Tobi a Achim jsou dlouholetí přátelé. Spolu působí v jednom veslařském družstvu, spolu poprvé poznávají taje života i druhého pohlaví. Jak se však rozvíjí Achimův milostný vztah se Sandrou, Tobi si začíná uvědomovat, že jeho poměr k Achimovi je více než jen kamarádský. Soustředění veslařského oddílu a probíhající letní bouře vyhrotí vztahy mezi mladými lidmi. Specifický humor teenagerovských komedií, vycházející především z objevování sexuálního života, se proplétá s dramatem přiznání vlastní sexuální orientace. (oficiálny text distribútora)

chim.chim

Nelíbil se mi styl, jakým je to natočené - krkolomné střihy, podivné hlášky, které mají nejspíš sloužit pro osvětu méně chápavých diváků... Ani vývoj postav mi vůbec nepřišel přirozený. Čili z filmu s poměrně dobrým potenciálem se tak pro mě stal slabší průměr. ()

sona123

Coming out na táboře mladých sportovců. Chválím výběr hlavních postav, styl podání příběhu, který plyne tak nějak přirozeně a nakonec i happy end, který ráda u takových příběhů vidím. Není to intelektuální a díky za to. ()

Deywid

Hmm...zhodou okolností 800. film, ktorý hodnotím :-))...vcelku príjemná trochu vážnejšia komédia....Nemci občas prekvapia :-)) ()

Kroupa

Nemám rád filmy, kde je mi za hrdinu trapně. Tady jsem se cítil, hlavně ze začátku, hodně trapně. Jinak ale hlavně díky výborným hercům mírně nadprůměrný zážitek. Přesto je hodnocení na čsfd silně nadhodnocené, protože film nejen nevyníká kvalitou zpracování, ale ani originalitou. Od jiných teenagerovských romancí se odlišuje poněkud explicitnějším zobrazením erotiky, především té "chlapecké". To na 80%, které tu film drží, rozhodně nestačí. Pokud se ti moje kritika nezamlouvá, koukni se na Fucking Amal, to je trochu jiná liga. ()

kukentipla

O čem to je? Trochu jiná letní romance. Příběh dospívajícího chlapce Tobiho jenž se zamiloval do svého nejlepšího přítele Achima. Co já NATO? Není to čistá 5ti hvězdičková palba. To by musel být film o kapku depresivnější, zbavený několika (povedených) komických scén. Režisér velice efiktivně pracuje se symbolikou (spadlý strom, loupání kůže, vedro, déšť). Mladí herci jsou téměř všichni velmi přesvědčiví (ti jenž nemají co hrát, jsou pak prázdnými karikaturami). Zejména vyniká Alicja Bachleda-Curus jako láskou zaslepená s větrnými mlýny bujující Tobiho přítelkyně. Ve výsledku velice povedený romantický film o poznávání sebe sama. ()

Eva_D666

Příběh o coming outu jednoho chlapce, který se zamiloval do svého nejlepšího přítele. I přes některé kýčovité až laciné chvilky na mě film působil mile...Tak akorát na ty 3 hvězdičky. ()

thunnus

Jéé, citlivá oduševnělá teenagerská komedie, a v téhle je pětiprocentní menšina šedesátiprocentní většinou.. fakt žůžo, málem jsem usnul ()

Deleatur

Oceňuju poctivost, s jakou nepulírovali ani hlavní postavu, ani homosexuály. Nedívalo se mi na to dobře, kupodivu nikoli proto, že hlavní postava dělala nedůstojné blbosti a v jednom případě i sviňárnu. Ani proto že homosexuální družstvo bylo přehlídkou gay stereotypů. Ba ani proto, že někteří gayové jsou asi odhodláni lámat heteráky stůj co stůj... Ale proto, že taková holka krev a mlíko jako Anke (Bachledová) tohle snad nemá zapotřebí. A chce se mi dodat – být i tak tupá, protože těch pohledů Tobiho (Stadlober) na Achima bylo přehršel a byly velevýmluvné. Ullmann (Achim) byl sice pohledný, ale jeho postava byla dost plochá. Možná jistou idealizací. A veslaři to byli leda tak na nějaký okresní přebor. 68% ()

jiri.twist

Příjemný oddychový táborově letní film, ale pořád v každé vteřině jsem cítil tu „německost“, sorry … ale když bych dal nejvyšší ohodnocení, jako někteří tady, tak jaké ohodnocení bych měl dát potom filmům např. Hawaii, Shelter, Nordzee Texas, Weekend, Zrocená hora a mnoho dalších ... 7668 ()

alambert

Problém tohohle filmu je pro mě prostě hlavní hrdina. Podle mě nehraje nic moc a navíc je vrcholně nesympatický. V podstatě všechny hlavní postavy mě zajímaly víc a byly mi sympatičtější. Alicja Bachleda mi bylo vyloženě líto. ()

BARWA

Film měl dost čudný úvod... to mi neříkejte, že Achimovi nebyly podezřelé Tobiho letmé dotyky a vcelku podivné chování... a nebo ta společná masturbace... no budiž... k tomu ještě postava trenéra veslařského oddílu úplně mimo mísu a rádoby vtipné poznámky teenagerů... Ale zhruba tak v polovině mě film pohltil - vyzdvihla bych zejména bravurní herecký výkon Roberta Stadlobera, uvěřitelné, přesvědčivé milostné scény a ke konci filmu záběry, které se vracely na místa, kde proběhly zásadní zlomy příběhu... Citlivý a křehký film o hledání sexuální identity... ()

Romeo5 odpad!

Nechci být nelida a proti lidem nic nemám může mi ale někdo vysvětlit proč mají tyto filmy vždy vysoké hodnocení? Vlastně to raději nechci vědět..Nejspíš nárůst zájemců o zájezd do Nestle... ()

Adiemus

Není to žádné velké umění, ale nějak je z toho cítit odlišnost bývalé NDR od západní části; příběh působí civilně, i když předvídatelně. Sympatický výběr hudby - ve kterém filmu uslyšíte Manamana? A Go West od PSB při veslařské soutěži mě vážně nadchlo... Trapnost? Žádnou jsem necítila. A po dlouhé době to byl film, u kterého jsem neusnula. ()

sehe

I tak ošemetnú tématiku,ako je homosexualita,dokázal nemecký režisér Kreuzpaintner natočiť veľmi milo a s humorom.Myslím ale,že nieje to tak jednoduché, ako vo filme,priznať svoju orientáciu a vysporiadať sa s tým.Hovorí sa,že inak orientovaných je 4%,ale v Letnej búrke ich bolo určite viac.Mladí herci zvládli svoje úlohy výborne a nemecký film i vďaka,že bol s titulkami(a nie s desivým dabingom)bol veľmi príjemným zážitkom. ()

Oonika

No, jsem trochu v rozpacích... Oceňuji námět i kameru, ale bohužel měl pro mě film tolik nedořešených otázek a tolik nereálných obrazů, že to rapidně ubírá na kvalitě. ()

filipes.lu

Ouha, zase jsem trochu jinde. Tohle, že je skutečně červený? Hlava mi to nějak nebere. Já jako buzík jsem si dal předsevzetí, že zkouknu alespoň několik přihrátých filmů, abych měl tucha o čem moji známí pořád mluví. Možná jsem udělal chybu, že tenhle jsem nechal až skoro naposled a porovnávám s těmi, co mi připadaj kvalitnější. První věc, která mě hned trkla byla, pro mě, absolutně nesympatický výběr herců v hlavních rolích. Především Robert alias Tobi. Něchtělo se mi na něj ani koukat, natož aby mě zajímalo, jak se jeho postava bude vyvíjet, což teda bylo jasný od první minuty. Rozhovory vibrovaly mezi absolutním kýčem a trapasem. Absolutně si nedokážu představit třeba situaci ze stanu, kdy Achim sděluje tak sofistikovaným způsobemTobimu, že nemá dobrej pocit z homosexuálů, že by se za to nemusel stydět snad ani Platon. Takhle to opravdu nechodí. Proto jsem filmu nevěřil ani titulky. Jediná linka, která mě zajímala byla s postavou "Žoržího", kterou ale vůbec nedořešili, takže zase nic. Kladně hodnotím jenom hudbu a toho týpka, co si zaseknul pinďase do kalhot. Škoda, škoda. ()

zona

Vynikající film ze života dospívajících, živě zachycené postavy, věrohodné dialogy, a především dobře uchopené gay téma. ()