř neobejdete:-). ()

josieaddms

Nevím vůbec co mám napsat. Nemám slova na to, opsat pocity jaké z tohoto filmu mám. Nádherný film o lásce, plné uvěřitelnosti a reálných situací a upřímnosti. Film jako život. Bulela jsem jako malé dítě, což se mi u filmů moc často nestává. Nemá cenu sem nic psát. Krásný zážitek. ()

Ceberus

Co se týče filmografie, nemálo lidí se diví, jaktože jsem v otázce romantiky vždycky tak chladnokrevný a cynický. Ano, přiznávám se, jsem fanoušek sci-fi a akčních blockbusterů, celému žánru romantických filmů se vyhýbám velikým obloukem. Vzhledem k věhlasu tohoto snímku jsem se však rozhodl podstoupit oběť a výjimečně zhlédnout romantický film. Výsledek? Ze vztahového cynika se za 140 minut režisérské verze stala neškodná dojatá želva utopená v slzách. Můžu hrdě prohlásit, že takovou spotřebu slz jsem dosud neměl u žádného filmu. A jestli tohle není důvod k udělení plného počtu hvězd, tak už nevím co. Hudební stránka filmu sice prýštila kýčem na všechny strany, ale příběh a dialogy mě příjemně překvapily svou uvěřitelností a přirozeností. Celý film vůbec nepůsobil vtíravým nebo vyděračským dojem, naopak jsem chtěl celou dobu vědět, co se s postavami stane a přirostli mi k srdci (byť rozjezd byl poněkud pomalejší a fádnější). Vzhledem k tomu, jak nesmírně silný ten film je, tak to na druhou stranu není něco, co bych si milerád pustil zanedlouho znovu. A určitě to nebude fungovat jako nějaká oddechová romantická pohodovka ke zhlédnutí u oběda - tohle se prostě musí naplno prožít s postavami. ()

Vojife

Když jsem se na film začal dívat, myslel jsem, že to bude jen nějaké nudné vyprávění o dvou partnerech, kde se nic zásadního nestane. A dlouho to vlastně byla pravda. Ale později se vše změnilo a nakonec jsem obrazovku sledoval se slzami v očích a sevřením v žaludku. Je to pravděpodobně nejsmutnější film, který jsem kdy viděl a doporučuji si k jeho sledování vzít krabičku papírových kapesníků. ()

SPDB

Hodně dlouho mě něco nadojalo, o filmu jsem nic dopředu nevěděl, ale od jistý doby jsem očekával eskalaci do krvavý řežby, takže mě ten celkovej vývoj dost překvapil, až do konce to má rytmus a 140 minut uteče jako voda ()

Streamline

Dve dvojminútové scény ma dokázali rozplakať, jedna trojminútová scéna šokovať a dojať...zvyšok filmu sa však strašne vliekol a nudil ma. Keby nebolo tých troch scén, bol by to len ďalší priemerný romantický film. Takto je to za 80%! ()

Chip89

Tak nějak jsem měla chuť na slaďák. Že se mi povedlo stáhnout delší verzi jsem zjistila asi až po dvou hodinách koukání, kdy jsem se ani vteřinu nenudila. Říkala jsem si prostě běžný americký slaďák, přenesený do jiného země a jiného proštředí. Nejenom, že mě uchvátil výkon herců,ale ještě mě dostala hudba.... Ke konci je to ždímačka na divákovi city a brečet se mi vůbec nechtělo. Prostě jsem si užívala hezký film. V posledních asi třech minutách mi došlo, co tu všechny tak vyvedlo z míry a srazilo na kolena. Neubránila jsem se slzám a uznávám, že tohle je nádherně natočený romantický příběh. ()

filipes.lu

Tenhle film mi zkazil celej můj život, jelikož už nikdy nemůžu prohlásit, že řvu jenom u filmů, kde umře zvíře. Tady nebyl ani jeden kus ( alespoň z těch viditelnejch) a řval jsem. Ne zas tolik, jak jsem čekal po přečtení komentářů, ale pár slznatejch hrachů jsem sbíral z peřiny. Malinká výtka k výběru hudby, která mi teda nesedla a občas jsem si připadal při zavření očí, že mi zákonitě po monitoru musí hledat cestu domů slepá a zelená žena, který zbláznila před deseti rokama půlku Čech. Ye-jin je výborná a !dokonce! se dalo koukat i na hereckého kolegu, takže casting musel trvat pěkně dlouho, než se k němu dopracovali. Znovu už bych to asi nedal, ale za to, že mě emocionálně znásilnili musím dát plnej. Korejci vydíraví! ()

jiriks

co si přát pro tisící hodnocený film více? Další tisíc určitě :-), moc hezký, dojemný životní příběh, zůstat silný, to je to oč tu běží... ()

Mik_e

Jeden z nejkrásnějších romantických filmů historie, ten konec mě odrovnal, na to jsem popravdě neměl. Snímek očištěn od zbytečného patosu, herecké výkony, a jeden z nejsilnějších závěrů v historii filmu. Asi se na to nedá koukat moc často, ale to nevadí. Tenhle film je skutečný Moment to remember... ()

FreeDooM44

140 minut jsem si říkal, že je to jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Po všech stránkách, režie, kamery, střihu, samotného příběhu a scénáře... Bohužel nejdůležitějších 5 minut z celého filmu, šlo úplně proti všemu a připomínalo řadové filmové Béčko, možná Céčko, nebo Déčko. Možná jak budu časem stárnout a senilnět, tak si to jednou zas pustim a změnim názor na ten závěr:) ()

teddinka1

Po nějaké době, co v Koreji žiji, mi už nepříjde korejština divná a dokážu se dívat i na romantický film a vnímat i ty emoce skrzeva intonaci jazyka a citoslovce... Docela obyčejný příběh ze života, leč velmi smutný. Nicméně by mohl být asi o dost kratší. Ale to je prostě korejská produkce... dlouhé záběry kamsi do prázdna (ale vlastně mají docela velký význam a dotvářejí atmosféru), krátké věty plny myšlenek... ()

BaruM

Nevím co napsat.. Beze slov prožít tenhle film, a potom se snažit složit nazpět do původního stavu. A nevím, jestli budu mít sílu znovu někdy vidět druhou polovinu filmu. "Každý den budeme začínat od znova.." ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz