Tobi a Achim jsou dlouholetí přátelé. Spolu působí v jednom veslařském družstvu, spolu poprvé poznávají taje života i druhého pohlaví. Jak se však rozvíjí Achimův milostný vztah se Sandrou, Tobi si začíná uvědomovat, že jeho poměr k Achimovi je více než jen kamarádský. Soustředění veslařského oddílu a probíhající letní bouře vyhrotí vztahy mezi mladými lidmi. Specifický humor teenagerovských komedií, vycházející především z objevování sexuálního života, se proplétá s dramatem přiznání vlastní sexuální orientace. (oficiálny text distribútora)

DadysGirl

Ano, přiznávám, jedna hvězdička je za téma... Gayům nepokrytě fandím... Jinak hezky, vkusně a tak nějak něžně zprcované... Není to teenage komedie, jak se tady v popisu uvádí, i kdž občas je to úsměvné... ale spíš je to příběh jednoho kluka, který hledá sám sebe... Pěkné... ()

ondey

To co gay zažije asi za 5 let v pubertě se Tobiasovi podaří během týdne u vody. Typicky teenagerovsky zjednodušený a zrychlený, ale přitom pořád ještě poetický. Vtipný scény, vážně smutný scény, empatickej přístup a nádherná hudba. Aaaaaaach, nechápu, že tohle natočili Němci. Cobra Elf má naštěstí do tohohle filmu daleko. A ještě něco musím pochválit - decentnost scén nedecentních aktů. ()

monty.cl

Německá veslařská gay romatika...není to nic světoborného, místy je to až lehce za vlasy přitažené, ale najde se i několik vtipných míst, takže vcelku slušný průměr...no a pokud jste fanoušci německých mladíků, klíďo si hvězdičku přihoďte...55% ()

Bigwave

Zaběhlá témata nenaplněné lásky, převedená do homosexuálního prostředí. Z počátku jsem byl v rozpacích z německé produkce(nemám rád jejich humor), ale mile mě překvapily. Scénář zpracován velmi zdatně s jistou jemností. Výprava se také zadostiučinila výběrem malebné fotogenické přírody, ve které jsou všechny záběry slušně komponované. Milé překvapení tento film. Velmi křehce a citlivě zpracován Coming out, až je to od heterosexuálního režiséra pozoruhodné. ()

mauinka

Tak tenhle film jsem si s Tobim fakt protrpěla a to je dobré znamení. Jak těžké je být odlišný a ještě těžší srovnat se sám se sebou. Tenhle film ukázal obojí. A dobře. ()

nejmka

Ne, tohle jsem nedokázala dokoukat. Mám hodně ráda filmy s gay tematikou a dost jsem jich už viděla, ale nereálnost prostředí a situací mě odradila. Chvíli jsem se překonávala a doufala, že se přes tu záplavu vnitřního odporu nějak dostanu, ale nešlo to. Začalo to tím detailním záběrem na ponožky v okopaných keckách, v tom momentě mi asi došlo, že se na to nebudu schopná dívat a zbytek mě v tom jenom utvrdil. Vážně netuším, kde se lidi chovají takhle divně, možná jsou to jenom němci? A to se mi v tomhle ta němčina docela dost líbila, ale ježišmaria veslovací tábor? Já vážně nemám vysoký nároky, ale ty lidi na mě působili jako parta retardů na výjezdě. ()

Luciee113

Určitě jsem od tohoto filmu čekala víc, než jen "komedii"... Romantické drama by to být mohlo, kdyby to nekazilo "družstvo teplých kluků", kteří z tohoto filmu udělali totální frašku. Příběh hezký, nápad dobrý, herecké výkony vynikající, ale proč tam byla tato (asi měla být legrační) parta gayů to jsem nepochopila... Ani mi to nepřipadalo vtipné. Každopádně udělali výborný herecký výběr pro Achima - Kostja Ullmann... ach, kdo by se do něj nezamiloval že? Já rozhodně ano :) ()

Sakyvanity

Tenhle film naprosto zbožňuju. Stal se mým nejlepší z nejlepších. Tahle tématika mi opravdu seděla, navíc na německé herce je hezký pohled. Prostě perfektní film, pro mě. + Marlon Kittel (Leo) je boží :). ()

Charlinka

Po přečtení některých komentářů uživatelů jen doufám, že se jednoho dne dočkám a lidi homosexuálům přestanou říkat "homouš" či "teplej" apod. a začnou hodnotit film samotnej ()

ahed

Někteří jej vychvalují až do nebes, někteří nad ním jen mávnou rukou. Já jsem ho shlédl a byl jsem poměrně nadšen. Jak tu kdosi napsal, je to skutečně takový laskavý film a hezkými německými herci. A nejvíc na mě zapůsobil záběr na molo ve chvíli kdy přestává pršet. Tím si mě kameraman (sice až ke konci filmu) rozhodně získal. ()

Ellush

Pokud si odmyslím, že v mých očích vypadá Robert Stadlober jako úchyl v kterékoliv roli - objektivní hodnocení je perfektní. Bylo tam pár za vlasy přitažených perliček, namátkou kanoistický oddíl složený z homosexuálů a rozradostněný Kostja Ullmann gratulující kamarádově "přítelkyni" k prvnímu sexu. Ale nebylo to špatné. Klasika svého druhu. ()

confuoco

Film s metaforickým názvom dvíha "pokleslý" žáner teenagerskej komédie o úroveň (možno aj dve :-) ) vyššie. Kto by bol povedal, že sa to podarí zrovna v tomto zafarbení a v nemeckej produkcii. "Chcel nájsť pravú lásku, no namiesto toho našiel...sám seba." ()

Figuska

Moc hezký příběh o vyrovnávání se s homosexualitou, podmalovaný pěknou hudbou. Má své chyby, ale poselství bylo citlivě předáno. V německé tvorbě oblíbené téma a tady zdařile zpracované. Hrozně se mi navíc líbila symbolika, kdy spadl strom a oddělil hl. hrdinu od ostatních. Pro mě jeden z nej gay filmů, který snad i přidá někomu na odvaze ke "coming out". ()

jjjerry

Hodnocení je pro mě opravdu těžké. Na jednu stranu mně nepřijde reálné, že by takto vypadalo soustředění sportovců, mohl to být letní tábor a amatérské soutěže. Robert Stadlober mně k srdci nepřirostl, do té role se mně nehodil, ale možná to byl záměr režiséra aby jeho postava byla "divná". Alicja Bachleda je úžasná, ostatní mně taky sedli. Celkově odpočinkový zábavný film o puberťácích co hledají vlastní identitu ()

Jenn

Na to, že německý filmy (a samotná němčina) mě vážně neberou, mě tohle hodně příjemně překvapilo. Možná za to může moje láska k homosexuálům nebo prostě to, že je to tak krásný a tak nádherně doplněný hudbou. ()