Aphex Twin: Windowlicker

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný / Komédia
Veľká Británia, 1999, 11 min

Windowlicker je jedna z nejznámějších skladeb Richarda D. Jamese tvořícího pod uměleckým pseudonymem Aphex Twin, vyšla jako samostatný singl v roce 1999 u Warp Records. Neméně populárním se stalo i doprovodné video parodující „macho“ stereotypy hip-hopových klipů a jejich protagonistů. Klip byl v roce 2000 nominován v kategorii Best Video na Brit Awards, v rámci televizních projekcí byla často zakazována či cenzurována jeho plná verze. (J.Connor)

petero

Vynikajúci videoklip, kde Richard D. James ako Aphex Twin zruší dvoch fakujúcich trápnych nigas snažiacich sa zbaliť nejaké tie street bičís najdlhšou limuzínou na svete a rozjede svoj taneček. Jeden z jeho najlepších songov spolu s videoklipom je bezchybná záležitosť nominovaná ako „Best Video“ na „Brit Awards 2000“. ()

Jordan

málokto robí také pekloidné kruto stano-ironické a ópiovo depresívne klipy a chris cunningham. a keď z toho vznikne krátky film na hudbu ďalšieho "diabla" aphex twina, tak je sa na čo pozerať. L.A. sa mení na očistec! ()

corpsy

Z tých dvoch blbov sa proste nedá nesmiať. Tento videoklip je nesmierne zábavný a keď si to proste pripustíte budete kráľovský odmenení. ()

Z0oMb3E odpad!

Fuckujúcich černochov fuckT nemusím. Ujačené black-bitchs tak isto. Elektronickú hudbu neznášam. Bradaté ženy ma nevzrušujú. ODPAD! ()

Freemind

Právě to miluju na právi Chrise Cunninghama - a zvláště na jeho klipech pro Aphex Twina. Můžete to sledovat jako parodii, jako mnohovrstevnatou metaforu, jako výplod chorého mozku, můžete na to plivat nebo to můžete velebit - není ale možné kolem toho projít zcela chladně. V tomto klipu je všechno - bezchybné řemeslo, emoce, provokace i myšlenka. A to se jen tak nevidí. ()

K.I.N.G.

Na xichtu prostě nezáleží a na tom, jaké máte srdce už vůbec, protože nejdůležitější je pohled na vaše tělo. To je jedna z věcí, které si můžeš odnést z videoklipu k braindance (IDM) pecce "Windowlicker" od Alphex Twina. Něco tak bizarně podivného se prostě nemohlo neproslavit po celém světě. 70% ()

Eldrick

Těžkotonážní satira na retardovaný negerský videoklipy, kde se to hemží zlatýma řetězama a prdelatýma kundama. Chris Cunningham a Richard D. James tomu dávají těžce na prdel. ()

Radiq

Kdo nezná psychiku Chrise Cunninghama, tak se mu to bude zdát divný. Ale kdo si ho oblíbil jako já, tak musí uznat, že to je geniální a fakt geniální videoklip s modelkama, který tam může šoupnout jedině jedinec šíleně šílený, jako je tenhle rejža. ()

tomeek

Negři jak z učebnice, bičiz jak z učebnice, nejdelší limuzína na světě, Aphex Twina mám rád a song je skvělý - nemám důvod dávat míň. Jenom (jako obvykle) nevím, proč se na ČSFD dávají videoklipy. ()

Corpsegrinder

Ten klip by měl bejt nominovanej spíš za nejujetější intro, při rozhovoru těch negrů se chce člověku fakt brečet smíchy. Samotnej song je v pohodě ale hlavní část je breakdown ke konci což je stěžejní část veškerý electro muziky. ()

LokiZombie

Tímhle mě Chris Cunningham dostal poprvé . Po shlédnutí videa jsem musel vyběhnout na trávník před barák a chvíli tam zhluboka oddechovat. Když nemáte s podobnou tvorbou žádné zkušenosti, může s vámi tohle video pěkně zamávat. Nyní na to kouknu občas ze zvědavosti znovu. Už nejsem tak šokovaný z toho, co vidím, protože si myslím, že tomu i rozumím. Tři minuty nudného niggatalk uběhnou hrozně pomalu, jen aby diváka vystřelil ze židle přízrak surrealisticky dlouhé limuzíny. Z ní vystoupí polobožská postava připomínající Aphex twina. Zatančí, ukradne dámy, ukradne si pro sebe video. Ukáže nám, jak svět hip-hopových videí vidí on. Nadělí děvčatům odporné rozšklebené obličeje a divákovi je v tu chvíli jedno, jaká sexy těla vidí. V asociaci s rozesmátou zubatou tlamou se prostě z obrazů nedokáže vzrušit. Je osvobozený a vidí to, co je schováno za povrchním pozlátkem.... Jo a ti černoši jsou fakt blbci:-D ()

simi78

bizár který není tvořený jen pro to aby byl bizární. Richard James neumí jen skládat divnou ale kvalitní hudbu, ale i k tomu spolu s Chrisem Cunninghamem vymyslet vizuál který jí přesně vyjádří ()